Šta je novo?

NCR regionalni centar Blok 42 [ Poslovni objekat | 55.000m2 ]

.
760d1ac1834cb9d764715cb46b61045d.jpg


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Lepo izgleda (dole se vidi proširenje GSP depo-a sa novm autobusima)





 
Naše kritike su urodile plodom, sada je tu kamion-cisterna i platforma na kojoj peru točkove vozila koja napuštaju gradilište :gobb:
Postavljaju se novi elementi fasade, evo kako je to izgledalo danas:

NCR 01.jpg

NCR 04.jpg

NCR 03.jpg

NCR 02.jpg

NCR 05.jpg
 
И даље бољи од целог низа пословних крмача дуж булевара Милутина Миланковића и Зорана Ђинђића.
 
NCR i radovi pored objekta

ncr-mart2021.jpg
 
Ovaj kamion na slici kao da je sa Kube stigao. Zar nemaju noviju masineruju za radove?
 
Šta će da bude umesto terazija?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827985#p827985:3im6x31n je napisao(la):
ukakilasamse » 02 Мар 2021 07:02 pm[/url]":3im6x31n]Ovaj kamion na slici kao da je sa Kube stigao. Zar nemaju noviju masineruju za radove?
А шта фали овој Татри ? Ништа, одличан камио са платформом дизалице, једноставна конструкција и уз редовно одржавање, договечан. Завршавају посао као нека нова грађевинска машина, исти ефекат. Иначе све наше грађевинске фирме имају и стару и нову опрему, и што би се одрицали старе и исправне опреме.
 
Ima li neko informaciju da li je i kuhinja uradjena u ovoj fazi i ako jeste ko je izvodio radove?
 
Ovde bi baš dobro legla neka kula na kraju zgrade prema uglu sa Antifašističke borbe
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607204#p607204:3ky8isys je napisao(la):
Nebojsa » 09 Mar 2019 01:39 pm[/url]":3ky8isys]Residencijalni projekti su im vrlo dobri do odlicni.

Sto se tice ove da kazemo kule u bloku 42 mada joj siroki pregradni ormar vise pasuje, u ovom trenutku nemogu da se odredim. Cas mi je ok a cas mi nesto bas fali zavisno od rendera do rendera. Opet ista slika i opet ista situacija kao sa onim biznis gardenom u centru i opet pitanje dali ce u ovom gradu ikada biti izgradjena jedna normalna visoka i elegantna poslovna kula-zgrada? Nije ova zgrada u sustini toliko losa, mada ima elemenata i detalja kica, koliko joj ne pristoji da kao takva bude dominantna u okolini. Kao deo jedne celine u kojoj nece biti najizrazenija je ok. Uz odredjene izmene a tu pre svega mislim na heliodrom i onaj izbaceni betonski deo pre bi je smestio u BNV izmedju onih stambenih kula nego ovde. Naravno dve nezavisne zgrade od po 100m su pravo resenje umesto jedne siroke. U ovom slucaju morala bi biti visa za bar 30%.
Ne znam, za sad toliko.

Na ova dva rendera zgrada izgleda ok



Medjutim iz ove perspektive dolaze do izrazaja detalji koji mi smetaju i sve izgleda krajnje mediokritetski
Ovo je bio projekat kule koji je bio aktulan pre 2 godine, mada ovo ne bi nazvao kulom s obzirom koliko je dembela. Pre sam za to da se pravi nešto kao West 65 i da ima bar 100m. Mislim da je ovde smislenije nego na mestu buvljaka.
 
Pa eto,tu treba da nastane poslovni centar Beograda

Pored pruge i ne možeš baš efektivno da praviš stambeno naselje, jedino ovde mora da se obezbedi dovoljan broj podzemnih parking mesta, a i taman da se iskoristi prostor ispod nadvožnjaka za parking kako od tih poslovnih zgrada, tako i od autobuske i železničke stanice pored.
 
Prednja fasada je skroz okej, ne znam samo šta joj se desilo pozadi, mogla je neka prijatnija završna obrada, ne izgleda baš najsrećnije na tom delu..
 
Slikano danas:

NCR_2021-04-11_01.jpg

Bahato presečen trotoar, svi moraju na ulicu, zamislite kako je majkama sa kolicima:

NCR_2021-04-11_02.jpg

NCR_2021-04-11_03.jpg
 
Зна ли се како ће уредити овај део блока? Планирају ли се неке зелене површине?
 
Vrh