Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Da li se nekome desilo da se tag uspešno očita na ulaznoj i izlaznoj rampi i da se potom NE naplati putarima? Naime, ušao sam na auto-put kroz naplatnu stanicu Šabac i izašao u Beogradu (Šimanovci) na ekranu je pisalo da je putarina 300 din , potom sam ponovo prošao kroz naplatu stanicu u Obrenovcu i izašao u Lajkovcu, tu je putarina 190 din. Sve rampe su se uredno podigle na svim stranicama i čuo se "bip" iz taga svaki put kad sam prolazio. Sutradan sam proverio u aplikaciji ENPay i fakturisana je samo (druga) deonica Obrenovac - Lajkovac od 190 din, bilo mi je na prvu čudno jer nema prve deonice (ŠA - BG/Šimanovci), pozvao sam ENPay (Allyes d.o.o.) i rekli su da nema evidencije da sam prošao deonicu Šabac - Beograd, da oni dobijaju u 5 ujutru sve izveštaje za svoje korisnike i da će proveriti opet sve i za par dana bi trebalo da bude prikazano na aplikaciji. Evo prošlo je 4 dana i ništa se nije promenilo. U glavnom, da li da se pravim naivan i zanemarim to ili da tražim da mi "otkucaju" i tu deonicu, da se razumemo nije 300 din neka para, nego me zanima šta može da se desi u najgorem slučaju?
Hvala.
 
Tako je bilo na početku sa Moravskim, meni su jednom BG-Kruševac Zapad naplatili posle 2 meseca.
 
Ljudi pa gde je taj "Верификациони код" ne mogu da se registrujem za makedoniju
 
Kupio sam tag na benzinskoj pumpi, izgleda da su trebali neki ugovor da mi naprave a nisu pa zato i nemam verifikacioni kod?
 
A i na benzinskim pumpama su većinom prepaid tagovi, verovatno ćeš morati da ga rekonfigurišeš na Toll4All.
 
Ne razumem koja registracija bez nasih slova? Kupio sam postpaid su imali i aktivirao sam ga tu nema problema.
 
Ako si ga aktivirao, na istom nalogu samo dodajes karticu za Makedoniju ne registrujes se ponovo na Toll4All
 
Ne razumem koja registracija bez nasih slova? Kupio sam postpaid su imali i aktivirao sam ga tu nema problema.
Misli se na poslednja dva slova na registarske oznake, tj: „Možete unositi i domaće i strane registracione oznaka vozila, upisuje se registraciona oznaka vozila bez slova sa kvačicama – npr. Š=S, Ć=C, Ž=Z itd. primera radi ČA=CA, VŠ=VS, KŠ=KS, PŽ=PZ itd.“
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: Ris
Pozdrav,

Mogu li ja iz BiH da kupim tag u pošti ili MTS-u i dodam BiH tablice na toll4all? Hvala
 
Hvala na brzom odgovoru. Kako sam razumio, reg oznake, ime i prezime i sve ostalo bitno, se sve unosi na platformu prilikom registracije?

U BG-u sam kroz 10 dana, pa javim jesam li uspio :)
 
Da li se nekome desilo da se tag uspešno očita na ulaznoj i izlaznoj rampi i da se potom NE naplati putarima? Naime, ušao sam na auto-put kroz naplatnu stanicu Šabac i izašao u Beogradu (Šimanovci) na ekranu je pisalo da je putarina 300 din , potom sam ponovo prošao kroz naplatu stanicu u Obrenovcu i izašao u Lajkovcu, tu je putarina 190 din. Sve rampe su se uredno podigle na svim stranicama i čuo se "bip" iz taga svaki put kad sam prolazio. Sutradan sam proverio u aplikaciji ENPay i fakturisana je samo (druga) deonica Obrenovac - Lajkovac od 190 din, bilo mi je na prvu čudno jer nema prve deonice (ŠA - BG/Šimanovci), pozvao sam ENPay (Allyes d.o.o.) i rekli su da nema evidencije da sam prošao deonicu Šabac - Beograd, da oni dobijaju u 5 ujutru sve izveštaje za svoje korisnike i da će proveriti opet sve i za par dana bi trebalo da bude prikazano na aplikaciji. Evo prošlo je 4 dana i ništa se nije promenilo. U glavnom, da li da se pravim naivan i zanemarim to ili da tražim da mi "otkucaju" i tu deonicu, da se razumemo nije 300 din neka para, nego me zanima šta može da se desi u najgorem slučaju?
Hvala.
To je taj prvi Srpski(Čileanski)sistem koji nikako da proradi kako treba jer onaj sa Zvezdare nije bio dovoljno Srpski.
Jedna od stvari koje mene na tom sistemu nervira je blizina rampe do same kabine pa moram baš usporiti kao u Makedoniji a i što na displeju ne vidim svoje podatke i stanje kredita i cenu.
Zanimljivo bi bilo saznati koliko je ljudi imalo sličnu situaciju i koliko ljudi mora biti angažovano da sve to naknadno obradi i da li su sve obradjene uopšte.
Ovo je ovde Balkan kaže ona pesma.
 
Probao TAG u Crnoj Gori. Radi lepo, prolazio sam sa 30 km/h. Štaviše u Mateševu bilo manje gužve na naplatnoj, osim na ENP-u.
 
Od 1 Jula 2024 vozači iz Federacije BIH moći da kroz Hrvatsku osim Macelja i Bine voze sa svojim pripejd tagom koji moraju pre toga konfigurisati na nekoj od ulaznih rampi u Hrvatsku i za njega vežu platnu karticu koju HAC prihvata.

Obrnuto za građane Hrvatske neće trenutno biti moguće da plaćaju preko kartice već će im na tagu biti formiran još jedan pripejd račun preko koga će im skidati novac za autoputrve u FBIH.

Drugim rečima moraće unapred da uplate novac za FBiH puteve

Sve ovo ne važi za Autoputeve Srpske i obrnuto.
 
Probao TAG u Crnoj Gori. Radi lepo, prolazio sam sa 30 km/h. Štaviše u Mateševu bilo manje gužve na naplatnoj, osim na ENP-u.

Da, radi skroz ok. Jedino na naplatnoj za tunel Sozina skoro da mora da se stane ispred rampe iako je preporucena brzina 10km/h, antena je postavljena tik pre rampe. Prvi put kada sam putovao, zaboravim da aktiviran CG na T4A. Stanen malo pre Kolašina, odradim to u nadi da će raditi, medjutim, nije, potredno je neko vreme da aktivacija prodje kroz sistem.
 
Ulogovah se i ja u tag4all za Makedoniju iako sam u Srbiji ostao u EnPay sistemu. U Srbiji sam u petak proverio sve i dalje radi na EnPay platformi, nadam se da neće biti kašljucanja u Makedoniji gde je tag zakačen na tag4all...
Moram da pohvalim da je online registracija vrlo lagana i brza
 
nece, sve radi normalno... samo sto smo mi navikli pun gas u Srbiji, a u Makedoniji mora lepo da se uspori, inace pokupi rampu ocas posla...
 
1720109826936.png
 
Vrh