Šta je novo?

Nove registarske tablice

Ja mislim da ništa od toga nije urađeno sa namerom, već da su ljudi koji odlučuju o tome GLUPI (neobrazovani, neinformisani, nazovite to kako hoćete).

Uopšte nije razmišljano (jer oni nemaju taj kapacitet) o raznim realnim mogućnostima (koje su se eto dogodile).

Da prevedem na programerski rečnik, fali im dosta IF - THEN - ELSE uslova a bez toga se ništa ne može valjano napraviti.
 
Da imamo novinare kao sto nemamo razapeli bi nesu iz beograda da bi ostavka bila jedino rijesenje
 
Najbolje bi bilo da gradovi preko 100.000 imaju jedno slovo tipa Bg - B , Novom Sadu bi ostalo NS jer ima dve reci ali N bi bio Nis, K Kragujevac i tako :D
 
Sta se desilo sa tablicama? Jel su doneli uredbu o produzenju vazenja tablica?
 
Ako se ne varam, ta uredba je još uvek u pripremi (neverovatna neozbiljnost!). Najavu ukidanja roka trajanja tablica je saopštio ministar policije 23. januara na svom tviter nalogu, ali policijske uprave još uvek nisu dobile nikakav zvanični dokument. I dalje se ponašaju kao da saobraćajna i tablice traju 7 godina, ni dan duže.

Zbog toga svima koji sada produžuju saobraćajnu, skraćuju njeno važenje od jedan do mesec dana, u zavisnosti od datuma izdavanja tablica pre sedam godina. Mom šuraku su prošle nedelje na taj način „oduzeli” 15 dana registracije i osiguranja, a meni 30.
 
20170222_070817-1_zpsdqfyxxvd.jpg


Cije su ovo tablice?

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Jel legalno imati ovakve da se izrazim "švajcarsko-srpske tablice" ?



Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Resen je problem sa datumima isteka saobracajne i registracije na nalepnici. Normalno sam produzio registraciju danas i dobio nalepnicu na tehnickom pregledu. Datum isteka saobracajne 11.03. , a registracije na nalepnici 17.03. Pitam bas coveka na tehnickom, on kaze MUP resio problem, valjda vlada donela uredbu.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Ti si resio problem, ali desetine hiljada koje su tegistrovale od pocetka januara ostaju u problemu

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Kako ostaju u problemu? Ja sam shvatio ovog na tehnickom da se datum isteka saobracajne vise ne gleda i da tablice vaze neograniceno.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Da, tablice ostaju, ali su svima nama koji smo u januaru ili februaru registrovali kola, skratili period do sledeće registracije. Umesto da registracija traje godinu dana, u mom slučaju recimo važi samo 11 meseci. Moraću da odem ponovo do MUP-a, da vidim kako to da produžim. Verovatno ću morati da platim novu registracionu nalepnicu, i opet čekam u redu, gulim staru nalepnicu sa stakla... Sve to zbog nečije lenjosti da na vreme donese odluku.
 
Ко је пре седам година био министар унутрашњих послова. Ах, да, садашњи министар спољних.
 
Bukira":bt8oo6ax je napisao(la):
Ako se ne varam, ta uredba je još uvek u pripremi (neverovatna neozbiljnost!). Najavu ukidanja roka trajanja tablica je saopštio ministar policije 23. januara na svom tviter nalogu, ali policijske uprave još uvek nisu dobile nikakav zvanični dokument. I dalje se ponašaju kao da saobraćajna i tablice traju 7 godina, ni dan duže.

Zbog toga svima koji sada produžuju saobraćajnu, skraćuju njeno važenje od jedan do mesec dana, u zavisnosti od datuma izdavanja tablica pre sedam godina. Mom šuraku su prošle nedelje na taj način „oduzeli” 15 dana registracije i osiguranja, a meni 30.
I koji je epilog ovakvih bezumnih odluka, ili cemo epilog dobiti pocetkom 2018 godine?

Mi nemamo pravnu drzavu, mi imamo nesto sto uopste ne bi smelo da se nazove drzava.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Laki 72 mi smo izgovor za drzavu ili pokusaj kako god
 
ODLAZE U ISTORIJU Registarske tablice ubuduće bez Č, Ć, Š, Ž, Y i W, i to nije jedina DOBRA VEST
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/odlaze ... na/dw1t660

Pošto su uveli četvorocifrene brojeve, što ne izbace latinična slova i stave sva podudarajuća ćirilična sa latinicom (K, M, H, C, X, P itd.) kao bugari. Plavo polje na levoj strani bih zamenio trobojkom zastave. Sad je prilika, a ovi sve ofrlje.
 
To sto izbacuju YU slova nije nikakav uspeh, niti su ona pravila probleme.
To je mit.
Uostalom, sta onda da rade gradjani Čačka, ili Šida, kojima ostaju takvi (sa kvacicom) simboli, jer se izmene odnose iskljicivo na trecu grupu simbola ?
Takodje, KO CE TO DA PLATI?!
Zaista mi je dosta igranja "vodimo zemlju i odlucujemo"
Produzili trajanje tablicama, ali nisu karticama saobracajne dozvole?!
Pa dal su realni???

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Pa pravilo je probleme. Njima. Jer smo svi uplacivali parking na foru u zoni. Verovatno planiraju preko naplatne rampe i da naplacuju kazne pa im ne odgovara to da se cesto desava da se ta slova pogresno ocitaju...ima tu dosta razloga zasto se ovo menja...a sve se svodi na jedan da nam uzmu pare...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Као што се зна рок важења таблица више не постоји, сад таблице важе за стално, односно док се не оштете из било ког разлога. Једино је остао рок важења таблица за оне који имају личну таблицу и он је девет година од дана издавања и они плаћају те таблице уколико желе да их и даље задрже.

Сви ми/они који имамо/имају таблице са кукицама и квакицама тј. дијактричке ознаке (Ć, Č, Š, Đ, Ž, Y, W, а X ће остати због таксиста-TX), неће уопште требати да их мењају, важе за стално, осим кад се оштете или код враћања таблица из било ког разлога, мењања регистрационог подручја – значи кад се продају кола неком у другом граду и слично. На овај начин ће бити све мање оваквих таблица.

Значи више се неће издавати таблице које имају ове наведене ознаке и то важи за другу групу слова. За прву групу слова која означава град или регистрационо подручје и која имају (Ć, Č, Š, Đ, Ž) и даље ће се издавати, као што су за Бечеј-BČ, Богатић-BĆ, Вршац-VŠ, Ћуприју-ĆU, Ђаковицу-ĐA, Чачак-ČA, Крушевац-KŠ, Књажевац-KŽ, Пожегу-PŽ, Шабац-ŠA, Шид-ŠI.

Нове таблице ће се издавати од 29. јула 2017. године.
 
Vrh