Šta je novo?

"Naselje Dunavski Venac"- Krnjača [Stambeno poslovni kompleks | 24 200m²]

Bojan1986

Novice
Učlanjen(a)
29.11.2020.
Poruke
7
Pohvaljen
13
Pozdrav svima, evo novi projekat https://dunavskivenac.rs/

Malo informacija
POČETAK IZGRADNJE FAZA 1JUN 2020
ZAVRŠETAK RADOVA FAZA 1Novembar 2021
IZVODJAČ RADOVABoskovic ADS doo
INVESTITORBlok Naselje DV doo
PROJEKTNO FINANSIRANJEALTA banka ad
BRGP CELOG NASELJA24200 m2

A sad mišljena ostalih
zanima me-kakav je investitor?
kakva je perspektiva naselja?

meni ovo izgleda mnogo dobro i pomera Dunavski Venac na neki drugi nivo ali treba mi više
 
Буквално једна зграда је у питању колико видим а не насеље (ни једно од тих "насеља" није право насеље за себе тако да је то бесомучно трабуњање инвеститора). Крњача ко Крњача. Мада мислим да сад тај део има канализацију. Улице класично уже, а ту је дозвољено 5 спратова тако да ће за једно 20-30 година то бити ко Врачар. Шпиц преко панчевца је мало зезнут мада биће привредних зона тако да негде у будућности биће више као НБГ

Инвеститор је изгледа нека фирма која је оформљена искључиво за овај пројекат.
 
Значи да почиње занимање дивелопера за овај крај. Претпостављам да ће то да погура неки шински систем у Банатски Београд
 
Koja je cena, jel uspeo bubble da digne Krnjaču na 1500? To će biti epic achievment.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=798838#p798838:300b7z3u je napisao(la):
unedfined » Sre Dec 02, 2020 1:37 pm[/url]":300b7z3u]Koja je cena, jel uspeo bubble da digne Krnjaču na 1500? To će biti epic achievment.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Bez sarkazma. Ima Krnjača problema i zbog toga su cene koje jesu ali 1500/m2 nije nerealan u 3-4 godine(ako bude kratke krize 5). Pravi se drugi most preko Dunava koji ide za Karaburmu a i Pančevac koji nije dobar opet nije tak ugušen kao Brankov most ili Gazela. U Pragu je postojala takva lokacija-loš urbanizam čak i mnogo gori stanovnici(asociali, narkomani, kriminalci,td) i zbog toga su ziveli od poštenog naroda samo ljudi niskih primanja- zove se Žižkov, ali je 2 stanice metra od centra i zato danas vredi druge pare. A Krnjača ima lokaciju bolju nego Zemun, ili Mirijevo. A jeftinija je. Znači ako ovaj i još par projekata reše probleme sa vodom, kanalizacijom itd,....računaj da 1500 je mnogo mnogo realna opcija
 
Te probleme neće rešiti nekoliko polu-naselja koji se grade tu. Mnogo godina će proći dok se leva obala ne dovede u neko pristojno stanje. Nije samo problem u kanalizaciji. Urbanizam je haotičan, a to se neće rešiti zahvaljujući investitorima, već grad mora da se pozabavi time.

O vrtićima, školama, parkićima, trotoarima, tek ne treba trošiti vreme. Samo ću reći da se deca igraju po ulicama...

Uvek me je i zanimalo kako bi se rešili problemi sa podzemnim vodama, tlo je puno vode, pojedini šahtovi su pod vodom redovno, kako li će biti izvedena eventualna izgradnja neke podzemne etaže, javne garaže u budućnosti...

Jednostavno pušteno je da narod radi šta hoće i sad više nema nazad bez ogromnih ulaganja grada..

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
To si u pravu,zato čak i Borča koje je dalje(prelaziš Krnjaču da dodješ do Borče) ima više cene, posebno na onim glavnim ulicama koje su sredjene kao Hopovska, Ivana Milutinovića i delovi Ratnih Vojnih Invalida. Ali zbog same lokacije a i drugog mosta prema Karaburmi- ne mislite da ovaj projekta a i generalno Krnjača može ipak da ode mnogo gore u sledećih 5-7 možda 10 godina?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=821903#p821903:wzfyk9qe je napisao(la):
Smokiii » Sre Feb 10, 2021 12:25 pm[/url]":wzfyk9qe]Da li neko kupuje stan u ovom naselju?
Ja razmišljam, ali razmišljam i o kućama u nizu koje nisu daleko. Problem te kuće je 70m2 na 2 sprata(razbiju se kvadrati) i malo dvorište. Bila je lokacija ali ovi stanoi su mega dil. Razmišljam o njima jer su blizu grada a za cene još uvek pristupačne
 
Jel se zna nesto vise o početku/toku/investitoru?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Registrovah se bukvalno samo da ovde kažem koju.

Kad sam poslednji put pitala , ostala su samo dva-tri slobodna stana u prvoj fazi,a ona će biti gotova i pre roka. Čak je cena malo već skočila, pošto je predprodaja zvanično završena.

Planira se naselje zatvorenog tipa, koje ce imati karticni pristup, ali ne grade sve odjednom već deo po deo, zgradu po zgradu, po fazama.

Sto se tiče kanalizacije, projekat ima svoje crpne stanice, ali i nezavisno radi se na rešavanju problema kanalizacije , EU finansira većinu.
https://www.danas.rs/beograd/pocinje-iz ... li-dunava/

Most preko Ade Huje već je u pripremi. Kako ce to da izgleda- verovatno ne gore od većine naselja, nije daleko od grada, a cena je povoljnija nego Mirijevo ili Ledine npr.
Jos ako se realizuje fantomski metro pored pančevačkog mosta, biće to vau lokacija.
Kvalitet gradnje- videćemo, deluje korektno za sada.

Govorim samo pozitivne stvari , jer svi znamo šta je i gde je Krnjača, al mi muka da čitam samo loše.
Bezanija je bila selo, Novi Beograd močvara. A neuporedivo su dalje od grada, miks zgrada i kuca i evo koliko sad vrede.
Mali mokri lug sad se zove kraj Bulevara. I tako dalje.

Tako da... iskulirajte sa predrasudama i hajde da vidimo sta ce od ovoga da bude. Meni deluje super projekat u odnosu na cenu.
 
У суштини биће ближе центру града од нпр. Алфа ситија у Живка Давидовића, а са бољом саобраћајном мрежом. Оно што фали Банатском делу града јесу културни садржаји, гимназије, сређивање Зрењанинца и попречних канала канала.
 
Most Ada Huja je već u pripremi 15 godina, a projekta i dalje nema, dakle neće skoro. Ne može se nikada porediti lokacija u delu Beograda na desnoj obali Dunava sa ovom gde zavisite od Pančevačkog mosta, i to što je Zrenjaninski put već pretrpan a ne postoji mogućnost gradnje novih saobraćajnica niti je sa leve strane Dunava planirana gradnja ni tramvaja ni metroa koji bi vodili do centra grada.

Imam rođake u Krnjači i smešno mi je kada čujem onu mantru, živim na 15 minuta od Trga Republike. Možda u 3 ujutru kada su prazne ulice i ako ne staneš ni na jednom semaforu do tamo :D
 
Most na Adi Huji se planira daleko duže.
Kao sto je most na Adi bio u planu godinama, isto kao i Zemun Borča... dakle, u nekom trenutku će se izroditi. A čak i da ga nema, odnos cene i kvaliteta je i dalje super. Pa jeftinije od Pančeva trenutno. Mislim bar bio u predprodaji, ne znam sada.
Mrzelo me sad da tražim duže, ovde je neki timeline propalih planova.
https://www.istinomer.rs/analize/kad-ce ... -adi-huji/
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827292#p827292:1y4wvo6w je napisao(la):
Beograd11 » Ned Feb 28, 2021 11:04 am[/url]":1y4wvo6w]Registrovah se bukvalno samo da ovde kažem koju.

Kad sam poslednji put pitala , ostala su samo dva-tri slobodna stana u prvoj fazi,a ona će biti gotova i pre roka. Čak je cena malo već skočila, pošto je predprodaja zvanično završena.

Planira se naselje zatvorenog tipa, koje ce imati karticni pristup, ali ne grade sve odjednom već deo po deo, zgradu po zgradu, po fazama.

Sto se tiče kanalizacije, projekat ima svoje crpne stanice, ali i nezavisno radi se na rešavanju problema kanalizacije , EU finansira većinu.
https://www.danas.rs/beograd/pocinje-iz ... li-dunava/

Most preko Ade Huje već je u pripremi. Kako ce to da izgleda- verovatno ne gore od većine naselja, nije daleko od grada, a cena je povoljnija nego Mirijevo ili Ledine npr.
Jos ako se realizuje fantomski metro pored pančevačkog mosta, biće to vau lokacija.
Kvalitet gradnje- videćemo, deluje korektno za sada.

Govorim samo pozitivne stvari , jer svi znamo šta je i gde je Krnjača, al mi muka da čitam samo loše.
Bezanija je bila selo, Novi Beograd močvara. A neuporedivo su dalje od grada, miks zgrada i kuca i evo koliko sad vrede.
Mali mokri lug sad se zove kraj Bulevara. I tako dalje.

Tako da... iskulirajte sa predrasudama i hajde da vidimo sta ce od ovoga da bude. Meni deluje super projekat u odnosu na cenu.

Pa znači oni najbitniji nedostatci počinju da se rešavaju? Ja sam u fazonu da dodjem da živim u BG,ali priznajem stan od 200-250k(pričam za recimo 70-100m2 negde u NBG ili u Centru) je van budžeta. A da za 70-80k kupim garsonjeru- ne želim. Borču poznajem, živim mi tamo rodbina i iskreno? Nije to Novi Beograd,ali nije ni loše, Ima par boš mesta ali to su uglavnom one pravljene 90tih. A na ovim planiranim ulicama je ok. Nemojte da mislite da po Evropi nema takvih naselja. I sadržaji? pa relativno ima sve. Ovaj projekat me upravo zbog toga zagolicao- mnogo blizu grada(autom do 10min do trga, svaki prevo uključujući BG voza imaš). Evo jedan prijatelj živi na Ivana Milutinovića- kaže autobus maks. 5-7minuta čeka. Druga pozitiva ovog projekta je- cena. Realno, treba videti,ali izgleda dobro, rešava jedan ozbiljan problem a cene? Nisu loše da budemo iskreni. U Pragu ima naselje zove se Žižkov- nekad teški geto, danas cene kao u centru- a blizu grada kao i Krnjača. A verujte mi- po Krnjači ili Borči me nije strah da šetam noću peški. Po Žižkov-u ne bih baš(nemojte da se zaje*******ete i kao turisti da tamo uzmete Airbnb). I zato verujem potencijalu Krnjače.

Pančevački most? Iskreno. nije dobar, star je, protok spor. Nisam svaki dan u BG ali kad sam bio- uvek je bila veća gužva na Brankovom mostu. Ipak je protočniji. A od Omladinskog stadiona možete realno i peške bilo gde.

Šta me koči? nisam tamo da vidim kako to ide. Planirao sam da se preselim u BG još prošle godine ali je korona ceo proces usporila možda ću krajem ove ili 2022. Ali to ne znači da ne mogu da kupim ovaj stan na rate i plaćam ga "zapadnom" platom u meduvremenu. Ne poznajem investitora. Ovde ima prevarata kolko hoćeš- i znam da u Srbiji je situacija gora i treba biti 10x opreziniji.

Iskreno pitam za savet- da rizikujem i uplatim kaparu?
 
Мој ти је савет, ако имаш времена:

Отиди тамо, нећи неки смештај блиско локацији где желиш да капаришеш, рецимо преко ЕрБиенБи, и живи тамо 7 дана. 5 Радних и два дана за викенд. Може и дуже. АЛи гледај да то није време кад су празнични дани, него најобичнији.

Иди по шпицевима превозом или својим/изнајмљеним аутом до локација као што су Трг Републике, БнВ, Нови Београд, Земун. Погледај која је погледај какво ти је снабдевање намирницама, погледај где ти је црква и како се до тих локација долази. Попричај са комшијама како живе и на шта се жале.

Ако ти је све ово прихватљиво, тражи адвоката...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=828181#p828181:268t849p je napisao(la):
Bojan1986 » Sre Mar 03, 2021 12:28 pm[/url]":268t849p]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827292#p827292:268t849p je napisao(la):
Beograd11 » Ned Feb 28, 2021 11:04 am[/url]":268t849p]Registrovah se bukvalno samo da ovde kažem koju.

Kad sam poslednji put pitala , ostala su samo dva-tri slobodna stana u prvoj fazi,a ona će biti gotova i pre roka. Čak je cena malo već skočila, pošto je predprodaja zvanično završena.

Planira se naselje zatvorenog tipa, koje ce imati karticni pristup, ali ne grade sve odjednom već deo po deo, zgradu po zgradu, po fazama.

Sto se tiče kanalizacije, projekat ima svoje crpne stanice, ali i nezavisno radi se na rešavanju problema kanalizacije , EU finansira većinu.
https://www.danas.rs/beograd/pocinje-iz ... li-dunava/

Most preko Ade Huje već je u pripremi. Kako ce to da izgleda- verovatno ne gore od većine naselja, nije daleko od grada, a cena je povoljnija nego Mirijevo ili Ledine npr.
Jos ako se realizuje fantomski metro pored pančevačkog mosta, biće to vau lokacija.
Kvalitet gradnje- videćemo, deluje korektno za sada.

Govorim samo pozitivne stvari , jer svi znamo šta je i gde je Krnjača, al mi muka da čitam samo loše.
Bezanija je bila selo, Novi Beograd močvara. A neuporedivo su dalje od grada, miks zgrada i kuca i evo koliko sad vrede.
Mali mokri lug sad se zove kraj Bulevara. I tako dalje.

Tako da... iskulirajte sa predrasudama i hajde da vidimo sta ce od ovoga da bude. Meni deluje super projekat u odnosu na cenu.

Pa znači oni najbitniji nedostatci počinju da se rešavaju? Ja sam u fazonu da dodjem da živim u BG,ali priznajem stan od 200-250k(pričam za recimo 70-100m2 negde u NBG ili u Centru) je van budžeta. A da za 70-80k kupim garsonjeru- ne želim. Borču poznajem, živim mi tamo rodbina i iskreno? Nije to Novi Beograd,ali nije ni loše, Ima par boš mesta ali to su uglavnom one pravljene 90tih. A na ovim planiranim ulicama je ok. Nemojte da mislite da po Evropi nema takvih naselja. I sadržaji? pa relativno ima sve. Ovaj projekat me upravo zbog toga zagolicao- mnogo blizu grada(autom do 10min do trga, svaki prevo uključujući BG voza imaš). Evo jedan prijatelj živi na Ivana Milutinovića- kaže autobus maks. 5-7minuta čeka. Druga pozitiva ovog projekta je- cena. Realno, treba videti,ali izgleda dobro, rešava jedan ozbiljan problem a cene? Nisu loše da budemo iskreni. U Pragu ima naselje zove se Žižkov- nekad teški geto, danas cene kao u centru- a blizu grada kao i Krnjača. A verujte mi- po Krnjači ili Borči me nije strah da šetam noću peški. Po Žižkov-u ne bih baš(nemojte da se zaje*******ete i kao turisti da tamo uzmete Airbnb). I zato verujem potencijalu Krnjače.

Pančevački most? Iskreno. nije dobar, star je, protok spor. Nisam svaki dan u BG ali kad sam bio- uvek je bila veća gužva na Brankovom mostu. Ipak je protočniji. A od Omladinskog stadiona možete realno i peške bilo gde.

Šta me koči? nisam tamo da vidim kako to ide. Planirao sam da se preselim u BG još prošle godine ali je korona ceo proces usporila možda ću krajem ove ili 2022. Ali to ne znači da ne mogu da kupim ovaj stan na rate i plaćam ga "zapadnom" platom u meduvremenu. Ne poznajem investitora. Ovde ima prevarata kolko hoćeš- i znam da u Srbiji je situacija gora i treba biti 10x opreziniji.

Iskreno pitam za savet- da rizikujem i uplatim kaparu?

Ne znam nza koji stan uplaćujete kaparu, cini mi se da nema vise većih stanova u prvoj fazi - osim ako slučajno neko nije odustao u međuvremenu, to proverite.
Banka radi projektno finansiranje, objekat ima građevinsku dozvolu... sto se tice sigurnosti sigurno je toliko koliko stan u izgradnji moze da bude.
Proverite, nemaju svi projekti banku iza koja ga finansira.
Objekat bi trebalo da bude gotov i pre roka, koliko čuh.
Živim relativno blizu pa cu da odem jedan dan kad mi bude usput da ufotkam.
 
E to obavezno. To su tražili i administratori. To bi bilo super. Sigurno slike su dobrodošle. A što se tiče smeštaja. Da najverovatnije ću biti tamo. Ja sam takav lik da se plašim ostati u BG više od 3 dana jer ne znam kako ću se vratiti. Zvuči smešno aoi sam na Trgu kao dete u slatkarnici :). Šala na stranu ovu lokaciju poznajem u Bg. I poznajem onaj turisticki deo (Trg,Skadarlija, Dorćol). Alj ovaj južni-samo na prolazu sam video. Zato i slažem se šta mi pišete gore
 
Nisam prolazila, pa nema fotografija, izvinjavavam se. Ruzno vreme. Ali sam videla da su već poskupeli - i stanovi i garaže..
 
6558388ad830de2dd7860f9a9d47fa12.jpg



Stavljaju fasadu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo deluje kao da je zavrseno..sve sem prizemlja...ima li neko od kupaca više info kada će useljenje? Čuo sam da imaju problema sa priključkom za struju.

86BFD5C0-68F5-4967-84F3-76C23B7226BF.jpeg
2CD104C4-D729-4897-949E-53B139B57150.jpeg
 
Vrh