Šta je novo?

Nehigijenska,divlja i slična naselja

ovo je jedna od najboljih vesti iz beograda u poslednje vreme (za mene licno) :kk:

pogotovu sto obecava da ce se jos mnoge lokacije sa slicnim problemom srediti....

jedino sto me brine je da ti raseljeni romi ne naprave odmah potom neko drugo nehigijesnko naselje, samo u drugom delu grada :bash:
jer onda nista nije uradjeno i sve ide po starom :kafa:
 
Iz šupljeg u prazno! Novo romsko nehigijensko naselje niče sa desne strane Ibarske magistrale, kod okretnice 23,53 - iza benzinske pumpe. To je prostor gde treba da se gradi šoping mol ''Brdo''.
 
Goldstein":ldlqrjt2 je napisao(la):
Iz šupljeg u prazno! Novo romsko nehigijensko naselje niče sa desne strane Ibarske magistrale, kod okretnice 23,53 - iza benzinske pumpe. To je prostor gde treba da se gradi šoping mol ''Brdo''.
aaa, evo ga, kao da su me culi...pa kad pre ??? :shok: :shok:

kako nice? ima li koga tamo to da spreci, okolni stanari makar ako ne grad? :bash:
 
Nema tu stanara, to je prazan prostor od naselja Vidikovac pa ka Železniku. Neke stare njive koje niko ne obrađuje. Već duže vreme dovlače kojekakvo đubre.
 
P.a.u.L.i.":21mdhxti je napisao(la):
Goldstein":21mdhxti je napisao(la):
Iz šupljeg u prazno! Novo romsko nehigijensko naselje niče sa desne strane Ibarske magistrale, kod okretnice 23,53 - iza benzinske pumpe. To je prostor gde treba da se gradi šoping mol ''Brdo''.
aaa, evo ga, kao da su me culi...pa kad pre ??? :shok: :shok:

kako nice? ima li koga tamo to da spreci, okolni stanari makar ako ne grad? :bash:
Na koji (zakonom dozvoljeni) način okolni stanari to mogu da spreče?
 
MindWind":2uuz85q2 je napisao(la):
P.a.u.L.i.":2uuz85q2 je napisao(la):
Goldstein":2uuz85q2 je napisao(la):
Iz šupljeg u prazno! Novo romsko nehigijensko naselje niče sa desne strane Ibarske magistrale, kod okretnice 23,53 - iza benzinske pumpe. To je prostor gde treba da se gradi šoping mol ''Brdo''.
aaa, evo ga, kao da su me culi...pa kad pre ??? :shok: :shok:

kako nice? ima li koga tamo to da spreci, okolni stanari makar ako ne grad? :bash:
Na koji (zakonom dozvoljeni) način okolni stanari to mogu da spreče?
pa na isti onaj nacin na koji su sprecavali grad da doseli rome u njihovu blizinu...uostalom, ako nesto nije dozvoljeno, to je da se tako oni naseljavaju kud hoce i kad hoce, kao da je srednje kameno doba pa gde sednu njihovo je.
 
Sad sam video reportazu na Studiju-B:
Spiker priča: nehigijensko naselje je bilo na metar od koloseka, ugrožavalo je železnički saobraćaj, politika uklanjanja naselja koje ugražavaju vitalne infrastukturne projekte itd, itd....
I onda ide krupan kadar bagera koji ruši te barake, a ODMAH IZNAD se vidi ograda SC Milan-Gale Muškatirović, platno sa logo-om Serbia Open, i oni beli "VIP" šatori...na manje od metar od baraka :lool:
 
Sad sam sa dorcola super su sredili sve su zamaskirali bjelm platnom na kome pise ocistimo Srbiju i Novak sa metlom sve u svem fino izgleda stvarno su se potrudili :kk:
 
Ocistimo Srbiju???
Ima jedan spanski horor iz devedesetih El Dia De La Bestia. U njemu grupa ljudi spaljuje beskucnike po ulicama, sve pod sloganom "Limpia Madrid", tj. Ocistimo Madrid :D
 
direktor":3dz08ao7 je napisao(la):
Sad sam sa dorcola super su sredili sve su zamaskirali bjelm platnom na kome pise ocistimo Srbiju i Novak sa metlom sve u svem fino izgleda stvarno su se potrudili :kk:
pa ako su uklonili nelagalno naselje i sve sredili, nije mi jasno sta to maskiraju i to belim platnom? :shok: ima li koja slika?
 
direktor":rkobe5fz je napisao(la):
Sad sam sa dorcola super su sredili sve su zamaskirali bjelm platnom na kome pise ocistimo Srbiju i Novak sa metlom sve u svem fino izgleda stvarno su se potrudili :kk:
Kkk1928.jpg
 
Verujem da mnoge cinjenice smaraju, i da bi ljudi lako zeleli da predju preko njih, ali neke stvari prosto nisu lepe. E, kada neko njima dize hvalospev, ja moram da odreagujem, tako sam vaspitan. Sori.
 
Ovo sto je na slici tj.sto su Amerikanci radili je i vise nego fuj...ali ovo je tako drugacije od svega toga..ni primaci...ako bar zelis da poredis, upozoris, skrenes paznju ili slicno onda nadji prikladniju fotografiju.
 
Ambassador":1w71dh75 je napisao(la):
Verujem da mnoge cinjenice smaraju, i da bi ljudi lako zeleli da predju preko njih, ali neke stvari prosto nisu lepe. E, kada neko njima dize hvalospev, ja moram da odreagujem, tako sam vaspitan. Sori.
A koje su to cinjenice? Da se u Srbiji bastini tradicija KKa? Ne lupaj!

Koliko je ova sredina "netolerantna" govori cinjenica da su skoro svi Romi iz bivse Jugoslavije mogli da se skrase u Srbiji.
 
Izvinite što sam partybreaker, ali nehigijensko naselje kod starog železničkog mosta na NBG je veće nego ikada. Prošao sam tuda pre neki dan. Očigledno je da raseljavanje i nije baš dugoročno rešenje.... :kafa: :dil:
 
Ambasadore,

Ti si stvarno duhovima opterecen covek. :shok: Kakve veze imaju beli satori Serbia Open-a (odlicni) sa KKK? Ne svidja ti se sto su ljudi koji su izmedju pruge i teniskih terena ziveli u kartonima sada dobili sto puta udobnije i sigurnije kontejnere. Odlicno - pozovi ih kod sebe na stan i svima na delu demonstriraj svoju humanost. Ovako, mesecima palamudis i lijes krokodilske suze nad sudbinom "jadnih" Roma koje maltretira "fasisoidno" srpsko drustvo. Kako god da se pokusa pronaci resenje, ti udaras u talambase i seiris. I da - vredjas. Jer ako me, zbog zelje da se na civilizovan nacin (znaci, uz obezbedjenje kvalitetnijeg alternativnog smestaja) oslobode neke od kljucnih tacaka za razvoj i imidz Beograda, neko proziva za rasizam, onda taj nije dobronameran.

Ti ne nudis nikakvo resenje. Samo kukas. Kako, bre, ne shvatas da je Beograd jedina evropska prestonica u kojoj se podizu favele usred grada - pored glavnog mosta, pored naselja u kome ce biti smesteni sportisti iz celog sveta, pored terena na kojima se igra prvi ATP turnir u Srbiji? Pa ne smetaju mi ti cumezi zato sto u njima zive Romi (isto bi bilo i da su u njima Srbi), vec zato sto su cumezi! Koji su na tim mestima instruirano podignuti kako bi se uzicala neka kinta prilikom raseljavanja. I koji su odvratni, kako za mene koji u Beogradu zivim, tako i za svakog ko dodje sa strane i s uzasom prodje pored njih.

Srbija, nazalost, nema niti ce u dogledno vreme imati novca da za te ljude podigne 50 hiljada novih stanova, ali se moze potruditi da pronadje i uredi parcele sa neophodnim instalacijama, gde bi postavila kontejnere. Vracar je vec rekao da o toleranciji ili netoleranciji prema Romima najbolje govori cinjenica da su se oni s prostora bivse Juge uglavnom slili ovde, u Srbiju. Naravno da i kod nas postoje kreteni, ali protiv njih se treba boriti. Kako policijom, tako i trudom da im se iz ruku izbiju argumenti poput: "Prljavi su", "Nece da rade", "Kradu"... To se ne radi zalaganjem da jedan deo romske populacije ostane pod cergom i kartonima u centru grada.
 
sizif":34xb3bwf je napisao(la):
Koji su na tim mestima instruirano podignuti kako bi se uzicala neka kinta prilikom raseljavanja
Тако је. И наравно та кинта иде мафијашким босовима које тим људима и бране да се населе негде другде већ их држе у дужничком ропству.

sizif":34xb3bwf je napisao(la):
Naravno da i kod nas postoje kreteni, ali protiv njih se treba boriti. Kako policijom, tako i trudom da im se iz ruku izbiju argumenti poput: "Prljavi su", "Nece da rade", "Kradu"... To se ne radi zalaganjem da jedan deo romske populacije ostane pod cergom i kartonima u centru grada.
:kk:
 
Vrh