Šta je novo?

Nehigijenska,divlja i slična naselja

A sto je gosp.Kovachi krao struju za rome u belvilu (prikljucivao se ilegalno, od nas tako reci u jednu ruku uzimao a mi uredno placamo nas racun svaki mesec..)?? ee ambasadore, ameri mu ni cent ne bi oprostili za to! robija bi mu pala bez danjeg! struja postaje prestiz danas kao i voda, zbog toga ce biti rata a srbi svima puj pike ne vazi! popricaj malo tamo sa amerikancima da te upoznaju kako stvari stoje u "stvarnom svetu". :kafa:
 
Ево када се Ивана већ дотакла струје, није ми јасно због чега сви ми морамо да плаћамо све оне дивље прикључке на струју који постоје у насељу испод Газеле??? Немогуће да нико из дистрибуције не види да то насеље има струју а питање је одакле?? Важно да сви имају сателитске антене а неки и климе и после да им се обезбеди смештај, ма немој!!!
 

Дорћолски Роми стигли у Крњачу

Ромске породице из нехигијенског насеља са дорћолске пруге прешле у мобилне стамбене јединице које је град поставио у радно насеље Прогрес

Петнаест ромских породица са пребивалиштем на територији Београда град је преселио из нехигијенског насеља са пруге поред Дунавског кеја на Дорћолу у Крњачу. Надлежни су прошле среде и четвртка порушили нелегално саграђене уџерице, раселили породице и почистили 780 кубика смећа којим може да се напуни једанаест вагона.

На дорћолској прузи било је смештено још 12 домаћинстава која су се доселиласа југа Србије и из Македоније. Осим две породице које су смештене у прихватилишту, ови досељеници без пребивалишта у престоници сами су се склонили, без помпе и посебних захтева. За њих није обезбеђен смештај, што нису ни очекивали јер, по утврђеном рецепту из случаја рушења картонки код „Белвила”, кров над главом следује онима који су пријављени у Београду.

Простор иза паркинга код Спортског центра „Милан – Гале Мушкатировић” је сређен, тако да су комплетни радови окончани пре турнира „Србија опен”.

У месту познатом као радно насеље Прогрес, које се протеже у близини истоимене фирме у Крњачи, град је поравнато земљиште насуо песком и сместио седамнаест контејнера, односно мобилних стамбених јединица. Уведена је струја, постављени су покретни хемијски тоалети, а до краја недеље биће прикључена и вода. До тада у насеље редовно пристижу цистерне са водом каои храна.

Лекари су прегледали нове станаре Крњаче, а Милан Кркобабић, заменик градоначелника и председник радне групе задужене за решавање проблема ромских породица, каже да ће град и даље интервенисати ако им буде била потребна социјална помоћ.

– Потписали су уговор са градом, који подразумева одређене обавезе. Сходно томе, неће моћи да се исељавају, издају просторије и опет противзаконито настањују део града који им западне за око. Морамо се ослободити и осталих нехигијенских насеља јер су првенствено извори зараза – истакао је Кркобабић подсећајући да су код дорћолске пруге утоварене огромне количине смећа.

Нови житељи насеља у Крњачи ипак се не радују одласку из центра града у боље услове. Тврде да им уреднији смештај није важнији од посла којим су се на Дорћолу успешно бавили – сакупљањем и продајом папира. Како кажу Роми, џаба све када је центар престонице далеко.

Пресељење нам је истргло паре из новчаника. Већ четири дана не радимо, не сакупљамо папир, а новац клизи из руку. Ми смо рођени Дорћолци, а ово насеље је далеко од извора зараде – јадиковали су досељеници у насеље Прогрес. Расправу је прекинуо староседелац ромског порекла који тврди да већ 15 година, сваког јутра, из Крњаче путује у комунално предузеће где ради за 30.000 динара месечно, од чега је саградио кућу и избегао статус социјално угрожене групе становништва. Наступио је тајац, али убрзо и громки смех јер је огорчени Дорћолац узвратио да нема посла који би обављао за те паре.
Љ. Перовић
Link: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Dorcolski-Romi-stigli-u-Krnjachu.sr.html
Izvor: Politika
 
громки смех јер је огорчени Дорћолац узвратио да нема посла који би обављао за те паре.
E mrš onda, ne u Krnjaču, nego na Goliju brale!!!

Sramota. Svaka čast za ovog starosedeoca, čoveka cenim. Vidi se da nije problem u Romima kao etničkoj grupi već u pojedincima koji zaslužuju da ih snađe malo sudar sa realnošću!!
 
Ma da, mentalitet je cudo...nisu navikli (a ni neki srbi) da imaju posao u odredjeno vreme, da im neko zadaje nesto, da nekom polazu racune..nego kad oni zele da skupljaju, po njihovom satu kako zele i tako u krug. Mi vise volimo da smo socijalno ugrozeni slucajevi NEGO da se ponosimo sto smo se oslobodili bede, nismo nikome na teretu, posteno zaradjujemo svoj hleb, nesto smo stekli sa svojih deset prstiju itd....Ja svaki dan dajem nesto para romima koji prose a znam da to ide vise na stetu nego u korist! Pogotovo kada vidim punoletne rome, a i srbe, ugojene i jake, sasvim sposobni za rad! strasno! :rant:
ps.da dodam--NIKOG MI VISE NIJE ZAO!!!
 
^^^ Mozda bi trebala da prestanes onda sa tom praksom davanja novca. Ne samo da to donosi vise stete nego koristi, nego u vecini slucaja nisam vise siguran ni dal' ta mala romska deca skupljaju pare za sebe. Sigurno je i prosjacenje kriminalizovano na beogradskim ulicama danas. Bojim se da taj nacin zivota mora da prestane da bude opcija.
 
Kriminalizovano uvek bilo. Ja im dam nesto da jedu ako imam, ili ako imam vremena ponudim se da im kupim nesto u pekari. Ali pare... nikako. To samo produžava to ropstvo za koje su oni i kupljeni od oca-majke.
 
Cak i ne dajem samo deci, vec i odraslim romima. A to za pekaru--uvek zelim da kupim pre hranu ali par puta su mi klinci romi odbili i kao daj nam ipak paree. Jednom sam im kupila sendvic, a oni kazu nece taj vec onaj najveci i jos par stvari. A nikad necu zaboraviti kad sam jednom kupila pizzu, on je uzeo onako bahato i odlazi od mene kao u fazonu nosi se, drzi pizzu dole u ruci samo sto je ne ispusti, nisam sigurna da li je pojeo...znaci bahato, strasno, sta reci o nasem narodu...vise nisam pametna, ali znam ovo--nikog vise ne zalim. to sam i prosli put napisala. i ja sam bila par puta bas gladna pa mi niko nije kupio pizzu!
 
S obzirom da je 20. vek bio u znaku torture većine nad manjinom, 21. vek će definitivno proteći u torturi manjine nad većinom. Sve je teže biti običan, strejt, ustaljen, zdravorazuman, pošten. Primera je svakoga dana sve više, kako u relanom svetu, tako i na ovom forumu. A 21. vek je tek počeo ...
 
Da se malo vratimo ma temu. Eto, ko je ono beše hteo da vatrom rešava pitanje naselja kod Belvila neko ga je preduhitrio. Uglavnom, tamo je do skoro bio veliki požar. Gust, crni dim je skoro sat vremena bio nad Novim Beogradom a sad su javili i na vestima.
 
Na tv-u je bilo da su romi izjavili da je njihov pijani komsija podmetnuo pozar...da su se svadjali, da im je on pretio, vratio se i zapalio barake. kazu da se inace i kocka i cesto pije. to sam videla na rts-u 1.
 
Drama se nastavlja. Ja samo mogu da zamilsim na sta ce da lici kad se bude iseljavalo ono ispod Gazele ako je ova mala grupica kod Belvila napravila ovoliko problema.
 
Svoje kartonjere su zapalili sami. Sada svi hoce da zive u metalnom kontejneru.

I neka ih tako rasele, bolje je i njima i nama. Samo da ta nova naselja budu sto dalje od grada.
 
Da ne zaboravimo kako je izgledalo pre bagerisanja:


DSC01749.jpg
 
Kakav pogled ...lepota, nema sta :)
a kako sada izgleda isto iz tog ugla gledano/fotkano?
 
nisam bila tamo od tada :) ali bilo bi cool imati "pre" i "posle" fotku
za reklamu
 
Odluka za naselje ispod „Gazele”
Grad raseljava „Karton siti“
Autor: N. Korlat | Foto:B.Puljevic | 19.05.2009. - 08:35

karton-siti-v.jpg


Do kraja juna Grad će raseliti 176 romskih porodica koje žive u nehigijenskom naselju ispod mosta “Gazela”. Raseljeni Romi sa prebivalištem u Beogradu biće privremeno smešteni u kontejnerima koji će biti postavljeni na teritorijama više beogradskih opština, dok će oni iz unutrašnjosti Srbije biti vraćeni u mesta iz kojih su došli.

Romske porodice koje žive ispod mosta “Gazela” već su obaveštene da će u roku od 45 dana biti izmeštene iz centra grada i raseljene na više mesta u Beogradu. Sve opštine dobile su zadatak da pronađu adekvatne lokacije za postavljanje kontejnera u koje će biti smešteni raseljeni Romi.

- Naselje ispod “Gazele” je jedno od najvećih nehigijenskih naselja u Beogradu i kao takvo mora da bude raseljeno. Do kraja godine u planu je da se na sličan način reši i problem naselja u Bloku 67 - rečeno je juče “Blicu” u kabinetu gradonačelnika.
U “Karton sitiju” trenutno živi 176 romskih prodica, od kojih 112 ima prebivalište u Beogradu. Oni će imati pravo na privremeni smeštaj u kontejnerima, dok će se za 62 porodice iz unutrašnjosti pobrinuti republičke vlasti.
- Raseljeni Romi imaće pravo i na socijalnu pomoć, ali samo ukoliko budu slali decu u školu. To će biti jedini uslov - kažu u kabinetu gradonačelnika.
Iako u Gradu tvrde da ovaj potez nema nikakve veze sa predstojećom “Univerzijadom”, poznato je da su se gradske vlasti tek pre nešto više od mesec dana počele baviti problemima nehigijenskih naselja. Prvo je raseljeno šest romskih porodica koje su bile smeštene u barakama kod budućeg univerzitetskog sela, a onda i stanovnici nehigijenskog naselja na Dorćolu i to neposredno pre početka prvog ATP turnira u Srbiji.
Izmeštanje “Karton sitija” direktno je povezano i sa rekonstrukcijom i sanacijom “Gazele”. Kako su “Blicu” rekli u JP “Putevi Srbije”, čim se raseli nehigijensko naselje ispod ovog mosta, više puta odlagani radovi na revitalizaciji “Gazele” mogu da počnu. Za ovaj posao sredstva su već obezbeđena iz kredita Evropske investicione banke u iznosu od 33 miliona evra.

Policija kontroliše raseljene lokacije
Lokacije u Novom Beogradu u blizini “Belvila” i na Dorćolu, gde su donedavno bila nehigijenska naselja, redovno obilazi policija, kako bi se sprečilo ponovno naseljavanje romskih porodica. U Gradu kažu da će isti princip biti primenjen i na lokaciju ispod “Gazele”, a ako bude bilo potrebe biće zaposlen i čuvar.

Izvor: Blic
http://www.blic.rs/beograd.php?id=93217
 
Mashala! pocelo je pocelo :)))) konacnooo vise i ovaj problem zivljenja de mi se cefne i sirenja smrada i djubreta da se resava :kafa:
ole!
ps.nema smajlija koji igra :(
 
Сваки мост мора да буде обезбеђен камерама!!! То су веоме битни објекти и многобројне нелегалне радње могу да буду везане управо за мостове, сечење каблова, циганчићи кад су бацили свог другара преко ограде, да не причам о томе да су приликом великих пљачки (државни трезори, банке...) такви објекти идеални за ,,пресецање" полиције која је нпр. пре тога била ,,послата" на други крај града...и још гомилу различитих сценарија као из филмова...тако да, понављам, сваки мост мора до зуба да буде наоружан добрим системом видео надзора!!!
 
Vrh