Šta je novo?

Nove registarske tablice

Stvar ukusa ali meni su nemačke tablice najlepše i pojam za sve...

Kalkulišemo da bi znali šta nas čeka i koje su mogućnosti jer zvaničnici neće da nam kažu...
 
И мени су немачке таблице најлепше, али ниједне таблице нису лепе ако је нагурана гомила карактера, па су тако чак и немачке таблице са 8 карактера ружне.

А мислим да нема ту неких великих нагађања, кад испуцају све комбинације кренуће по старом обичају све испочетка. :notok:
 
Ма какви. Овај систем предвиђа око 675.000 комбинација, а у Београду има око 500.000 возила. Проћи ће много мање од 10-15 година.
 
Misliš da ćemo za 15 godina imati preko 700.000 automobila?! :shok:
Ne daj bože... To je skoro 1 auto na 2 čoveka, nema šanse!
 
Наравно да нећемо. Биће гомила расходованих возила, као што су Заставина возила, ГСП возила, гомила кршева који би на Западу одавно отишли у хербаријум итд, а све то сигурно неће преживети 15 година. Па колико пута су одвртели цео круг од 999.000?
 
Дебата да ли ће бити четири броја или неће је донекле сувишна пошто је од почетка једино сигурно да ће их бити!
Остаје питање да ли ће се кренути са три броја и два слова у целој Србији или ће у Београду одмах почети са четири броја и два слова. Са тренутним таблицама је тако било. У целој Србији је почело издавање петоцифрених таблица док је БГ одмах почео са шестоцифреним а петоцифрене су кренуле тек недавно, када су испуцали све шестоцифрене.
 
Sa Beogradom se krenulo od trocifrenih, video sam novinarsku reportažu koja je snimila jedan primerak...


Contrails":6jfoa809 je napisao(la):
Дебата да ли ће бити четири броја или неће је донекле сувишна пошто је од почетка једино сигурно да ће их бити!
Остаје питање да ли ће се кренути са три броја и два слова у целој Србији или ће у Београду одмах почети са четири броја и два слова. Са тренутним таблицама је тако било. У целој Србији је почело издавање петоцифрених таблица док је БГ одмах почео са шестоцифреним а петоцифрене су кренуле тек недавно, када су испуцали све шестоцифрене.
O tome i diskutujemo ovde, dakle debati ima mesta...
 
Дилема није сувишна. Ја и даље тврдим да ће по старом добром обичају, кад испуцају све комбинације, кренути да врте испочетка.
 
Cekamo samo da MUP objavi novi pravilnik: tamo ce biti definisano kako ce table izgledati (ako planiraju 4. cifru, onda to mora da bude jasno naznaceno u pravilniku).
 
Da li ce biti onih custom tablica,tipa 66-66 i ostalo za ove budzovane?
 
Dok ne izađe zvanični pravilnik, hajde da nagađamo i pravimo poređenje.
Ovo sam napisao u prethodnim postovima ali da podsetim:

U Nemačkoj su rezervisani sledeći brojevi:

Organi koji su iznad lokalnog nivoa vlasti: 1-89, 1 × ×, × × 1 × 1 × × × ×
Sudovi: 9 ×, 9 × × × ×
Organi na lokalnom nivou: 2 × ×, × × × 2, 2 × × ××××, 3, 6 × ×, × × × 6, 6 × × × ×
Policija: 3 × × ×, 3 ××××, × × × 7, 7 × × × ×
Civilna zaštita: 8 × × ×, 8 × × × ×
Konzularne kancelarije: 9 × ×, 9 × × ×
Ostali organi i institucije: 5 × ×, 5 × × ×, 5 × × ××××, 6, 7 × 8 × × ×, 9 × × × ×
 
Baš si partybreaker... :rolleyes:

Kako god, ovde možemo da vidimo da su W, X, Y posle slova Ž i da Q nije prdviđeno!
 
Koji ste zlikovci vi zemunci,da ne postojite trebalo bi vas izmisliti,nije dzabe Voodoo Popeye odatle. :laugh:
 
Ма има да се експресно испуцају таблице са словима ZM, ZN и евентуално ZE... :vops:
 
Nisam znao gde da stavim,policija zaustavlja ko pomahnitala danas po kraljice marije i ruzveltovoj,cak su poceli i pesacima da naplacuju kazne za prelazak van pesackog,nek me neko stipne mislim da sanjam :)
 
Čekaj, naplaćuju pešacima za prelazak na crveno!?!? FAŠIZAM! :rant: Od sada prelazim samo na prelazima na kojima nema semafora, ima da kružim, ali iz principa!
 
Mene su nešto pre novog Zakona kaznili kada sam prešao bulevar KA, preko puta tehničkih fakulteta, a saobraćaja nije bilo jer je to međuprostor dva obližnja semafora... Kaznio me sa 2.000,- uz čestitku za srećan ispit... :rolleyes:
 
Pazi, ajde - kontam Bulevar, Kneza Miloša, ali mislim daj - NARODNOG FRONTA, kao one dve pišljive trake.. Šta je sledeće, Vasina, pa na Studentskom trgu? U Jovanovoj, Jevremovoj, Zmaja od noćaja?! Samo jedan veliki bullshit, punjenja državnog budžeta, dizanja standarda korupcije.

Ups, kraljice Marije, kraljice Natalije.. Sve isto.
 
Pazi, zhaba, postoje stvari koje zaista treba kažnjavati - npr. oni koji pretrčavaju autoput, Bulevar vojvode Mišića (doduše te ljude treba na mestu odstreliti zbog svoje gluposti). A novi zakon čak zabranjuje da prelaziš preko pešačkog prelaza dok pričaš na telefon ili imaš slušalice u ušima (koliko sam ja uspeo da shvatim to se podrazumeva i za semaforizovane prelaze)!
Šta, jel će svakom gostu u Srbiji u avionu davati brošuricu, kako se ponašaju "kulturni" pešaci, i koje su kazne, kao što u Singapuru rade za drogu.
 
Ambassador":2jdss1td je napisao(la):
postoje stvari koje zaista treba kažnjavati - npr. oni koji pretrčavaju autoput, Bulevar vojvode Mišića (doduše te ljude treba na mestu odstreliti zbog svoje gluposti).
Нема потребе трошити муницију, згазиће их већ неки камион.
 
Vrh