Šta je novo?

Nehigijenska,divlja i slična naselja

Има разлика само што су били скрајнути од друштва, маргинализовани а после им се прећутно толерисало доста тога.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628570#p628570:d09j2uj0 je napisao(la):
Дошљак » Sub Jun 08, 2019 7:37 am[/url]":d09j2uj0]Има разлика само што су били скрајнути од друштва, маргинализовани а после им се прећутно толерисало доста тога.

ne slažem sa tom ocenom - mnogo napora je još u SFRJ bilo uloženo u njihovu integraciju.
 
Али не у потпуности. Јесте по већим градовима али не у руралним срединама. Већина становника дивљих насеља су већином роми избегли са Космета или са југа Србије (отуд Мали Лесковац дуж Миријевског булевара).
 
Ne znam tačno šta se to "njima" toleriše što se ne toleriše "nama"? Kao da se "nama" ne gleda kroz prste?

Sve dok za svaki nepravilno bačeni papirić (i mi i oni), nadzidanu kuću (mi), baraku (oni), nepravilno parkiranje (mi), skitanje i prošenje (oni), ne upis u školu ili vakcinaciju (i mi i oni), pušenje tamo gde je zabranjeno (mi), uništavanje javne infrastrukture (podzemnih kontejnera - oni), vađenje barijera za parkiranje (mi), vožnja konja kroz grad (oni), vožnja autom kroz park (mi), itd itd - ne budu svi odgovarali, neće se ništa promeniti. Možda "nas" treba integrisati u civilizaciju prvo?
 
Закон и правила треба да важе за све. Али овде је тема конкретно о нехигијенским насељима, која су штетна као еколошко-социјолошки феномен и за њихове становнике али и за све друге суграђане. Имамо теме о дивљој надоградњи, бахатим возачима и смећу и апсолутно нема оправдања ни за те девијантне појаве.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628574#p628574:2p206ri7 je napisao(la):
bushwick » 08 Jun 2019 13:44[/url]":2p206ri7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=628570#p628570:2p206ri7 je napisao(la):
Дошљак » Sub Jun 08, 2019 7:37 am[/url]":2p206ri7]Има разлика само што су били скрајнути од друштва, маргинализовани а после им се прећутно толерисало доста тога.

ne slažem sa tom ocenom - mnogo napora je još u SFRJ bilo uloženo u njihovu integraciju.

Не видим да је било неког ефекта... Мада шта друкчије очекивати од левичарских система
 
Postavio bih pitanje ovde prisutnim, da li je ikada vasa prijava nadleznim sluzbama dala rezultate. Naravno mislim na prijave vezane za romska naselja po gradu iz kojih neprestano kulja dim. Mi smo se obracali telefonskim putem raznim sluzbama, "komunalcima", Beokom servisu, agenciji za zastitu zivotne sredine ili kako se vec zove, raznim inspekcijama. Uglavnom govore da to nije u njihovoj nadleznosti, i prebacuju odgovornost na drugu sluzbu. I tako ukrug. Inace, ova za******* sa postojecim sluzbama traje godinama, problem se uvecava, stanara i dima je sve vise. Da li je neko probao pismenim putem da dostavi prijavu ili licno isao kod nekog pretpostavljenog. Konkretno je rec o potezu duz Ibarske, odnosno produzetku Trgovacke ulice pre toplane "Cerak". Stavise, ovo naselje se nalazi na trasi vodovoda iz cijih sahti se oni snabdevaju vodom, i zato su tu. Postoji znak upozorenja da je u pitanju zasticeno podrucje i da je zabranjeno bacanje otpada.
 
Nemojte se zanositi da cete tim prijavicama nesto promeniti nema od toga nista. Od 2000. pa na ovamo neverovatni poltroni i izdajnici vode ovu zemlju u pravi sunovrat. cigani su pod zastitom i sve se slobodnije ponasaju tzv sporazumom o readmisiji sve ih je vise, ko to nevidi taj ne zeli. Sporazumom u Marakesu prosle godine imacemo invaziju migranata. Ovo je mozda najpoltronskija vlast u ovoj zemlji ikada i sve ce uraditi da neizgubi vlast i privilegije a cigani i migranti deo su dila sa gospodarima sa zapada.
 
Drugar je prijavljivao paljenje guma i kablova u onom “Laudonovom” šancu. Nisu hteli da dodju pod raznim izgovorima (granica nbg i Zemun). Na kraju im je rekao da će sam da zapali pa neka dodju...

Manjine se ne diraju i to je to...
 
Не може, колонијални господари не дозвољавају то.

Лепо онда, ускоро кад догори па кад раде хируршке рукавице и принцип fait accompli па да видим како цела номенклатура добија срчане кад чују
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=644919#p644919:3q2zdiov je napisao(la):
Nebojsa » Pet Avg 02, 2019 10:27 pm[/url]":3q2zdiov]Nemojte se zanositi da cete tim prijavicama nesto promeniti nema od toga nista. Od 2000. pa na ovamo neverovatni poltroni i izdajnici vode ovu zemlju u pravi sunovrat. cigani su pod zastitom i sve se slobodnije ponasaju tzv sporazumom o readmisiji sve ih je vise, ko to nevidi taj ne zeli. Sporazumom u Marakesu prosle godine imacemo invaziju migranata. Ovo je mozda najpoltronskija vlast u ovoj zemlji ikada i sve ce uraditi da neizgubi vlast i privilegije a cigani i migranti deo su dila sa gospodarima sa zapada.

Pa nije bas tako. Uklonjeni su Belvil i Gazela. Drugo, ogromna vecina nasih Roma ostaje u EU, samo manji deo vracaju, a po logici bi trebali sve da vrate. Mnogi su dobili aufental ili dozivotni boravak.
Problem je sto je u Srbiji tesko preziveti i sto mnogi ljudi ne dobijaju sansu, sto nema pravednog i postenog odnosa, nego sve mora preko veze i korupcije. To je ono sto razjeda ovu zemlju.
 
Imaju svi oni šansu samo neće obavezu, lakše ovako da naprave milionske štete kako bi preživeli desetak dana. To su priče za malu decu da nemaju šansu.
 
Jasno mi je ko gazduje ovom zemljom, i po cijem nealogu su neki pozitivno diskriminisani. Pre svega mislim da te ljude koriste u razne svrhe, a oni mudro koriste svoj polozaj i situaciju. Grad preko njih pere novac, a oni sluze za potkusurivanje, odnosno, ucenu i pritisak na drzavu po potrebi po svim pitanjima u datom trenutku od stranih sila. Uvek ce akcenat biti fokusiran na njihov status u drustvu, inkluziju, i diskriminaciju od strane vecine. Naravno, nece to ugrozavati interes njihovog Sluzbeniika postavljenog ovde na vlast, iako ce to tako izgledati, vec interes naroda. Na kraju treba slomiti i taj poslednji otpor, onosno, nas, koliko toliko svesne ljude da odustnemo od borbe. Razocaravanje u institucije sistema najbolji je nacin da neko digne ruke, da u njemu proradi indiferentnost, pacifizam, defetizam.
Da prestanem sa jadikovanjem mene djubrad nece odvratiti od borbe za moj dignitet.
Uzgred nesto da ispricam, mada sam vec to pominjao na foumu. Svojevremeno na jednoj tribini sretnem stariju zenu, kultivisanu, predstavincu nekog romskog udruzenja. Ona i drvlje i kamenje i na Rome i tadasnju Djilasovu vlast. Prica mi o Romima kako su sami krivi za svoj polozaj u drustvu itd.
Ono sto mi je tada rekla po pitanju ovih naselja po Beogradu je sledece. Grad preko neke fiktivne organizacije daje 100-200 evra Romima sa juga Srbije da dodju u Beograd. Oni dodju, a grad Beograd trazi sredstva od EU za njihovo zbrinjavanje. EU daje sredstva za gradjenje kuca i stanova, znaci tvrda gradnja, a oni njima uvaljuju kontejnere koji imaju visestruko nizu cenu. E sad, onaj ko je proizvodio ili uvozio te kontejnere, ova kaze, bio je Djilasov kum. Ne znam kolko je prica tacna, ali nije nemoguca. To je bio pocetak, danas nema potrebe da nekog dovlace u Beograd, svi hrle u Eldorado. Da ne pricamo, sto Nebojsa pomenu, readmisiji. Sada ovde cujem Rome koji pricaju rumunski.
A ovo je iz prve ruke, moja keva sretne lika iz njenog sela, negde kod Prokplja je selo. Ceka on autobus ovde kod mene na Ceraku, ima sestoro ili sedmoro dece, kladim se da ni on sam ne zna, kaze eto mene prekoputa zivim, u tom naselju. Kaze kupujem neki salas u Vojvodini, dali mi pare. Kaze mu keva sta ima u selu, on, ne zivim vise tamo, sta cu tamo. Napustio covek kucu pa dosao meni pod prozor.

Dakle od prijava slaba vajda.
 
Nehigijenska naselja se rešavaju samo kada treba nešto da se gradi ili rekonstruiše na njihovom mestu. Belvili i Gazela su primeri upravo za to.

Baš da vidimo da li će da rasele naselje kod ž. stanice Tošin bunar, jer koliko mi se čini po projektu oni se nalaze van granica planiranih radova.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=645016#p645016:24ppn2cm je napisao(la):
Žika » Sub Avg 03, 2019 10:05 am[/url]":24ppn2cm]Imaju svi oni šansu samo neće obavezu, lakše ovako da naprave milionske štete kako bi preživeli desetak dana. To su priče za malu decu da nemaju šansu.

U Srbiji, ni mnogi Srbi nemaju sansu, a kamoli Romi. To je jedino opravdanje za sve sto rade.
 
Izvini ali pričaš gluposti. Svi koji žele da rade imaju šansu. Neće se obogatiti ali će koliko toliko pošteno živeti.
Veliki broj upravo radi u gradskoj čistoći. Mogu da rade i kao građevinci. Ovi školovaniji takođe imaju prostor za rad. Tako da te priče imaju prođu samo kod NVO pijavica.
I koje crno opravdanje za štetu koju naprave ???????????? Ne postoji nikakvo opravdanje. Ja bi sve to debelo naplatio.
Ko ima pravo da nekome ciljano ugrožava zdravlje ? Da mu ugrožava bezbednost ? Koja crna prava to je bahatost i bezobrazluk koji treba žestoko kažnjavati.
 
Zaboravih da kazem, radio Teheran roka po ceo dan do duboko u noc, a svetla se ne gase.
 
Још да други из канцеларија мрдну и осмисле неко адекватно решење.
 
Kradu struju sa ulične rasvete i još se žale što je imaju samo noću
Rešenje je da ih pošaljemo za Nemačku. Biće i njima i nama mnogo bolje.
 
Ha, pa nemci ih vraili ovde.
Ovo naselje raste kao pečure posle kiše, sećam se pre par godina nije imalo više od desetak koliba/straćara
 
Oni po običaju nemaju dokumenta, a dok Švabe utvrde pravi identitet pobegnu im iz centra za azil...
 
Vrh