Šta je novo?

Novi pasoši

Jos kad bi karta bila geografski tacna. Uzmi lenjir na Google Earth pa izmeri:
Beograd - Boka Kotoroska
Beograd - Solunski zaliv
Beograd - Crno more
i uporedi...:)
 
Nenad":1yw606b3 je napisao(la):
alexandernbg":1yw606b3 je napisao(la):
A i do Konstance se brze stigne nego do bugarskog primorja (od BG rumunskim novim autoputem Krajova-Bukurest-Konstanca) samo pravo se ide...ne znam samo kakve su cene na njihovom primorju...
Kakav autoput do Krajove? Autoput je valjda do Pitesti, pa dalje prema Sibiu. Prema Krajovi nista valjda nije planirano..
Ма ђубре је ђубре.:D
 
Bezvizni režim sa Izraelom
16. septembar 2009. | 13:51 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Šefovi diplomatija Srbije i Izraela, Vuk Jeremić i Avigdor Liberman, potpisali su sporazum o ukidanju viza između dve zemlje.

Dvojica ministara su pozdravila današnje potpisivanje sporazuma, istakavši da je to važan korak u razvoju odnosa dve države. "Time se otklanjaju prepreke za srpske poslovne ljude i turiste koji će doći u Izrael", rekao je Liberman.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=09&dd=16&nav_category=11&nav_id=381756
 
da li postoji na nekoj opstini zakazivanje za vadjenje pasosa preko telefona? eventualno, na licu mesta, ali ne za taj dan?
ne zuri mi se, neka zakazu za dva meseca, samo da ne cekam od rane zore.
 
mmilos":2kxwod09 je napisao(la):
da li postoji na nekoj opstini zakazivanje za vadjenje pasosa preko telefona? eventualno, na licu mesta, ali ne za taj dan?
ne zuri mi se, neka zakazu za dva meseca, samo da ne cekam od rane zore.
Mislim da ili Vračar ili Stari grad imaju tu opciju koja je btw zabranjena, ali kada kontrolišeš samog sebe onda ti je sve dozvoljeno.
 
shmeksi":2l5wwy09 je napisao(la):
mmilos":2l5wwy09 je napisao(la):
da li postoji na nekoj opstini zakazivanje za vadjenje pasosa preko telefona? eventualno, na licu mesta, ali ne za taj dan?
ne zuri mi se, neka zakazu za dva meseca, samo da ne cekam od rane zore.
Mislim da ili Vračar ili Stari grad imaju tu opciju koja je btw zabranjena, ali kada kontrolišeš samog sebe onda ti je sve dozvoljeno.
svasta, sto je zabranjeno? malo pre sam saznao da savski venac ima opciju, ali ne preko telefona, nego na posebnom salteru i da se dobijaju termini mesec dana unapred.
 
Da, savski venac i vracar su bili jedini koji su primali zakazivanje preko TELFONA do juna meseca..ali od kako su svi bili navalili na leto da vade pasose, oni su bili pukli i taj sistem vise nije radio pa su ukinuli ili ti zabranili da se zakazuje preko tel. (samo bi ti spustili slusalicu ili kad se jave kazu da im je zabranjeno da nam zakazu vec morate licno da se pojavite). Sad mislim da radi taj sistem "zakazivanja" preko saltera ali koliko sam cula od jednog druga i dalje se nesto ceka dugo dok ne stignes na red...dok npr.od januara do maja ove godine bukvalno zive duse nije bilo i mogao si da dodjes kad si hteo, naravno u svoje zakazano vreme..pa cak i subotom oko 6popodne a izadjes nakon pet min.... a sada.. :(
 
ja sam bio dosao u ponedeljak posle uskrsa u majke jevrosime. nigde zive duse. pitam pandura na ulazu, kad mogu da dodjem da predam za pasos? kaze pandur, evo udji sad odmah. jedino sto nisam imao papire sa sobom :lool: pa sam morao da dodjem sutradan, kad je vec bilo zanimljivo... cekao sam od 5.45 do 8.15 da dobijem broj, pa onda od 15.00 do 15.45 da dodjem na red. 12 dana i jos sat vremena cekanja u redu kasnije dobio sam dokumenAt
 
ja kad sam išao jedan deda je došao malo posle mene, recimo oko 6:00, strpljivo čekao do 8 i uzeo broj da bi na kraju kad smo ušli u čekaonicu pitao 'a koja dokumenta uopšte trebaju za pasoš i lk' :| kad je skapirao da neće uspeti to sve da izvadi za 40ak minuta koliko mu je ostalo dok ne dođe na red, otišao je u toalet za stranke, olakšao se i zapalio kući

inače u milana rakića, narod se samorganizovao pa izvesno vreme pravio spisak koji je lepljen na vrata, tako da sam jednom kad sam došao u 6 bio 55 na tom spisku, pošto su krenuli da ga pišu oko 20 prethodne večeri. posle su se valjda jednom potukli oko tog spiska, pa su i to zabranili
 
Vrh