Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Verovatno zbog Šnajder Elektrika - Schneider Electric
 
Da, mislio sam da je to isti proizvođač. Hvala još jednom na ispravci.
 
Sto sta fali Oroni?
U Srbiji dosta toga, ja imam u svojoj zgradi problem sa tim liftovima gde se malo malo pokvare, skripe, zaglave i slicno. Pre mesec dana se zena zaglavila u liftu starom 2 godine a pre toga se nakrivio i krenuo da skripi, pa se valjda ukljucio neki failsafe sistem da ga isprati do destinacije-sprata. Drugar u njegovoj zgradi ista prica, tako da nije izolovana prica. Zapravo je kod njega neka malo jeftinija varijanta kabine, izgleda katastrofalno i ako su liftovi bili zasticeni prilikom useljenja zgrade (stari godinu dana). Mozda je problem sto je "Eco friendly first" a mozda je i problem sto ih samo jedna kompanija na trzistu zvanicno odrzava. Jako su pipavi i mislim da moraju da se servisiraju na svake 2 nedelje. Kvalitet izrade u cak i u nekoj visoj opremi su jako upitni i paneli su bas tanki i niskog otpora/kvaliteta. Komponente na liftu su toliko dobre da je uspeo da crkne ventilator koji je obican elektromotor koji se moze naci u TEA peci, bukvalno isto i izgleda.
Uzas. Nisam se susreo sa gorim liftom u zivotu. Ako neko ima vise znanja od mene neka podeli u cemu je problem.
 
Kod mene u zgradi, evo 5 godina radi, da kucnem u drvo, bez ikakvih problema. Jednom mesecno redovno odrzavanje.
 
Kod mene u zgradi, evo 5 godina radi, da kucnem u drvo, bez ikakvih problema. Jednom mesecno redovno odrzavanje.
Evo bas diskutujem sa drugarom koji zivi u kompleksu Petica, tamo postoji 12 (cini mi se) Orona liftova u 6 ulaza. Trenutno, kao neka koincidencija se desava da su liftovi crkli i imaju ozbiljne probleme u 3 ulaza. Kako mi je rekao danas, juce je neka zena sa kolicima i bebom bila zaglavljena 1.5h u Orona liftu. Ceka da se saniraju kvarovi i pici peske stepenicama da se ne bi zaglavio. U njegovom ulazu lift, lupa, skripi, vrata se glave/struzu. Meni je nerealno da liftovi u garanciji crkavaju tako, ja imam jako slicna iskustva u mojoj zgradi. Ko vama odrzava liftove? Je l su brzi liftovi?
Ne znam da li je zbog nacina odrzavanja, ali ovo je katastrofa, pisao sam Oroni da mi posalje spisak ovlascenih servisera za srbiju kako bi menjao u mojoj zgradi, ali mi deluje da je prosto shit kvalitet samog lifta.
U drugoj zgradi imamo KONE i jedan jedini kvar nismo imali od 2018 godine.
 
Drage komsije,

Nedavno sam preuzeo stan i garazno mesto.
Nisu hteli da daju vise od jedne kartice za ulazak na parking, niti planiraju da omoguce da se iskopira ista (cak su rekli da je zabranjeno da sami to uradimo).

Ako zena i ja zelimo da koristimo to jedno parking mesto treba da planiramo kod koga je kada ta (jedina) kartica?
Malo mi je glupo sto nas ogranicavaju kako cemo da koristimo nekretninu koja je u privatnom vlasnistvu i posteno placena.

Dodje mi maltene isto kao da Vam prodaju stan i daju samo jedan kljuc i kazu da ne sme da se kopira inace ce Vas tuziti?

Kako mozemo da resimo ovaj problem?
 
Drage komsije,

Nedavno sam preuzeo stan i garazno mesto.
Nisu hteli da daju vise od jedne kartice za ulazak na parking, niti planiraju da omoguce da se iskopira ista (cak su rekli da je zabranjeno da sami to uradimo).

Ako zena i ja zelimo da koristimo to jedno parking mesto treba da planiramo kod koga je kada ta (jedina) kartica?
Malo mi je glupo sto nas ogranicavaju kako cemo da koristimo nekretninu koja je u privatnom vlasnistvu i posteno placena.

Dodje mi maltene isto kao da Vam prodaju stan i daju samo jedan kljuc i kazu da ne sme da se kopira inace ce Vas tuziti?

Kako mozemo da resimo ovaj problem?
Ma ja bi rekao da sam izgubio karticu i tražio da mi naprave drugu, po sistemi ko ih ***e, prave od tebe "tošu", pravi i ti od njih. Pa nek oni tako pametni vrše istragu da li si stvarno izgubio karticu i nek pošalju pse tragače da je traže po Dorćolu i okolini. :)

Čuj molim te, zabranjeno da napraviš rezervnu kopiju kartice za sopstvenu garažu koju si platio kao polovan Audi A6. Baš bih voleo da vidim da li bi se i meni sa 100+ kila mišića neko tako obratio i pravio pametan kada bi mu tražio rezervnu karticu ili bi je napravio kao bela lala u roku od odma'.

Žao mi je što kod nas sve mora "na mišiće", pa iako sam fakultetski obrazovan više volim što ne ostavljam takav utisak i što fizički podsećam na radnika obezbeđenja u noćnom klubu, pa mi se nikad ne dešava da mi se neko pravi pametan, da me nipodaštava i šikanira.

Izvini na dužem odgovoru, ja bi svakako na tvom mestu rekao da sam izgubio karticu i predložio im 2 opcije:

1) da angažuju pse tragače i nađu "izgubljenu" karticu
2) ili da mi naprave novu karticu u roku od 24h

Nema treće opcije. Ili, ili. Vrlo jasno i bez da im ostaviš prostor za improvizaciju.

Ako kreneš fino, izleraće te na keca.
 
Poslednja izmena:
Čovek ima više vozila… logično je da neće da razmišlja koja kola će da parkira, i ko će voziti to vozilo…

Da li je to praksa i na ostalim projektima, koliko parking mesta toliko kartica?
Onda može jednostavno da pozvoni na interfon i da kaže na koje mesto ide i pustice ga obezbedjenje
 
Živim u kompleksu gde smo isto prilikom preuzimanja stana dobili jedan tag, ali jednostavno se to reši tako sto odeš samosutalno i u roku od 5 minuta napraviš kopiju. Nema tog koji ti tako nešto može zabraniti.
 
Da li imate neki update vezano za racune? Neko je pisao na ranijim stranicama da je infostan prilicno ok i da se boji da nesto vise ne dodje kasnije.
Da li je sve ok u kompleksu i da li su racuni za struju na kraju onakvi kakvi se ocekuju da budu? Pisalo se na ranijim stranicama da je bilo problema...
 
Da li neko moze da me posavetuje koliko je realan popust koji moze da se dobije prilikom razgovora sa agentima prodaje?
Planiram da kupim 3.5 ili 4.0 stan u ovoj zgradi (90-110m2) i 2 garazna mesta. Cene (i dalje preko telefona samo) koje sam cuo su 4500-4800, zavisno od spratnosti.

Na Cene Nekretnina - Statistika cena stanova moze da se vidi svaki ugovor i gledajuci poslednja 2 meseca (oktobar i novembar) bilo je 21 prodaja nekretnina u ND, sa cenama od 3777 do 5025, medijana 4380 EUR/m2. Na osnovu toga, cena koju sam cuo mi deluje previsoka.
 
Da li neko moze da me posavetuje koliko je realan popust koji moze da se dobije prilikom razgovora sa agentima prodaje?
Planiram da kupim 3.5 ili 4.0 stan u ovoj zgradi (90-110m2) i 2 garazna mesta. Cene (i dalje preko telefona samo) koje sam cuo su 4500-4800, zavisno od spratnosti.

Na Cene Nekretnina - Statistika cena stanova moze da se vidi svaki ugovor i gledajuci poslednja 2 meseca (oktobar i novembar) bilo je 21 prodaja nekretnina u ND, sa cenama od 3777 do 5025, medijana 4380 EUR/m2. Na osnovu toga, cena koju sam cuo mi deluje previsoka.
Onoliko koliko ti daju ako si "ozbiljan" kupac?
 
Da li neko moze da me posavetuje koliko je realan popust koji moze da se dobije prilikom razgovora sa agentima prodaje? Planiram da kupim 3.5 ili 4.0 stan u ovoj zgradi (90-110m2) i 2 garazna mesta. Cene (i dalje preko telefona samo) koje sam cuo su 4500-4800, zavisno od spratnosti. Na Cene Nekretnina - Statistika cena stanova moze da se vidi svaki ugovor i gledajuci poslednja 2 meseca (oktobar i novembar) bilo je 21 prodaja nekretnina u ND, sa cenama od 3777 do 5025, medijana 4380 EUR/m2. Na osnovu toga, cena koju sam cuo mi deluje previsoka.

Mislim da su to cene koje su dogovorene ranije, nego sada se upisuju ugovori (kreditni kupci i slicno).
Sada su cini mi se cene oko 4700 i da su fiksne.
Al opet, probaj da spustis cenu. Ne garantujem da je ovo sto sam napisao sigurno tacno.
 
bas su poludili sa cenama. Bas me zanima koliko gore to jos moze ici?
 
Mislim da su to cene koje su dogovorene ranije, nego sada se upisuju ugovori (kreditni kupci i slicno).
Sada su cini mi se cene oko 4700 i da su fiksne.
Al opet, probaj da spustis cenu. Ne garantujem da je ovo sto sam napisao sigurno tacno.
Ne razumem zasto bi kreditni kupci cekali i potpisivali ugovor tek sada (ako je dogovoreno ranije). Pod pretpostavkom da su ovi podaci na Cene Nekretnina - Statistika cena stanova u trenutku kada se ugovor zavodi kod notara (ako neko zna vise o tome neka me dopuni).
 
Ugovor se potpisuje kada banka odobri kredit, a to je uvek na kraju izgradnje. Nama je prošlo više od 3 godine od dogovaranja cene i potpisivanja predugovora do potpisivanja ugovora.
 
Nije ovde. Prvo da otplatim trenutni kredit, pa cu onda da uzimam jos nesto. :D
 
Vrh