Šta je novo?

Nove registarske tablice

Ja ne verujem da bi se iko bunio, a puno bi voleo da nisam u pravu.
 
O1viR3x_3_kv_pACsB9SUVyTk_niwiQ0AYyUCpkVyWRY_-lebASxn-EtfVDn1IAXDZEHEuTSvI04zKo=w1920-h950-rw
 
I naravno cela priča o novim tablicama dobila je očekivani epilog:
puštena je buva, digla se graja i pojavio se "spasilac" u vidu "Nebojše iz Beograda" koji nam je saopštio da se odlaže zamena tablica na 2 godine i da je bivša vlast naravno kriva za sve!
Zamena registarskih tablica odlaže se za dve godine, saopštio je potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php ... id=1223248
 
Pa iskreni da budemo, vezano za tablice (ali i saobracajne dozvole), sasvim je tacno da je to delo bivse vlasti.


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
истина, то је једна од многобројних идиотских заоставштина претходне власти. зашто да трају 7 година?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=429605#p429605:3kbf89ud je napisao(la):
Urke » Uto Jan 24, 2017 1:50 am[/url]":3kbf89ud]I naravno cela priča o novim tablicama dobila je očekivani epilog:
puštena je buva, digla se graja i pojavio se "spasilac" u vidu "Nebojše iz Beograda" koji nam je saopštio da se odlaže zamena tablica na 2 godine i da je bivša vlast naravno kriva za sve!
Zar to nije mogao da kaže mesec dana ranije? Juče sam produžio registraciju i skratili su je za skoro mesec dana zbog navodne zamene tablica sledeće godine. Naime, pre šest godina sam trideset dana pre nego što mi isticala registracija (09.02.2011.) uzeo nove tablice. Ja sam tada morao na put, a po zakonu može da se registruje mesec dana pre isteka registracije.

Juče su mi, prilikom produženja registracije u MUP-u, dali nalepnicu sa rokom važenja do 11. januara 2018. umesto do 9. februara kada mi ističe registracija, dakle skoro mesec dana manje nego do sada. Objašnjenje je bilo da tablice imaju rok od 7 godina, ni dana više, i da moraju da se zamene nakon tog roka!

I šta sad? Osiguranje i dažbine su plaćene za godinu dana, ne za 11 meseci, ko će da nadoknadi razliku?
 
Dodatni problem je što je Nebojša iz Beograda najavio produženje roka tablicama za još dve godine, ali saobraćajne dozvole su takođe oročene na 7 godina i to će po svoj prilici svi morati da dogodine menjaju. I onda je ključno pitanje da li će u devetoj godini, kada krene i zamena tablica, morati da se opet menjaju i pre dve godine zamenjene saobraćajne dozvole.
Niko ne zna hoće li zamena tablica jednog dana značiti izdavanje tablica sa novom, ili starom registarskom oznakom. To nije eksplicitno propisano ni jednim zakonom niti uredbom. Tako da sve ostaje na volju vlasti koja bi to u budućnosti sprovodila.
 
Ma uopšte nemam nameru da branim "Kurtu" iz bivše vlasti od "Murte" iz sadašnje!
Pre 6 godina su uvedene potpuno nove tablice, od novih materijala za koje je proizvođač dao garanciju 7 godina, i može da se kaže da tadašnji vlastodršci nisu znali kako će se tokom korišćenja pokazati tablice tj materijali od kojih su napravljene pa su shodno garanciji ograničili važnost tablica!
Vlast se promenila 2012.godine, promenili su mnogo zakona od tada, tablice su se dobro pokazale kroz period eksplatacije i samo je trebalo da se izmeni ta odredba o zameni tablica posle 7 godina i nikavih problema ne bi bilo, ali ...
... ministar ne bi mogao uz halabuku da koristi i ovo u medijsku promociju u susret novim izborima!
... na Bukirinom primeru vidimo da su se već pojavile komplikacije kod registracije!
... kako bez još jednog razloga da se zaluđuje narod i skreće tema sa nekih bitnijih stvari!

Inače dosta ljudi bi na namet od 4000rsd imali i dodatne troškove, a to su izdavanje nove zelene karte(2000rsd) i npr. oni koji imaju AMS pomoć na putu(2000rsd)!
 
JohnnyLee":2d7pom72 je napisao(la):
истина, то је једна од многобројних идиотских заоставштина претходне власти. зашто да трају 7 година?
Da, zasto da traju 7 godina?
Pa zato sto je proizvodjac reflektujuce folije (ako se ne varam 3M) garantuje da se svojstva folije nece promeniti 7 godina.
E posto u nadleznim institucijama sede mnogi, pa ima i gomila nesposobnih, umesto da je propisana najjeftinija provera refleksije koja bi se odradila na tehnickom pregledu, prepisano je to koliko 3M garantuje i propisano kao rok.
Dakle, kao mleku ili jogurtu, istekao rok. ;)

Sve ovo govori o tome da nisu bitne stranke kao stranke, vec visedecenijska NEGATIVNA selekcija.
Ona krece jos od osnovne skole i nastavlja se kroz celo skolovanje a kasnije kroz profesionalno delovanje i to je ono sto umanjuje sansu da makar u buducnosti bude ista bolje.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
st***. U koliko evropskih zemalja se sve tablice menjaju na sedam godina zbog 3M refleksne folije? st***!
 
Oznaka za Beograd jedno slovo, gradove do 300.000 stanovnika - dva i za manje od 50.000 - tri...
 
Tako je Lima, za Beograd je dovoljno samo jedno slovo B. Daleko je najveći grad u Srbiji, i jedino se u Beogradu javio problem sa nedovoljno kombinacija na postojećim tablicama, zato su kod taksista morali da koriste čak 5 nabijenih cifara.

P.S.
Lima, ni ja ne vidim slike iz tvojih poslednjih postova. Evo kako to izgleda kod mene:


Postavljanje fotografija na forum:
http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?f=13&t=3505
 
Nadam se da mi lima neče zameriti što sam se "igrao" sa njegovim radom! :oops:
Umesto grba, čije stavljanje na tablice mnogi osporavaju, stavio sam narodnu zastavu(malo me podeseća na policijske tablice) i menjao redosled brojeva i slova!
Mislim da bi osim Beograda jednim slovom trebali da budu predstavljeni veći gradovi:
N- Niš, K- Kragujevac, S- Subotica, Z- Zrenjanin, L- Leskovac, V- Vranje/Valjevo
Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Od svih liminih radova na temu tablica najviše mi se svidela verzija sa oznakom grada u crvenom polju na sredini pa sam i tu verziju malo modifikovao!
 
A čemu služi oznaka grada (osim da bežite kad vidite PA tablu :p )? Ja zaista ne vidim nikakvu logičnu potrebu za tim, čak vidim ima dosta negativnih stvari.

A bez oznake grada imamo prostor za lepše kombinacije. Recimo da uzmemo sledeća slova ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVZ - dakle sva slova abecede, koja su međunarodno prepoznatljiva. I uzmemo brojeve i format:

12-ABC-34

To daje preko 100 miliona kombinacija, što sigurno ne bismo mogli skoro da potrošimo. Mogli bi da postoje i posebni slučajevi, npr taksisti bi imali

123-TX-456

tako da bi i za njih bilo sasvim dovoljno kombinacija.

Čak iako bismo uzeli slova koja su ista u ćirilici i latinici ABCEHIJKMOPT, u varijanti 12-ABC-34 bismo imali preko 17 miliona kombinacija. I to je sasvim dovoljno ukoliko bi ukinuli ono retardirano pravilo o tome da jednom upotrebljena i vraćena tablica više nikad ne ide u promet.
:sesir:
 
Полако бре са пљувањем, што сте се толико разгаламили !

Као прво да кажем @Уркеу,
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430143#p430143:2c0q054f je napisao(la):
Urke » 26 Јан 2017 02:11 am[/url]":2c0q054f]
Umesto grba, čije stavljanje na tablice mnogi osporavaju,
да на нашим регистарским таблицама НИЈЕ стављен грб, него само оцила, велика разлика. Грб су рецимо, сад поставили на новим таблицама у "њиховој лепој".

Као друго, тачно је да ће се одложити замена таблица за две године, од јануара 2018., на јануар 2020., АЛИ мењаће се/замењиваће се само и искључиво, регистарске таблице које су оштећене и које нису за даљу употребу. Све остале ће се користити даље без проблема и после тог фамозног рока од седам година.

Тај рок од седам година је, као што су неки већ рекли, ушао у Правилник захваљујући произвођачу 3М, јер су они прописали (дали гаранцију) на трајање рефлектујуће фолије на тих седам година, а ондашњи буквалисти на власти су то стварно тако, здраво за готово, и схватили.
Покушало се још пре две године да се промени тај део Правилника :dil: , али није могло, зашто не знам, али добро је и сад. Мало се овим ето дигла прашина, али све ће то лећи на своје место.

Ај живели.
 
...ali da se plaća taksa za ispitivanje reflektujućih sposobnosti jednom godišnje nakon isteka garantnog roka :mrgreen:

Ipak su 4S pametnija od 3M :p
 
Juce 27.01. supruga ode da produzi registraciju u jednom servisu koji radi kompletnu uslugu ukljucujuci i stampanje registracione nalepnice.
Sluzbenica koja obradjuje podatke joj objasni da ne mogu oni da koj odstampaju nalepnicu, sa obrazlozenjem da joj 12.01.2018. istice vaznost saobracajne dozvole, te da mora ici u stanicu policije.
U stanici policije joj odstampaju registracionu nalepnicu sa tim datumom isteka, dakle pola meseca krace nego sto je vaznost polise, ili drugim recima pola meseca krace nego sto su placene takse i osiguranje.
Takodje, objasni joj da ce sledece godine BITI U PROBLEMU jer nece moci da produzi registraciju 12.01 jer ona fakticki jos uvek vazi, ali i nece moci da vozi do 27.01 !?

KO JE OVDE LUD?
Ako i mogu da razumem da je neko smatrao da ce se registarske tablica i folija na njoj pohabati od atmosverskih uticaja u roku od 7 godina, na osnovu cega su genijalci smatrali da ce stradati kartica sa cipom koja se uglavnom jednom godisnje ocitava, i stoji u novcaniku (ili negde u automobilu, sto svakako nije bezbedno, al sve jedno), van atmosferskih i drugih uticaja???


Nas preobimni birokratski aparat postoji sam zbog sebe. I gusi i zemlju i gradjane u njoj.
Nikome za 7-8 godina nije palo na pamet da je odredba totalno idiotska!
Ili je mozda sve uradjeno sa namerom?
Da se i tu uz izradu, strpne neka lova od gradjana i popuni neka rupa u budzetu???

Neverovatno je kolikom bahatoscu su izlozeni gradjani nase zemlje i neverovatno je koliko smo mi na sve to 'oguglali' pa trpimo.



Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Vrh