Šta je novo?

Naučno tehnološki park Zvezdara

Koliko vidim nije uklonjena kućica a i nema gradnje? Ode još jedna godina...
 
Postavljanje led rasvete
cac075de12f7ec8de5486ba671a4489b.jpg


Sent from my Redmi 6 using Tapatalk
 
Eto nas na kraju godine. Da li ima nekih novosti oko eventualnog nastavka izgradnje kompleksa ili makar izgradnje ulice ka jugo-istoku kompleksa?
 
Nikako da naletim na nekog kompetentnog da se raspitam o tome....
 
Bilo bi fino ako stigneš da se raspita. Ja sam tu odmah sa istočne strane i moram priznati da bi mi ta pristupna saobraćajnica kao pešaku i biciklisti veoma koristila, ali ona iziskuje i pomeranje ograde kao i rušenje dela ovog užasnog naselja koje je tik do NTC-a. Bez te ulice se puno kruži preko Svetog Nikole i preko Volgine.
 
Sve sto sam uspeo da saznam je da je nastavak izgradnje u postupku nego je kod nas sve to sporo.
Navodno, kazem navodno, vlasnica kuće koja se nalazi u krugu NTP ima rusko državljanstvo i ima garancije ruske ambasade da je odatle neće dirati. Ne želi eksporprijaciju.
 
Prema zakonu o ekspropriaciji ukoliko se od strane Vlade RS proglasi javni interes ekspropriacije je ne može spasiti ni državljanstvo Marsa.
 

ПОЖАР НА ЗВЕЗДАРИ: Гори Научно - технолошки парк (ВИДЕО)​

Новости онлине 31. 01. 2022. у 21:45

 
Izgorela je jedna firma u bloku do mog. Verovatno će ta strana zgrade cela da se renovira, unutra je zagaravljeno. Na mojoj strani je sve okej osim garezi po hodniku koju čiste.
 
Dobro je da nije veća šteta. Da li se zna uzrok požara?
 
Zbog politike firme ne bih smeo da okacim fotografije. Nema zvanicnih informacija iz Ministarstva ali ...
 
@vucko Na parcelu gde se planira novi blok danas je stigla bušilica za sondiranje tla.
 
Opa, lepe vesti! ima li građevinske table? Gde je tačno parcela, možeš li mi je fotkati ili opisati rečima?
 
Nema za sada ništa od table. Sondiraju na "livadi prema šumi". Svi su zauzeti oko renoviranja zbog požara pa nemam nikakve informacije.

1643983176307.png
 
Kompletan krov svih blokova NTP pokriven je solarnim panelima ove nedelje
 
Vrh