Šta je novo?

Nove table za beogradske ulice

dsc03692.jpg
 
Table su skoro postavljene u jos par ulica uslikacu kad stignem
 
Мени се овај фонт никако не свиђа, али добра је идеја да се нешто каже и о личностима по којим улица носи назив...
 
Zasto font studenica???
To nije font (posebno ovako boldovan) kome je prioritetna citljivost, a za table za nazivima ulica je to prioritetno.


Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Буквално ... :lol:

33426-57a1aa4d3992f8890a1629cdd815f4ce.jpg
 
Malo sam se igrao sa putnim oznakama ne samo za BG vec i za teritoriju cele Srbije...

Posto stranci pojma nemaju gde se nalaze (sem preko Google Maps-a i Bing-a) sta mislite kada bi svaki okrug u Srbiji (ukljucujuci i BG) imao svoje oznake sa mapom okruga na svim najvaznijim magistralnim pravcima na SRB i ENG ?

Na netu svuda stoji prevod "district" mada se okrug kaze "county" pa sada ne znam sta bi bilo ispravnije...

Beogradski okrug

ta6fqu.jpg


2ldhukl.jpg


8zjng5.jpg


24nlf93.jpg


Macvanski (primer)

14e457s.jpg


Juznobanatski (primer)

119nl3n.jpg
 
А на карти већи градови, мјеста и основни путни правци.
 
@ rasho62 - pa ne znam...probao sam i to, mislim da bi bilo previse...mogle bi da se urade posebne mape (detaljnije) za svaki okrug...poput turistickih oznaka. Ovo bi bila samo najava u koji okrug se ulazi.
 
Мислио сам на карту округа на самом саобраћајном знаку.
 
Таман посла да им и грбове ти смишљаш и предлажеш.
 
dsc00986.jpg

ova je tabla specificna na kafiani znak pitanja
PRIČA O JEDNOJ TABLI


Čovek koji je svojevremeno slovio kao „najveći Srbin u Parizu“, Petar Petrović Pepi, sigao je u frizerski salon na Terazijama na Svetog Iliju 1988. godine.

- Nosio je u ruci tablu iz Pariza, kaže ukrao je sa Avenije kralja Petra, i na njoj stvarno piše ime našeg monarha - kaže Veselinov. - Bio sam zatečen poklonom, napravio sam od nje fotokopiju koja visi na zidu salona, a original je i sada na zgradi kafane „?“ kod Saborne crkve.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... za-gospodu
 
VELIKE GUŽVE U SAOBRAĆAJU Kolone na Pančevcu i u Bulevaru Lenjina

N.M. | 28. 11. 2014. - 17:21h izmena vesti 18:55h | Foto: S.Žerajić | Komentara: 0
Velike saobraćajne gužve su trenutno na nekoliko prometnih saobraćajnica u Beogradu.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/515116 ... ru-Lenjina


bulevar lenjina khm kao da je izvucen clanak iz arhive
 
Vrh