Šta je novo?

Novi pasoši

beli01

Beginner
Učlanjen(a)
07.09.2007.
Poruke
49
Pohvaljen
3
Gospodo,
mislim da je ovo prava tema za ovaj RELAX .Sta mislite o najavi da će nove pasoše dobiti prvo 204 nazasluznija gradjana .Biće glasanja koji će to biti gradjani ,šta mislite o tome i koji su vaši predlozi za prvih 204 "najzaslužnijih" (Naravo radi se samo o rednom broju pasoša-prvih 204). Lično neznam zašto baš broj od 204?
 
Iako ni meni nije jasno odakle to i zasto bas broj 204 ali da zanemarimo tu cinjenicu i prepustimo se igri meni spontano padaju troje ljudi na pamet: Ana, Jelena i Novak. Mislim da ih njihova dostignuca i reklama koju oni prave za Srbiju stavljaju u kategoriju prvih 5 a ne 204. :)
 
Lele... mogu samo misliti ko ce poneti laskavu titulu najslavnijeg gradjanina :X Ceca, Seka, Velja...
 
Ma, ko će dobiti prve pasoše to nije ni važno, al' je zgodno za marketing države i ogovaranja.
Biće tu mnogo važnijih stvari u vezi mogućnosti putovanja :

Đelić predstavio novi pasoš
Potredsednik vlade Srbije Božidar Đelić kaže da je iz Brisela stigla jako dobra vest
koju je njegov kabient, koji se pre svega bavi evropskim integracijama i očekivao.

Kako je ključni uslov za ukidanje viza i izrada novog pasoša koji ima biometrijske podatke
poput otisaka prstiju, Đelić je za B92 predstavio novi, kako kaže, najbolji pasoš u Evropi.

“Po prvi put zvanično EU kaže da je spremna da pregovara sa Srbijom o ukidanju viza za šengen, prelazak na
belu šengen listu. Mnogi su govorili da je to sve bila iluzija, danas vidimo da je to realnost, biće to jedan
komplikovan put, moraćemo da napravimo još puno reformi.

Hteo bih da vam dam ekskluzivu, evo novog srpskog pasoša, biće super crvene boje, takozvana carska srpska crvena
kao na zastavi, grb, ćirilica, unutra naravno uz naš jezik i engleski i francuski, a onda najbolji tehnološki govoreći pasoš
u Evropi, jer smo uspeli da u nejgovu izradu ugradimo celu tehnologiju iz Evrope u ovom momentu", kazao je Đelić.

Ovi pasoši počeće da se izdaju na proleće.
Od 1. januara između Srbije i EU važi sporazum o viznim olakšicama i readmisiji.

Taj sporazum sa EU od 1. januara važi i za ostale zemlje Zapadnog Balkana, sa kojima će se
takođe početi razgovori o ukidanju viza.
B92 ceo text : https://www.b92.net/info/vesti/u_fokusu.php?id=27&nav_id=281151
 
^^^ Yes! Crveni pasos! Odlicno! Ovo mnogo znaci, iako je mali gest, bar za mene predstavlja neko ozbiljno ukljucenje u evropske tokove.
 
jovanovm":u0ctnhie je napisao(la):
^^^ Yes! Crveni pasos! Odlicno! Ovo mnogo znaci, iako je mali gest, bar za mene predstavlja neko ozbiljno ukljucenje u evropske tokove.
što? :)
 
Pravo da vam kazem, srecan sam i zbog toga sto kada udjemo u EU, necemo morati ponovo da menjamo pasose, a da su sad napravili plave, imam osecaj da bi se bas to desilo.
 
pasosnovixv1.jpg
 
Kako mi se cini, nije po EU standardima, jer strana sa slikom bi trebalo da je embedded u korice. Doduse, mozda gresim, ima li drugacijih primera? Takodje, zbog cega na naslovnoj strani stoji samo srpskI?

EDIT: Citam u ovom clanku u Blicu da nece davati pasose onima koji nisu odsluzili vojni rok... cccc :( Nadam se da ce jos vaziti ono - ako imas pismo od faksa/vojnog odseka, sta vec, onda je ok... Zar oni nisu trebali da ukinu to sluzenje anyway?
 
Kakva lopovska bag**. Sva oprema je nabavljena i skuplja prasinu po SUPovima sirom zemlje. Opet da se malo krade... :mad:
 
e bas su lepi pasosi, mada mozda je ovo samo neka radna verzija, mozda ce dopisati engleski i francuski i jos te neke finese iznutra...
 
Ne secam se koji je to pasos bio, ali znam da sam video da je strana sa podacima bila od plastike, tj. kao kreditna kartica, sa onom magnetnom trakom da mi mogla lakse da se provuce kroz automat. To mi je bilo interesantno..

Lepi su ovi nasi i super mi je boja! Bas lepo sto su se vratili crvenoj. Da li je zbog Evrope ili Rusije, nije bitno :)
 
jovanovm":7k3aw8ke je napisao(la):
Kako mi se cini, nije po EU standardima, jer strana sa slikom bi trebalo da je embedded u korice. Doduse, mozda gresim, ima li drugacijih primera? Takodje, zbog cega na naslovnoj strani stoji samo srpskI?
Slažem se!
 
" Hteo bih da vam dam ekskluzivu, evo novog srpskog pasoša, biće super crvene boje, takozvana carska srpska crvena

kao na zastavi, grb, ćirilica, unutra naravno uz naš jezik i engleski i francuski, a onda najbolji tehnološki govoreći pasoš

u Evropi, jer smo uspeli da u nejgovu izradu ugradimo celu tehnologiju iz Evrope u ovom momentu", kazao je Đelić.
 
jovanovm":7lzexvx0 je napisao(la):
Citam u ovom clanku u Blicu da nece davati pasose onima koji nisu odsluzili vojni rok... cccc :( Nadam se da ce jos vaziti ono - ako imas pismo od faksa/vojnog odseka, sta vec, onda je ok... Zar oni nisu trebali da ukinu to sluzenje anyway?
Ma idiotizam :rant:
Koliko znam,osobe do 30 godina koje nisu služile vojsku,dobijaju pasoš na pet godina,a nakon 30-te na deset godina.

I kako neki nepismeni novinarčić može da napiše kako se neće izdavati pasoši onima koji nisu služili vojni rok.Tito je davno umro,a vreme kada su momci u zelenim uniformama imali pravo da ograničavaju pravo kretanja gradjana je prošlo,zauvek :cool:
 
Vrh