Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Javno kupatilo u misarskoj 6 napusteno ili uzrpriano ima klima na spratu da li ono pripada osptini vracar

20151018151607.jpg


20151018151613.jpg


20151018151637.jpg


20151018151648.jpg


Javno kupatilo u dusanovj cak ima prilicno velik bazen
 
Јест', spooky али cool простор. Био успешно "пробан" као простор за излагање уметничких инсталација на 49. Октобарском салону. Мрзи ме да тражим фотке.
 


stojana protica bivsa stamparija uspjesno privatizovana zbog lokacije narvno bilo je i po novinama kontraverzni binis
 
Nakon 15 godina ruiniranja, RK Beteks na Banovom brdu dobija facelifting...

Postavljene su fasadne skele, nije jasno da li se nešto radi i unutra.

Ako neko ima info neka podeli ovde.
 
Koliko sam ja dobio informaciju od radnika sa gradilista, otvara se trzni centar! :sesir:
 
Srećno im bilo sa parkingom.

Osim onog parkinga kod opštine koji se naplaćuje, u okolini te zgrade je horor kad je reč o parkiranju.
 
U tom delu B.Brda je uvek bio problem parkirati, cak i pre 30 godina.
Pa ipak misljenja sam da jednostavno resenje postoji.
Naime, sama nekadasnja RK Beteks, ima veliku garazu i magacinski prostor ispod nivoa zemlje, te bi se tu mogao napraviti odredjen broj parking mesta, jer ako se umesto RK pravi TC, takav i toliki magacin je nepotreban.
Ostaje naravno pitanje koliko je 'investitor' spreman da ulozi u tako nesto.
 
jel se zna ista o tim projektu, ko je investitor? Ima li neka tabla?
 
20151126_122843.jpg


bioskop avala iza bdp vesic je najvljivao garazu parking ovdje hangar pored

20151126_122958.jpg
 
Dorcol skender begova

20151211_121510.jpg

20151211_121549.jpg

20151211_121605.jpg

20151211_121617.jpg

20151211_121635.jpg


vjerovatno se sprema bagerisanje uskoro
 
Скелет зграде никада завршеног Биолошког факултета

20151224_123754.jpg


20151224_123758.jpg


20151224_123846.jpg
 
Шалим се Милисаве, налази се у ботаничкој башти, део уз Војводе Добрњца.
 
Milisave to je nikad zavrseni faks okaceno u ovo temi na samom pocetku jos
 
Pozdrav svima,ja sam nov na forumu,a poprilično sam zainteresovan za ovu temu,napuštenih,praznih,"ukletih" kuća,objekata,hala,fabrika,tunela,....Pa sam hteo da vam postavim ovo pitanje možda neko zna.

U mom selu/gradiću u Vojvodini,u Somborskom okrugu,ima telečka zaravan(visoravan) i zbog toga je teren zatalasan i glinasta je zemlja.I sad na tom terenu,ima jedna šumica,nije veštačka zato što su drveća razbacana,i uglavnom bagremovi i ostala "korovska" drveća koja sama rastu,skoro svako je trulo,i malo ništa ni blizu hrasta ili slično.I u toj šumici,u ataru sela ima par vikendica,zemljanih puteva,puno ljudi dolazi za 1. maj i slično.I jednom kad sam ja šetao sa drugovima tom šumicom video sam neki kao bunker ili nešto tako slično.Bilo je među drvećem,teško se može videti iz daljine,jel je na nizbrdici,i između šiblja i travuljine.Rupa,iliti kop je bio nekih 5x7 metara,a preko toga je bilo postavljeno 3-4 betonske ploče,i kako je to na nizbrdici,sa donje strane je bio kao betonski zid,sa dve rupe koje neodoljivo podsećaju na puškarnice.i na tim pločama koje su pokrivale taj bunker,tunel ili šta već,je bio i ulaz,tj jedan deo rupe koji nije bio pokriven pločama.Pošto je bio sumrak kad smo mi videli taj "bunker",nismo ni probali ući unutra,jer je bilo potpuno mračno unutra,nije se moglo ni naslutiti šta se unutra nalazi.Nismo ni hteli da uđemo,iako smo imali baterijske lampe,jer je u toj šumici živelo dosta zečeva,fazana,miševa(sa njiva koje su okruživale šumu),srnaća,a samim tim i dosta lisica i divljih svinja.Pa smo se zato bojali jer bi to bilo odlično sklonište i brlog za neku lisicu ili divlju svinju.Kad sam otišao kući ispričao sam ovo ćaletu a on je rekao da je to verovatno napravljeno za neki valjda čas ili tako nešto,ne mogu da setim kako je to nazvao,što je u vreme tita bilo kao tehničko,ono kao uče decu da pucaju,da se snalaze,da simuliraju rat i to,pa je rekao da je taj bunker verovatno za to napravljen.Pošto na tom području gde se to nalazi,rata nije bilo od 1945.,čini mi se da su te betonske ploče previše moderne za to doba,ali možda i nisu.Kanalizacija sigurno nije,jer nije ni smrdelo,niti je imalo potrebe za kanalizacijom tu usred "divljine".A i čuo sam da starije babe i dede su pričale,kako je tokom marije terezije i drugog svetskog rata, u toj telečkoj zaravni kopan tunel/tuneli koji su vodili čak do mađarske.Ima puno tunela,uglavnom su svi urušeni,ali to je pravljeno baš u litici,koja je nekih 2 km udaljena od tog "bunkera u šumici.Možda je to bio ulaz/izlaz za takav neki tunel ili ko zna šta.Ako neko zna ili ima ideju čemu to služi,možda postoji nešto tako slično i u drugim gradovima,neka se javi.Još nisam slikao,kad budem sledeći put tamo išao slikaću.
 
Možda je u pitanju neki bunker kojeg je JNA gradila zbog moguće vojne invazije SSSR-a u vreme Informbiroa 1948
 
Fotografije bi mnogo pomogle ima li neki put ublizin da je prosao gugl ulicni pogled
 
Google Street View nije mogao proći,jer je to zemljani put koji povezuje kraj asfaltnog sa još par vikendica i njiva,a sa puta se ne može videti uopšte.Sledeći put kad odem tamo slikaću.
 
...starije babe i dede su pričali...
Pitaj ih za grudobran,
jedno vreme pravili su ih svuda upravo zbog ne postojanja prigodnih uzvišica
pogodni su za razne funkcionalne (pro)vojne obuke pa cak i kao strelišta

Dobro došao na forum,
stanovništvo iz okruženja vec mu je naslo korisnu svrhu i namenu :kk:
bilo bi dobro to podržati i naterati nadležne da urade projekat
te da ga i urede na opštu korist :)
piši nam o napredovanju :sesir:
 
Ako mislimo na isto,grudobran,kao ukop u litici u kojoj bi se mogli sakriti vojnici ili tako nešto slično,ne.Ti tuneli su dosta dugački,iako su zatrpani,msm urušili se sami od sebe zbog gradnje iznad njih,ima nekih 10-20m unutra da se uđe do kraja puta.Znam da su ti takvi tuneli uglavnom imali namenu za ostave buradi vina i slično,zato što vinu pogoduje tako brdovit i zatalasan teren.Ali sada nijednog vinograda nema,kuće se izgradile,zgrade putevi,a ta litica,tj. zaravan bukvalno prolazi kroz centar grada i deli ga na pola.Probajte ući na Google Mape,i ukucajte Kula,i idite street view-om ulicama,i videće te baš kako to izgleda.(evo vam par slika,nemaju veze ni sa čim što sam pričao,nego samo malo da vidite kako to izgleda).Isto su na toj litici,tj na gornjem delu turci napravili groblje,kalvariju,moj drug živi u podnožju pa kad se odronila litica našao je ljudske kosti.Ima jedna ulica,ne znam koji je to glupan pravio,koja ide ravno uz tu liticu,i tu su par puta kamioni propadali,verovatno i zbog tog turskog groblja,i zbog tih tunela koji su kopani ispod.A ima jedan drug koji živi na drugom kraju grada,ali isto pored te litice,u dvorištu mu se vidi fosil na toj litici neki,verovatno iz praistorije.O tom rubu telečke zaravni koja prolazi kroz Kulu bi se moglo pričati danima i danima.Eto na poslednjoj slici je taj put,i mesto na kom je kamion propao.Vidite da nema 2 metra do litice.A na prvoj je u gornjem uglu zaokružen prostor te šumice,a ova crvena linija pokazuje deo litice koja prolazi kroz Kulu.







 
Ako nisi , pročitaj Beograd ispod Beograda autora Zorana Lj. Nikolica i dr Vidoja D. Golubovica.
evo par strana u PDFu
link http://www.vibilia.rs/srpski/izvestaj/0 ... 020603.pdf

Kako svi naši krajevi imaju manje više sličnu istoriju i za očekivati je
da postoje i vrlo stari napušteni objekti i lokacije iz daleke istorije
a ne samo objekti iz bliske proslosti
pozdrav
 
Vrh