Šta je novo?

"Naselje Dunavski Venac"- Krnjača [Stambeno poslovni kompleks | 24 200m²]

Najavio je investitor završetak radova do kraja marta, a radove na trafo stanici i priključku na mrežu verovatno do kraja aprila (i to kao nezvanicnu informaciju iz EDB) 😏
Da, dosta puta je vec pomerano.
Sa Novembra na Februar
Sa Februara na Mart .... iskreno nadajmo se da je to to.
 
Super. Najzad neki info sa leve obale.

Da li je neko obilazio stanove? Imai slika iznutra?

Koliko vidim ovo je najozbiljniji projekat u tom kraju.
 
Mi jesmo, ali investitor sad sve drzi pod kljucem i ne moze da se udje do primopredaje, sto ce biti tek za oko mesec dana kada zavrsi spoljne radove. Na zalost nemamo slike...

Projekat jeste ozbiljan, ide pod projektnim finansiranjem Alta banke i mogu da kupuju kreditni kupci svih banaka.
Meni se nije svidela cinjenica da je investiror obavestio kreditne kupce u Avgustu da su na 80 posto i da im tece rok od 60 dana da zavrse papire za kredit, a da to tad nije bilo 80 po proceni vecine procenitelja (bukvalno je zgrada bila u ciglama, bez vecine neophodnih stavki za taj procenat) . I evo sad 8 meseci kasnije i dalje zgrada nije zavrsena a bila je ''navodno'' na 80 posto.

Moj utisak je da je gradnja zaista kvalitetna i i jeste nesto najbolje na levoj obali -da odlucili bi se opet za kupovinu, ali investitor i cao proces mi se nije svideo i dugo je trajao, tj jos uvek traje
 
Mi jesmo, ali investitor sad sve drzi pod kljucem i ne moze da se udje do primopredaje, sto ce biti tek za oko mesec dana kada zavrsi spoljne radove. Na zalost nemamo slike...

Projekat jeste ozbiljan, ide pod projektnim finansiranjem Alta banke i mogu da kupuju kreditni kupci svih banaka.
Meni se nije svidela cinjenica da je investiror obavestio kreditne kupce u Avgustu da su na 80 posto i da im tece rok od 60 dana da zavrse papire za kredit, a da to tad nije bilo 80 po proceni vecine procenitelja (bukvalno je zgrada bila u ciglama, bez vecine neophodnih stavki za taj procenat) . I evo sad 8 meseci kasnije i dalje zgrada nije zavrsena a bila je ''navodno'' na 80 posto.

Moj utisak je da je gradnja zaista kvalitetna i i jeste nesto najbolje na levoj obali -da odlucili bi se opet za kupovinu, ali investitor i cao proces mi se nije svideo i dugo je trajao, tj jos uvek traje
Naselje iza Metroa "Dunavski cvet" je "Dedinje" za "Dunavski venac" :)

PS. Sa Vozdovca dodjoh u Kranjcu, a Pancevac sam do tada prelazio samo kada bi isao na pecanje i ne bih se vracao (a mogu)!
Most napravi haos kao i milion drugih kriticnih tacaka u gradu, nista strasno!
PSS. Do Trga sam za 8 minuta :) bezbroj puta stopovano...
 
nema nekog pomaka u levoobalskom A bloku

5C0813B6-1B7E-429F-88EA-AC2ECC3908B9.jpeg
2A3564B4-51E6-4167-9614-BBFC9C1F1AC8.jpeg
A07C1EC6-3225-4D9B-BAED-FB7B87089C8E.jpeg
 
Super. Najzad neki info sa leve obale.

Da li je neko obilazio stanove? Imai slika iznutra?

Koliko vidim ovo je najozbiljniji projekat u tom kraju.
 
Pa investitor se vec 6 meseci pere da je on sve sa svoje strane ispunio i da se ceka EPS sa izgradnjom trafoa. Puno stanova u okviru kompleksa je prodato na kredit, i sve je pod finansiranjem Alta banke. Ne verujem da bi alta banka rizikovala sa finansiranjem za nesto za sta takve stvari nisu regilisane i ne mogu da se regulisu. Ako imamo nekog kupca ko sa pravne strane moze da nam pomogne sta raditi u ovakim situacijama super bi bilo da se oglasi.
 
Za Alta banku i njihov ugovor ne brinite. Banka je ugradila rizike i obezbedjenje. EPS iz cista mira nebi napravio problem . Ocekivano je da su problem pare ili elektro saglasnost. Mozda i EPS trazi vise para za prikljucenje zbog rasta cene elektro opreme u trafostanici. Bilo sta da je kupci su bez ikakvih opcija sem zahteva za raskid ugovora ako su probijeni ugovoreni rokovi. Sporazumno ili tuzba.
 
Pa investitor se vec 6 meseci pere da je on sve sa svoje strane ispunio i da se ceka EPS sa izgradnjom trafoa. Puno stanova u okviru kompleksa je prodato na kredit, i sve je pod finansiranjem Alta banke. Ne verujem da bi alta banka rizikovala sa finansiranjem za nesto za sta takve stvari nisu regilisane i ne mogu da se regulisu. Ako imamo nekog kupca ko sa pravne strane moze da nam pomogne sta raditi u ovakim situacijama super bi bilo da se oglasi.
Ako niste videli investitor je od prodaje stanove isplatio Alta banku j više nema njihovu hipoteku. Kao što ste rekli pere se i prebacuje krivicu na nekog koji nema veze s tim. Samo da se skupi 10-20 stanara i tužba po meni. Da ne budemo prevareni kao što je bilo takvih situacija.
 
Cao Com, moji poznanici su skoro pisali mail za fazu dva i alta je koliko vidim i dalje u igri. Ceo “ kompleks” ce ici preko njihovog finansiranja. Investitor je vrlo bezobrazan i za sve sto ga pitamo se pere da je “on svoje uradio” koliko smo mi videli po katastru ima kredita sa bukvalno svim bankama. I meni sad nije jasno kako ova prica prolazi i koliko ovaj bezobrazluk jos moze da traje.
 
Da li je izvršen tehnički prijem objekta?
Nije naravno. Kao što su ljudi već rekli, investitor skida odgovornost sa sebe za trafo stanicu i forsira kupce da uradi primopredaju stanova već sada. Ne znam samo da li će iko na to da mu pristane. Verovatno tako misli da će da izbegne penale, plus je je kupce više puta u mejlovima obavestio da je on sve svoje ugovorne obaveze ispunio. Zanimljivo tumačenje... a da ne kažem što kad prodješ pored zgrade i dalje raskopano sve okolo
 
Mnogo investitora se vadi na sve živo ovih dana...od Ukrajine, korone, Epsa, masona i iluminata a svoj posao nisu završili do kraja. Ne bih pristajao na zapisnik o primopredaji bez struje..to mi je baš van pameti...

Što se tiče tužbe ne vidim šta njom možete da dobijete...penale ili duplu kaparu ko je to stavio u ugovor...i to je to. Nažalost.
 
Nije naravno. Kao što su ljudi već rekli, investitor skida odgovornost sa sebe za trafo stanicu i forsira kupce da uradi primopredaju stanova već sada. Ne znam samo da li će iko na to da mu pristane. Verovatno tako misli da će da izbegne penale, plus je je kupce više puta u mejlovima obavestio da je on sve svoje ugovorne obaveze ispunio. Zanimljivo tumačenje... a da ne kažem što kad prodješ pored zgrade i dalje raskopano sve okolo
Da, upravo ovo. Svaki njegov mail pocinje sa nekom tuznom pricom te korona, pa rat u ukrajini, pa EPS…. Uh… Nije mi jasno vezano za primopredaju, ako se to i zavrsi ranije i dobijemo zapisnik zar u njemu nece biti naglaseno da struje nema ? Mi smo prolazili kolima pre par dana oko zgrade su i dalje rovovi. Inace on je ugovorom zasticen do 08 meseca da ne mora da placa penale. Ali po njegovoj prici on je to sve vec kao zavrsio
 
Da, upravo ovo. Svaki njegov mail pocinje sa nekom tuznom pricom te korona, pa rat u ukrajini, pa EPS…. Uh… Nije mi jasno vezano za primopredaju, ako se to i zavrsi ranije i dobijemo zapisnik zar u njemu nece biti naglaseno da struje nema ? Mi smo prolazili kolima pre par dana oko zgrade su i dalje rovovi. Inace on je ugovorom zasticen do 08 meseca da ne mora da placa penale. Ali po njegovoj prici on je to sve vec kao zavrsio
Pa da, on je rastumačio da je ispunio sve obaveze po ugovoru. U ugovoru piše da je u obavezi da "izgradi objekat" do 31.5 2022. a da ima i dodatni rok od tri meseca nakon cega plaća penale. Takođe u jednom članu ugovora piše i da je dužan da obezbedi priključak na elektro mrežu. Svakako mislim da je suludo potpisati zapisnik o primopredaji pre nego što se završi ova priča oko struje.
 
Sve vezano za tog lika je teska neka muljaza, on je sebe imenovao kandidovao i samo prozvao za predsednika kucnog saveta ili sta vec. Vec mesecima odlaze to useljenje i stalno se vadi da je on ispusio sve zakljucno sa clanom 16, a evo ga i clan 16 :

Члан 16

Продавац се обавезује да предметни објекат изгради до 31.08.2022. године, те да Купца до наведеног рока уведе у посед купљеног посебног физичког дела објекта, а након што Купац измири своје обавезе по основу исплате купопродајне цене из члана 3 овог Уговора. Продавац има право на продужење уговореног рока за изградњу објектазбог наступања ванредних догађаја који се нису моглипредвидети у време закључења уговора: виша сила – рат, ратно стање, временске непогоде, земљотрес, поплава,пандемија вируса – Ковид 19, услед којих су наступиле промењене околности.

Ако се Купац не одазове позиву Продавца и не приступи примопредаји непокретности у року од 30 (тридесет) дана од пријема позива на примопредају, Купац преузима на себе одговорност за могућу штету и све ризике који из тога произађу, као и текуће трошкове изграђене непокретности: одржавања, комуналних услуга, као и трошкове чувања непокретности.
О примопредаји посебног физичког дела објекта који је предмет ове купопродаје ће бити сачињен посебан записник.
Предметни посебни физички део објекта који је предмет ове купопродаје ће бити предат Купцу у посед по систему “кључ у руке”.
Купац се обавезује да у року од 30 (тридесет) дана након примопредаје посебног физичког дела објекта који је предмет ове купопродаје изврши пријаву свог власништва у ЈП "Инфостан" и "ЕПС СНАБДЕВАЊЕ" д.о.о., као и код Пореске управе надлежне за порез на имовину.

Sad po ovome ja ne kapiram ako ja obavim raniju primopredaju kako da se prijavim na struju ako struje nema? To sve vuce jedno drugo… nije mi jasno zasto lepo ne da odmah realan datum i cao. Ako ima ovde jos kupaca postoji li negde deo ugovora gde se spominje prikljucak za struju i vodu i gde se jasno istice do kad to treba da bude zavrseno? Ali po ovome koliko vidim do 31/o8 mu bukvalno ne mozemo nista…
 
Sve vezano za tog lika je teska neka muljaza, on je sebe imenovao kandidovao i samo prozvao za predsednika kucnog saveta ili sta vec. Vec mesecima odlaze to useljenje i stalno se vadi da je on ispusio sve zakljucno sa clanom 16, a evo ga i clan 16 :

Члан 16

Продавац се обавезује да предметни објекат изгради до 31.08.2022. године, те да Купца до наведеног рока уведе у посед купљеног посебног физичког дела објекта, а након што Купац измири своје обавезе по основу исплате купопродајне цене из члана 3 овог Уговора. Продавац има право на продужење уговореног рока за изградњу објектазбог наступања ванредних догађаја који се нису моглипредвидети у време закључења уговора: виша сила – рат, ратно стање, временске непогоде, земљотрес, поплава,пандемија вируса – Ковид 19, услед којих су наступиле промењене околности.

Ако се Купац не одазове позиву Продавца и не приступи примопредаји непокретности у року од 30 (тридесет) дана од пријема позива на примопредају, Купац преузима на себе одговорност за могућу штету и све ризике који из тога произађу, као и текуће трошкове изграђене непокретности: одржавања, комуналних услуга, као и трошкове чувања непокретности.
О примопредаји посебног физичког дела објекта који је предмет ове купопродаје ће бити сачињен посебан записник.
Предметни посебни физички део објекта који је предмет ове купопродаје ће бити предат Купцу у посед по систему “кључ у руке”.
Купац се обавезује да у року од 30 (тридесет) дана након примопредаје посебног физичког дела објекта који је предмет ове купопродаје изврши пријаву свог власништва у ЈП "Инфостан" и "ЕПС СНАБДЕВАЊЕ" д.о.о., као и код Пореске управе надлежне за порез на имовину.

Sad po ovome ja ne kapiram ako ja obavim raniju primopredaju kako da se prijavim na struju ako struje nema? To sve vuce jedno drugo… nije mi jasno zasto lepo ne da odmah realan datum i cao. Ako ima ovde jos kupaca postoji li negde deo ugovora gde se spominje prikljucak za struju i vodu i gde se jasno istice do kad to treba da bude zavrseno? Ali po ovome koliko vidim do 31/o8 mu bukvalno ne mozemo nista…
Član 13 je za struju i vodu
Члан 13
У тренутку закључења овог Уговора предметни објекат је у изградњи, те се Продавац обавезује да исти изгради у потпуности у свему према инвестиционо-техничкој документацији и да купљени посебни физички део објекта преда Купцу по принципу ’кључ у руке’, са квалитетом изведених радова и уграђене опреме сагласно важећим грађевинским стандардима и нормативима.
Продавац се обавезује да Купцу у посебном физичком делу објекта који је предмет ове купопродаје обезбеди готове прикључке на водоводно - канализациону и електро мрежу.

Do 31.8. nije u obavezi da nam plaća penale ali s obzirom na dosadašnja obaveštenja koja nam je slao u mejlovima, samoproglašenu zajednicu stanara i sl mislim da nema nameru ni da plaća penale
 
O kojoj zajednici stanara mi pricamo on je “odrzao prvi sastanak” sa verovatno nekim svojom pajtosom / kupcem i imenovao sebe za upravnika i dostavio blanko papir da se slozis. Zasto nije pozvao stanare i rekao ok ljudi birajte sta cete? Sve je ovo strasno covece, zaista se pitam samo koliko jos moze da traje. Pa prodao je koliko znam skoro sve stanove nije mi realno da ga ljudi ne pritiskaju…
 
Ma sve to oko zajednice stanara je nebulozno ali i nebitno za ovo glavno pitanje, a to je kada će obezbediti priključak za struju. Ako zaista ima problem sa dobijanjem dozvole za trafo (ne znam kako taj proces funkcioniše, bilo bi dobro ako neko ima korisnu informaciju oko toga), pitanje kada će to da se reši, plašim se da onda ne govorimo ni o maju ni o avgustu već ko zna kom roku. A od investitora očigledno možemo dobiti samo istu sročenu priču, naročito dok je još u ovim rokovima.
 
Ma uzas bre, uzas… ne znam ima li vajde otici u eps i videti gde je zaista problem. Mi realno imam ugovor na tu adresu a zahtev za prikljucak je po njegovoj prici podnet nego je on zrtva birokratije pa zato nemamo struju …kamen suzu da pusti, EPS bi po pravilu trebalo valjda da kaze u kojoj su fazi i sta se ceka. Njemu apsolutno nista ne verujem
 
S njim u ovoj sada fazi nemamo šta da pričamo, a ako ima ovde još kupaca koji imaju neki info oko problematike sa strujom i trafo stanicom, bilo bi dobro da se uključe :)
 
Pa ako je predsednik onda mora sa ima stan u zgradi...ako ima stan onda je valjda i njemu bitno da dobije struju..:) Mada na levoj obali je sve moguće.
 
Vrh