Šta je novo?

Obeležja Srbije (Grb, zastava, himna...)

DSC_0149.JPG
 
Apolon, bravo za post

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=824101#p824101:effgfzmc je napisao(la):
CASTELBIANCO » Сре Феб 17, 2021 1:40 am[/url]":effgfzmc]Apolon, bravo za post
Хвала, хвала.

Шта да кажем - Дракче је једна од мојих форумских муза :mrgreen:
 
Pretpostavljam zbog toga sto od 2011. ovde delim kreativne ideje, koristim mastu, pravim foto montaze i 3D rendere..
 
Наравно. Шта би друго могли бити разлог?

Истина, погрешили сте годину.
 
Либералне тежње и ставове појединаца у потпуности могу да разумем, то су све позитивни људи, њих покреће исправан циљ, међутим они не увиђају да је та идеологија изузетно површна и дугорочно опасна по духовни и уметнички развој човечанства (не појединачних нација, већ целог човечанства).

Кроз целу историју људске цивилизације напредак свих свера друштва гурала је напред и иницирала међусобна борба различитих етничких групација. Наглашавање припадности одређеној етничкој заједници, коју либерали желе да укину је створила све што се могло створити у свим сверама уметности, која је даље иницирала и напредак техничких наука и тако даље.

Да пренесем ово што пишем на архитектуру и урбанизам, јер је ово ипак форум тог типа. Свако од нас са фотографија старих градова може да препозна да ли је на фотографији место из Британије, Француске, Италије, Немачке, Русије а да не зна о ком граду је реч. Различитост архитектуре проистекла из различитости националних стилова данас представља културну баштину целе цивилизације а не само тих етничких групација.

Насуптор томе, нови квартови градова из свих побројаних земаља су као јаје јајету, небитно је више ни где сте, јер је све исто - безлично, баздужно, генерички, без атмосфере, без идентитета. Човек као јединка мора да има сврху, јер је једино самосвесно биће на планети. Одузимање идентитета је одузимање сврхе. У потражи за новом сврхом и борбом за нешто друго, човеку је систем наметнуо борбу за новац. Људи јуре само новац, архитектура је постала безлична а уметност је доживела врхунац потпуне деградације и безидејности - концептупализам - јер одузимањен националних естетских специфичности и глобализацијом уметности, она више нема како и зашто да се развија и једино и може да чепрка по депонијама и да буквално од гована прави питу.

Како је потпуно стао развој архитектуре и утонуо у постепену деградацију, како је и уметност, како ликовна, тако и музичка одавно деградирана до максимума, полако ће и све остале гране уметности а онда и науке почети постепену деградацију. И развој човечанства ће стати. А онда ће кренути нови ратови, али не између нација, већ ратови из досаде и осећаја бесмисла.

Једина нада да ту будућу либералну цивилизацију земље Грађаније (како је Аполин назва) јесте откривање ванземаљаске цивилизације, јер ће само у том случају човечанство имати инспирацију и разлоге да се даље развија. Али ту се опет враћамо на припадност чопору, односно некој групацији. Или како је то лепо испричано у "Звезданим стазама", "након првог контакта са Вулканцима на Земљи су сви ратови завршени у нередних десетак година"

Да се вратим на дискусију о застави Војводине. Ево, може Дракче да ми одговори зашто он подржава ту безличну и безидентитетску заставу када њу као своју не осећа нити једна нација у покрајини? Та застава је потпуно бездужна и у потпуности бесмислена. Која је њена сврха?
 
Драчке подржава све што је у складу с идеологијом земље којој је, по сопственом сведочењу, још увек одан, иако живи у Србији.

У српском контексту, то подразумева заступање ставова супротних српском интересу, што природно значи и расрбљивање такозване „Војводине”.
 
@stf Da, podrzavam aktuelnu zastavu sa tri zvezdice, ali ja nisam vojvodjanin, tako da sam pre stava da o tim stvarima treba vojvodjani da odlucuju, a ne Beograd.

@Аполон Kojoj sam ja to zemlji odan? :lol: Pliz, nemoj vise da se projektujes na mene, postaje malo neprijatno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=826766#p826766:y4x5exoe je napisao(la):
Drakche » Пет Феб 26, 2021 2:47 pm[/url]":y4x5exoe]@stf Da, podrzavam aktuelnu zastavu sa tri zvezdice, ali ja nisam vojvodjanin, tako da sam pre stava da o tim stvarima treba vojvodjani da odlucuju, a ne Beograd.
Као што су својевремено непостојећи „Војвођани” одлучили да оснују бесмислену и безимену творевину звану „Војводина”, и да Буњевцима ускрате право на постојање - али не и „Црногорцима”, који се и данас третирају као некаква „мањина” у Србији?

@Аполон Kojoj sam ja to zemlji odan? :lol: Pliz, nemoj vise da se projektujes na mene, postaje malo neprijatno.
Нећу да пројектујем, али хоћу да цитирам:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795176#p795176:y4x5exoe je napisao(la):
Drakche » Пет Нов 20, 2020 10:50 pm[/url]":y4x5exoe]Moja zastava :)
У одговору на:

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=795138#p795138:y4x5exoe je napisao(la):
Вожд » Пет Нов 20, 2020 9:09 pm[/url]":y4x5exoe]
file.php

Паметном доста. Дакле, Ви сте за све оно што Србију доводи ближе Грађанији.

И то је у реду. Није морално, али није ни противзаконито, док год остаје на нивоу дискурса, на који ја имам и право и одгворност да реагујем.
 
Nije moralno, ali ni protivzakonito da me ovako stalkujes po forumu. Nemam potrebu da ti bilo sta vise objasnjavam.
 
То што ми још служи памћење, па могу да се сетим постова на које сам већ реаговао, тешко да је облик „сталковања”.

Будите без бриге - све сте нам већ рекли и објаснили, у више наврата.
 
Ова ЛСВ застава Војводине превише подсећа на заставу *Косова, или БиХ. Из исте је кухиње у сваком случају. Исти јој је циљ - распарчавање српског етничког простора и демонтажа српске државе са циљем враћања у предкумановске границе.
 
Vecina Vojvodjana ni ne zna da uopste postoji zastava Vojvodine, a kamoli kako izgleda jer je nigde ni nema. Toliko je to bitno.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Па кад је већ све тако, онда нема проблема да се ова Чанкова укине
 
Sto se mene tice nema, samo sto bi ovde neki ukidali svasta nesto pored zastave.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Заставе градова су лепе и могу стајати поред државне на градским и општинским институцијама.
 
Meni je ovo malo, mora jos zastava. Al bar da imaju veze sa ''nacijama'' koje zive u Sabatki. Covek bi pomislio da je ovo hotel, a ne gradska kuca.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Mada malo vuce i na Ujedinjene Nacije, neku njihovu ispostavu, depadans.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Хех, узевши у обзир попис извршен у Суботици 2011. и уколико бисмо желели да "испоштујемо" све националне заједнице, онда недостају још српска (народна), југословенска, ромска, црногорска, македонска, муслиманска, албанска, бошњачка, немачка, русинска, словеначка, горанска, словачка, руска, бугарска, румунска, украјинска и чешка, односно заставе ових националних заједница у Републици Србији..
 
I Kofi Anan za zamenika gradonacelnika Secam se da su na moju srednju skolu okacili madjarsku zastavu kad su uvedena odeljenja na madjarskom. U Backom Petrovcu su takodje slovacke zastave na skolama.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Vrh