Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888047#p888047:kyxnkueh je napisao(la):
Pilates » Sub Okt 09, 2021 11:34 pm[/url]":kyxnkueh]Mene interesuju informacije vezano za stambene kredite. Gde su najpovoljniji uslovi trenutno i da li je neko dobio kredit u drugoj banci osim Unicredita i pod kojim uslovima?

Proveri OTP, bili su najpovoljniji tokom leta za stambene kredite. Nemaju troskove obrade, NKOSK. Ali upozorenje, veoma su spori.
 
Могу да потврдим, што се тиче ОТП, да су тренутно најповољнији. Део средстава за моје куповине у New Minelu сам покрио из кредита у ОТП, по препоруци (због тих кашњења у банци) све сам покренуо и завршио у филијали ОТП у Erport sitiju. За нашу причу у New Minelu је задужена Данијела. Колико сам разумео даваоца препоруке то им је најспособнији службеник у ОТП за овакву врсту пројекта. Када сам ја кренуо у причу добио сам две опције за кредит (комбинована и фиксна.. ) и све ово што је написано да нема трошкова националне корпорације и сл. Наравно пренео сам зараду код њих. Кога интересују бројеви: 2.99% плус еурибор. Али најбоље да се директно у наведеној филијали обратите Данијели. Не знам да се нешто није изменило.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888415#p888415:3sekuu24 je napisao(la):
Милосав » Ned Okt 10, 2021 9:36 pm[/url]":3sekuu24]Могу да потврдим, што се тиче ОТП, да су тренутно најповољнији. Део средстава за моје куповине у New Minelu сам покрио из кредита у ОТП, по препоруци (због тих кашњења у банци) све сам покренуо и завршио у филијали ОТП у Erport sitiju. За нашу причу у New Minelu је задужена Данијела. Колико сам разумео даваоца препоруке то им је најспособнији службеник у ОТП за овакву врсту пројекта. Када сам ја кренуо у причу добио сам две опције за кредит (комбинована и фиксна.. ) и све ово што је написано да нема трошкова националне корпорације и сл. Наравно пренео сам зараду код њих. Кога интересују бројеви: 2.99% плус еурибор. Али најбоље да се директно у наведеној филијали обратите Данијели. Не знам да се нешто није изменило.

Hvala
 
Милосав":14wjbhzi je napisao(la):
Могу да потврдим, што се тиче ОТП, да су тренутно најповољнији. Део средстава за моје куповине у New Minelu сам покрио из кредита у ОТП, по препоруци (због тих кашњења у банци) све сам покренуо и завршио у филијали ОТП у Erport sitiju. За нашу причу у New Minelu је задужена Данијела. Колико сам разумео даваоца препоруке то им је најспособнији службеник у ОТП за овакву врсту пројекта. Када сам ја кренуо у причу добио сам две опције за кредит (комбинована и фиксна.. ) и све ово што је написано да нема трошкова националне корпорације и сл. Наравно пренео сам зараду код њих. Кога интересују бројеви: 2.99% плус еурибор. Али најбоље да се директно у наведеној филијали обратите Данијели. Не знам да се нешто није изменило.
Isti uslovi su bili u raif pre 3meseca. Podneo sam zahtev u sredu, odobren je u ponedeljak.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Cuvajte se promenjivih stopa, trenutno je eurobor, pa skoro, na istorijskom minimumu, trenutno jeste povoljno ali za 5-10 godina mogla bi rata drasticno da vam skoci, ja bih se pre odlucio za fiksnu kamatnu stopu ako neka banka nudi takav kredit.

Koristite ovaj kalkulator da proverite uticaj promene kamatne stope na visinu rate.
https://calculator.nbs.rs/WebSite/SerCy ... omene.aspx
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=888521#p888521:3vn2bmbv je napisao(la):
urosk » Pon Okt 11, 2021 9:00 am[/url]":3vn2bmbv]Cuvajte se promenjivih stopa, trenutno je eurobor, pa skoro, na istorijskom minimumu, trenutno jeste povoljno ali za 5-10 godina mogla bi rata drasticno da vam skoci, ja bih se pre odlucio za fiksnu kamatnu stopu ako neka banka nudi takav kredit.

Koristite ovaj kalkulator da proverite uticaj promene kamatne stope na visinu rate.
https://calculator.nbs.rs/WebSite/SerCy ... omene.aspx

Pojedine banke nude mogucnost da se u toku otplate predje sa varijabilne na fiksnu kamatu i obratno.
 
Добар савет око еурибора. Ја лично сам одабрао ту опцију да могу да пређем на фиксну камату.
 
To je uglavnom namesteno tako da se ne isplati preci na fiksnu. Dobro proucite uslove, kod otp banke svake tri godine mozete da birate fisknu ili varijabilnu. Ali ta fiksna je sve veca i veca, prakticno vas teraju na euribor. Jedina prava fiksna stopa je ako se tako u startu dogovorite za ceo period otplate.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
darkot":38wvzhp8 je napisao(la):
Dobro proucite uslove, kod otp banke svake tri godine mozete da birate fisknu ili varijabilnu.
hoces da kazes da ta fiksna u otp-u nije ista za citav period otplate? Zasto li se onda zove fiksna :?:
 
OTP ima opciju da na svake 3 godine biras varijabilnu ili fiksnu (to zovu kombinovana). Sve je to super na papiru, ALI naravno da je to samo zamka posto oni diktiraju kolika ce stopa biti kada biras. Ako je varijabilna nepovoljna u tom trenutku, oni ce ti dati jos nepovoljniju fiksnu tako da nisi bas u dobroj poziciji. Jer zasto bi bili na gubitku, to je samo marketinski trik.

Kao sto su gore napisali, ako zelite fiksnu to uradite odmah kada dizete kredit i potpisite ugovor za tu stopu. Naravno te kamate su dosta vece nego varijabilna posto je EURIBOR u minusu vec godinama.
 
Da tacno tako. Meni su prosle godine dali novu fiksnu od 3.05 dok su novim klijentima nudili znacajno manju stopu za prve tri godine. Dok sam 2017te dobio u startu 2.65. Bukvalno hoce da vas oteraju u varijabilnu. Razlog za podizanje ne postoji jer je euribor na slicnom nivou.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Upravo tako, ja ne vidim nacin kako moze da se isplati kombinovana.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Iskreno ja nisam ocekivao da podizu toliko bez razloga tj. bez vece promene euribora za koji se sve vezuje na kraju. Ali eto takve su banke..

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Kod Intese 2,51% varijabilna, bez dodatnih troskova, odobravanje ide jako brzo. Takodje se slazem sa gore pomenutim oko OTP banke da im je to samo marketinska caka oko fiksne kamate, stavise i varijabilna im nije konkurentna. Unicredit, kao projektni finansijer nesto povoljniji sa kamatom ali postoje dodatni troskovi
 
Je l je dobio neko neki nezvanican datum useljenja za lamelu B? Meni sada daju samo zvanican, po ugovoru.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889016#p889016:1ew0d01s je napisao(la):
tlazar » Uto Okt 12, 2021 6:06 pm[/url]":1ew0d01s]Je l je dobio neko neki nezvanican datum useljenja za lamelu B? Meni sada daju samo zvanican, po ugovoru.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

sta vam stoji u ugovoru? mene zanima za A lamelu
 
U ugovoru stoji 11.12.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889077#p889077:1zn36ld0 je napisao(la):
tlazar » Tue Oct 12, 2021 8:23 pm[/url]":1zn36ld0]U ugovoru stoji 11.12.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Za lamelu A stavljen fiksno datum 11. decembar?
A ne 26 meseci od dobijanja dozvole?
 
Ja pisem za lamelu B, pise 26 meseci - odnosno 11.12

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Postoji i stavka gde se produzuje taj rok u nekim vanrednim slucajevima. A pandemija spada u to.
 
Ja nemam recimo taj fiksni datum za A lamelu, stoji 24-26 meseci od dobijanja dozvole, naravno uz ogranicenja za vanredne okolnosti. Takodje ne postoji stavka za kasnjenja. Ocigledno su ugovori drugaciji kako za koga, i zavisno od perioda kad je kupovao stan.
 
za A lamelu stoji 26 meseci od dobijanja gradjevinske dozvole, odnosno taj rok je vec prosao jer je bio u septembru. takodje se pominje 'dogadjaj vise sile' u vezi sa kasnjenjem, ali mislim da pod tim ne moze da se vodi pandemija. bilo bi fino da uskoro dobijemo neko obavestenje, bar da ne nagadjamo
 
Da li je neko isao u stan u lameli B u poslednjih nedelju/dve?
 
Ja nisam bio skoro, ali su mi rekli da imaju problem sa dobavljacem sobnih vrata i da to sada pomera podelu kljuceva. Tehnicki prijem treba da pocne uskoro i da traje neko vreme, ne znaju koliko. U sustini trenutno je dosta stvari nepoznato tako da nemaju nikakvu procenu.

Ili mozda meni ne zele da kazu, jer nisam bio bas prijatan kad su mi rekli da pomeraju presaju kljuceva

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=889094#p889094:2yxeqck0 je napisao(la):
tlazar » Uto Okt 12, 2021 9:58 pm[/url]":2yxeqck0]Ja pisem za lamelu B, pise 26 meseci - odnosno 11.12

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Dosta čudna informacija, s obzirom na to da na poslednja 3 pitanja i ja dobijam odgovor da se lamele D i E završavaju u decembru. A verovatnoća da B i E budu gotove u isto vreme je vrlo mala.

To ili znači da će tvoja biti gotova ranije (u šta čisto sumnjam :D ) ili da će ove poslednje dve biti useljene tipa u martu.
 
Vrh