Šta je novo?

Novi Dorćol [ Stambeno poslovni kompleks | 100 000 m²]

Večeras
IMG-20200913-190405-1.jpg


IMG-20200913-190437-1.jpg
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=775910#p775910:26ko3fja je napisao(la):
Bender Rodriguez » Pet Sep 18, 2020 1:18 pm[/url]":26ko3fja]Jedna brzinska, kad sam vec tu
IMG-000000-000000.jpg
Ovaj deo projekta nisam kontao od početka. Hoće li tu sad provući jednu ulicu uz one vile sve do Dunavske ili će tu biti neki ulazi u garažu, ili neka pešačka pasarela??
 
Po planu tu će ići ulica definitivno, ali mislim da u ovoj fazi neće izlaziti na Dunavsku već do Mihizove i okolo ka garažama. S obzirom da bi Dunavska u narednom periodu trebalo da se "ispravi" u visini Luke Beograd i spoji sa delom Dunavske koji završava kod ulice Svetozara Miletića, samim tim i da se proteže u neposrednoj blizini kompleksa (usput i proširi u ozbiljniju saobraćajnicu sa po 2 trake u oba smera), pa verujem da će i ova uličica na kraju izaći na Dunavsku.
 
U pitanju je pogled sa strane koja gleda na Dunav.

novi-dorcol-iz-vazduha.jpg
 
Svi spoljni zidovi su od betona, to verovatno ubrzava gradnju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785307#p785307:22n7niry je napisao(la):
Igor » Pon Okt 19, 2020 9:43 pm[/url]":22n7niry]U pitanju je pogled sa strane koja gleda na Dunav.

novi-dorcol-iz-vazduha.jpg

Kakva je ovo zgrada sa tri kupola pored gradilišta? izgleda kao nekakva crkva/hram.
 
To su dvorci (ako ih nije prodao) od Nikole Sandulovica, Republikanska stranka.
 
Mislim da ipak jeste hram - gluposti, pohlepe i neviđene bahatosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=791240#p791240:2soj78c6 je napisao(la):
Marko_Zemun » Ned Nov 08, 2020 12:09 pm[/url]":2soj78c6]To su dvorci (ako ih nije prodao) od Nikole Sandulovica, Republikanska stranka.

Mislim, tj. cuo sam da je prodao...
 
Zali boze para kupiti i bar spolja preoblikovati ...
 
Da li neko ima podatak o trenutnoj ceni stanova i parking mesta?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Info od pre neki dan:
Formirana cena za standard stanove u ovom momentu je 2.730 €/m2 sa pdv-om od 10% do 2.840 €/m2 sa pdv-om od 10%
Garazno mesto: 19.800 € sa pdv-om
 
Koliko vidim sa slika, ako dobro vidim, ispune zidova povučenih spratovi i najluksuznijih penthaus stanova se zidaju betonskim blokovima? Malo mi to deluje neprimereno ovakvom objektu. U redu, ventilisana fasada, izolacija, ali betonski blok?

Takođe, da li ste gledali stanove i dispozicije stanova? Ne znam ko je projektant, ali evidentno nije ZAP ili Dizajn Arhitektura koji su radili A Blok jer ovi stanovi nisu baš prilagođeni tržištu i aktuelnim trendovima na našem tržištu. Skoro svuda su veš mašina (i bojler čini mi se) izdvojeni iz mokrih čvorova, ali na hodnik, ne u vešernicu kao posebnu prostoriju, već deluje da će biti u ormarima (koji pretpostavljam da se ne isporučuju). Pored estetike, nije baš srećno imati veš mašinu u prostoriji bez praga, hidroizolacije, slivnika. Ispravite me neko ako grešim.

Kuhinje su jednostrano orjentisane i skoro bez ikakvog radnog prostora, rasteri uslovljeni AB zidovima rezultirali nepovoljno iskorišćenim kvadratima, trpezarijski stolovi lebde u prostorima između kuhinje i dnevne sobe, predstavljaju jedinu vizuelnu barijeru ka kuhinji, dvosedi u dnevnim sobama, a pritom nisu male kvadrature prema broju soba, već samo loše iskorišćen prostor. Nisam pročitao temu od početka, pratio sam je, ali iskreno, ako izuzmemo skupe fasade i pohvalno očuvanje Platnare, neverovatno su čudne dispozicije stanova i rekao bih neprimerene projektu ovog kalibra tj. cene.
 
Ja nigdje ne vidim betonske blokove vec blokove od cigle
Mozes li da zaokružis na fotki te betonske blokove koje ti vidiš...
 
direktor":24o1ps64 je napisao(la):
Ja nigdje ne vidim betonske blokove vec blokove od cigle
Mozes li da zaokružis na fotki te betonske blokove koje ti vidiš...
Fasadni zidovi, nadam se da ih i Vi vidite sad direktore.. ispravi me ako grešim molim te, ali ovo nije ytong..

824308bb4e416ea8d90b90eb39529570.jpg
 
Vrh