Šta je novo?

Novi Minel - New Minel [ Stambeno poslovni kompleks ]

Kod prethodnog, galens odrzavanja, bilo je vise problema. Manji problem je bio kvalitet ciscenja, veci je bio komunikacija izmedju njih i investitora gde su se medjusobno pokrivali.
primeri za ovo su sledeci:
  • hidrocili nisu bili ukljuceni, nije dovedena struja do njih i to niko nije preneo stanarima.
  • Zvanicni upravnik se 2 puta pojavio za skoro 2 godine vodjenje kompleksa, vise od godinu dana nam je trebalo da se izborimo sa njima da nam daju specifikaciju troskova koju smo dobili i na kraju se ispostavilo da nije tacna
  • odrzavanje liftova su naplacivali iz zajednickog fonda stambene zajednice, koji se punio novcem za investiciono odrzavanje
  • jos neke stvari od odrzavanja su placane iz tog fonda, a da stanari toga nisu bili svestni
  • Problemi sa nezavrsenim stvarima u kompleksu nikako nisu znali da izguraju sa galensom
    • fontana koja je pokvarena vec 6 meseci
    • zelenilo nezavrseno
    • reklame na zgradi
    • ulazna vrata ne rade 6 meseci
    • za sve ovo iznad odgovor je bio, kontaktirali smo investitora, ne odgovaraju nam
  • ispostavilo se da galens investitor nije kupio rampe i sistem za nadzor, vec je to uradila firma koja radi obezbedjenje koja sada to zeli da nosi kada raskinemo ugovor
  • pre 3 meseca su poslednja 3 sprata lamele B bila 5 dana bez vode. Toliko je odrzavanju trebalo da pronadje ventil za lamelu b i da ga zameni, u medjuvremenu su zamenili ventil na pogresnoj lameli. Na mejl koji je napisala grupa stanara sa pitanjem da se objasni kako je doslo do toga, nikada nisu odgovorili.
Jos jedan primer koji opisuje ovu komunikaciju. Godina je 2022 ja kao stanar prijavljujem upravniku da postoji rupa na plafonu na nivou -1, 6 meseci se nista ne desava, BIS (galens odrzavanje) menja upravnikovog izaslanika za kompleks, sve primedbe nestaju sa prethodnim sada sa novim idemo iz pocetka. Posle 9 meseci neko dolazi da izlepi rigips oko rupe, rigips stoji tako nedelju dana na kraju dolazi neko da izgletuje to. Sada je kraj 2023 to i dalje stoji izgletovano i neprekreceno. Cekamo da li ce galens uspeti rupu u zidu da resi za manje od 2 godine.
Sto se tice odrzavanja
  • nijedan izvestaj sa troskovima nismo dobili za 2 godine iako su to po zakonu morali da rade
  • garaza nijednom nije ociscena detaljno, tako da vec izgleda zapusteno
  • ciscenje hodnika je u pocetku bilo uzasno, vremenom uz veliki napor stanara se jeste popravilo

Sve u svemu oni su uglavnom platili ceh za nezadovoljstvo stanara investitorom, sto bi mozda bilo pogresno da nisu ista firma.


Ne ulazim u detalje, vrv sve to stoji, ja mozda gledam povrsno na stvari, higijena ulaza i spratova je jedna od po meni bitnih stavki. Ono sto mi je neverovatno da ko god je organizovao i inicirao smenu firme za odrzavanje, ( i ista firma ispostovala otkazni rok od mesec dana ) nije predvideo da na vreme krene sa procesom izbora nove firme za odrzavanje.

Ceo proces smene postojece tj. sada vec bivse firme je uradjen tako amaterski, a sve mi mirise da ce izbor nove firme nadmasiti i taj amaterski nivo.
Nadam se da ce se stvar ipak zavrsiti kako treba, ali odgovorno tvrdim za trenutnu losu situaciju sa higijenom u ulazima su iskljucivo odgovorni pojedinci koji su inicirali proces smene bez ikakvog plana sta raditi posle smene.
 
Poslednja izmena:
Uopste nije amaterski, morate malo vise biti upoznati sa procesom kako bi mogli da date takvu ocenu.
Bis sada saplice na svakom koraku, na primer novi upravnik ne moze da preuzme dokumentaciju. Obezbedjenje preti da ce poskidati opremu i da ce nas tuziti. U lameli A su pretili tuzbom za falsifikovanje potpisa, obavestenje da ce isto raditi su kacili i u lameli B.
Ljudi koji su se najvise bavili smenom su to radili u slobodno vreme i za dobrobit svih ljudi u kompleksu tako da mi svi trebalo da imamo malo vise postovanja u komentarisanju onoga sto su oni uradili ili da se makar malo bolje informisemo pre komentarisanja.

To sto su ti ljudi uradili je dovelo do toga da saznamo kako su nase pare trosene, sta galens nije uradio, recimo ukljucivanje tih dodatnih pumpi, galens koji nije platio opremu za nadzor itd.
Te sve stvari su mnogo bitnije od toga da li cemo 10 ili 15 dana biti bez ciscenja ulaza.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reagovanja: 10k
Uopste nije amaterski, morate malo vise biti upoznati sa procesom kako bi mogli da date takvu ocenu.
Bis sada saplice na svakom koraku, na primer novi upravnik ne moze da preuzme dokumentaciju. Obezbedjenje preti da ce poskidati opremu i da ce nas tuziti. U lameli A su pretili tuzbom za falsifikovanje potpisa, obavestenje da ce isto raditi su kacili i u lameli B.
Ljudi koji su se najvise bavili smenom su to radili u slobodno vreme i za dobrobit svih ljudi u kompleksu tako da mi svi trebalo da imamo malo vise postovanja u komentarisanju onoga sto su oni uradili ili da se makar malo bolje informisemo pre komentarisanja.

To sto su ti ljudi uradili je dovelo do toga da saznamo kako su nase pare trosene, sta galens nije uradio, recimo ukljucivanje tih dodatnih pumpi, galens koji nije platio opremu za nadzor itd.
Te sve stvari su mnogo bitnije od toga da li cemo 10 ili 15 dana biti bez ciscenja ulaza.

Postovanje za sta? Za trenutnu situaciju u kompleksu gde valjda pritisnuti nedostatkom vremena i sve gorom situacijom sto se tice higijene i odrzavanja se ne saceka ponuda svih mogucih firmi nego dobijamo kao rezultat opciju da glasamo za svega tri ponude!?

Kao sto rekoh svaka vama cast ali ocigledno niste imali plan sta posle smene i koliko vidim velika je verovatnoca da ce naslednik firma biti losija.
 
Kakva je situacija u fazi 1 što se tiče održavanja i kvaliteta izgradnje?
Veliki razočarenje sve sem toplotne izolacije koja je odlična. Sve ostalo ispod nivoa ocekivanja, najave i okolnih zgrada.
Mi smo kupili mali stan koji smo blizu da prodamo pre svega zbog bojazni da će ovaj kompleks za 10 godina izgledati gore od starogradnje na NBG.
Prednost:
- Pogled stanova okrenutih ka šumi
- Potpuni mir kao da se nalazimo izvan BG
- Toplotna izolacija
- Pristup Auto-putu i obilaznici
- Blizina BG Voza koja olakšava da se nađete u centru grada ne obazirući se na gužve
- Dobra komsijska struktura
Mane:
- Katastrofalni završni radovi
- Još nisu dobili upotrebnu dozvolu
- Fasada nije u potpunosti urađena shodno prezentaciji i obećanju (ventilisana fasada) nego demit koji je već počela da ostavlja vodene tragove. Ventilisana fasada je samo do ulice.
- Voda nam je ulazila u stan
- Interfon nije radio skoro godinu dana
- Mi imamo samo 1 klimu na 2 sobe a na prezentaciji su stajale 2
- Nisu platili penale za kašnjenje
- Parket se ulubljuje
- Zvučna izolacija prema hodniku je takva da čujem i vrata lifta i gde se komšija kreće, razgovor sa sve 4 strane, televizor sa sve 4 strane i čiji pas na kraju hodnika laje.
- Odnost Galensa prema nama kada prijavimo reklamacije kojih smo imali jako puno, samo se menjaju ljudi i na kraju platiš majstora da uradiš sam.
- Voda u garaži i to i dalje nije rešeno nego su samo zatvarali curenja sa sistemom šipke metalne i smole ali voda ide dalje (to nisu rešili) pa je skoro komšiji na parking mesto krenulo da curi sa sve farbom i bilo je katastrofa dok opet nisu isti sistem uradili i zatvorili. Što znači da se ne zna kada voda opet izbija a neminovno je.
- Mesta za kontejner su katastrofalna
- Ulazi i izlazi u garažu nemaju grejanje niti asfalt pripremljen za sneg i let koji dolaze zimi
- Održavanje travnjaka sramotno
- Obećano je da će se sa brda pokupiti smeće od strane jednog od vlasnika Galensa (lično je došao) na sednici stanara i nije urađeno.
- Unutrašnja vrata se odlepljuju na rubovima
- Obecane stepenice ka Bezaniji (SKOLI) a tamo nikla jos jedna kuca i verovatno ce jednom probiti, ali je rok odavno prosao
- Oseća se miris hrane u WC-ima od komšija
- ATOS ulazna vrata od stana bez zvucne izolacije, pala su nam malo i sada grebu.
- U garažama nije moguće izaći iz lamele normalno nego se okrećeš i gledaš da te kola ne udare, zato što su izlaz okrenuli ka saobraćajnici u garaži kako bi iskoristili svaki deo. Zbog toga u garazama vrata od lamela su kontra okrenuta i svako moze da udje u zgradu
- Ulazna Garazna vrata od kada su udarena od strane kombija pre nekoliko meseci, ne rade. Galens je tada odrzavao lamelu i nije zamenio vrata niti planira.
- Gotovo sve i jedan nosac za klimu je vec sada zardjao
- Bandere u kompleksu su uveliko vec rdjave

Galens je imao šansu imajući u vidu da imaju svoje održavanje kao i da su sami izvođači projekta da naprave prelep kompleks gde će vecina biti zadovoljna. Na krilima prvog projekta da i u tom duhu imace pozitivno misljenje postojeci kupci da preporucuju novim i potencijalnim kupcima Galens. Nazalost, desilo se sve suprotno.
 
NIje baš neka reklama za tri nove zgrade... tako da se nadam da čitaju, pa će da porade na ovim stvarima i ako ste promenili upravnika, pošto će ovo daprodaje i nove faze
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: mzo
Postovanje za sta? Za trenutnu situaciju u kompleksu gde valjda pritisnuti nedostatkom vremena i sve gorom situacijom sto se tice higijene i odrzavanja se ne saceka ponuda svih mogucih firmi nego dobijamo kao rezultat opciju da glasamo za svega tri ponude!?

Kao sto rekoh svaka vama cast ali ocigledno niste imali plan sta posle smene i koliko vidim velika je verovatnoca da ce naslednik firma biti losija.
U poslednjoj recenici citiranog posta pise za sta postovanje. Vi kao stanar kompleksa ste mogli da se ukljucite i da nadjete i vi neku ponudu.
Kao sto sam rekao, najbitnije kod novog odrzavanje je da ne bude galens kako bismo saznali sta je uradjeno, a sta ne u kompleksu.

Inace, ja konkretno nikako nisam bio ukljucen u smenu osim glasa za smenu, ali postujem rad komsija koji su odlucili da se iscimaju za dobrobit svih nas.
 
Možda će nekom značiti da vidi raspored zgrada kako planiraju po fazama. Narandžastom bojom označene tri nove. IMG_20231102_102310.jpg
 
U poslednjoj recenici citiranog posta pise za sta postovanje. Vi kao stanar kompleksa ste mogli da se ukljucite i da nadjete i vi neku ponudu.
Kao sto sam rekao, najbitnije kod novog odrzavanje je da ne bude galens kako bismo saznali sta je uradjeno, a sta ne u kompleksu.

Inace, ja konkretno nikako nisam bio ukljucen u smenu osim glasa za smenu, ali postujem rad komsija koji su odlucili da se iscimaju za dobrobit svih nas.

Cini mi se da sam procitao da je cena odrzavanja bila 0.7 evra+pdv. Jel to tacno, jer ako jeste to je cena za koju treba da dobijete dobru uslugu a ne fuseraj.
Mada, vidim da su cene toliko otisle na gore da vise nema garancije nizasta.
 
Poštovanje komšije! Da li je ovaj Goran Popović prinudni upravnik ili iz Bisfacility? Čovek ne odgovara na mejlove niti se javlja na telefon. Pokušavam da stupim u kontakt sa njim da bih znala šta se dešava po pitanju održavanja zgrade, ali bezuspešno. Ja vas molim da mi se neko javi privatnom porukom kako bih se ubacila u postojeće viber grupe i pratila situaciju. Hvala unapred.
 
Pozdrav komsija iz lamele D, da ovom prilikom pozdravim i komsiju Lazara na ovoj grupi. Evo danas je palo to prvo ciscenje od strane nove firme za odrzavanje.
Rec je o Gradskom Stambenom, sta reci a ne zaplakati.

Liftovi nisu pipnuti, spratovi takodje nisu, barem ne sprat na kojem sam ja. Ulaz u E lamelu, tacnije oba ulaza ocajno ali ocajno zaljopani, ni obrisani propisno, samo malo zamirisani.

Neka je na cast svima koji su glasali za GS, upravo smo napravili sebi medvedju uslugu. Ako se po jutru dan poznaje onda drage komsije da se mi lepo naviknemo na svinjac u ulazima kao permanentno stanje.

Prethodna firma ko god je imao prilike da udje u ulaz komentarisao je upravo cistocu, sijalo se kao u apoteci. Ali dobro, neko je zeleo jeftinije da prodje. Uzivajte!
 
Pozdrav komsija iz lamele D, da ovom prilikom pozdravim i komsiju Lazara na ovoj grupi. Evo danas je palo to prvo ciscenje od strane nove firme za odrzavanje.
Rec je o Gradskom Stambenom, sta reci a ne zaplakati.

Liftovi nisu pipnuti, spratovi takodje nisu, barem ne sprat na kojem sam ja. Ulaz u E lamelu, tacnije oba ulaza ocajno ali ocajno zaljopani, ni obrisani propisno, samo malo zamirisani.

Neka je na cast svima koji su glasali za GS, upravo smo napravili sebi medvedju uslugu. Ako se po jutru dan poznaje onda drage komsije da se mi lepo naviknemo na svinjac u ulazima kao permanentno stanje.

Prethodna firma ko god je imao prilike da udje u ulaz komentarisao je upravo cistocu, sijalo se kao u apoteci. Ali dobro, neko je zeleo jeftinije da prodje. Uzivajte!
Zivim u starim zgradama na NBG i održava nam ulaz gradsko stambeno. Sve je kako si opisao, užasno loše čiste, bude prljavije posle čišćenja nego pre, naspu neku hemiju da miriše da daje lažni utisak. Nama oni održavaju samo zato što nismo mogli naterati stanare da plaćaju redovno drugima, ovako ide preko infostana. Ljudi koje šalju su jezivi, uopšte ti nije drago da se muvaju po ulazu. Sve u svemu jako loše.
 
Pozdrav i vam komsija @kkorisnikk.
Nisam siguran cime sam zasluzio vas pozdrav.
Ako smatrate da sam ja nekako kriv za izbor GS za odrzavanje, ja se tako ne osecam uopste. Cak sam i razocaran kako su komsije glasale, ali ja to ne mogu nikako promeniti.
Svoju podrsku komsijama koji su radili na smeni sam vise puta objasnio i idalje mislim da je to dobra odluka jer nismo smeli da izadjemo iz garancije sa galens odrzavanjem.
 
Nisam verovao da cu ovo napisati ali cini mi se da je GS krenulo da radi korektan posao u ulazu. Posle prvobitnog prilicno loseg posla ciscenja i zamazivanja staklenih povrsina sada ipak deluje daleko bolje i cistije.

Eto ne mogu da insistiram na necemu ako vidim da su se popravili, ali hajde da ih ne ureknemo.

Inace da li neko ima info zasto ulicno osvetljenje na prilazu Minelu ne radi?
 
Jedno pitanje za sve stanare sa manjom decom.Koja je najbliza osnovna skola ovom kompleksu ?

Na New Minel sajtu stoji da je udaljenost neke skole 400 metara.

Niti sam video koje niti na Google Map-u.
Hvala unapred
 
Jovan Sterija Popovic u Vojvodjanskoj ulici, mislim da je udaljenost tacna kao sto su naveli.
 
Sramota koliko su kamioni blata izneli sa gradilista na Tosin bunar. Gde su komunalci?
 
Jedno pitanje za sve stanare sa manjom decom.Koja je najbliza osnovna skola ovom kompleksu ?

Na New Minel sajtu stoji da je udaljenost neke skole 400 metara.

Niti sam video koje niti na Google Map-u.
Hvala unapred
Mislim da je OŠ Borislav Pekić na Bežaniji.
 
Zar nije napravljeno stepenište ka Bež. Kosi? To stepenište je najbrža veza N. Minela sa OŠ Borislav Pekić.
 
Sramota koliko su kamioni blata izneli sa gradilista na Tosin bunar. Gde su komunalci?
и колику су рупу отворили пре нисове пумпе, још затрпана блатом, ко упадне оде амортизер у најбољем случају
 
Vrh