Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Sta se desava sa onom zgradom na uglu Brankove i Carice Milice?
Izgleda sablasno uzivo...
Ko je vlasnik, sta se tu desava?

A tema i diskusija koja se vodi su fantasticne, i oseca se ta pokretacka snaga i volja :) :kk:
 
Још једно напуштено градилиште у центру града: недовршена стамбена зграда поред дворишта гимназије "Свети Сава", у сред кварта између Ресавске, Кнеза Милоша, Милоша Поцерца и Војводе Миленка. Радови стали пре 2005.

sveti-sava.jpg
 
Šta će zgrada u sred bloka?

rušiti odmah.
 


Ne znam da li je do sada bila ova lokacija,Milana Rakica, Zvezdara

Danas sam video da su postavili ogradu oko gradilista i render-rok izgradnje 2013.
Bio je red vise da pocnu,godinama zvrji ovako...
 
To je karicev objekat sim osiguranja spominjali smo ga ranije vucko ce znati preciznije inace preko teniskog terena treba da ide ulica :)
 
Aha.Stoji tabla i ne izgleda lose.Rok zavrsetka mart 2013 godine.Na teniskom terenu i barakama ce biti nova trolejbuska okretnice jaednog dana.

Dakle Zvezdara skoro da nema vise napustenih objekata jer su naucni centar i ova zgrada na putu zavrsetka.
 
Evo jedan napusteni temelj iza kike na bezaniji mozda ce neko znati o cemu se radi
dsc02847.jpg
 
Ostaje ova, po meni extra lokacija... Preko puta okretnice tramvaja otprilike jos dodaj tu one ''hangare'' gde je Kurir jedna odlicna lokacija koja je neizgradjena a odavno je postojala potreba da tu bude niz zgrada...
Untitled.jpg
Ona zapustena lokacija na stanici ''Radio industrija'' ka okretnici tramvaja gde je ona kucica se rasciscava,sad da li rasciscavaju put da naprave direktni izlaz na Bulevar iz Alpha city-a ili tu nice Alpha city 2, vreme ce pokazati...
Untitled.jpg
 
Zanimljivo...Ja sam mislio da je tu planiran neki hipermarket s obzirom na stratesku lokaciju na spoju Bulevara i Ustanicke.
 
Parcela sa prve slike koju je postavio Prigradski je odlična za tako nešto. Lokacija sa druge slike (za koju je izdata dozvola) je sasvim prigodna za stambenu zgradu. Samo da ne bude ružna :)
 
Na ovoj temi imamo lep spisak napustenih objekata i lokacija
nažalost nemamo rok - datum kad prelaze u nadležnost grada kako bi se moglo po nešto i uraditi
 
ima u mis irbijevoj blizu vera kao jedna planinica koja je obrasla korovom zna li neko sta se sa tim desava :))))
 
Sasa,tu treba da se gradi neki vrtic i neki dom za stare.Ne znam kada ce se graditi ali postoje novi urbanisticki planovi koji ukazuju kako treba biti uredjen taj deo grada.
 
vucko reci mi dal znas sta se desava sa onom zgradom na pocetku bulevara i onom sivom kod cvetka sto zvrje prazne :)
 
Da li neko zna zasto je medjuratna vila u Krunskoj 66 (ugao sa Smiljanicevom) u raspadu i napustena?

Ogromna je to zgrada, poput ostalih vila u Krunskoj, lepa (tj. bila nekad), sa velikim dvoristem. Onako odokativno rekao bih da ima bar 300 kvadrata. Sve ostale vile u Krunskoj su nekakve rezidencije, ambasade, sedista stranaka i medjunarodnih organizacija, ili jednostavno de luks privatne kuce, a ova zgrada zvrji prazna i napustena i izgleda kao da ce se urusiti.

U cemu je fora? Ko je vlasnik te zgrade?
 
hazard":evesn2rm je napisao(la):
Da li neko zna zasto je medjuratna vila u Krunskoj 66 (ugao sa Smiljanicevom) u raspadu i napustena?

Ogromna je to zgrada, poput ostalih vila u Krunskoj, lepa (tj. bila nekad), sa velikim dvoristem. Onako odokativno rekao bih da ima bar 300 kvadrata. Sve ostale vile u Krunskoj su nekakve rezidencije, ambasade, sedista stranaka i medjunarodnih organizacija, ili jednostavno de luks privatne kuce, a ova zgrada zvrji prazna i napustena i izgleda kao da ce se urusiti.

U cemu je fora? Ko je vlasnik te zgrade?

Ja sam cuo da su u pitanju nerascisceni vlasnicki odnosi. Steta, jer je to zaista jedna od lepsih vila u Krunskoj. Dok nije napustena, bila je prekrivena brsljanom.
 
Veliki broj napustenih objekata i veliki broj ljudi koj spavaju na ulicama. . .
objekti koj su prešli u nadležnost grada mogli bi se bar privremeno iskoristiti dok ne dobiju novu namenu ili vlasnika

Iskoristi ih kao centre gde (naročito zimi) beskucnici mogu da prespavaju . . .
 
Evo nađoh panoramsku fotku sadašnjeg stanja topčiderske pozornice: http://www.360cities.net/image/belgrade-summer-stage
Luk na ulazu i još dosta drugih fotki: http://www.panoramio.com/photo/29002468
Bing Maps: http://binged.it/SMGTaO
Tekst u Politici iz 2009: http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Topchiderska-pozornica-zarasla-u-korov.lt.html

Kad sam devedesetih kao klinac bio tamo, potpuno me je impresioniralo to da u Beogradu postoji takvo mesto, uključujući luk na ulazu, stene sa fosilnim ostacima i celokupan ambijent pozornice. Mislim da je ovo 2009. bila jedna od više najava rekonstrukcije u prošloj deceniji, ali je poslednjih godina pozornica ponovo pala u zaborav i nigde se ne pominje.
 
slika.jpg


Ovih ''kuća'' i drveća više nema, juče su bageri raščistili ceo teren, ostale su samo još dve kuće ali mislim da će i njih srušiti. Inače reč je o lokaciji kod Prvog osnovnog suda. Čini mi se da je Zepter to kupio još pre nekoliko godina.

Neko gradilište nam predstoji ovde. :gobb:
 
konačno da nestane to selo u sred novog beograda. nadamo se nekom dobrom stambeno poslovnom kompleksu.
 
Vrh