Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

@Delija, ko ti brani da napraviš protest gde se napada kršenja Ustava oko stvari koje su tebi bitne? Je l' sada NDM BGD treba da organizuje protest protiv svakog kršenja ustava u poslednjih nekoliko godina (a sigurno ih je bilo) ?!?!

Hoćeš i da kažeš da je licemerno (i da nisam principijelan) što prijavljujem komunalne probleme samo u mom kraju, a ne u Kotežu ili Mirijevu?

Kao što se neko bunio što postoji mnogo reportaža o rekonstrukciji Tošinog bunara, a nema o drugim gradilištima?
 
Е видиш Астродуле, та прича би могла да ти прође да није твоје изјаве на претходној страни где си сам исказао свој непринципијални став по питању грађанских права и слобода, поштовања закона, устава итд. Конкретно, ја овде не просипам ботовску демагогију замерајући не давимо београд што нису дизали буну кад се рушио устав на Космету. Ја замерам неким појединцима из тог удружења и огромној већини људи који им долазе на протесте што су исказали свој лицемерни став оног тренутка када су почели да позивају на очување устава. Е ту су прешли сваки ниво лицемерства јер се ради о људима из истих друштвених категорија и група који су од 2006е па до данас кидисали на исти тај устав, посебно у делу који се односи на Космет, на ком је по вама могуће, па и пожељно рушење устава, закона и права наших суграђана и сународника.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397703#p397703:3lgrov37 je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » 16 Jul 2016 02:52 pm[/url]":3lgrov37]Porediš neuporedivo: Kosovo je, osim što je prodato ar po ar, politički, državni, ratni poraz. Sve instrumente je imala / upotrebila /zloupotrebila država što je i dovelo do ovog rezultata.

Sa druge strane imamo teror uzurpirane države prema javnom dobru i mini pseudodržavni udar u toku izborne noći.

Građani su u oba slučaja dali građanski maksimum s tim što je teže boriti se za državu protiv nje same.
TT
Не поредим ја Космет и СА, већ поредим реакцију, односно одуство исте људи који себе сматрају друштвено савесним, принципијалним легалистима којима је стало да поштовања права у сопственој земљи.

Видим како им је стало и видим колико су друштвено одговорни и савесни грађани.
 
Protest Anti Nato oko 10.000 ljudi - februar 2016.
proetess_1455978342_670x0.jpg

Protest protiv prodaje Telekoma - novembar 2015.
Screen-Shot-2015-11-11-at-12.49.41.png

Protest Ne da(vi)mo Beograd - 10.000 ljudi - Jun-Jul 2016.
protest-ne-davimo-beograd.jpg
 
Legitimni razlozi za sva tri protesta ali sa razlicitim organizatorima. Tako da ne treba ljude kriviti sto staju uz neki od protesta ili mozda uz sva tri nego pratiti ciljeve koji se zele postici i da li se od njih odstupa.
 
Докле год нам је Русија савезник по питању очувања територијалне целовитости и Срба на Космету, докле год нас у СБ и УН једино она брни од нацистичких резолуција уперених против нас, истицање руске заставе од стране српског народа јесте вид српског патриотизма.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397708#p397708:147ek03u je napisao(la):
Igor » 16 Jul 2016 03:17 pm[/url]":147ek03u]Legitimni razlozi za sva tri protesta ali sa razlicitim organizatorima. Tako da ne treba ljude kriviti sto staju uz neki od protesta ili mozda uz sva tri nego pratiti ciljeve koji se zele postici i da li se od njih odstupa.
Јел треба да почнем да пишем крупним словима? На латиници можда? Шта овде има нејасно па да ти напишеш пост којим изврћеш мој став?
Конкретно, ја овде не просипам ботовску демагогију замерајући не давимо београд што нису дизали буну кад се рушио устав на Космету. Ја замерам неким појединцима из тог удружења и огромној већини људи који им долазе на протесте што су исказали свој лицемерни став оног тренутка када су почели да позивају на очување устава. Е ту су прешли сваки ниво лицемерства јер се ради о људима из истих друштвених категорија и група који су од 2006е па до данас кидисали на исти тај устав
 
Svako udruzenje i inicijativa ima svoju agendu. Zasto organizatori Ne u Nato nisu organizovali protest protiv rusenja u Beogradu ili ovi protiv prodaje Telekoma, isto to vazi i za Ne davimo Beograd u odnosu na ostala desavanja. Svi organizatori su jedno i imaju svoje ne skrivene ili skrivene ciljeve dok ljudi mogu samo da izaberu u nadi da nece biti iznevereni verujuci da se bore za ispravnu stvar.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397710#p397710:vcnj5sap je napisao(la):
Saobraćajna Kamera » 16 Jul 2016 03:27 pm[/url]":vcnj5sap]Mislim, Delija, da si se malo uzbudio pa ne čitaš ono što ti pišemo.

TT
Мислим да је управо обрнута ситуација. Бар се надам, у супротном нема ми друге него да сумњам у вашу интелигенцију.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397709#p397709:xyijl3m4 je napisao(la):
Delija » Jul 16th, 2016, 4:22 pm[/url]":xyijl3m4]Докле год нам је Русија савезник по питању очувања територијалне целовитости и Срба на Космету, докле год нас у СБ и УН једино она брни од нацистичких резолуција уперених против нас, истицање руске заставе од стране српског народа јесте вид српског патриотизма.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397708#p397708:xyijl3m4 je napisao(la):
Igor » 16 Jul 2016 03:17 pm[/url]":xyijl3m4]Legitimni razlozi za sva tri protesta ali sa razlicitim organizatorima. Tako da ne treba ljude kriviti sto staju uz neki od protesta ili mozda uz sva tri nego pratiti ciljeve koji se zele postici i da li se od njih odstupa.
Јел треба да почнем да пишем крупним словима? На латиници можда? Шта овде има нејасно па да ти напишеш пост којим изврћеш мој став?
Конкретно, ја овде не просипам ботовску демагогију замерајући не давимо београд што нису дизали буну кад се рушио устав на Космету. Ја замерам неким појединцима из тог удружења и огромној већини људи који им долазе на протесте што су исказали свој лицемерни став оног тренутка када су почели да позивају на очување устава. Е ту су прешли сваки ниво лицемерства јер се ради о људима из истих друштвених категорија и група који су од 2006е па до данас кидисали на исти тај устав
Vidis lepo si sebe citirao a evo ja cu da ukrupnim slova i da boldujem deo teksta na koji se odnosio moj odgovor ;). Ja sam u mom odgovoru vrlo jasno razdvojio organizatore svih protesta i gradjane dok si ih ti u svojoj recenici stavio u isti kos. Necu sebi dati za pravo da pitam gde su gradjani sa prva dva protesta koji nemaju veze sa BNV kada je isto bilo pitanje ustava. Posto verujem da je neko verovatno i dosao na sadasnje proteste i ne smatram ih licemernim vec su shodno svom shvatanju drustveno politickih prioriteta odabrali neki od protesta.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397670#p397670:11dp9mtx je napisao(la):
astrodule » Danas, , 09:10[/url]":11dp9mtx]Ja mogu da kažem za sebe (a ti me nazovi izdajnikom).
Zato što sam Kosovo već odavno otpisao. Žao mi je što je ono izgubljeno, ali granice se menjaju (nekad je Srbija bila do Soluna, a Vojvodina ne beše u granicama Srbije do skoro).

Mene mnogo više zanimaju stvari na lokalu i tu ne mislim na politiku. Bitnije mi je da gradske i republičke službe rade svoj posao u mojoj okolini (trava podšišana, inspekcija zatvara nelegalna gradilišta, policija dođe kada primetim nešto čudno...) od državne politike.


Poslato sa telefona
Ti kazes da je Kosovo zauvek izgubljeno, a to nikako ne moze da bude jer je trenutno situacija takva kakva je, a ko zna kakav ce biti raspored snaga i situacija za 50 ili vise godina u svetu a samim tim i na nasim prostorima. To niko sa sigurnoscu ne moze da zna.
Ali iz toga sto ti a i ostali koji dele tvoj stav kazete da je Kosovo za vas "otpisano" i zavrsena prica se moze zakljuciti jedino da taj prostor vidite kao nesto cega Srbija treba da se ratosilja, da vise i ne razmislja o tome.
I onda barem budite do kraja iskreni pa umesto sto kazete kako vam je zao zbog gubitka Kosova, kazite otvoreno kako vam je ustvari drago sto se Srbija "oslobodila" tog kamena oko vrata koji joj je samo smetao na njenom putu modernizacije. Jer ne vidim sta bi drugo moglo da proizilazi iz tvrdnje da je Kosovo zavrsena prica za sva vremena.

A razmisljanje da te ne zanima sta se desava na Kosovu vec ono sto se desava u tvom gradu ili opstini je kao kada bi rekao da ces da uzmes da uredjujes kuhinju i spavacu sobu a da te ne zanima sto su ti u dnevnom boravku zmije i pacovi. Barem ja tako to vidim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397720#p397720:2914e24g je napisao(la):
Igor » 16 Jul 2016 03:38 pm[/url]":2914e24g]
Vidis lepo si sebe citirao a evo ja cu da ukrupnim slova i da boldujem deo teksta na koji se odnosio moj odgovor ;). Ja sam u mom odgovoru vrlo jasno razdvojio organizatore svih protesta i gradjane dok si ih ti u svojoj recenici stavio u isti kos. Necu sebi dati za pravo da pitam gde su gradjani sa prva dva protesta koji nemaju veze sa BNV kada je isto bilo pitanje ustava. Posto verujem da je neko verovatno i dosao na sadasnje proteste i ne smatram ih licemernim vec su shodno svom shvatanju drustveno politickih prioriteta odabrali neki od protesta.
Па опет, нисам их ни ја сврставао у исти кош све док се лично нисам уверио да барем 80% људи на протесту јесте испало из истог малограђанског-про еу-нво-аутошовинистичког коша.

А кад цела маса аплаудира на агитовање нво секташа која је на протесту поводом београда на води успела да спомене српски злочин прављења касетних бомби, непомињући наше искуство са истима, онда просто не могу а да не закључим да се маса слаже са свим тим шизофреним, перфидним и антинародним идејама. Кад сам чуо те и сличне гадости на протесту ја сам се поздравио са мојим пријатељима и уз културно објашњење отишао са истог.
 
Građani su reagovali i 1999 u skladu sa svojim uverenjima i okvirima. Za ostalo se pobrinula država.

Kasetne bombe su, a žao mi je što nisi shvatio, i spomenute iz konteksta građanskog iskustva.

TT
 
A botovi i trollovi, uspeli u svom naumu, čitaju poslednje dve stranice i smeju se...
 
Pa ne znam baš. Ako neko čita sa strane, sve mu je jasno i naći će "istinu" koja mu odgovara. Malo smo možda skrenuli sa teme uplićući Kosovo, ali tu smo napisali svoje stavove i mislim da je završeno sa time. Naravno, učesnici diskusije neće promeniti svoje mišljenje, a posmatrači će formirati svoje (ako ga već nemaju)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=397743#p397743:2qy315il je napisao(la):
Kartograf » 16 Jul 2016 07:11 pm[/url]":2qy315il]A botovi i trollovi, uspeli u svom naumu, čitaju poslednje dve stranice i smeju se...

Previše prostoproširenih i složenih rečenica za njih.
 
Nazalost te NVO koje spomenu Delija su prethodnih 15-20god kolko ih pratim, uspele da kompromituju jednu lepu gradjansku ideju. Medjutim po svetu uglavnom sluze interesima Rotsildovih koji preko svojih agenata tipa Sorosa, deluju praveci pukotine u drustvima. Nije za cuditi sto ih suverene zemlje poput Rusije i Kine, a ranije i Yu kontrolisu u svojoj zemlji. U suprotnom bi radile za interese onih koji ih finansiraju, a ne zemlje za koju se toboze brinu. Ja ih pratim 15-20 god i nikada do sad nisam video da su nam jednu dobru stvar donele. I rade upravo to sto rece Delija, prave sizofrenu i antinarodnu atmosferu, pokusavajuci da nama ovde nametnu neku grizu savest i stid pripadnosti svome narodu. Ono sto je uvek bila vrlina oni promovisu kao manu. Vidim da mnogi piju tu pricu i da se stvarno stide svog naroda i njegove istorije. Dobro je Nele Karajlic napravio skec da bi se takvi i Kraljevica Marka stideli i isporucili neprijateljima. Ja licno ne pijem tu pricu i jasno tu ekipu navedenih stranaca koji stampaju dolare i unistavaju evropske nacije smatram za nase neprijatelje. A ako je za utehu ovima sto mrze Vucica, mislim da i on dobrim delom njih slusa.
 
Ti si iz onog radikalskog krila naprednjaka?
 
Nemam veze ni sa jednom politickom strankom, a glasam za onoga ko u datom trenutku ima najslicnije ideje mojim.
Evo posto Mekbejnu nema smisla da pokusam da pojasnim. Posto radim sa kineskim multinacionalnom kompanijama 10tak god i posto sam par puta bio u Kini i odusevio se, to ni meni u pocetku nije imalo smisla sa onim sto prica CNN i slicni. Tu sam video da je realnost drukcija od propagande. Onda sam se setio tih medija i nas 90ih, kad sam ih svaki dan preko kablovske pratio. Posle puno razgovora i upoznavanje sa stanjem u Kini, shvatio sam da ekipa koja vodi SAD zeli da kroz price slobode medija i ljudskih prava napravi "crack" u drustvu. Zatim mi je jedan Kinez slucajno pre 8 god rekao da jedna americka banka uvek daje guvernera americke centralne banke -FED. Rekao je da je to Goldman Saks(da ista ta banka za koju sad radi Barozo, bivsi prvi covek Evropske Unije). Nisam proveravo dal je bas sve ali tad sam poceo da se zanimam za to. Bilo mi je cudno da rivatne banke postavljaju guvernera. A posto sam zavrsio smer bankarstvo znao sam da je americka centralna banka -privatna! Ne drzavna. Ali vlasnistvo je bilo zapetljano nije se moglo videti ko stoji iza. Istrazivao sam istoriju borbe za centralnu banku kroz 19. vek i sve do osnivanja i shvatio da se vodila krvava bitka u americkom drustvu. Bilo je mnogo svega i svacega Andrju Dzekson, gradjanski rat, finansiranje ratova, izjave americkih predsednika... I svi izvori su vodili da su vlasnici americke centralne banke tj stampaci svestskog novca -Rotsildi. Takodje bilo je zanimljivo kako su njihovi sunarodnici poput Sorosa pobegli iz Madjarske bez icega a par decenija kasnije postali multimilijarderi. Da oce to tako. Pa postavljanje opet svojih sunarodnika za ruske tajkune tokom Jeljcina za sve glavne resurse. I jos mnogo mnogo stvari koje je zakonom zabranjeno pominjati. Pitao sam se zar jos postoji verbalni delikt, a video sam da je odgovor da. Pitao sam svog profesora Soskica da li on kao ex guverner ima takva saznanja ko su vlasnici FEDa ali on mi rece da ne veruje u teorije zavere. I dok mi on to rece umre bivsi dekan Medojevic, on ode na sahranu. Odu i drugi zaposleni sa faxa. Vrate se i kazu da su masoni bili na dekanovoj sahrani zato sto je valjda bio njihov. Dekan drzavnog faxa?! Nezavisno skolstvo? I sto vise istrazujes sve vise ovakvih prica vidis i dozivis... Eto jedan mali delic razloga zbog kojih ja verujem u to, a ima ih jos mnogo ne mogu sve ovde da ih ispisem.
 
Skroz nelogicno da su ljudi iz inicijative Ne davimo Beograd upotrebili silu protiv Sinise Malog i Policije.

Takav potez moze biti samo kontra produktivan.
Ako se boris protiv nasilja ne trebas da koristis to isto nasilje.
Definitivno ruzna slika za udruzenje plus krivicne prijave koje ce da padnu.
 
Vrh