Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Moze koja rijec vise cime su se bavili gugl nesto stuca
 
@direktor SVETLOST AD ELEKTROTEHNIČKO PREDUZEĆE POSTAVLJANJE ELEKTRO INSTALACIJA I OPREME.
 
Hvala vi sad mogu da prekopam da vidim kad i kako su ih sahranili
 
Privatizovao ih Ex Pro iz Gospodra Vucica negde 2003-2004, pokusali da zavedu teror, pobegli im glavni ljudi u roku od godinu dana, povukli najbolje ljude iz firme kod sebe u nove firme, preuzeli i poslove pa su se ugasili posle par godina kao preptoslednja od velikih elektro montazerskih firmi iz bivseg sistema. Elektron, Montaža, Iskra Zemun, Beogradmontaža, Svetlost, Projektomontaža. Sve to je ugašeno nakon privatizacije, jedino je Elektron naje*******ao u nekoj polu-priv varijanti krajem 90-tih.

Pored ove zgrade u Francuskoj u kojoj je bila direkcija i projektni biro, imali su i proizvodni pogon-radionicu čini mi se u Bara Veneciji.
 
Hvala na ovim detaljima mozda je namjerno zaveo teror kako bi rastjero ljude [trebala mu zgrada na ekstra lokaciji ] sad izgleda nezna ni stace sa istom , covjece koliko je bag** firmi pogasila
 
Sto ne proda zgradu? Na Dorcolu u Solunskoj 34 postoji i svetleca reklama Svjetlost. Stalno sam ih mesao kad krenem peske ka trgu.
 
Zamolio bih za malu pomoc clanova koji su upoznati sa ovom temom. Mozda jeste malo nevezano za temu ali ovde jedino sam uspeo da nadjem i priblizno ono sto trazim.

U potrezi sam za napustenom fabrikom, gradilistem ili bilo cime slicnim. U svrhe je odigravanja Airsoft susreta (slicno paintballu). Slicne lokacije postoje i koriste se u te svrhe na nekoliko lokacija u Beogradu ali smo uvek u potrazi za novima. Jedna takva je napustena fabrika secera u padinskoj skeli

Pozeljno je da lokacija bude sto izolovanija, zarad bezbednosti stanovnistva, i naravno nigde se ne bi ulazilo na divljaka vec iskljucivo u dogovoru sa vlasnicima. Bitno je napomenuti i da ovo nije ni u kakve komercijalne svrhe vec iskljucivo za ljude koji se bave airsoftom iz hobija. Za sada bih samo zamolio za predloge potencijalnih lokacija.

Hvala unapred
 
Имате недовршено/напуштено насеље у Гроцкој, Клуз је ваљда почео да их гради али су стали па десетак зграда блеји напуштено. Издвојене су од насеља па је безбедно и за право оружје :D
 
Somi303":ug95iilf je napisao(la):
Имате недовршено/напуштено насеље у Гроцкој, Клуз је ваљда почео да их гради али су стали па десетак зграда блеји напуштено. Издвојене су од насеља па је безбедно и за право оружје :D
/
Hvala puno, jel moze malo detaljnije gde se to u Grockoj nalazi? Nisam upoznat sa lokacijom.

Edit: Nasao

Odnosno, nasao sam ako si mislio na napustenu PKB fabriku za preradu voca. Ako si mislio na nesto drugo molim te linkuj. Hvala puno.
 
На другу локацију сам мислио, али не могу да ти дам линк јер сам преко тапатока на форуму. Ако неко други зна где је нека да линк.
 
Ово је најбоље што могу
6df6f2e693b5ec763f733c4cf1fb8db5.jpg

Плаво заокружено су те зграде, једна изгледа има кров док остале имају само бетон.
Зелено је АиНК пумпа која се налази на Смедеревском путу, док је сиво Индустрија прецизне механике.
 
Hvala nasao sam. Sto vise predloga to bolje i hvala vam puno svima unapred.
 
Zemun ima dosta napustenih i zapustenih objekata

dsc05141.jpg


dsc05143.jpg


zavrseno samo spolja

dsc05094.jpg


napusteno zapusteno

dsc05097.jpg


dsc05095.jpg


dsc05096.jpg
 
samo sto se nesrusi napusteno zemun

dsc05101.jpg


ka gardos kuli

dsc05117.jpg


ovakivh ima par u nizu

dsc05112.jpg
 
U cingrijnoj zgrada koja je dugo bila napustena je zavrsena

20150324165040.jpg
 
Nekadasnji prvi hipermarket u Beogradu - Rodic


rodic.jpg


:roll:
 
Sta se desilo sa zgradom i zbog cega su je ocerupali svasta
 
Vrh