Šta je novo?

Nato skup u Beogradu 13-15 juna

vucko

Professional
Učlanjen(a)
20.04.2008.
Poruke
23.851
Pohvaljen
23.191
Lokacija
Zvezdara
http://www.dodaj.rs/f/45/Pq/37T8B4Ut/k*****.jpg

http://www.act.nato.int/smpc

U prezentaciji jasno kazuju nasu populaciju i povrsinu SRbije bez kosova i metohije.

http://www.act.nato.int/images/stories/events/2011/SERBIA2.pdf

A ovo je read ahead materijal,dakle prvo te ukljuce u kfor,ifor i ostala NATO cuda,kupis od njih ¨jeftino oruzje¨ ali ne moras biti clan i.t.d.I onda gle cuda udjes u NATO.Nece prisustvovati niko osim NATOvaca i clanica partnerstva za mir

Glavni govornik ce biti neki francuski general-komandant NATO avijacije koji trenutno bombarduje libiju,divota.

Sta mislite o ovome drugari?
 
vucko":3vljawdo je napisao(la):
U prezentaciji jasno kazuju nasu populaciju i povrsinu SRbije bez kosova i metohije.

Pa jasno, ljudi su realni i prikazuju faktičko stanje, a ne lebde u oblacima kao deo ovdašnje populacije. :rolleyes:
 
Уфф, увек експлодирам када чујем за ову тему. Зликовци уништили земљу и сада би да Србију узму под себе и да, наравно, помогну. Мене је још стално срамота од моје Словачке (сада већ наравно чланице), што је дозволила ратним злочинцима летење преко своје територије за бомбардовање СРЈ. Када сам то сазнао, заплакао сам тада. И сада би они да у Београду просипају своју пропаганду. Ја кажем - не, хвала. Но свестан сам што има људи, који ово подржавају, чак штавише, по кратком памћењу Срба, чим даље одмиче 1999, тиме ће бити и више њих. Свакако, за антисрбе (едит: ово није никаква флоскула, ових људи има поприлично доста), чедисте, кандићевце, и остале ће ово бити врхунац њиховог "фетиша". Да одмах сада Србију прогласе за протекторат САД, мање би ми било криво, али овакво нешто је тотално понижавајуће за једну државу, која је испаштала ударцима касетних бомби. Нек режим стави прст на чело и пита, где води земљу. Мени се чини, да постоји и војна неутралност, ако они то не знају, онда ја не знам шта тек на то рећи :blah:
 
vucko":3m2hl9z8 je napisao(la):
U prezentaciji jasno kazuju nasu populaciju i povrsinu SRbije bez kosova i metohije.

Вучко, мало си погрешио. површина Србије СА Косовом је 88.361 км2, а популација се још од '91 даје без Косова, јер је задњи попис доле био '81
 
uuu, ova bi tema uskoro mogla da ode na 100 strana...

:blah:
 
Преко 60% становништва не подржава НАТО........оде рејтинг на изборима... :lol:
 
Нека буде и на 200 страница, ово је свакако једна од веома дискутованих тема и у друштву као таквом, нека лепо људи искажу шта мисле, било да су за, или против. Ја сам већ своје виђење изнео и рекао све што ми је било на срцу, додуше мало емотивно (такав сам), али рекао. Дакле, биће занимљиво читати остале аргументе ;)
 
Zeznuo sam se sto sam pomenuo sta oni kazu oko povrsine i stanovnistva,samo je vazno da se odrzava NATO samit usred beograda.

Samo htedoh reci da sam revoltiran organizovanjem NATO samita i posto ste mi dragi htedoh da vas upoznam sa time sta sam nasao :)

A bas je danas 12 godina od kada je zavrseno bombardovanje.
 
шта да му радиш сад... нема назад. почиње за три дана, и тих дана ће бити општи хаос у саобраћају када буду долазиле делегације.
ако мене питате, све је мало иронично, 12 година од краја бомбардовања, НАТО самит, а на јесен ће и самит Несврстаних.... и то све у земљи која не зна шта да ради.... да ли да буде са овима или онима....
 
Ironija naziva teme Nato Skup u Beogradu u RELAX sekciji :) To je sve samo neće biti relax, jer će opet političko-psihičke frustracije da krenu da deluju... Ludilo.
 
JohnnyLee":31ufkwlw je napisao(la):
шта да му радиш сад... нема назад. почиње за три дана, и тих дана ће бити општи хаос у саобраћају када буду долазиле делегације.
ако мене питате, све је мало иронично, 12 година од краја бомбардовања, НАТО самит, а на јесен ће и самит Несврстаних.... и то све у земљи која не зна шта да ради.... да ли да буде са овима или онима....
Nesvrsatani su smejurija,i nece biti samit na jesen vec od 1-7 septembra :)

Problem je samo sto je predsednik nesvrstanih to jest Egipta trenutno u zatvoru.Bice zanimljivo :)
 
Ово је мач са две оштрице. Јасно је да велика већина не подржава укључење Србије у НАТО, али не заборавите, да смо 1999. били чланица НАТО, не би бомбардовали нас, него другу страну. Никад се не зна шта носи дан, а шта носи ноћ. :grand: Само, да је сулудо балансирање између НАТО, Русије и несврстаних, сулудо је. Нисмо члан НАТО, а организујемо самит, нисмо члан несврстаних, а организујемо самит... :bash:
 
наша власт више не зна шта ради, покушавају да ижицкају подршку разних страна само да би још мало остали на власти....
 
Ma kakav samit, ovo je samo neka konferencija nižeg ranga.

Da je u pitanju samit, u Beograd bi došao i Obama, a Medvedev bi bio gost.

Prave od komarca magarca.


EDIT:
evo i sa sajta ministarstva odbrane

http://www.mod.gov.rs/novi.php?action=fullnews&id=2985

10.06.2011. 09.44
Стратегијска војна конференција за партнере

Стратегијска војна конференција за партнере одржаће се од 13. до 15. јуна 2011. године у Београду. Конференцију организује Савезничка команда за трансформацију, а на њој учествују начелници генералштабова и представници земаља чланица НАТО, Партнерства за мир, Медитеранског дијалога, Истамбулске иницијативе за сарадњу и контакт држава, као и високи војни представници ЕУ и НАТО.

Конференцију ће у уторак, 14. јуна отворити министар одбране Драган Шутановац, начелник Генералштаба ВС генерал Милоје Милетић и врховни командант Савезничке команде за трансформацију генерал Стефан Абриел, у хотелу Хајат у 9 часова.

Медијима ће бити омогућено праћење отварања конференције, а након тога су планиране изјаве за медије.
..................

Znači, krkljanac na Novom Beogradu.
 
relja":1h5jmxxz je napisao(la):
Prave od komarca magarca.
Ма баш вала. Што ли сам постовао овде, ово је сусрет помоћника заменика начелника другог курира тротинетске службе.
 
Wile E. Coyote":28nnxebn je napisao(la):
relja":28nnxebn je napisao(la):
Prave od komarca magarca.
Ма баш вала. Што ли сам постовао овде, ово је сусрет помоћника заменика начелника другог курира тротинетске службе.
:D

Pa, videćemo ko će se pojaviti, u kom broju i kog ranga. Da li će biti načelnici, zastupnici ili neko treći.

Beograd je nekad viđao mnogo veća m*da i mnogo važnije događaje.
To je i razlika između Beograda i nekih palanki u regionu.
 
Kad čitam ove forume pitam se - da li postoji neko ko je protiv NATO i protiv "Srbenda", tj. nacional-šovinizma... nekako mi se čini da je cela moja generacija izgubljena u nekim svojim glupostima ... posao, jurimo stanove, kola, kupuj, gradi, imaj, stvaraj... Eh, a nekad smo bili protiv rata i protiv Slobe... i to nije bilo tako teško izjaviti.

Voleo bih da postoji neki protest protiv NATO skupa, ali bez 4S i neo-Mladićevaca... voleo bih da je neko protiv MMF osim ljudi koji se zalažu za etničke prostore i čiste granice... voleo bih još mnogo toga... ali nažalost, o tome se priča samo u tišini, sa prijateljima, uz pivo... u javnosti malo slabije.
 
Odraslo se, mora da se šljaka ... :D
 
jovanovm":oo1orkhg je napisao(la):
Kad čitam ove forume pitam se - da li postoji neko ko je protiv NATO i protiv "Srbenda", tj. nacional-šovinizma... nekako mi se čini da je cela moja generacija izgubljena u nekim svojim glupostima ... posao, jurimo stanove, kola, kupuj, gradi, imaj, stvaraj... Eh, a nekad smo bili protiv rata i protiv Slobe... i to nije bilo tako teško izjaviti.

Voleo bih da postoji neki protest protiv NATO skupa, ali bez 4S i neo-Mladićevaca... voleo bih da je neko protiv MMF osim ljudi koji se zalažu za etničke prostore i čiste granice... voleo bih još mnogo toga... ali nažalost, o tome se priča samo u tišini, sa prijateljima, uz pivo... u javnosti malo slabije.

Oni,ali ih nazalost ima malo jer i sami znamo kakva je drzava.

http://www.nkpj.co.nr

Dobra animacija sa njihovog sajta

nato.gif
 
a sta ako se neko zalaze za slobodno trziste i kapitalizam ali paralelno i za vojnu neutralnost ? :p
 
jovanovm":k7nkyhxk je napisao(la):
Kad čitam ove forume pitam se - da li postoji neko ko je protiv NATO i protiv "Srbenda", tj. nacional-šovinizma... nekako mi se čini da je cela moja generacija izgubljena u nekim svojim glupostima ... posao, jurimo stanove, kola, kupuj, gradi, imaj, stvaraj... Eh, a nekad smo bili protiv rata i protiv Slobe... i to nije bilo tako teško izjaviti.
Људи су данас, једноставно, толико изгубљени у борби за голу егзистенцију да им свакакве ствари промичу. Нико се не сећа ко је у којој врхушци шта радио пре 10 или 20 година. То је оно чувено кратко памћење, само што су разлози други од оних који се представљају. Срећом, постоји шачица људи којима још увек нису испрани мозгови. На жалост, такви су у екстремној мањини и скрајнути на маргину, тако да једино што могу да ураде то је да се јадају једни другима преко форума или уз пиво ин прајват...

А што се тиче тога да ли је било лако изјаснити се против рата и Слобе, није баш било тако лако. Главе су за то летеле, нарочито пред његово склањање са власти.
 
bg259":3a3szbi9 je napisao(la):
a sta ako se neko zalaze za slobodno trziste i kapitalizam ali paralelno i za vojnu neutralnost ? :p
Svako ima pravo na svoje misljenje.Samo tesko da ce te cuti jer i sami znamo ko ce u nedelju da protestuje protiv NATO-a.A znas i sam koliko su oni nacional sovinisti pa glas gradjana koji nisu za to vec za gradjansku drzavu biva ugusen.

To je ona binarna logika-ili si za ili protiv.Ili si za EU ili si nacionalista sa bradom do kolena 3 zuba u glavi i slikom ratnog zlocinca u novcaniku i.t.d, :rolleyes:
 
@Wile
Nisam se lepo izjasnio, u pravu si ti - i mene su tabanali panduri iako sam bio srednjoškolac. Htedoh reći da je bar u (mom) društvu to bilo normalno i opšteprihvaćeno, a sad nekako gde god se okrenem neko hoće nekog da krlja, ili zato što nije dovoljno "civilizovan" ili zato što nije dovoljno "Srbin"...

Elem, zar se mora biti komunista (ne kažem da tu ima išta loše ;)) da neko bude protiv rata i protiv nacionalizma?

...da ne pitam gde su naši Đenova, Sijetl, Kairo, Atina?
 
vucko":35blh4c3 je napisao(la):
Zeznuo sam se sto sam pomenuo sta oni kazu oko povrsine i stanovnistva,samo je vazno da se odrzava NATO samit usred beograda.

Samo htedoh reci da sam revoltiran organizovanjem NATO samita i posto ste mi dragi htedoh da vas upoznam sa time sta sam nasao :)

A bas je danas 12 godina od kada je zavrseno bombardovanje.

Ja sam iskreno iznenadjen da su oni na NATO sajtu hostovali dokument u kome se Srbija predstavljena sa Kosovom, a povrsinski nije 77000 km2 vec 88000 km2.

Slika je jasna. Ne znam odakle ti to da su Srbiju predstavili bez Kosova. Mada mi je i dalje cudno, cak i strane ambasade na svojim srpskim sajtovima stavljaju sliku Srbije bez Kosova...
 
Vrh