Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Mislim da nije baš napušteno. Beše to Neimarv-ovo, sa planom za neki stambeno poslovni kompleks.


"Planirana kvadratura oko 12.000 m2 BRGP nadzemno"

Nema na sajtu ništa više o tome.
 
Могуће, али овако стоји бар 15 година, ако не и више.
 
DSC_0116.JPG
DSC_0119.JPG
DSC_0124.JPG
DSC_0126.JPG
DSC_0130.JPG
DSC_0136.JPG
DSC_0143.JPG
DSC_0151.JPG
DSC_0153.JPG
DSC_0154.JPG
DSC_0156.JPG
DSC_0157.JPG
DSC_0159.JPG
DSC_0160.JPG
DSC_0161.JPG
DSC_0164.JPG
DSC_0169.JPG
DSC_0171.JPG
DSC_0173.JPG
DSC_0176.JPG
DSC_0177.JPG
DSC_0180.JPG
DSC_0182.JPG
DSC_0186.JPG
DSC_0192.JPG
DSC_0196.JPG
DSC_0202.JPG
DSC_0204.JPG
DSC_0212.JPG
DSC_0213.JPG
 
Још један давни грађевинско-фудбалски промашај. Кад бивши фудбалер (Матеја Кежман са супругом) покуша да инвестира у стамбено-пословне објекте.
 
Са закашњењем од два месеца са вама делим ове фотке, буквално сам заборавио да постоје :(
Шећерана Димитрије Туцовић by Somi303, on Flickr
Шећерана Димитрије Туцовић by Somi303, on Flickr
Шећерана Димитрије Туцовић by Somi303, on Flickr
Шећерана Димитрије Туцовић by Somi303, on Flickr
Шећерана Димитрије Туцовић by Somi303, on Flickr
Шећерана Димитрије Туцовић by Somi303, on Flickr
Шећерана Димитрије Туцовић by Somi303, on Flickr
Шећерана Димитрије Туцовић by Somi303, on Flickr
Последња фотка посебно за члана @Гага :vops:
Шећерана Димитрије Туцовић by Somi303, on Flickr

А ко већ до сада није може све ово да погледа и у видео формату
 
Са закашњењем од два месеца са вама делим ове фотке, буквално сам заборавио да постоје :(


Последња фотка посебно за члана @Гага :vops:
Хаха, одмах сам знао, чим сам видео твој пост и прву слику са силосима да си се сигурно пентрао на тај највећи. А то да си заборавио да поставиш слике од пре два месеца, хм, па вероватно си се уплашио шта ћу ти све радити, а као што сам ти већ давно обећао, због овога твог пентрања, и то на првом следећем окупу форумаша, има да те ...
палица.gif

Наравно, пре тога може и један "зајечарац":vops:
 
Зна ли ко шта је с оном зградом у Шумицама, чије је то? На огради из неког разлога пише "апотека Београд" е сад да ли је то требало да буде њихово или су само ставили ограду од негде
 

Sjajno je kako lenje gluperde od novinara detaljno izslikaju i ispišu sve o sadašnjem stanju, ne bi li je neki skvoteri, migranti ili prosto vandali još malo oštetili, a mrzi ih da prenesu guzice prekoputa do zgrade Opštine ili okrenu par telefona Gradske uprave i raspitaju se šta su budući planovi i predlozi za ovu građevinu.
 

Sjajno je kako lenje gluperde od novinara detaljno izslikaju i ispišu sve o sadašnjem stanju, ne bi li je neki skvoteri, migranti ili prosto vandali još malo oštetili, a mrzi ih da prenesu guzice prekoputa do zgrade Opštine ili okrenu par telefona Gradske uprave i raspitaju se šta su budući planovi i predlozi za ovu građevinu.
Нису они ни лењи ни глупи. Знају тачно шта раде.
 
Генерално предратне виле више нису у моди за становање, ако има сачуваних, ту су или неке институције, амбасаде, или фирме.
 
Напуштена и полу срушена зграда изнад Линде у БКА, немам појма шта је било у њој.
Нешто напуштено by Somi303, on Flickr
Нешто напуштено by Somi303, on Flickr
Нешто напуштено by Somi303, on Flickr
Нешто напуштено by Somi303, on Flickr
Нешто напуштено by Somi303, on Flickr
Нешто напуштено by Somi303, on Flickr
Нешто напуштено by Somi303, on Flickr
Нешто напуштено by Somi303, on Flickr
 
У ливници је толико мрачно да фотке једноставно нису могле боље да буду :(
ИМТ Ливница by Somi303, on Flickr
ИМТ Ливница by Somi303, on Flickr
ИМТ Ливница by Somi303, on Flickr
ИМТ Ливница by Somi303, on Flickr
Склоништа су потопљена у води и муљу :(

 
У ИМТ-у су склоништа сува, али опустошена и у потпуном мраку тако да одатле нема фотки. Хале су исто испражњене потпуно, остао је само крш унутра. Јако занимљиво је било пролазити кроз исте јер чувари колима обилазе терен и пролазе кроз хале. Помало језив призор, као нека пост апокалиптична сцена из филма, а на све то нон стоп ветар дува и лупа вратима и прозорима по канцеларијама и стакла на халама се додирују и стварају баш баш језиву атмосферу. Нисмо стигли све да обиђемо јер је један чувар почео да нас сустиже иако смо се скривали па смо морали да изађемо пре него постане касно.
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr




ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
West 65 by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
ИМТ by Somi303, on Flickr
West 65 by Somi303, on Flickr
 
Zna li neko sta je ovo. Cinimi se da ima neku prugu i vagone (cudi me otkud pruga tu), mada magacin i ne izgleda toliko napusteno.
 
Nesuđeni kolektor. Ta hala je za proizvodnju betona i segmenata od betona.

Kolektor INTERCEPTOR Ušće-Veliko Selo je predviđen kao rešenje za prikupljanje i odvođenje otpadnih voda i dela atmosferskih voda iz centralnog beogradskog kanalizacionog sistema, uključujući Novi Beograd i Zemun, koje bi se prikupljale i odvodile nizvodno od grada u Dunav. Ukupna dužina Interceptora iznosi 12639 m i proteže se od crpne stanice "Ušće" do budućeg postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda "Veliko Selo". Slivna površina Interceptora iznosi oko 28000 hektara na kome danas živi procenjuje se oko 1150000 građana.

 
Који је статус тог колектора? Изграђен је само до Вишњице и није у функцији уопште?
 
Izgrađen je do Višnjičke ulice gde treba da se spoji na gradsku kanalizaciju koja se izliva na više mesta kod Pancevackog mosta i Ade Huje. Posle treba da nastavi dalje ka Ušću preko Dorcola.
 
А где се налазе ова два тунела и јесу ли ону у употреби? За њих сам сазнао сад малопре док сам истраживао тему о колекторима.
Treća deonica - tunel Karaburma. Dužina ove deonice je 1.320 metara, a tokom 1990. godine izvedeno je 523 metra. Za preostali neizvedeni deo potrebno je obnoviti glavne projekte. Neizvedeni deo tunela će se izvoditi tunelskom metodom gradnje sa mehanizovanim štitom sa segmentnom oblogom, kao i tunel Višnjica.



Četvrta deonica – Od tunela Karaburma do tunela Višnjica. Dužina ove deonice je 1.729 metara. Urađeni su glavni projekti i u prethodnom periodu izvedeno je 779 metara, dok je preostalih 950 metara kolektora ugovoreno u okviru izvođenja sa petom deonicom.
Beobuild
 
@Somi303 Mogli biste da obiđete Zastavin kompleks u Mije Kovačevića, baš me zanima jel ostalo išta u njemu.
 
Vrh