Šta je novo?

Nova Luka Beograd

Мени је овде спорна само локација. Потез између Крњаче и Панчева је много природнији за индустријски парк. Неко је безвезе запео да буде код Пупиновог моста чисто да бих га представио као генератор инвестиција. Гасимо четири индустријске зоне (ИМТ-Минел на НБГ, ИМР у Раковици, Луку Београд са околним фирмама на Вилиним водама и дуж Вишњичке) зарад станоградње, а и индустрију подижемо на природним резерватима.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650156#p650156:7lsvfe8f je napisao(la):
razgradjevinar » 19 Avg 2019 11:40 am[/url]":7lsvfe8f]dragan znaci ima i poJente, nije samo puko botovanje!
Kakvo, bre, "botovanje"?!. . . da li ti uopšte znaš šta je "bot"?

Nemaš nešto smisleno da pišeš o temi, ali si uočio "bota"?!
 
Došljak, te četiri nabrojane gradske zone i ona već zauzeta kod "pančevca"

su male i neodgovarajuće, pa zato i nisu uzete u razmatranje, jer je potrebna

mnogo veća površina sa "internim pristaništem" i dobrom komunikacijom.

viewtopic.php?p=650052#p650052]
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650154#p650154:3arj5vqp je napisao(la):
dragan » 19 Aug 2019 10:37 am[/url]":3arj5vqp]
Pitice, ribe i ostale životinje će se odseliti u druge ritove.

A i ljudi...
 
Ne znam koliko je ljudi tamo dolazilo, možda par desetina iz Borče.

Ali, umesto tih ljudi doći će hiljade drugih ljudi da rade i zaradjuju. ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650177#p650177:3eyig4wj je napisao(la):
dragan » 19 Aug 2019 11:02 am[/url]":3eyig4wj]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650156#p650156:3eyig4wj je napisao(la):
razgradjevinar » 19 Avg 2019 11:40 am[/url]":3eyig4wj]dragan znaci ima i poJente, nije samo puko botovanje!
Kakvo, bre, "botovanje"?!. . . da li ti uopšte znaš šta je "bot"?

Nemaš nešto smisleno da pišeš o temi, ali si uočio "bota"?!

ja zaista nemam sta da pisem na temi o novoj luci beograd u borci sa internim pristanistem i dobrim komunikacijama i pticama i ribama selicama, ja sam ozbiljan covek.

sto se tice botovanja moja definicija je pisanije besmislica bez ikakvih argumenata i ignorisanje apsolutno svake kritike, bila ona smislena ili sprdnja izazvana tako prizemnom agitacijom.
 
Realno bolju lokaciju i infrastrukturu ima već postojeća luka Dunav (Pančevo). Trenutno je najveća luka u Srbiji, a imala bi i mnogo veći potencijal da vlasnik nije krimi tajkun koji ne želi da uloži niti jedan dinar u infrastrukturu.
Takođe odmah pored se nalazi i specijalna luka Pančevo u državavnom vlasništvu, koja je zapostvljena zbog interesa obližnjeg tajkuna.
 
Moj predlog je takodje bila luka u Pančevu, a i kinezi su bili da je vide

kao i luku u NS, koja im je isto bila ponudjena, ali hteli su više površine.
 
Peconi traži previše za luku Pančevo. To je htela da kupi i Al Dahra, ali su odustali zbog prevelike cene i kupili luku Novi Sad za mnogo manje novca...
 
Može on da traži koliko hoće, ali pita se kupac za cenu, jer on vadi pare.

Kinezi planiraju Industrijski park i u Smederevu na lokaciji njihovog pristaništa

za Željezaru, pa pitanje je koliko Peconi može da dobije za luku u Pančevu.
 
Trazio je preko 50 miliona evra, zbog toga su i odustali i kupili luku NS za manje od 8 miliona. Peconi se obagatio upravo švercom nafte preko luke Pančevo 90-ih, a svercerovao je i razne druge stvari zbog čega je debelo upetljan sa kriminalnim klanovima...
 
50 miliona evra za luku Pančevo i nije mnogo. Peconi će toliko para kad-tad dobiti. Skuplje će ih koštati gradnja nove luke, a nažalost i nas uništenjem vodoizvorišta.
 
Ma, šta Mi imamo sa tim tzv. "vodoizvorištem", tj. beogradski vodovod?

Svaka plavna površina duž neke reke je vodoizvorište za tu okolinu, a na

banatskoj strani ima podzemne vode na'pretek, pitaj one u Borči i Kotežu.
 
Зна ли се нешто конкретније о самом индустријском парку? Шта би се тачно производило и сл.
 
"Popović je naveo da se radi o visokotehnološkim radnim mestima i "da će Industrijski park biti centar inovacionog razvoja u ovom delu Evrope, sa brojnim inovacionim kompanijama, fakultetima, najmodernijim laboratorijama za istraživanja i razvoj, posebno u oblasti veštačke inteligencije i robotike, u čemu su Kinezi lideri u svetu". . .
https://www.blic.rs/biznis/vesti/invest ... ka/n6pxr7k
 
Ништа конкретно он ту није рекао. Шта ће им лука за ИТ центар? То све побројано може да се смести делом у Ушће 2 а делом у НТП Звездата.
 
Kad god čujem Popovića da priča o ITu i tehnologiji ko da slušam Kin Džonga kako priča o demokratiji...
 
Pa, i on je neki inženjer, doduše mašinski.
Elem, pričao sam s njim zimus, čini se da je trenutno sav u tome, prilično je naložen na startape, IT, najviše da 'Srbija bude zemlja inženjera' (od čega je, inače, dalje no ikad).
 
Ne sumnjam ja da je naložen. I Dinkić je bio naložen... :mrgreen:

Ovde sve što država do'vati, to propadne. Zato kažem, kad slušam njega kako priča o ITu i tehnologijama, optimističan sam taman koliko i kad Koreancima Kimi priča o demokratiji.
 
Samo niko da kaže koje su to inovacije i visoke tehnologije koje su potekle iz ove zemlje... Hype o IT industriji je više dokaz da je Srbija bedna i ima male plate, jer uglavnom u takvim zemljama je IT jedini način izvlačenja iz bede...
 
To je tačno. Izuzetno visok kvalitet naših IT stručnjaka u globalnim okvirima posledica je toga što u Srbiji gotovo svi najbolji đaci hrle u tu struku - u razvijenim zemljama talentovani ljudi prate svoju zvezdu, pa odu i međ lekare, biologe, hemičare... I opet lepo žive.
 
Tačno tako. A i to bi da unište.

Kao što im smeta što ne mogu da pokupe kajmak od doznaka iz inostranstva pa smišljaju svakakve kerefeke, tako im smeta i što ne mogu više da uzmu od IT-a. Što ne mogu da otkinu kajmak iz električnih impulsa u kablovima i kompjuterima.
Zato kažem, samo nek se ovo krme drži podalje od IT i tehnologija i biće sve ok. ''Sredio'' je on već MINEL, ne treba nam da počne još da ''sređuje'' i IT.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650191#p650191:25uo36nc je napisao(la):
dragan » 19 Avg 2019 12:26[/url]":25uo36nc]Ne znam koliko je ljudi tamo dolazilo, možda par desetina iz Borče.

Ali, umesto tih ljudi doći će hiljade drugih ljudi da rade i zaradjuju. ;)
Ne znas , mozda i par destina hiljada.... al ipak i ako ne znas, ti teras svoje i Kineske interese :lol:

otici ce nasi , a doci ce tudji ..... tebi je sve jedno ko je upitanju :shock:

vamo ne znas i sve jedno ti je ali vazno je da podrzavas bas tu a ne koj km nizvodno
zasto te ne intersuje steta od zagadjenja naj uzvodnije BG zahvata Dunavske pijace vode ? :?:
kakve vajde Ti imas ako to na prevaru i silu prodje ? ili kakve stete Ti imas ako to ne prodje ? :?:

To si radio na ovoj temi i prosle godine sve dok ti se nismo suprostavili gomilom postova....
sada to opet cinis..... :o
Zar mislis da smo pomreli , iselili se ili otupeli , pa da ce to sada proci i BG ostat bez Dunavskog vodozahvata pijace vode .
Mani se toga , zivi smo i zdravi , jos uvek tu,... a i ciste pameti :D

pozdrav
uz nadu da ne moram opet tri puta dnevno da pisem o ociglednim i jednostavno nuznoj potrebi za pijacom vodom Beograda u veoma bliskom i ocekivanom buducem periodu
:sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=650185#p650185:1dbw11gv je napisao(la):
dragan » 19 Aug 2019 11:15 am[/url]":1dbw11gv]Došljak, te četiri nabrojane gradske zone i ona već zauzeta kod "pančevca"

su male i neodgovarajuće, pa zato i nisu uzete u razmatranje, jer je potrebna

mnogo veća površina sa "internim pristaništem" i dobrom komunikacijom.

viewtopic.php?p=650052#p650052]
O svemu tome smo već naveliko raspravljali, čak sam i računao koliko ima mesta. Prostor nizvodno od Pančevačkig mosta je više nego dovoljne površine i NIJE izgrađen sem nelegalnim objektima u vrlo malom delu te površine. Što se tiče prednosti blizine komunikacija za luku na Beljarici, obilaznica na severu do Pupinovog mosta već postoji, a biće izgrađen i most preko Ade Huje i južne obilaznice oko grada. Pa bi za luku na jugu bila u blizini DVA mosta, železnica, sva infrastruktura, dovoljno prostora i veoma dobra povezanost po svim pravcima.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=517528#p517528:1dbw11gv je napisao(la):
Zuma » 18 Feb 2018 03:24 am[/url]":1dbw11gv]To je samo površina u okviru trenutnih granica plana koje bez problema mogu da se pomere. Jedino je pitanje koliko tamo ima mesta, a ne gde je u nacrtu povučena granična linija. Između Pančevačkog mosta i Pančeva ima čak 1300 hektara, što je daleko više nego tamo (mada su svi ti brojevi redom megalomanski i nerealni). Takođe, dovoljno je ispod Pančevačkog puta napraviti podvožnjak, pa je dostupna i praktično neograničena i prazna površina iza puta. I još je linija kontakta sa vodom daleko duža, pa ima i više mogućnosti za gatove i pristajanje brodova. Takođe, tamo je i kompletna luka i magacinsko privredni prostor potpuno izvan bedema obaloutvrde, praktično u reci i na vrlo niskom terenu. Pa bi nam trebalo skoro isto toliko peska i nasipanja koliko je bilo potrebno za Novi Beograd. Ova lokacija je dakle po svemu bolja. A pri tome ovde ionoko MORAMO praviti luku. Uopšte, cela ideja da u Beogradu imamo čak TRI ogromne teretne luke i priličan broj putničkih i privatnih je potpuno suluda. To je kao iz filma Ko to tamo peva: "Ma ko bre sirotinja? Neću jednu, daj pet karata!"


file.php
 
Vrh