Šta je novo?

Novi pasoši

шта мислите о томе што ће грађани са косова и метохије морати и даље да узимају визе. с једне стране тешко је жртвовати 7 милиона људи у србији, и то јесте право земаља које издају визе да буду селективне, али са друге стране то је директна дискриминација једног дела наших грађана...
 
To je bezbednosna procena zemalja EU i njihovih stručnih službi. Pošto Republika Srbija nema nikakvu kontrolu nad Kosovom, te počevši od Vlade Koštunice dr Vojislava ne poštuju Ustav R. Srbije, nije uhapsila koga je trebalo, i nije vratila policiju i vojsku na Kosovo, sasvim je besmisleno smatrati da je putna isprava - pasoš, koji je izdat od strane MUP-a R. Srbije proveren, odnosno da se protiv date ličnosti ne vode nikakvi sudski procesi, poternice, itd. :D

Uostalom, ja smatram da je svaka granica direktna diskriminacija ljudi i napad na njihovu ličnost, ali avaj.
 
пасш је пасош, гомила наших суграђана има и хрватско држављанство, глупо би било суспендовати им стелена права
 
Moze li neko da mi objasni sta se dobija viznom liberalizacijom??Koliko npr. mogu da ostanem u inostranstvu,dal mogu da radim na crno npr,itd...???
 
da radiš na crno je zabranjeno šta god imao i gde god da živiš, zato se i zove rad na crno, a o ostalim pitanjima prepuštam stručnijima.
 
MindWind":2zgc5e1v je napisao(la):
trialin":2zgc5e1v je napisao(la):
dal mogu da radim na crno
Nikakva vizna liberalizacija ne dozvoljava rad na crno :D

Dozvoljen je boravak do 90 dana, a u zavisnosti od zemlje, potrebna je i radna dozvola
Sta se desava ako ostanes vise od 90 dana,pa te uhvate isto tako ako radis na crno pa te uhvate???
 
^^^^ Zavisi od zemlje. Uvek deportacija i zabrana ulaska u šengen zonu na određeno vreme (kod nekih zemalja zauvek, kod nekih se to meri mesecima ili godinama).
 
Ovako ce da izgleda mapa slobodnog kretanja od 1 januara sledece godine bez vize svuda sem u Veliku Britaniju i Tursku,ovi prvi nebi bili Englezi da ne rade uvek nesto naopako a ovi Turci deru li deru nase turiste a nece da skinu vise.... :rolleyes:
622px-Serbia_visa_regime_after_1th_jan.jpg
 
Da je djindjic poziveo sa hrvatskom bi usli u EU a ovako kasnimo,al nema veze,svaki napredak je dobar :kk:
 
Vize ce nam biti potrebne samo za Veliku Britaniju i Irsku, jer one nisu u sistemu Sengena. Za Albaniju ne treba viza u toku letnje turisticke sezone, a za Tursku prakticno viza i ne postoji, tacnije, prilikom ulaska u zemlju placas nesto sto je vise turisticka propusnica nego viza, i kosta oko 10 evra.
 
Da, al koji je fazon sa Turcima? Tacno je da nije nikakav problem dobiti vizu, al koji je djavo onda traze? Kakva je situacija sa drugim zemljama? Da li je svima potebna, pa zarade lepu kintu od njih, ili samo odredjene zaje*******avaju?
 
^^^ Fazon je sa Turcima to sto mi od njih trazimo vizu, s tim sto oni za nasu moraju da cekaju par nedelja. Kad mi ukinemo njima vize, i oni ce nama (vise puta je spominjao ambasador da zele, ali da je u pitanju bilateralna stvar). Ironicno je to sto tamo ima dosta nasih emigranata, a mi opet njih vise maltretiramo za vize nego oni nas.
 
Мале исправке на мапи: Мислим да ће нам за Молдавију и Украјину и даље требати визе - по нашем МСП су и даље потребне, знам да сам ја пре 3 године вадио украјинску визу. Такође и за Исланд.
 
Island je ušao u šengen, kao i Norveška, Lihtenštajn i Švajcarska.

Za ukrajinu se viza vadi kao i do skoro za Rusiju - a) turistički vaučer, b) u ambasadi uz pozivno pismo ili c) za poslovnu vizu - u našem sup-u u Ljermontovoj gde samo lupe neki pečat "poslovno u Ukrajinu"... vrlo jednostavno

Inače, Moldavija je obustavila izdavanje viza za državljane Srbije... navodno su neki ljudi iz Srbije učestvovali u spremanju puča protiv prokomunističkih vlasti u Moldaviji, a i u Transnistriji... Tako da je sad sa našim pasošem lakše i u Severnu Koreju.

Btw, pre par godina kad sam poslednji put pogledao sajt MIP Malezije i njihov vizni režim - bilo je tri zemlje čiji državljani nisu mogli ni da podnesu zahtev za vizu - Izrael, Jugoslavija i SCG :) Ne znam kako sad stojimo sa tim...
 
Ako im KDN znaci fuck off, onda je i dalje tako :laugh:
 
Srbija sa Turskom pregovara o potpunom ukidanju viza.
MindWind":z7qaf9zr je napisao(la):
Btw, pre par godina kad sam poslednji put pogledao sajt MIP Malezije i njihov vizni režim - bilo je tri zemlje čiji državljani nisu mogli ni da podnesu zahtev za vizu - Izrael, Jugoslavija i SCG Ne znam kako sad stojimo sa tim...
Sada mozemo da udjemo s vizom, dobija se na mesec dana i kazu da uopste nije problem dobiti je. Inace, Izrael, Srbija i Crna gora su jedine zemlje ciji drzavljani ne mogu aplicirati za program "Malaysia my Second home". A spadamo u retke zemlje kojima je potrebna viza za Maleziju. Cak i gradjani nekih siromasnih africkih i azijskih zemalja mogu tamo da putuju bez vize i to neki 90 dana. Isto je i sa Hong Kongom- jedino nama i Crnoj Gori treba viza. Doduse i mi njima trazimo, u tome je problem.
Ja bi najradje voleo kad bi nam Japan ukinuo vize. Makedonci mogu tamo da putuju bez vize.
 
I za Bugarsku i Rumuniju ce nam i dalje trabati viza od 1.1. Za Albaniju gradjani Srbije ne moraju da vade vize.

A koja je fora sa Malezijom? Sta smo im to uradili??
 
Bugari i Rumuni će nam ukinuti vize kad i EU ili nešto malo kasnije. Mislim da su oni potpisali neki sporazum da moraju da prate "šengen režim". Zbog toga su nam kada su ušli u EU i uveli vize, a sada će da nam ih iz istih razloga i uklone.

A što se tiče Malezije - šta je to što povezuje Srbe i Jevreje u odnosu na muslimane? Odgovor je vrlo jednostavan, zar ne.

Zar Hong-Kong nije deo Kine? I trebaju li nam vize za Kinu? Mada je kod Hong-Konga verovatno u pitanju reciprocitet, kao i sa Turskom. Iskreno, meni je za te destinacije mnogo veća frka lova nego vize - za razliku od Evrope.
 
Bugarska i Rumunija su potpisnice sengenskog sporazuma, ali ce potpuno u njega uci tek za 2-3 godine, tako da ce nam i oni ukinuti vize. Zadnju rec o ukidanju viza ima evropski parlament.
Jelenabg je sve rekla u vezi Malezije. To je pocelo 1992. kad je Malezija jednostrano prekinula odnose sa Jugoslavijom smatrajuci nas istrebljivacima muslimana zajedno s Izraelom. 2003 oni ponovo uspostavljaju diplomatske odnose sa Srbijom, otvorili su ambasadu u Beogradu (u planu je, koliko sam upoznat, da se otvori i srpska u Kuala Lumpuru). 2007 su skinuli zabranu putovanja gradjanima Srbije i Crne Gore u Maleziju i moze se putovati tamo. Kazu da nije uopste frka dobiti vizu i da su ljubazni u ambasadi. Cini mi se da se polako pocinju normalizovati odnosi s Malezijom. I jos nesto: gradjani Malezije putuju u sengen zonu, UK, Irsku, Australiju i novo Zeland bez vize.
Hong Kong i Macau jesu deo Kine, ali imaju sasvim drugaciji vizni rezim nego sa maticom i imaju drugacije pasose. Pasos im je znatno vredniji nego maticni. Sa HK pasosem moze se putovati u EU, Kanadu, Austaliju, Novi Zeland, Japan i dr. bez vize, dok za kineski pasos bukvalno svugde treba viza. Macau pasos je "slabiji" od HK, ali znatno vredniji nego kineski. Najzad pogledajte:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hong_Kong_Special_Administrative_Region_passport
http://en.wikipedia.org/wiki/Macao_Special_Administrative_Region_passport
http://en.wikipedia.org/wiki/People's_Republic_of_China_passport
 
Koliko treba vremenski da se dobije Srpski pasos za nase ljude koji zive u inostranstvu u konzularnim predstavnistvima kad podnesu zahtev???
 
je l' se zahtev za izdavanje pasosa po hitnom postupku moze podneti u bilo kojoj stanici murije? i da l' neko zna cime dokazujem neodloznost sluzebenog putovanja? pozivnim pismom ili mogu sefu da trazim da napise na memorandumu firme u kojoj radim? tnx unapred.
 
da, može, moja sestra je morala pod hitno da se vrati za SAD, i pokazala avionsku kartu, i završili su joj za 2 ili 3 dana!
 
Vrh