Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Tako je vec bolje, mozda ti sad i pomognemo:)

Registraciju radis na ovom linku:


Registraciju kucas sve spojeno, bez crtice i slicno, serijski broj, to je serijski broj tag uredjaja, verifikacioni kod ti je kao registracija.

Ostalo popunis sve normalno, email mozes i drugi, ne moras isti kao za ENPay.

Kad prodjes prvi korak, izlazi ti za placanje karticom tj. registracija kartice za Severnu Makedoniju i kad to prodjes i placanje od 1 denar prodje uspesno, sve si zavrsio.

Dobices na email potvrdu da si deo OB i dobices neku random lozinku koj posle mozes da promenis na portalu.
 
Ja sam dobio povratni mail i zavrsio registraciju za par minuta. S tim sto mi je 2 puta failovao onaj prvi korak, pa sam refreshovao stranicu i posle toga je proslo.
 
Da li može da bude problem zato što registracija u sebi ima specijalne karaktere (Ž konkretno)? Jer govori i dalje da je pogrešno.
 
Ovo ti je isecak iz maila, mislio sam da si ga procitao :)
1694518741984.png
 
Ako se plaća sa Visa ili Mastercard karticom koja je vezana za dinarski račun, onda se vrši direktna konverzija iz valute plaćanja u dinare i to po kursu kartičarske kompanije (ne banke) i taj kurs je maltene kao srednji.

Не. Све трансакције у иностранству иду преко евра, као што сам објаснио.
 
Ako je to imejl za Open Balkan, to nama nije nikad ni stiglo.
Prvog dana su slali samo link u povratnom mejlu, sad salju i upustvo sa slikom gde se sta ukucava i ovo oko kvacica.

Ja sam 2 taga registrovao pre njihovog povratnog mejla, mejl stigao 1-2 dana kasnije. U mejlu i pise da ako ste vec registrovali karticu da zanemarite ovaj mejl.
 
Nije nista cudno sto nas ENPay-ovaca ima na zadnjih 10 strana, nas ima puno a vi ,,drzavni" ste statisticka greska.;)

ENPay nije idealan ali je za Puteve Srbije 5 godina ispred sto se tice koncepta oko naplate putarine i omasovljenja koriscenja tagova.

Ta diletantska firma da je radila kako treba ENPay ne bi ni postojao.
 
Elem,

NEKE banke rade dvostruku komverziju, npr MKD-RSD pa onda RSD-EUR
NEKE banke rade direktnu konverziju, npr MKD-EUR

Tako da ste svi u pravu što se toga tiče. Potreno je samo PRE uzimanja kartice raspitati se kako koja banka vrši konverziju.
 
Obzirom koliko se na letovanju potroši te kursne razlike su mi poslednja briga.

Pošto su mi oba taga(OB+Egnatia) išla za Grčku 2 puta evo skrenšota sa cenim u jednom pravcu početkom Avgusta(plavo) i krajem Avgusta(crveno).

U pitanju je Visa Electron Intesa Banke.

1000006089.jpg
 
Evo od danas nova akcija:

Uštedite svoje dragoceno vreme! Zakoračite u svet neograničene mobilnosti uz ENPay!

Kupite svoj POSTPAID TAG putem Enpay aplikacije sačuvanom MASTERCARD® karticom po povoljnoj ceni od 999 RSD. Akcija važi samo za nove korisnike.

ENPay omogućava da rampa uvek bude podignuta, a putarina automatski plaćena direktno sa Vašeg računa. Nema više dopunjavanja TAG-a, nema provere stanja niti čekanja u redovima, registrujte se putem ENPay aplikacije, povežite svoju MASTERCARD® platnu karticu i bez dodatnih troškova brzom trakom stižete na svoju destinaciju štedeći vreme i gorivo.

*POSTPAID TAG uređaj važi za puteve Republike Srbije kao i za zemlje koje su aktivne članice OPEN BALKAN projeka.

Promocije traje od 11. septembra 2023. i traje do 11. oktobra ili do isteka zaliha.
probah danas da uzmem tag i za drugi auto... dodjoh do dela za naplatu, kad ono i dalje 2022 rsd cena... na poziv call centru se niko ne javlja...
 
@StaraMo
Slazem se da ko vec nema devizni racun i karticu vezanu za njega da zbog putarine u Makedoniji ne treba da otvara devizni racun.

Ko vec ima devizni racun sto bi poklanjao bankama ista. Ja nekako ne volim bankama da poklonim ni 1 dinar ako ne moram.

Evo meni 06.09.2023 za 380 denara skinuto 6,19 evra x 117,2 je 725,4 dinara tako da iz principa necu da poklonim banki 40 dinara ako ne moram.
 
Poslednja izmena:
probah danas da uzmem tag i za drugi auto... dodjoh do dela za naplatu, kad ono i dalje 2022 rsd cena... na poziv call centru se niko ne javlja...
Ne moze za postojece korisnike, mora da se izlogujes iz aplikacije pa otvoris novi nalog na novi email, ukucaj podatke na neke od ukucana, i onda ce da ti bude cena 999 dinara.

Ja sam juce porucio novi tag zeninom bratu i bila je cena 999 dinara+ ptt troskovi(ovo mozes da izbegnes ako si iz Beograda i odes licno da uzmes tag kod njih)

U promociji i pise da je samo za nove korisnike tako da ne moras da ih zoves.
 
Nije nista cudno sto nas ENPay-ovaca ima na zadnjih 10 strana, nas ima puno a vi ,,drzavni" ste statisticka greska.;)

ENPay nije idealan ali je za Puteve Srbije 5 godina ispred sto se tice koncepta oko naplate putarine i omasovljenja koriscenja tagova.

Ta diletantska firma da je radila kako treba ENPay ne bi ni postojao.
Evo meni već 3 godine kako nisi odgovorili na mail, sad i ne moraju 😆😆😆
A i na telefon su počeli da se javljaju tek kad su shvatili da im firma visi o koncu. Kad nisu imali konkurenciju korisnička služba nije postojala.
Takođe sam govorio da ta firma nije trebalanni da poatoji da si PS uveli postpaid po starta.
 
Meni je tag star 7 godina, ako mi slucajno crkne ja bataljujem i jedne i druge, samo da Grcka udje u OpenBalkan.

Registrujem grcki tag koji vec imam i dobio ga za dz u OB i placam punu cene putarine u Srbiji.

Bas me briga za njihov bedni popust od 6% jer da bi isplatio kupovinu taga u Srbiji ja treba da napravim putarine u Srbiji za oko 33.000 dinara.

Otpevacu im pesmu za rastanak : A sad adio. a sad adioo...
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo za EnPay aplikacijom je je vrlo dobro, ocena 4/5.
Pokrenuli su pricu oko postpaid taga kada je to bila misaona imenica u Srbiji, nikad nisam imao nikakav problem.
Jedino sto im je korisnicka podrska slabija strana i oko toga bi trebalo da porade, cesto se ne javljaju na telefon, odgovaraju retko ili ponekad i to je zaista problem.
Pre 7 dana sam isao u njihovu glavnu ekspozituru da rekonfigurisem tag, tj prebacim na druge tablice, sve je trajalo bukvalno 2-3 minuta.
Cekanje za aktivaciju Open Balkan 4-5 radnih dana.
Sve u svemu zadovoljan sam.
 
I sam sam vrlo zadovoljan funkcionisanjem En pay sistema bio sve do uvođenja popusta i prelaska na OB.
Tehnički, i dalje su bez premca: akcije za jeftinije tagove, dvonedeljna zbirna naplata...
Ali, otkako je krenuo popust i kasnije umrežavanje tagova na planu komunikacije su pali skroz. Ranije su dnevno odgovarali na mejlove, i onda odjednom muk. Mesecima sam čekao neke odgovore.
I tek sad na kraju, kako neko ovde napisa, kad su videli da pucaju, kad su doživeli egzodus tagova, sve menjaju. Setiše se da žive od nas. Pretpostavljam da ih to debelo košta. Skupa škola, ali nadam se da su izvukli pouke. Ostajem kod njih, a već sam pisao da me je kod njih zadržala samo moje inertnost i što me do odlaska na odmor put nije naveo kroz Bgd da izvadim tag od njih. Sad imaju konkurenciju, i videćemo kako će biti u nastavku.
 
A od Grka, odgovor!
I to na engleskom. Prethodni odgovor je bio nag grčkom.Očito smo ih letos bili zatrpali zahtevima. Poslao sam početkom jula i od tada ništa. Lepo se letos navozah po Grčkoj, plaćajući karticom.
Ako sam ih shvatio, tag će poslati na kućnu adresu a da alternativno mogu da ga preuzmem i na nekoj od ponuđenih naplatnih stanica. Samo ne shvatam kako se izjašnjavam. Mrzelo me da čitam ugovor u prilogu. Samo sam čitao mejl.
 
A od Grka, odgovor!
I to na engleskom. Prethodni odgovor je bio nag grčkom.Očito smo ih letos bili zatrpali zahtevima. Poslao sam početkom jula i od tada ništa. Lepo se letos navozah po Grčkoj, plaćajući karticom.
Ako sam ih shvatio, tag će poslati na kućnu adresu a da alternativno mogu da ga preuzmem i na nekoj od ponuđenih naplatnih stanica. Samo ne shvatam kako se izjašnjavam. Mrzelo me da čitam ugovor u prilogu. Samo sam čitao mejl.
Izjasni se da ti posalju na kucnu adresu i da prihvatas troskove carine( kojih nema).
Lakse ti je da ti stigne na kucnu adresu, otvoris nalog i pred sledecu sezonu ga dopunis karticom koliko ti treba u zavisnosti od lokacije na koju ides.
Ako su ti vec poslali ugovor za potpisivanje, potpisi to na mestima gde su oznacili i skeniraj i vrati ih nazad na email.
 
Poslednja izmena:
Ok. Stavili su krstiće za potpise, već sutra im vraćam jer će mi tag uskoro trebati.
Nijedno vreme koje je navedeno po rampama mi ne odgovara jer ću u svakoj varijanti prolaziti ranije (ka Igumenici ću).
Nadam se da će sad, po završetku sezone, biti ažurniji i da im neće trebati meseci za sledeći korak. A do sledeće sezone, ko zna, možda i Grčku uvežemo u OB.
 
Generalno im treba najvise vremena da obrade zahtev i da ti posalju ugovor.

Ceo proces u junu je trajao od 7-9 dana, od apliciranja za tag do taga na kucnoj adresi.

Znam da kada sam im poslao potpisan ugovor na mejl da mi je stigao tag na adresu za 2-3 dana.

Verujem da ce tako i sada biti jer je prosla sezona.
 
Vrh