Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Novi Doćol lepo napreduje :)

Inače završeni su armirano betonski i zidarski radovi a u toku je postavljanje stolarije. Rok za useljenje je decembar sledeće godine stim što mi deluje da će možda i pre završiti. Za kupce informacija da su u ponudi lokali i deo stanova budući da je preko 70% već prodato.

novi-dorcol-221205-01.jpg
novi-dorcol-221205-02.jpg

novi-dorcol-221205-03.jpg

novi-dorcol-221205-04.jpg

novi-dorcol-221205-05.jpg

novi-dorcol-221205-06.jpg

novi-dorcol-221205-07.jpg

novi-dorcol-221205-08.jpg

novi-dorcol-221205-09.jpg
 
Katastrofa. Ja jedino vidim gips na slikama unutrasnjosti. Jel to danas postao standard? Caki u ovako "lux" gradnji, barem po cenama.
 
Katastrofa. Ja jedino vidim gips na slikama unutrasnjosti. Jel to danas postao standard? Caki u ovako "lux" gradnji, barem po cenama.
Standard, brze se radi, manje zauzima mesta, bolja izolacija. Gubi se na stabilnosti i jacini zida, ali s metalnim umetcima mozes i tenk da okacis na zid. I naravno desi se pijani majstor postavi plocu krivo, pa ti zid bezi za 2 cm kao kod mene, pa su morali da prepravljaju pola zida.
 
Standard, brze se radi, manje zauzima mesta, bolja izolacija. Gubi se na stabilnosti i jacini zida, ali s metalnim umetcima mozes i tenk da okacis na zid. I naravno desi se pijani majstor postavi plocu krivo, pa ti zid bezi za 2 cm kao kod mene, pa su morali da prepravljaju pola zida.
Ne, vrhunska gradnja je u pitanju. Gips je samo obloga za zvucnu izolaciju i instalacije. Zidovi izmedju stanova i hodnika su od zvucnih blokova, a izmedju soba od obicnog bloka - vidi se gore na slikama.
 
Ne, vrhunska gradnja je u pitanju. Gips je samo obloga za zvucnu izolaciju i instalacije. Zidovi izmedju stanova i hodnika su od zvucnih blokova, a izmedju soba od obicnog bloka - vidi se gore na slikama.
U ovom slucaju da, sto je odlicno i za pohvalu. Ja pricam generalno za ostale projekte
 
Zahvaljujem na pojasnjenima. Drago mi je sto ima onih sto nisu presli na gips. Razumem i njegove benefite, ali mnogo mi bilo odbojno kad sam na par projekata video iste. Mozda sam samo staromodan lik.
 
Nije gipš uopšte loša varijanta , nemaš razloga za brigu.
 
Verovatno misli na Ytong ili Silka fono blokove koji su kao bolja izolacija...mada u praksi ljudi baš nisu zadovoljni sa njima barem kada je izolacija u pitanju...i dalje više hvale "točak i vatru" i giter blok.
 
Ytong fono blokovi i Silka blokovi se uglavnom koriste kao posebno dobra zvučna izolacija između stana i hodnika mada se mogu primeniti i na drugim mestima.

 
Da li je to ovde znaci izmedju stanova gips + izolacija + silka blok? Jel to dobro resenje?
 
Da li je to ovde znaci izmedju stanova gips + izolacija + silka blok? Jel to dobro resenje?
Sudeci po slikama koje je Igor okacio deluje da je tako, da li je silka ili neki drugi ne znam u glavnom su tog tipa. U teoriji jeste dobro, a u praksi zavisi kakav ti je komsija. U principu vuna dovoljne debilje zajedno sa rigipsom lepo apsorbuje zvuk, fono blokovi su definitivno bolji od gitera, ali postoji i dodatna mogucnost da se ubace i akusticni paneli, sto je po meni preterivanje.
 
Sudeci po slikama koje je Igor okacio deluje da je tako, da li je silka ili neki drugi ne znam u glavnom su tog tipa. U teoriji jeste dobro, a u praksi zavisi kakav ti je komsija. U principu vuna dovoljne debilje zajedno sa rigipsom lepo apsorbuje zvuk, fono blokovi su definitivno bolji od gitera, ali postoji i dodatna mogucnost da se ubace i akusticni paneli, sto je po meni preterivanje.
U prvoj fazi zvučna izolacija je baš loša po meni, pola komentara u viber grupi stanara je zalba na buku. Stolice iz coffee drema se čuju ujutru do 4og sprata :-(
 
U prvoj fazi zvučna izolacija je baš loša po meni, pola komentara u viber grupi stanara je zalba na buku. Stolice iz coffee drema se čuju ujutru do 4og sprata :-(
Interesantno, ja u jednom stanu koji gleda na tramvajsku prugu ne cujem tramvaj kad prodje a gradnja je osrednja, giter blok i malter. Komsije se ne cuju uopste a imaju dva kera (iznad mene) i stan pun dece pored. Nekada mi buka i nacin na koji prodire i siri se apsolutno nije jasna, iskoriste sve materijale po PS-u i dalje je uzas..
 
Novi materijali imaju jedinu prednost, da je brza gradnja, ja sam trenutni stan kupio jer je gradjen od giter bloka debljine 38cm bez kamene vune ili stiropora…zato smo tu gde smo, nove zgrade se ofucaju posle 10 godina, prošao sam neki dan kroz Belville i deluje otužno…
 
Novi materijali imaju jedinu prednost, da je brza gradnja, ja sam trenutni stan kupio jer je gradjen od giter bloka debljine 38cm bez kamene vune ili stiropora…zato smo tu gde smo, nove zgrade se ofucaju posle 10 godina, prošao sam neki dan kroz Belville i deluje otužno…
Kako su izgledale stare zgrade na Nbg posle 10 godina secate li se mozda? (ne znam koje se godiste) al nijedna nije bila lepotica posle 10 godina, koliko god pricali gluposti o novoj gradnji ne moze da se poredi sa betonom koji se nekada radio
 
Pa zavisi od fasada. Većina novobeogradskih fasada sa pločicama, pa i ovih sa farbanim betonom su i dobrih 20 godina posle izgradnje vrlo malo se ofucale, ali ne mogu da izguraju baš po 30-50 godina, što je sada slučaj. Veći problem je bio sa stolarijom. Šezdesete blokove npr samo ofarbati, fasade bi zasijale, ali ne bi ispravilo kriminal sa stolarijom, terasama itd...

Demit ili kako već nazivali sve kontaktne fasade zadnjih decenija mnogo brže propadnu, ali dobra stvar je da se konačno napuštaju u iole boljim stambenim projektima i investitori prelaze na ventilisanu fasadu.
 
U prvoj fazi zvučna izolacija je baš loša po meni, pola komentara u viber grupi stanara je zalba na buku. Stolice iz coffee drema se čuju ujutru do 4og sprata :-(
Da li je to ovde znaci izmedju stanova gips + izolacija + silka blok? Jel to dobro resenje?
Ne razumem se u materijale ali je resenje odlicno. Uselili smo se pre 8 meseci u prvu fazu. Zvucna izolacija fenomenalna. Apsolutno se u stanu ne cuje nista. Komsije kao da ne postoje. Stolarija vrhunska, uopste nemamo osecaj da zivimo pored gradilista gde je uvek 100-ak radnika i 20-ak kamiona. Nista se ne cuje, totalni mir i tisina.
 
Ne razumem se u materijale ali je resenje odlicno. Uselili smo se pre 8 meseci u prvu fazu. Zvucna izolacija fenomenalna. Apsolutno se u stanu ne cuje nista. Komsije kao da ne postoje. Stolarija vrhunska, uopste nemamo osecaj da zivimo pored gradilista gde je uvek 100-ak radnika i 20-ak kamiona. Nista se ne cuje, totalni mir i tisina.
Mozda imate sreće sa komšijama okolo, D1 i D2 po meni imaju losiju zvucnu izolaciju od zgrada iz 70tih. Zvucna izolacija spolja je odlicna, ali unutrasnja i međuspratna je po meni losa. Mislim da kupci iz druge faze treba da provedu malo vremena u kraju i oko kompleksa da sagledaju sve i mozda cuju price komsija i uporede sa bajkama koje dobijaju u prodaji. Od 24h obezbeđenja, preko povlašćenih cena za spa, do ocajnog odrzavanja i letargicnom odnosu na reklamacije da i ne pricam....
Videcemo sta ce se graditi okolo sve, prvenstveno preko puta parka kod "Stare hercegovine" i iza druge faze... nadam se da necemo dobiti neke slične "krmače"
 
Novi materijali imaju jedinu prednost, da je brza gradnja, ja sam trenutni stan kupio jer je gradjen od giter bloka debljine 38cm bez kamene vune ili stiropora…zato smo tu gde smo, nove zgrade se ofucaju posle 10 godina, prošao sam neki dan kroz Belville i deluje otužno…
Projekat star 13 godina se nikako ne može smatrati novim iako kod nas još uvek nosi epitet novogradnje.

Inače dobar deo stanovnika Beograda živi zapravo u stambenim zgradama izgrađenim od prefabrikovanih elemenata koji su montirani na gradilištu. O prednostima i manama sistema IMS - Žeželj možete pročitati u pdf-u u prilogu.

Novo je doba tako da Novi Dorćol u skladu sa time predstavlja jedan izuzetno kvalitetan projekat na našem tržištu.
 

Prilozi

  • IMS sistem gradnje.pdf
    2,3 MB · Pregleda: 111
Vrh