Šta je novo?

Nove table za beogradske ulice

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502603#p502603:2xs6pb4b je napisao(la):
Aleksandar1 » Pet Dec 22, 2017 9:03 am[/url]":2xs6pb4b]Dopadaju mi se ove table. :pob:
Na koje konkretno misliš Aleksandre1 (prvi), na one koje je postavio Dejan011 ili stf? Meni se crno crvene nikako ne dopadaju pre svega zbog kombinacije boja, nismo Turska.

Daleko bolje, štaviše odličan primer je postavio gospodin stf
1179806630.gif
 
U čemu je fora sa ovom tablom? Pretpostavljam da je ovo staro 15 godina i da je neki eksperiment u pitanju:
 
Ne Goje to je predratna tabla grad je bio podjeljen na kvartove Ovo je ulica iza glavne poste a tabla na zgradi u kojoj je simpo salon .Postoji negdje predratna karta podjele bg cini mi se na 7 kvartova
 
Hvala na info, mada sama tabla sigurno nije predratna (da ne ulazimo sad u platonsku raspravu o tome na koji rat ko misli). Verovatno su postavili repliku - čisto onako da imamo.
 
Mislim na drugi svjetski rat. I tabla je orginalna bilo je jos tih tabli predratnih kao sto na zgradama stoje table osiguravajucih drustava Srbija Sumadija Jugoslavija itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546460#p546460:27jpkarg je napisao(la):
direktor » 21 Jun 2018 01:17 pm[/url]":27jpkarg]Ne Goje to je predratna tabla grad je bio podjeljen na kvartove Ovo je ulica iza glavne poste a tabla na zgradi u kojoj je simpo salon .Postoji negdje predratna karta podjele bg cini mi se na 7 kvartova

Tako je Disho, ova tabla je iz 1930tih, a imali smo cak oko XVI kvartova po ugledu na Pariz.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=576496#p576496:1m8vpewq je napisao(la):
zexland » 23 Oct 2018 10:16 pm[/url]":1m8vpewq]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=546460#p546460:1m8vpewq je napisao(la):
direktor » 21 Jun 2018 01:17 pm[/url]":1m8vpewq]Ne Goje to je predratna tabla grad je bio podjeljen na kvartove Ovo je ulica iza glavne poste a tabla na zgradi u kojoj je simpo salon .Postoji negdje predratna karta podjele bg cini mi se na 7 kvartova

Tako je Disho, ova tabla je iz 1930tih, a imali smo cak oko XVI kvartova po ugledu na Pariz.
Bilo bi zanimljivo videti mapu sa predratnim kvartovima, ako postoji sačuvano i dostupno?
 
Mozda treba naslov prepraviti :)

Meni se table u Beogradu nikada nisu svidjale. Vrlo losa signalizacija i obelezavanje :(
 
Table su mi sve lepe i treba da ostane ova nijansa plave sa belim okvirom jer je to znak Beograda. Centar grada da ima ove retro kao na @GOJE-voj slici.

Jedino bi se složio sa @vradovic da je potrebno bolje obeležavati, tj, da na ssvakoj raskrsnici table budu veće i vidljive, a u Blokovima da stoje i brojevi ulaza koji su u tom nizu.
 
Мислим да је ова табла по предратној граматици.
 
Латиница савршено непотребна.

За туристичке руте, додати још једну таблу, мању, друге боје (рецимо смеђа) са језиком за који сматрамо да је језик туриста (енглески, кинески и QR кодом уместо грба)
 
Moguće, ali ni Jovanku Oreleanku ne zovemo po francuskom. Verovatno je oba tačno, ali zaista nikada nisam naišao u literaturi da se on zove Žan.
 
Nove table .... ama potrebni su i novi BROJEVI

U pojedinim ulicama skoro po citava azbuka se izredja uz isti broj u razlicitim pravacima
i to se moze videti i u cetralnom delovima grada kao sto je NBG i Zemun
konkretno ulice Prve pruge , Aleksandra Dubceka..... primera i previse da bi ih sve navodio
a da zabuna bude jos veca
cesto su i azbucna slova ,,pomesana,,
totalno ludilo
Novosadski ,,auto put,, od Galenike do Bataje sa brojevima je tek dilerijum

lepo je pricati o novim nazivima i tablama ulica
ama
treba urediti i re-numeraciju objekata , ma koje muke bile po gradjane (vadjenja dokumenata)
ali ce bar jednom da se uspostavi neki red bar sa brojevima


:sesir:
 
Zato je u SAD mnogo bolji sistem - brojevi se daju po udaljenosti od pocetka ulice, i nema problema!
 
Nisam baš siguran koliko bi takav sistem bio primenjiv kod nas zato što ovde ima brdo mesta gde se do jednog objekta stiže kroz drugi. Na primer kroz pasaž ili dvorište. Tako da ako bismo rekli, izmisliću primer, Kralja Milana 122, kako znati da li se misli na zgradu koja je tik uz trotoar, ili na onu iza nje, do koje se dolazi pasažom? Zato naš sistem ima brojeve, pa može da bude i 122 i 122A.
 
Nama su potreben table sa brojevima ulaza, znači tipa "Nova 122a, 122b, 122c --> " slično.

A to je naročito potrebno u Blokovima gde se zgrade pružaju u dubinu bloka.
 
Vrh