Šta je novo?

Nehigijenska,divlja i slična naselja

Већ сам писао на једној теми, ал' ћу поново...форум је место где се размењују мишљења, и поента је да се, услед мимоилажења мишљења, никад не говори о лицу које пише него о самом тексту које је лице написало, а све то са аргументима!!! Форум у пуном сјају је када се свуда преплићу различита мишљења...и то је милина...а видим да се овде често на различито размишљање, бурно одговара директно лицу које је то другачије мишљење изнело, а то није у духу форума...то је јако лоше...;)
Уреду је да се пише директно када је ћаскање у питању, али када се износе газличита мишљења два или више лица лично погођена тематиком...никако није пожељно јер увек изађу на видело непримерене речи...Волите се!!! :D
 
Boki smoki, pa ja i cinim ovaj svet boljim i radim na tome :) zar si sumnjao..
retardinjo, slazem se ali stvarno ne mogu vise da podnesem kad NEKI nasi forumas pocnu da mi se obracaju sa draga i moja slatka i tako ta sranja..onda moram da reagujem na to..ako stvarno zele da nesto diskutuju, ne moraju sto ti kazes direktno da se obracaju (pogotovo sa gore navedenim imenima) meni nego treba da sve zajedno misljenja obradjuju i prave zakljucke...pa boze moj, posto ovde svi misle isto na ovu temu..kako je uopste i komentarisemo..koja je poenta kad svi isto mislimo..komentr.je zato sto ima jedna osoba (a to sam ja) koja ima razlicito misljenje od vas nekih ovde i zato i ima dinamike. ali posto je srbin srbin, ajmo opet u krug...dajte jos pametna izlaganja sto nismo culi dosad...
Draga moja Ivana...e sad nastavak..
ps.boki smoki ne slazem se sa pola stvari koji se izneo gore vezano za politiku i zivot Srba (kao i za njihvou proslost) ali boze moj, pozovi me na kafu pa cemo da raspravljamo..
ps.2 ja se cesto stavljam u ulogu nekog ko nema ili je manjina ili nekih ugrozenih ljudi i zato svaki dan i radim za njih i bavim se poslom kojim se bavim..da ne osecam za te ljude i nemam tu vrstu emocije, veruj mi da bi u suprotnom sada pila koktel na kubi posto mi moze...zato mani se da mi dajes takve uloge posto ja kao "retardirano emocionalna osoba" ne mogu ni da znam kako je njima. Mogu itekako!
 
Nisma ja uopste ni pomislio da si takva osoba.Covek treba da gleda stvari iz vise uglova.Da se pita zasto kako zbog cega.A to za kafu moze pa da se lepo ispricamo a do tada mozemo da se dopisujemo privatnim porukama o temama koje nemaju veze sa Romima i izgradnjom Beograda.Posto pretpostavljam da se neslazemo o istoriji Srba.A o tome se najvise raspravljam sa ljudima. :kafa: :kafa:
 
Thread je oćšćen od raznih gluposti, nastavite da diskutujete na temi sa tonom koji priliči ovom forumu. Svi ostali koji se ne budu pridržavali argumentovane diskusije će završiti na par dana u ovoj slavnoj grupi.

p.s. privatne stvari kao fb kontakti - koristitie opciju za privatne poruke!
 
београд већ годинама, деценијама уназад, покушава да смисли стратегију, да нађе начина да сиђе на своје реке. оно што, рецимо, нашим суграђанима из фамозног картон-града морамо признати је то да су они већ одавно авангарда што се тога тиче.

...и притом користе све погодности живота поред воде; када сам оно прошлог лета "речним метроом" пролазио поред тог њиховог града у граду, ( линија бранков мост-блок 70) видео сам како жене перу веш, како га суше на обали, весела децу како се купају... једна предивна слика тог благостања.
 
Prošao sam juče trasom od Holiday Inn-a do Belvila, ono je gore nego u filmu Dom za vešanje. Bageri su sklonili 1/20 ili čak samo 1/30 đubreta. Sve parcele do i ispod pruge su sada deo karton sitija 67. Ono se ne može nikako obići. Najbolje rešenje je da stave par agregata, kablova, natpisa snimanje u toku i da govore da to Kusturica snima nastavak gorepomenutog filma. :/
 
a sada jedna vazna grupa ljudi iz evrope dolazi i ima neke sastanke u holiday inn-u izmedju ostalog i mogu da zamislim cega ce da se nagledaju u tom prolazu. ja im govorila ma kakvi, beograd je lep nemamo mi to sto vi pricate a oni su nas napljuvali zesce e sada mogu i da to potvrde...smrad smrad (gas gas) :vops: joj sto volim djubre gradaaa, samo tako samo tako...a tek benzin starih busevaaa lala joj jbg nemamo smajli sto igra... :bash:
 
Многи цигани/роми из свих крајева ће да се сјате у Белвил да би просили...а неки могу да буду веома непријатни...видео сам једном на тргу је један мали пришао девојци, каква се не виђа често, фантастично изгледа, фантастично сређена...она га је, кад јој је пришао и питао да му да неки динар, веома хехехе ,,не књижевно" отерала...мали се заинатио, вероватно због тако жустре реакције и рекао јој да ће да је пљуне, ако му не да неки динар...она је поновила речи са почетка и цига јој је залепио шлајмару у фацу и одјурио на запрепашћење свих...као и мене који сам се, иако сам био са цуром у близини, двоумио да ли да појурим цигу, (двоумио због тога што и пљунута девојка није била ни мало коректна ни културна)...док сам се ја премишљао, цига побеже, одвуче ме ова моја (ваљда да не бленем у лепу девојку) и јбг...пропаде ми шанса да испаднем ,,херој"!!! :D:D:D
У порти цркве Светог Димитрија на Новом Београду има један цига који увек каже: ,,Бато буди добар као што си леп...дај неки динар!". хахахаха

Шалу на страну, биће овде великих проблема са просјацима по Белвилу, паљењем гума итд, итд...биће пуне стране новине тога...уууужасна анти-реклама!!! Мислим да морају да им дају који евро (договоре се са макроима деце која просе) и склоне их за време трајања универзијаде...у противном, као што рекох, сви цигани/роми ће да се сјате, не би ли обрлатили некога за који динар и пристаће било шта да раде за пар десетина евра које би им дали клинци учесници универзијаде, да би их сликали у разним варијантама!!!
 
Ko zna mozda ih ugoste par forumasa sa BB za vreme univerzijade pa tako izbegnemo neprijatna iznenadjenja :)
 
Kupite zadnji broj Vremena ima tekst na tri strane naj vjerovatnije lete Romi odatle ako nebudu htjeli na fin nacin nebi me cudilo da u toku noci izbije pozar ili tako nesto provalili su ih skroz na skroz jedan cak ima kucu u Vranju a dosao da usicari pare.Da neprepricavam ima te sve lepo u Vremenu :lol:
 
direktor":2ebgnrgt je napisao(la):
Kupite zadnji broj Vremena ima tekst na tri strane
O kom broju "Vreme"-na pricas? (poslednji broj je 951)
Gledam online izdanje (imam pristup kompletnom broju) i ne vidim nista vezano za univerzijadu, belvil ili nehigijenska naselja?!?
 
Par nasih forumaša bi ih ostavilo da prenoće u gasnim komorama!Ja ne verujem u kom ste fazonu ljudi.
 
Juce sam uzeo u knezu ali moja greska to je bio standard kupo sam ih istovremeno pa sam pobrkao sorri a naslov je Beogradski miljoneri iz blata.www.standardmagazin.com/naslovna.php :kafa:
 
Pocelo je ono sto sam pretpostavio dva buldozera ravnaju nehigijensko naselje uz asistenciju jakih snaga zandarmerije uz mogucnost dolaska vecih snaga .Romi su blokirali tramvaje ali nisu uspjeli da blokiraju prolaz za autobuse aute.Kamenovali su jedan kombi.Niko se ne obazire na nihove zahtjeve bice upotrebljena adekvatna sila kako bi se uspostavio zakon i red te nesmetan pristup i raspolaganje imovinom drzave Srbije kako kaze zandarm
 
Ono sto se meni ne svidja u celoj ovoj prici je to da trenutno ni jedan medij ne izvestava o ovome...Studio B je u par recenica objasnio o cemu se radi i to je to...ostali nista.
Ili barem ja to ne vidim :(

Ipak je to velika stvar...treba raseliti nekoliko desetina porodica...verovatno ce doci do sukoba pandura i Roma...a niko da izvestava javnost.
 
he, a ja vidim izlazi gomila tramvaja (više od 10) sa depoa na Dorćolu, i pitam se gde će toliko odjednom.
 
Skup protiv rušenja divljeg naselja
Beograd -- Nekoliko stotina Roma blokiralo je ulicu Jurija Gagarina, protestujući protiv rušenja divljeg naselja u blizini objekata namenjenih Univerzijadi.

Buldožeri su se pojavili jutros, a rešenje komunalne inspekcije Novi Beograd o rušenju smo dobili juče posle trinaest časova, izjavio je za B92 predsednik Udruženja raseljenih Roma s Kosova Enver Kovači i dodao da ove romske porodice nemaju gda da se isele.

Buldožere koji su se pojavili jutros obezbeđuje nekoliko desetina policajaca. Oni su uspeli da sruše dve kuće, a dve osobe su odvezene u bolnicu zbog posledica stresa. Situacija je napeta, ali za sada mirna.
Izvor: sajt B92
Link: http://www6.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=04&dd=03&nav_id=353579&order=hrono
 
Uklanjanje divljeg naselja
Na osnovu rešenja gradskog sekretarijata za inspekcijske poslove jutros je počelo uklanjanje divljeg naselja kod kompleksa Belvil gde će biti smešteni učesnici predstojeće Univerzijade.

Naselje se uklanja da bi se uredio prostor za izgradnju saobraćajnice, odnosno magistralnog prstena uz ulicu Jurija Gagarina i Milutina Milankovića.
A ovo je sve sto pise na Studiju B...
 
Bio bi lep dan da gospoda klosari nisu blokirali Jurija Gagarina, u zelji da sacuvaju svoje samododeljeno stanarsko pravo u kucama od djubreta. Haos je bio neopisiv. Gde su vodeni topovi i zandarmerija kada zatrebaju?!
 
Vrh