Planirana masovna gradnja na Telepu, bazeni, stambeno-poslovni objekti, sportski i kulturni centar...
Novi Sad - Prema novom urbanističkom planu, naselje Telep trebalo bi da poprimi sasvim novi izgled. U planu je izradnjastambeno-poslovnih objekata, otvorenih i zatvorenih bazena, sportskog centra sa halom, kuglanom, upravnom zgradom i svlačionicama, kao i kluba za stara lica i kulturnog centra.
Stambena novogradnja biće nastavljena uz Bulevar patrijarha Pavla. U toku je izgradnja nove zgrade hitne pomoći, a vatrogasni centar biće izgrađen na parceli između Somborske ulice i Bulevara patrijarha Pavla. Ta lokacija je izabrana zbog lakog uključivanja na sve glavne gradske saobraćajnice, kako bi se povećala efikasnost vatrogasne službe.
Plan predviđa i izmeštanje veterinarske stanice s Futoškog puta. Osim pružanja zdravstvene zaštite životinja, urbanisti preporučuju da se slobodna površina na novoj lokaciji ozeleni i uredi za obuku kućnih ljubimaca i da se tu organizuje mali zoološki vrt za zabavu dece.Prema ovom urbanističkom planu, ostavljena je i mogućnost izgradnje parka i zoološkog vrta koji bi se nalazio na mestu današnje veterinarske stanice, kao i izgradnja javne garaže.
Jedna od najvećih investicija u budućnosti Telepa, ali i samog grada je izgradnja pete deonice Bulevara Evrope sa mostom preko Dunava i pristupnim saobraćajnim petljama. Planirana je obnova nekoliko vrtića ustanove "Radosno detinjstvo" kao i proširenje i nadogardnja gimnazije Laza Kostić.
Takođe pored dve postojeće benzinske stanice, biće izgrađena i benzinska stanica na Bulevaru patrijarha Pavla.
Sheraton sredinom novembra otvara hotel u Novom Sadu - MK planira širenje hotelskog biznisa i u Crnoj Gori i Hrvatskoj
Poznati lanac luksuznih hotela Sheraton stiže u Srbiju, a svoj prvi hotel otvoriće u novembru u Novom Sadu na Bulevaru Evrope, u zgradi čiji je vlasnik biznismen Miodrag Kostić - potvrđeno je u utorak Novostima u MK Grupi.
Posle uspešne saradnje sa lancem hotela Kempinski, kompanija MK Grupa je uspostavila saradnju i sa poznatim brendom hotela Sheraton, koji je deo Marriot International.
U MK kompaniji preciziraju da otvaranje hotela Sheraton - Novi Sad, koji se nalazi na uglu Futoškog puta i Bulevara Evrope očekuju sredinom novembra i dodaju da ovim potezom nastavljaju svoj strateški cilj, da budu vodeća hotelska kompanija iz oblasti turizma u regionu.
- Osim ovog hotela, u planu je širenje hotelskog biznisa u Crnoj Gori i Hrvatskoj. Ovim potezom kompanija MK Grupa potvrđuje planove za dalje širenje poslovanja iz oblasti turizma i bankarstva - kažu u Kostićevoj kompaniji.
Otvaranjem Šeratona, koje je predviđeno za kraj godine, Novi Sad dobija najveći konferencijski hotel u okruženju.
Kao što smo već i najavili pre nepunih mesec dana, MK Group je ostvarila saranju sa jednom od najpoznatijih hotelskih korporacija u svetu. Novi Sad će dobiti prvi Šeraton hotel u okruženju s ogromnim potencijalom kada je reč o razvoju kongresnog turizma.
Smešten na uglu Futoškog puta i Bulevara Evrope, hotel Šeraton prostiraće se na 11.000 kvadratnih metara, a osim luksuznim sobama i jedinstvenim enterijerom, hotel će se posebno izdvojiti kongresnim prostorom.
Akcenat na konferencijski turizam
S ukupno sedam konferencijskih sala, kapacitetom od skoro 800 mesta i mogućnošću organizacije više događaja istovremeno, hotel Šeraton ima potencijal za organizaciju najvećih skupova u okruženju. Investicija ovakvog obima ima snagu da promeni težište trendova konferencijskog turizma u našoj zemlji, ali i regionu, te na taj način umnogome doprinese razvoju Novog Sada kao kongresne destinacije.
Najsavremenija tehnička opremljenost, lokacija i kapacitet kongresnog prostora omogućavaju organizaciju konferencija, seminara, tim bildinga i svih događaja koji će okupljati poslovnu zajednicu u jednom od najluksuznijih hotela u zemlji. Neki od najvećih skupova planiranih za narednu godinu, rezervisani su upravo za Šeraton zbog idealnih uslova koje pruža kako učesnicima tako i organizatorima.
Luksuzni smeštaj
„Saradnja sa hotelskim brendom Sheratton dodatno će učvrstiti našu poziciju na tržištu i značajan je korak ka ostvarenju naših ciljeva u pravcu prve snažne regionalne hotelske kompanije. To će nam takođe dati dodatnu snagu i otvoriti prostor za mlade i kvalitetne kadrove, motivisane da budu deo tima vodeće hotelske kompanije “, izjavio je Nikola Avram, direktor grupacije hotela koje posluju u okviru MK sistema.
Pored luksuznog smeštaja, gostima će na poslednjem spratu biti na raspolaganju spa i wellness centar, uređeni po najsavremenijem konceptu spa industrije, a u okviru hotela nalaziće se i klub sobe sa posebnim benefitima za članove lojalti kluba Šeraton, za koje će funkcionisati i poseban concierge program.
У Новом Саду продаја станова готово дуплирана
Нови Сад - Ниже цене квадрата, повољни кредити и нова радна места учинили су своје: у Војводини оживљава тржиште некретнина. Већом потражњом и куповином могу се похвалити у Новом Саду, Зрењанину, а ни у Сремској Митровици тржиште не мирује.
Док је у Београду, по подацима Републичког геодетског завода, продаја смањена, у Новом Саду је слика сасвим другачија.
“ Наши подаци говоре да је у првој половини 2016. године у Новом Саду продато 1.550 станова, а у истом периоду ове године 2.750”, каже за „Дневник” шефица Одсека за масовне процене у Заводу Марија Рашковић.
То да је у највећем војвођанском граду више заинтересованих купаца, али и закључених уговора, примећују и у агенцији „Солис”. По речима руководиоца Драгана Рабатића, томе су допринели повољни стамбени кредити и ниже цене,мада…
“ У Новом Саду се цене новоизграђених станова крећу од 750 евра, колико је квадрат на Адицама, до 1.500 и 1.700 евра у центру и на другим добрим локацијама – наводи Рабатић. – То је за ове скупље квадрате близу горње границе колико су станови били 2008. године, пре него што смо осетили последице глобалне кризе. Наравно, продају се и стари станови у новоградњи јер купци процењују оно што им је најповљније и где могу да склопе финансијску конструкцију.”
У Новом Саду је за првих шест месеци продато 1.200 станова више него у истом периоду лане.
Стручњак с Факултета за правне и пословне ситудије „Др Лазар Вркатић” у Новом Саду др Александар Васиљевић каже:
“Повећаном интересовању за зајмове допринеле су и ниске камате на штедњу – сматра он. – Код већине банака оне су данас на нули или близу ње. Зато грађани почињу да улажу у некретнине, које потом издају. Нови Сад је универзитетски град и станове није проблем издати. Развој грађевинске индустрије неће знатније допринети свеукупном развоју, али ће помака набоље свакако бити.”
Што се тиче оних који размишљају о томе да ли да купе стан, изгледа да им је сада право време. Камате су још увек ниске, цене повољне, али тражња расте. То увек гура цене навише, пре или касније.
https://www.ekapija.com/news/1927904/ra ... jektovanjeRaspisan tender za rehabilitaciju Sentandrejskog mosta - Uskoro rezultati javnog poziva za projektovanje mosta-blizanca
Nova javna garaža u Novom Sadu biće zelena oaza usred grada
Šta očekuje Novi Sad u građevinskoj sezoni 2018.
Nekoliko godina nakon ekonomske krize i stagnacije u pogledu građevinarstva, u Novom Sadu se, iz godine u godinu, beleži oporavak ove privredne delatnosti. Građevinska sezona za nama trebalo bi da je najbolja u nizu, sudeći prema informacijama koje su detaljno opisane u temama regionalnog sajta NSBuild.
Entuzijasti ovog foruma, tokom 2017. godine, zabeležili su 115 aktivnih gradilišta stambene novogradnje, uključujući osam stambeno-poslovnih kompleksa, što predstavlja apsolutni rekord u poslednjih nekoliko godina. Procenjuje se da je u protekloj godini bilo od 4.500 do 5.000 stanova u izgradnji.
Ne treba zaboraviti ni na javne i poslovne objekte poput tržnog centra Promenada, Naučno-tehnološkog parka, zgrade Radio-televizije Vojvodine, muzičko-baletske škole, zgrade Zavoda za hitnu medicinsku pomoć, koji sa mnogobrojnim ostalim sportskim i verskim objektima i celokupnom stambenom novogradnjom čine više od 700.000 kvadrata u izgradnji na teritoriji Novog Sada.
Najčešće radovi na jednom projektu obuhvate dve građevinske sezone, pa imajući to u vidu, ovim tempom u proseku za dve godine nikne čitavo naselje bruto razvijene građevinske površine poput Telepa, ali nažalost unutar već opisanih granica postojećih naselja Novog Sada.
U prilog građevinskog zamaha svedoči i privođenje nameni zapuštenih objekata širom grada među kojima je kompleks na Podbari, stambeni objekat duž Bulevara cara Lazara i budući hotel Šeraton. Uz nabrojane, važno mesto u novosadskoj panorami zauzeli su neboderi čiju izgradnju finansiraju firme City gradnja i Galens invest.
Na osnovu operativnih podataka koje su zabeležili članovi našeg tima, pod pretpostavkom da će faktori koji su delovali u posmatranom periodu (2014 – 2017.) delovati i dalje približno istim intenzitetom, možemo da očekujemo da će u Novom Sadu tokom 2018. godine biti 122 aktivna gradilišta stambene novogradnje.
U protekloj građevinskoj sezoni uočeno je 10,5% više objekata nego prethodne 2016. godine, kada su stambene zgrade u pitanju. To je jedan od najrealnijih pokazatelja migracije stanovništva iz okolnih gradova i regiona ka Novom Sadu, koji je izgradnjom aktuelnih projekata obezbedio dom za više od 12.000 budućih stanovnika.
Očekujući još veći priliv investicija u 2018. godini otvoriće se nova radna mesta za neimare u građevinskom sektoru, cene nekretnina biće još skuplje i njihov promet biće živahniji, ali to za sobom nosi još više novog stanovništva.
Da li nezaustavljiv razvoj Novog Sada prati i sniženje kvaliteta života novim saobraćajnim gužvama, nedostatkom parking prostora, manjkom zelenila, stotinama novih betonskih zgrada, ostaje da vidimo u godini koja predstoji.