Šta je novo?

Nehigijenska,divlja i slična naselja

A Drakche je dete cveća, vidimo kakvu ljubav širi prema meni i ostalima ovde :) A priča nešto drugima o govoru mržnje. I aboliran je od banovanja za svoje ispade govora mržnje :)
Drkache, ako je Bog čoveku dao i osobinu mržnje, kako ti ili bilo ko može to da zabrani? Ja ne bi tako olako potcenjivao osobinu mržnje. Očigledno da ona ima funkciju i ulogu u preživljavanju i održavanju čoveka, čim postoji kao ljudska osobina. Da je nepotrebna, ne bi postojala. Da je imun sistem nepotreban - ne bi postojao. Pusti ti svakog čoveka da voli ili mrzi koga on hoće, tebi se niko ne meša koga ćeš ti da mrziš, koga da voliš, pa ne budi ni ti tolko nametljiv drugima za njihov ukus.
 
Ovo sto Nebojsa pise ti je "njegov ukus"? Vazi.

@paradox polje
To da li Rome nazivamo Romima, ciganima ili Ciganima je jos najmanje bitna stvar. U pitanju je najotvoreniji rasizam.
 
Nisam to čitao Drakche, samo sam video tvoj zadnji post, gde me iz čista mira vređaš i prozivaš iako čak nisam ni učestovao u raspravi. Pa mi je zapalo za oko kako ti kobajagi širiš ljubav i napadaš neke koji šire mržnju, a u stvarnosti imaš mnogo više govora mržnje od drugih. Možda ti to iz svog ugla ne vidiš ali to je već druga tematika... Pokušavaš da zabraniš tuđe mišljenje silom, vređanjem, traženjem banovanja. Pa šta ako neko ne voli Rome, ni ti evo ne voliš mene, pa šta sad ;) Svako ima pravo da nekoga voli ili da nekoga ne voli, ko kaže da svi moramo sve da volimo? Neko ne voli da živi sa Romima, nego voli plavuše, neko ne voli miris sa njiva, neko voli čokoladu, neko ne voli luk, neko voli secesiju, neko ne voli savremenu arhitekturu... svako ima svoj ukus.
 
stvarno ne znam sta da ti odgovorim na ovo, dobijem rak pameti na pola citanja
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=501848#p501848:3as025q6 je napisao(la):
Drakche » 19 Dec 2017 09:15 am[/url]":3as025q6] Romi koji su pre sto godina ziveli u Srbiji, danas su takdoje integrisani u srpsko drustvo kao sto smo svi mi ovde, vise ih i ne vidimo kao romsku manjinu, vec ih smatramo Srbima. Znaci, ta prica da je integracija u drustvu genetski preduslovljena nema veze sa mozgom (gore neko napisao).

Sto se tice "trenda" koji si primetio, mislim da je to i dobro i lose. Ako je neko ziveo u "nehigijenskom naselju", pa je kroz versku zajednicu dosao do nekog zivotnog standara (krov nad glavom, higijena, obrazovanje...), koji nije mogao dobiti od drzave, onda je to svakako dobro.
Sadrzaj ovog posta je pun neverovatnih gluposti i poslednjih insinuacija koje veze nemaju sa licnim osecanjem i nacionalnim integritetom Srba pa i ostalih gradjana Srbije pa je stoga za mnoge i uvredljiv. Nema veze sa istinom i cinjenicnim stanjem u realnosti. Ovaj post je nonsens koji je uveren sam komican cak i vecini pripadnika doticne grupacije o kojoj ovde raspravljamo.

Zasto je izbrisan moj odgovor na ovaj post sobzirom da ni na koji nacin nije bio uvredljiv za onog kome je upucen?

NE dozvoljavam IKOM da se u MOJE IME izjasnjava o necijoj nacionalnoj pripadnosti niti da nekog svojata kao pripadnika Srpske nacionalnosti!! To je u ovom slucaju jedno sprdanje i nepostovanje moje licnosti i svih gradjana ove zemlje koji misle suprotno a njih je ne manje od 90%.
 
Lepo si rekao "licna osecanja", a to je subjektivan dozivljaj. Nemoj da se pozivas na svoja licna osecanja, kao ni na nekakvu vecinu gradjana koju ti navodno ovde zastupas, jer ti to definitivno ne cinis, vec siris cistu medjurasnu -nacionalnu mrznju. Postoji milion razloga zasto to nije dobro, da ti sad ne drzim predavanje.
Ti imas problem sa tim sto su Srbi pomesani sa Romima, kao da je to nesto jako lose, ja nemam, niti je tema da li je to lose ili dobro.
Ako nisi istog misljenja, nemoj da se ponasas kao uvredjena mlada.

Moj je problem sto se uvek javim kad detektujem fasizam, ali nisam jos odustao od toga da beobuild ne postane takvo jedno mesto, gde se takve rasisticke gadosti pisu i prodju, a da se barem ne cuje druga strana.
 
Мало скрећемо са теме. Поента је да становници нехигијенских насеља живе тим лошим стилом живота зато што им се то толерише. Као што им се толерише и просјачење, искориштавање деце у те сврхе, џепарење, крађа метала са разне инфраструктуре и инсталација. Ево да поставимо ствари мало рационално и рачунски.
Да ли би Београду добро дошло 10000 неквалификованих радника чистоће и зеленила, значи чистача на улици? И да ли би могао да их плаћа? Ту можемо да збринемо на тај начин до некле егзистенционално више од трећине ромске популације Београда. Али често се заборавља да и ти роми који раде по ЈКП често живе у нехигијенским насељима. Да ли би било пожељно да град својим радницима обезбеди и стамбено питање?
 
Pa to su ta pitanja koja na ovoj temi stalno postavljamo i vrtimo se u krug. Mozda bi trebalo da se vratimo malo u proslost da vidimo kako su to radili u SFRJ tj. kako su Romi (i ne samo Romi, razlike su pre svega socijalne, ne nacionalne) bili integrisani u drustvu, tako da je baren sledeca generacija imala nekakav pristojniji zivot, posto se dobar broj otrgao tom najgorem siromastvu.

Svi cemo se sloziti da je obrazovanje tu kljucno, samo sto je to nije kratkorocno resenje koje se trazi.
Romskim porodicama je tesko da salju decu u skolu, cak i da im je sve besplatno, jer postoji ta stigmatizacija, koju srpska i neromska deca uce od roditelja, vrsnjaka i sa kojekakvih medija. To u Jugoslaviji nije bilo tako izrazeno ili je bilo izricito zabranjeno, isto i u zapadnim zemljama, gde su se Romi poreklom iz Srbije dobro integrisali. Tamo deca nemaju nikakvu prepreku, ni izgovor, da ne idu u skolu. Posle samo jedne generacija moze mnogo toga radikalno da se promeni.
 
Inkluzija je paravan za pljačkanje Srba. Neko mora da plati tu učiteljicu, tu školu, tog doktora, tu socijalnu pomoć...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502144#p502144:1ai9cmyt je napisao(la):
Drakche » Wed Dec 20, 2017 1:20 pm[/url]":1ai9cmyt]... vec siris cistu medjurasnu -nacionalnu mrznju...
Mislim da ovde pogresno kategorises necije stavove. Rasna mrznja se odnosi na rasne podele. I Srbi i Romi spadaju u belu tj evropoidnu rasu i to im niko ne osporava.

BTW jeste 2013. god ali menjaju nacionalnost u romsku da bi ostvarili beneficije ?
http://www.pressonline.rs/info/drustvo/ ... icije.html
http://www.dw.com/sr/la%C5%BEni-romi-na ... a-17909913
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502144#p502144:1l9v9i5b je napisao(la):
Drakche » 20 Dec 2017 01:20 pm[/url]":1l9v9i5b]Lepo si rekao "licna osecanja", a to je subjektivan dozivljaj. Nemoj da se pozivas na svoja licna osecanja, kao ni na nekakvu vecinu gradjana koju ti navodno ovde zastupas
Na koga se ti pozivas i na cija osecanja kad kazes da Srbi cigane smatraju Srbima? Koga ti ovde zastupas? Ko ti je dao ideju da takvom gluposcu provociras "nekakvu vecinu" u ovoj zemlji? Hoces reci da je vecini ljudi u ovoj zemlji drago sto ciganmale nicu na svakom koraku? Vrlo egzoticno. Kad se toliko dobro integrisu sirom Evrope zasto ih ta Evropa vraca ovamo? Cemu onda nametnut famozni sporazum o readmisiji? ... Nemoj da pricas napamet neke price. Obrazovanje - smesno, nema od toga nista. Stanovi - na osnovu cega zasluzuju stanove? Na osnovu cega Srbin u sopstvenoj zemlji ili bilo koji njen gradjanin koji uredno puni njen budzet i dirinci od jutra do sutra za bedne plate ne zasluzuje stan a oni zasluzuju? Zato sto su "ugrozena manjina", ma nije nego. Upravo smo mi danas u sopstvenoj zemlji ugrozeniji od njih a oni kao i uvek zive slobodni i rade sta hoce ne odgovarajuci nikom ni za sta. To je sustina.
 
A cekaj kad je bilo to glasanje za inkluziju, pa mene niko nista nije pitao, ja hocu da glasam protiv. Jel moze malo demokratije za promenu umesto UN/EU diktature?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502163#p502163:1b4o1wb7 je napisao(la):
Drakche » Сре Дец 20, 2017 2:28 pm[/url]":1b4o1wb7]Pa to su ta pitanja koja na ovoj temi stalno postavljamo i vrtimo se u krug. Mozda bi trebalo da se vratimo malo u proslost da vidimo kako su to radili u SFRJ tj. kako su Romi (i ne samo Romi, razlike su pre svega socijalne, ne nacionalne) bili integrisani u drustvu, tako da je baren sledeca generacija imala nekakav pristojniji zivot, posto se dobar broj otrgao tom najgorem siromastvu.

Svi cemo se sloziti da je obrazovanje tu kljucno, samo sto je to nije kratkorocno resenje koje se trazi.
Romskim porodicama je tesko da salju decu u skolu, cak i da im je sve besplatno, jer postoji ta stigmatizacija, koju srpska i neromska deca uce od roditelja, vrsnjaka i sa kojekakvih medija. To u Jugoslaviji nije bilo tako izrazeno ili je bilo izricito zabranjeno, isto i u zapadnim zemljama, gde su se Romi poreklom iz Srbije dobro integrisali. Tamo deca nemaju nikakvu prepreku, ni izgovor, da ne idu u skolu. Posle samo jedne generacija moze mnogo toga radikalno da se promeni.
Мислим да није то главни узрок што се ромска деца слабије школују. Скоро смо причали о том проблему у друштву и другар из Подгорице ми је пренео његово искуство. Као члан секције црвеног крста ишао је у четвртом разреду гимназије по основним школама да ради са ромском децом, помаже им око домаћег и тера их да упишу неку средњу. Када је дошао први дак, ромска деца осми разред су се скупила око њега и другова и најстарији од рима који је имао око 16 година питао је ко је ту најјачи. Мој друг се јавио, и онда је уследила туча. Након што је мој друг победио у тучи сви роми у тој школи су га слушали.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502147#p502147:2wrri8kp je napisao(la):
Дошљак » Sre Dec 20, 2017 1:43 pm[/url]":2wrri8kp]Мало скрећемо са теме. Поента је да становници нехигијенских насеља живе тим лошим стилом живота зато што им се то толерише. Као што им се толерише и просјачење, искориштавање деце у те сврхе, џепарење, крађа метала са разне инфраструктуре и инсталација. Ево да поставимо ствари мало рационално и рачунски.
Да ли би Београду добро дошло 10000 неквалификованих радника чистоће и зеленила, значи чистача на улици? И да ли би могао да их плаћа? Ту можемо да збринемо на тај начин до некле егзистенционално више од трећине ромске популације Београда. Али често се заборавља да и ти роми који раде по ЈКП често живе у нехигијенским насељима. Да ли би било пожељно да град својим радницима обезбеди и стамбено питање?

Ne. Neka im obezbedi platu i neka od te plate kupe sebi smeštaj.
Za ostalo +.

Samo što oni neće da rade, jednostavno velika većina ne želi da ima obavezu da dolazi na posao i da tamo provede dan. Ista priča od svirača, prosjaka, lopova... Oni ne bi i da rade za 20 evra dnevnicu.
 
Malo empatije nikom ne bi skodilo. Da li neko ozbiljno misli da ljudi ZELE da zive u sklepanim barakama od drveta, u uslovima bez vode, s malo hrane, da prose i kradu?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502185#p502185:1jnq9pg2 je napisao(la):
Nebojsa » 20 Dec 2017 03:59 pm[/url]":1jnq9pg2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502144#p502144:1jnq9pg2 je napisao(la):
Drakche » 20 Dec 2017 01:20 pm[/url]":1jnq9pg2]Lepo si rekao "licna osecanja", a to je subjektivan dozivljaj. Nemoj da se pozivas na svoja licna osecanja, kao ni na nekakvu vecinu gradjana koju ti navodno ovde zastupas
Na koga se ti pozivas i na cija osecanja kad kazes da Srbi cigane smatraju Srbima? Koga ti ovde zastupas? Ko ti je dao ideju da takvom gluposcu provociras "nekakvu vecinu" u ovoj zemlji? Hoces reci da je vecini ljudi u ovoj zemlji drago sto ciganmale nicu na svakom koraku? Vrlo egzoticno. Kad se toliko dobro integrisu sirom Evrope zasto ih ta Evropa vraca ovamo? Cemu onda nametnut famozni sporazum o readmisiji? ... Nemoj da pricas napamet neke price. Obrazovanje - smesno, nema od toga nista. Stanovi - na osnovu cega zasluzuju stanove? Na osnovu cega Srbin u sopstvenoj zemlji ili bilo koji njen gradjanin koji uredno puni njen budzet i dirinci od jutra do sutra za bedne plate ne zasluzuje stan a oni zasluzuju? Zato sto su "ugrozena manjina", ma nije nego. Upravo smo mi danas u sopstvenoj zemlji ugrozeniji od njih a oni kao i uvek zive slobodni i rade sta hoce ne odgovarajuci nikom ni za sta. To je sustina.

Nisam nameravao da te udostojim odgovora na ovaj tvoj otrovni napad mrznje i rasizma uz obavezno spinovanje, jer samo te vucem za jezik, sto je postalo lose za forum.
Kada vec sve znas, hajde onda reci sta je po tebe ispravno resenje? Da ne ispadne da samo hejtujes i negiras necije pokusaje da se resi ovaj problem.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502172#p502172:1jnq9pg2 je napisao(la):
tzoran1 » 20 Dec 2017 02:55 pm[/url]":1jnq9pg2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502144#p502144:1jnq9pg2 je napisao(la):
Drakche » Wed Dec 20, 2017 1:20 pm[/url]":1jnq9pg2]... vec siris cistu medjurasnu -nacionalnu mrznju...
Mislim da ovde pogresno kategorises necije stavove. Rasna mrznja se odnosi na rasne podele. I Srbi i Romi spadaju u belu tj evropoidnu rasu i to im niko ne osporava.

Mrznja i netrpeljivost prema drugoj naciji se isto zove rasizam. Kada Hrvat mrzi Srbina, ili obrnuto, je rasizam, bez obzira sto pripadamo istoj slavenskoj rasi. Tako kazu od UNa do NVOa. Ali hajde, neka bude da sam se nedovoljno precizno izrazio.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502208#p502208:1jnq9pg2 je napisao(la):
Дошљак » 20 Dec 2017 05:56 pm[/url]":1jnq9pg2]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502163#p502163:1jnq9pg2 je napisao(la):
Drakche » Сре Дец 20, 2017 2:28 pm[/url]":1jnq9pg2]Pa to su ta pitanja koja na ovoj temi stalno postavljamo i vrtimo se u krug. Mozda bi trebalo da se vratimo malo u proslost da vidimo kako su to radili u SFRJ tj. kako su Romi (i ne samo Romi, razlike su pre svega socijalne, ne nacionalne) bili integrisani u drustvu, tako da je baren sledeca generacija imala nekakav pristojniji zivot, posto se dobar broj otrgao tom najgorem siromastvu.

Svi cemo se sloziti da je obrazovanje tu kljucno, samo sto je to nije kratkorocno resenje koje se trazi.
Romskim porodicama je tesko da salju decu u skolu, cak i da im je sve besplatno, jer postoji ta stigmatizacija, koju srpska i neromska deca uce od roditelja, vrsnjaka i sa kojekakvih medija. To u Jugoslaviji nije bilo tako izrazeno ili je bilo izricito zabranjeno, isto i u zapadnim zemljama, gde su se Romi poreklom iz Srbije dobro integrisali. Tamo deca nemaju nikakvu prepreku, ni izgovor, da ne idu u skolu. Posle samo jedne generacija moze mnogo toga radikalno da se promeni.
Мислим да није то главни узрок што се ромска деца слабије школују. Скоро смо причали о том проблему у друштву и другар из Подгорице ми је пренео његово искуство. Као члан секције црвеног крста ишао је у четвртом разреду гимназије по основним школама да ради са ромском децом, помаже им око домаћег и тера их да упишу неку средњу. Када је дошао први дак, ромска деца осми разред су се скупила око њега и другова и најстарији од рима који је имао око 16 година питао је ко је ту најјачи. Мој друг се јавио, и онда је уследила туча. Након што је мој друг победио у тучи сви роми у тој школи су га слушали.

Nisam siguran da sam razumeo sta si ovim hteo da kazes. Tvog prijatelja su prihvatili onda kada je pristao da igra po njihovim pravilima ili?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502611#p502611:2g1syty2 je napisao(la):
mekbejn » 22 Дец 2017 09:37 am[/url]":2g1syty2]Malo empatije nikom ne bi skodilo. Da li neko ozbiljno misli da ljudi ZELE da zive u sklepanim barakama od drveta, u uslovima bez vode, s malo hrane, da prose i kradu?

Pa sad ... za jedan deo porodica iz nehigijenskih naselja se ispostavilo da imaju kuće u svom vlasništvu na jugu Srbije pa su opet izabrali da žive u sklepotinama od lima i kartona.
 
Milutina Milankovica blizu zeleznicke stanice Tosin bunar:


 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=502618#p502618:m2qu1fqw je napisao(la):
mekbejn » 22.Dec.2017/12:02 pm[/url]":m2qu1fqw]Koliko takvih ima?
Mnogo više nego što bi mogao da pretpostaviš..
-To je barem moje lično mišljenje iz iskustva i praznih kuća u selu kod babe dok su vlasnici na radu u Beograd.
 
Niče naselje u Narodnih heroja uz autoput (preko puta Geneksa)
a88b8664b18e7c160832c7a2884ad3bc.jpg


Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Još da uz naselje izgrade i ono parče puta koje nedostaje od autoputa do Studenjaka :D
 
Vrh