Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Хотел "Пошта".
DSC_0082.JPG

DSC_0088.JPG
DSC_0090.JPG
DSC_0100.JPG
DSC_0099.JPG
DSC_0124.JPG
DSC_0126.JPG
DSC_0127.JPG
DSC_0129.JPG
DSC_0130.JPG
 
Sto se mene tice, renoviranje i namena, nista ne rusiti, odnosno vrlo malo.
 
dsc_0112-jpg.132345

Uvek sam se pitao kako izgleda mentalni sklop ljudi koji kradu prozore. Stare, drvene, sigurno propale prozore iz ovakvhlih zatvorenih objekata.
I jos bitnije - sta li posle rade sa njima...
 
Колико знам, та стара фабрика је под заштитом тј не може се ништа рушити, само реновирање
 
Da vidim da li sam dobro razumeo logiku Grada, Zavoda za ''zaštitu'' spomenika i gradskih inspekcija:

Ovo je bezvredno i može da se ruši:
Vila.jpg
A ovo je nacionalno istorijsko i kulturološko blago koje ostaje pod zaštitom:
Rupa.JPG

Ne znam šta bih drugo mogao da kažem Gradu, Zavodu i inspekcijama sem...
killyourselves.jpg
 
P.S.
Ovo ne znači da sam nužno za rušenje celog kombinata. Iskreno, nemam još stav, nisam razmišljao o toj lokaciji a pogotovu ne o njenoj istorijskoj vrednosti.

Samo ističem kakve debilčine i kakva naopaka logika ovde imaju reč kad se radi o odlučivanju šta će da se ruši i komada a šta da se ''čuva''. I to čuva samo na papiru naravno...
 
Има ту пар зграда вредне архитектуре, црвена зграда до булевара Деспота Стефана са лепом белом фасадном пластиком, део зграда дуж Поенкарове са фасадном пластиком, и један део нижих фабричких хала изломљеним кровом које се пружају попреко целог плаца комбината би требало сачувати и обновити, а остало би могло комотно да се сруши.
 
Samo što su onda slepčine trebale da se postaraju da delovi te lokacije koji su vredni, ili pak ceo kompleks, budu bolje obezbeđeni. A ne da ih godine i godine elemenata, huligana, pljačkaša i raznih biljaka i napasti dovedu do ovakvog stanja.

Da je ovo neka lokacija negde u Jabučkom ritu, pa i da razumem ovoliki nemar. Ali bukvalno stoji prekoputa najveće stanice murije u zemlji. Naravno, nije na MUPu da čuva tuđe zemljište (osim ako si političmar pa si malo jednakiji od drugih jelte...) Ali vidi se opšta ku***bolja Grada, inspekcija pa i MUPa za ovaj kompleks, a koji navodno ima status kulturnog dobra.

U suštini, Grad, Zavod, MUP i ostali izrodi bi da sve svoje poslove obavljaju samo na daljinu i samo putem mrtvih slova na papiru. Kao, pola Beograda je na papiru zaštićeno a u realnosti, zgradama prekoputa pandurske stanice može svako u roku od par godina da de fakto ukine (sroza) status kulturnog dobra tako što će mic po mic da ih oštećuje ili prosto pootvara i ostavi na milost i nemilost elementima, vremenu, huliganima i biološkim štetočinama.

Pa izem ti ja takvu ''zaštitu''...

I onda se posle pojedinci čude što ovde niko ne voli i ne veruje u državu i što se svako radije uzda u sebe nego u tu gangrenoznu naopaku tvorevinu...
 
G33112_52.jpg

Војводе Миленка

G33112_24.jpg

Сање Живановића.
 
Poslednja izmena:
Велики напуштени плац на углу Цара Душана и Банатске у Земуну, отприлике између Саобраћајне и Пупиновог моста па прекопута, ту је пренесена и нека скаламерија из Београда на води

IMG_20220430_151029.jpg
IMG_20220430_151046.jpg
IMG_20220430_151058.jpg
IMG_20220430_140724.jpg
IMG_20220430_141255.jpg
IMG_20220430_141420.jpg
IMG_20220430_141437.jpg
 
Vrh