Šta je novo?

Napušteni objekti i lokacije

Немам појма, кримоса су вероватно кокнули у сачекуши пре него што је завршио ...

Да је мастер дивљине сам скоро извалио кад сам у катастру гледао Рајићеву. У питању је катастарска парцела 486, КО Стари град, тј. површина улице Цара Уроша.

2j3qgbs.jpg
 
Uf, ovo bi bio siguran zicer za Malog i Vesića na Studiju B.
 
Pa Relja ti si stavljao link iz otpisanih gdje je plac prazan , da nije bila neka zgrada koja je stradala u nekom od bombardovanja.U kom smislu zicer da zvrse ili sruse , zavisi kad je tacno gradjeno
 
Evo, sad sam uvećao avio snimak iz 1933, jasno se ističe isti ovaj kalkan, kao i u Otpisanima.
Što naravno ne znači da na tom ćošku tada nije stajala neka prizemna zgrada, ali neka višespratna - nije.
 
nezvanicno je u pitanju pokojni Zoran Uskokovic, dal je istina ne znam.
Iako se mozda necete sloziti, deluje mi kao da bi tu legla zgrada, jer kuca do ove divlje gradnje nema reprezentativnu fasadu, tj bocna strana bi mogla biti docarana nekim muralom ali to je maksimum.
Mnogo je nezgodno kako resiti ta stara jezgra novim objektima, a da ne bude cuveno uklapanje po razlicitosti.
 
@Galeks
pre razmatranja popunjavanja prostora i golom kalkanu susedne ygrade, treba uzeti u obzir i da ova skelet zaklanja lepu staru zgradu na uglu sa Cincar Jankovom.

Goli kalkan se lako da srediti: muralom, puzavicom, nekim drugim zelenilom...možda čak i postavljanjem lažne fasade...
Što reče Mekbejn, mesto je dušu dalo za plato, urbani džep, možda parkić sa česmom...
 
relja":v4k2krj3 je napisao(la):
@Galeks
pre razmatranja popunjavanja prostora i golom kalkanu susedne ygrade, treba uzeti u obzir i da ova skelet zaklanja lepu staru zgradu na uglu sa Cincar Jankovom.

Goli kalkan se lako da srediti: muralom, puzavicom, nekim drugim zelenilom...možda čak i postavljanjem lažne fasade...
Što reče Mekbejn, mesto je dušu dalo za plato, urbani džep, možda parkić sa česmom...

Kada bolje pogledam, deluje mi kao da ste u pravu. Prosetacu se ovih dana bas da pogledam, pa mozda i koju fotku napravim.
 
Ja da se pitam, tu bi se presadilo jedno veliko drvo iz nekog rasadnika, i ništa više.
 
Vojvode savatija

20150419135428.jpg


Karicka kod cvetka ulaz u garazu khm somi

dsc05460.jpg
 
Ddonja bjela klima pripada bibiloteci koja je u djelu prizemlja ima ulaz iz gp a ovo je u lickoj , nema potrebe da citiras sliku ispod koje direkt pises zatrpavas forum procitaj malo prvila
 
Sudeci po nekim izjavama u RTS1 dneniku
Izgleda da su shvatili koliko para za punjenje kase leži u objektima i lokacijama napuštenim više od 5 god.
kako god da urade.... bice napokon nekog pomaka iz Bg žabokrečine :)
 
Hajde kad kažeš :)
понедељак, 27. апр 2015, 19:30
.....oко неких локација постоји проблем што има више интересних група које из неког разлога одуговлаче са судским споровима. Ово је повезано и са корупцијом у правосуђу и онда врло често и не може да се распетља ко је заправо власник, ко је шта продао у чије име....
.....Ми тренутно разговарамо са Министарством финансија како да решимо да те фирме, те локације фирми које су се нашле у стечају не буду предмет трговине стечајних управника, већ да оне буду враћене Граду, а да стечајни управници могу да наплате у стечајну масу новац које су те фирме платиле за локацију и да се на тај начин намире стечајни повериоци", каже Горан Весић, градски менаџер.
Весић верује ће те локације ускори бити регулисане......
....Уколико инвеститор не заврши објекат у року, плаћа порез на имовину као да је објекат изграђен....

Izvor RTS1 : http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B0.html

evo uz izvor i link za ceo tekst :)
 
Vrh