Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Beogradski vunarski kombinat

http://binged.it/1LLwx2p

Kupio misko treba da se gradi soping mol tu su uskopu jos stara galenika odnosno sutjeska medicinski instrumenti sve je naravno unisteno

20160222_155848.jpg


20160222_155925.jpg


20160222_155915.jpg


20160222_155933.jpg


20160222_155943.jpg


20160222_155946.jpg
 
20160222_162252.jpg


20160222_162257.jpg


20160222_162302.jpg


20160222_162336.jpg


20160222_162340.jpg


20160222_162353.jpg


20160222_162408.jpg


to je sve narode ima li negdej ftoki kao je ovo izgledalo dok je radilo
 
Греота ако ће ове старе зграде од опеке које имају свој шмек да руше зарад стерилних тржних центара.
 
Na prethodne komentare bih samo dodao da ove slike koje kao da su iz cernobila, a ne iz centra beograda!
Meni je totalno neshvatljivo ne samo to sto je drzava dopustila totalnu pljackasku privatizaciju (jer da je posteno placena, novi vlasnici se ne bi sa toliko nemara odnosili...)
koliko su mi nejasni stavovi nadleznih sluzbi grada, koje su dopustile da ovi opljackani i napusteni objekti postanu dzungle i legla pacova, pasa lutalica, komaraca i ostalog!!!


Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Напуштена кућа у Крунској 66 је власништво фирме "Нимакс" (ПРЕДУЗЕЋЕ ЗА ПРОИЗВОДЊУ И МОНТАЖУ ЕЛЕКТРО-УРЕЂАЈА "НИМАКС" ДОО) и под хипотеком је од јула 2015.
Извор: сајт катастра
 
Dragi svi,
Možda možete da mi(nam) pomognete. Teatar Le Studio (http://lestudio.rs/) je potpuno nezavisno pozorište, i trenutno funkcioniše u jednoj kući koju iznajmljujemo u Venizelosovoj. Uskoro ćemo morati da se selimo odatle i u potrazi smo za prostorom. Mi prostor plaćamo od karata, od svog rada (nismo na budžetu) tako da ne možemo plažati tržišne cene, i pokušali bi da napravimo neki dogovor sa vlasnikom.

Da li znate neke prostore koji su napušteni i pripadaju državi/gradu? Ili nekom privatnom licu koje ne bi imalo problem da izda po povoljnoj ceni prostor na nekoliko godina? Mi smo dosta već istraživali, i kontaktirali neke vlasnike i sl, ali za sada bez veće nade.

Trenutno istražujem prostor u Bulevar Despota Stefana 111. Koliko znam to je neka napuštena bolnica. Pored nje je ogroman (industrijski?) objekat (i prema gradu i prema Pančevačkom mostu), i deluje mi baš zanimljivim. Ali na katastru mi ništa ne izbacuje kad ukucam tu adresu. Postoji neki broj na kapiji, ali niko se ne javlja. Jel znate nešto o tome?

Nama je potreban prostor širine min oko 10m, dubine min 20m, visine bar 4-5m, bez stubova i prostorije koje ga opslužuju (u okviru pozorišta imamo mini bar za publiku, funduse za kostime, scenografiju i materijal, kancelariju i toalete).
Bilo bi nam važno takođe da nije daleko od centra grada.

Ako možete da nam pomognete u potrazi, bili bi vam zahvalni.
Sanja
 
Taj prosto o kom pricate u despota stefana moze fotka istoga Mislim da je to sutjeska medicinska oprema i da imate fotke tog prostora gore .Pripada miskovicu za njegov delta mol jednog lijepog dana .
Vama je potreban prostor sa strujom i koji moze da se zakljuca .
Jeste pogledali fotke secerane na predhodnoj strani doduse tamo je problem struja
 
Fotke unutrasnjosti te zgrade imate gore na ovoj strani to je sutjeska medicinska oprema
Crvena kuca je vila borgeze i ona je pod zastitom drzave tako kazu nisam provjeravao.
Svi objekti su bez struje i pripadaju delti
Cisto sumljam da ce da ih iznajme bilo kom osim za hiror filmove jer je problem bezbjednost protivpozarna itd .
Plus postoje samo jedne stepenice
Prostor je svakako zanimljiv
 
На Радовој згради у блоку 20 су заменили Samsung светлећу рекламу са Huawei.
 
Vrh