Šta je novo?

Nove registarske tablice

Zaista je tragicno da ovi nasi nista nisu naucili. Poslednji u Evropi radimo tablice novije generacije, i umesto da iskoristimo ideje najboljih, mi samo prepisemo od prvog na koga naletimo...
 
Ne bi me čudilo i da su dimenzije vanstandardne... :D
Al' ovo ćirilično bode oči... :cool:
 
Cirilica bode oci al mene nervira sto ne izdaju nove vozacke,majku mu kad menjamo licne i pasose valja i ove crvene papirice :rant:
 
^^^Налепница која ће да се лепи сваке године на шоферку са унутрашње стране, а добијаће се при регистрацији...

Иначе, таблице изгледају много боље овако него на скицама, нису толико лоше испале. А ово БГ је потпуно глупаво...
 
Iskreno meni su bas dobre a cirilica mi uopste ne bode oci. Sto da ne to je nase pismo :)
Nego kad krecu sa preregistracijom na nove tablice ?
 
Мало ми је без везе ћирилично мало БГ, боље би било да су као Словенци ставили грб града, а и фонт није баш неки, немачки фонт би био много бољи. Сад, како год да је, да се коначно решимо ових комунистичких таблица, једино још их у источној Европи ми имамо. :rant: Само се надам да су димензије стандардне.
 
Nego na prvoj slici tablica ima 3 cifre i 2 slova, a na poslednjoj 4 cifre i 2 slova :bash:

Ja uopšte nisam siguran da je tačan sastav tačno određen.

U svakom slučaju prigodna pesma: Šaraj, šaraj Šanoooo (R.I.P. Milan Babić)
 
Ocekujem grafite i salu ove sadrzine da ce uci u opticaj sa tablicama:

"beograd nije bugarska!"
 
Čuo sam da će vlada imati posebne tablice neznam da li pod tim misle kao CG verzija gdje su slova MN I CG rezervisana za državna kola ili nesto drugo.Misli da nebi bilo lose da bude RS,SRB :vops:
 
Да је било памети да буду B, N, S, K, P, па онда двословне скраћенице, SD, PA, SU, LE, UE итд. и на крају PBO, KOV итд... Комбинације почев од једног слова и једног броја па надаље, да се не мисле колико карактера мора да буде на таблици (за комбинацију B A-1 плати, па је носи, B AA-9999 има 7 карактера и нема фрке), па је довољно комбинација за шта хоћеш, фонт немачки, јер се тешко фалсификује, али не, неко измишља топлу воду. :rolleyes:
 
^^ ovo nije nemački font, ima veliki razlika, našao sam primer privremenih švapskih tablica sa "BG" pa uporedite sa našim

t_kennzeichen_174.jpg


naspram

9uoeaf.jpg


Meni su tablice OK, čak imam i razumevanja za veliki razmak između simbola što može da bude veoma korisno pri upotrebi automatizovanog "skeniranja" automobila i prepoznavanja tablica OCR programom. Zato je nula onako čudno presečena kako bi se razlikovaka od slova O.
 
^^ sličnosti postoje, ali opet.. pogledaj nulu na austrijskim :)

A_license_plate.jpg
 
Da se prisetimo šta smo mogli da dobijemo... prva demo konstrukcija tablica iz Somborske "Boje"

image01292256tv181sr9.jpg


i ovu nalepnicu
6p728uu.jpg


i :cool:
2lu6fkn.jpg
 
Dobra je ta caka sa nulom da bi se lakse razlikovala kao na kompjuteru.Slazem se da lici,recimo da je napravljena na osnovu nje sto nije lose.

Nisu trebali da stave audija,jer mi se gade ljudi koji ih voze al ajde,simpa izgleda :kk:
 
Steva":1wbjoke3 je napisao(la):
^^ ovo nije nemački font, ima veliki razlika, našao sam primer privremenih švapskih tablica sa "BG" pa uporedite sa našim
Ја сам и рекао да би било лепо да је фонт немачки, али нажалост није. Сад, мени се тај фонт много свиђа, па сам можда мало субјективан.
Steva":1wbjoke3 je napisao(la):
Zato je nula onako čudno presečena kako bi se razlikovaka od slova O.
Наравно, али лако се може прелакирати и направити О од нуле. У немачком фонту су и облици карактера тотално друкчији.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:FE-Schrift.svg

Обрати пажњу како је О јајасто, а нула четвртаста, значи није разлика само у томе што је пресечена Још да Č, Ć, Ž и Š буду са квачицама исте висине као слова без квачица (као немачка са умлаутима) - нема шансе да се табле фалсификују.
 
Da li će postojati personalizovane tablice, npr:

BG - NJILE ili
BG - GOJE6

PS (edit): ili SU - DOPERA
ili PA - LILULA

PS (edit2): SU - DOPERA je naravno službeno vozilo subotičkog suda, koje se van radnog vremena (a zbog racionalizacije troškova), koristi za potrebe subotičke opere.

PS: (edit3): Stevo, nadam se da neću u padinjak zbog ovoga, znam da si mi juče pobrisao sličan post.:cool:
 
U cemu je razlika izmedju tablica gde je oznaka grada na pocetku od one gde je na kraju. Jel to biras ili je nesto drugo?

@Steva
Bar po ovim slikama gore svi su brojevi grupisani u sredinu pa ne moze doci do zabune. Ne da imam nesto protiv crta na nuli, samo primecujem.

Koje su na kraju oznake gradova usvojili i da li su ona dva poslednja slova bilo koja slova iz engleskog alfabeta?
 
Вероватно је као и до сад - ако је ознака града на крају, то је прикључно возило.

Гоје, добро ти оно BG-NJILE :kk:
 
Te licne tablice (iliti "vanity plates") su po meni najveca glupost...najlaksi nacin da te pandur zapamti ako napravis neki prekrsaj :p
 
Такви који имају пара да плате такве таблице се извуку некажњено... као сада власници четвороцифрених таблица... :kafa:
 
Omiljena tablica je dzipa nekog cacanina koji bleji kod bondjorna u bulevaru i investitor je nekih zgrada kod crvenog krsta

CA 66-66
 
Vrh