Šta je novo?

Novi pasoši

I Poljacima je isto crno-bela, a video sam to i na drugim evropskim pasosima... stvarno ne znam zasto, ali kapiram da je nesto "moderno"...
 
da li je moguce da mi crnogorcima udarimo eko-takse za ulazak u srbiju??
 
Da li neko zna koliko kosta izdavanje novog crvenog pasosa u inostranstvu?
Meni su na salteru u srpskoj ambasadi u Bechu rekli 180 eura, na sta sam ja samo rekao " Moliiiim?!"
Nadam se da je bio nesporazum...
 
Ne verujem da je bio nesporazum obzirom da je ranije koliko je meni bilo poznato kostalo i preko 300 evra. :)
 
Naravno da je crno bijela. Bas sam skoro izvadio crnogorska dokumenta, i ovamo je na svim dokumentima "pasos, licna i vozacka", slika crno-bijela. To je valjda da je teze falsifikovati i sl. Inace Ivana, Crnogorci nisu udarili Srbima EKO takse, nego svakom ko ne vozi na crnogorske tablice, jer crnogorski gradjani placaju to prilikom registraije novih tablica koji su poceli da se izdaju prije 2 mjeseca, ali mozete NAM udarit eko takse, samo ne vidim kakve to ima veze sa temom. Pa i sta ako je CG i MK manja? Pa kolko znam, ima dosta zemalja koje su vece od Srbije, pa je puno bolje organizovano. Jednostavno vidim da se ljudi zale da se ceka i po mjesec dana za pasos. Nadam se da je pasos dobro uradjen :) i da se arhivira ovaj plavi :D.
 
Da, svakom ko ne vozi CG tablice a najveci broj Srba ulazi u CG kolima..znaci to naplacivanje ide nama.
Koja je to trenutno zemlja u tranziciji koja je veca od Srbije a bolje organizovana za dokumenta? Hocu imena. Veoma je vazna populacija i velicina za odradjivanje nekih stvari..znaci vazno je to sto su CG i MK manje od srbije ili neke dr.zemlje..
 
U Nemackoj se na pasos isto ceka oko mesec dana. To je nesto najnormalnije. A kod nas su ljudi razmazeni i sve hoce "preko veze" pa su se preko toga i navikli na neke totalno irealne rokove. Srpski pasos je jako kvalitetno uradjen i odlicno izgleda i drago mi je da je ponovo crven :)

A sto se tice EKO taksi, samo se iskreno nadam da ce te pare ici u sanaciju na zalost mnogobrojnih deponija pored puta sirom CG, kao i na uredjenje granicnih prelaza prema Srbiji.

@Ivana
Srbija isto moze da uvede takse koje zeli, ali je to trenutno nepotrebno jer smo mi tranzitna zemlja cija je dugorocna orijentacija da bude tranzitna, i zbog toga se grade autoputevi i naplacuju putarine. Crna Gora nema ni jedan metar autoputa, a trenutno se, koliko znam, naplacuje samo Sozina (izvinjenje ako gresim), tako da su morali negde drugde da naprave dodatni izvor finansiranja.
Akcija nije uperena PROTIV Srbije, vec zemlja, ciji se izvori prihoda uglavnom svode na cetvoromesecni turizam, mora da obezbedi prilive u budzet.
 
Ma cekanje je OK, u Americi koja je super organizovana se ceka 3 nedelje za pasos... ako nije biometrijski, ako hoves novi biometrijski ceka se i duze :D
 
Ne znam Ivana, ja sam takodje vidjeo OGROMAN broj stranih, da ne kazem njemackih tablica, i svi su oni to platili. Tako da to nije zavjera protiv Srba, jednostavno sto je Nenad rekao, nacin da se zaradi, pa i pomogne se nadam se u toj svrhi. Pa danas ne znam koje su tacno zemlje u tranziciji, ali znam da su to nekad bili Poljska, Ceska, Rumunija (i ako smatram da je i dalje u tranziciji :)), zapravo, citava istocna Evropa, i ne vjerujem da su imali toliki problem, kao sto Srbija ima. Inace ovdje se ceka 7 dana na pasos, a 15 za tablice.
 
Na koji problem mislis?

Ja sam mislio na Srbiju kao trranzitnu zemlju u saobracajnom smislu.

A sto se tice pasosa, CG ima stanovnika kao nekoliko beogradskih opstina. U Srbiji se trenutno menjaju i licne karte, tako da je "pritisak" na odgovorne za izdavanje dokumenata ogroman. Ipak treba zameniti 7,5 miliona dokumenata.

Drugo, vreme izdavanja dokumenata je relativno nebitno (samo naravno da ne iskace iz standardnih ramova poznatih u Evropi), bitno je to da budu kvalitetni, i naravno, najvaznije, gde mozes sa istima da odes, pre posete nekom od redova ispred beogradskih ambasada :)
 
Hehehe :), odgovarao sam Ivani :), nisam govorio o putevima, neka je rekla da nabrojim tranzitne zemlje. Drago mi je da su kvalitetni, ako si ga podigao, mozes da slikas unutra jer sta sam ja vidjeo, nije bas bilo nekog kvaliteta slike da se bas dobro vidjeo. Naravno, ako ti nije mucno :D.
 
E i ja sam dobio svoj novi pasos.Mogu vam reci da mi se bas dopada,slika je crno bela i to je malo bzv,ali dobro,ono sto mi se posebno svidelo je himna Boze pravde ispisana preko slike,to ne mozete da vidite ukoliko se bas dobro ne zagledate,pasos je kvalitetan i sad se bas ne razlikuje mnogo od belosvetskih pasosa.
 
Na pasoš se ne čeka 30 dana, već oko 80 dana.

30 dana je od zakazanog termina, a on je uglavnom 40-60 dana od dana prijave. A maltretiranje na šalterima je neponovljivo.

Takođe, plan o novim ličnim dokumentima datira iz 2002. kada je Dušan Mihajlović potpisao ugovor sa Motorolom. A onda je nastupila Jočićeva grozomorna vladavina... nastavak stiha sami znate......
 
Zakazuje se termin? Ja znam dosta ljudi koji su samo otisli i MUP, sacekali u redu i prijavili se.. mozda je to nesto novo? Zivim u Beogradu, btw, opstina Rakovica. Obicno ljudi idu u MUP na Vidikovcu.
 
novi pasos moze da se dobije i mnogo pre isteka zakonskog roka,govorim iz licnog iskustva jer je moj bio gotov za 25 dana a mom caletu su verovali ili ne pasos zavrsili za 15 dana,predao je 11 augusta a gotov je bio 26.
Nismo imali vezu,prijavljeni smo na N.Beogradu a pasose smo napravili u MUP-u Stari grad u Majke Jevrosime.
Sve se moze kad se hoce
Jedina stvar koju sam ja rekao pre predavanja dokumenata je da mi pasos treba hitno jer sam pomorac,mada to nije bilo presudno i nisu mi ga zbog toga zavrsili ranije.
 
himna ispisana preko slike.... ojbt.... :nono:
 
Pa sto se onda ne zove "TAKSA ZA ZIMSKI BUDZET" nego satro "EKO TAKSA" :)))
Pa onda ja necu da vadim pasos ovde, idem ja lepo u Srbijicu tamo je 2000 din, jel tako?
 
Pa idu u Srbijicu (Srbiju) ako imas njihovo drzavljantvo pa vadi. Pretpostavljam da si i crnogorski drzavljanin pa neces da vadis pasos "ovdje", kako sam razumjeo. Te pare ne idu u zimski budzet, nego u budzet, koji ce se koristiti iskljucivo za ekoloske projekte, koji vec bi trebao da ima dosta. Drzava je dobila vec oko 20 000 000 eura, pa se ti, i slicni tebi sprdajte.
 
Mi se sprdamo na Srbiju jer..vi ste pametno uzeli te parice (niste glupi kao srbi), koje isto Srbi mogu da uzmu samo da uvedu eko takse na granici CG-Srbija i nigde drugde...jer ipak zelimo da imamo i dalje dobre odnose sa Bugarskom, Makedonijom itd..a odnos CG srbija je ipak onaj stari nas odnos :D eh eh
 
Pa sad, kolko bi to bilo pametno, ne znam. Kao sto je rekao (ja mislim Nenad) Srbiji je cilj da bude tranzitna zemlja, pai zaradjuje na autoputeve i sl. Sa eko taksom bi zasigurno smanjili tranzit. Sigurno ce se u buduce smanjiti jer npr Kosovari ne mogu da udju u Srbiju sa novim pasosem, dok u CG moze.
 
Pa da, ali realno tranzit od MNE i KS je relativno mali. Mislim da ljudi vise pucaju na cinjenice da su dolina Morave i Dunav jedini prirodni put od Evrope do Azije.... :) A i pasosi su privremeni problem, ocekujem slobodno putovanje u ovom regionu u sledecih pet-sest godina.

A mislim da je glupo sto se dosta ljudi na ovom forumu zajedljivo odnosi prema Crnoj Gori.... stav je detinjast, kao "kiselo grozdje". Ja odoh u Podgoricu sledece nedelje, pa ako bude bilo vremena, ocekuje vas jedan kraci report.
 
Vrh