Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Stigao mi je tag iz GR, šta dalje
У једном од мејлова добио си верификациони код као нешто типа 2411xxxxxx (Customer ID)

Скини апликацију egnatiaPass na plaу store ili IOS и помоћу тог кода и оног чувеног VAT броја креирај свој налог.

Кад то урадиш и улогујеш се изабери енглески језик и иди на опцију уплата на таг,прати процедуру и исто као било какво друго плаћање додај средства на налог.

Добићеш зелена слова и статус кредита да пише GOOD

П.С.

све то може и преко десктоп рачунара исто и преко сајта Egnatia.


IMG_20230706_083311.jpg
IMG_20230706_083108.jpg
 
Poslednja izmena:
Odradio sve. Znaci ako menjam tablice mora da se menja i TAG?
Ma jok,samo im javite na mail,mada smo već pisali i konstatovali da prolazi i sa starim tablicama.
Nigde u svetu se pripejd ne uporedjuje sa tablicama pa tako ni ovde.Razlog je što imaju mnogo koncesionara na autoputu sa mnogo sistema pa bi ljudi kada bi to saznali masovno šetali tagove od kampera kombija,auta sa prikolicom i negde bi prošli negde ne.

Ovako se većina koja to ne zna poštuje a mali broj zna i menja vozila.

Naravno promena kategorije bi bila i prekšaj jer biste zakinuli na iznosu.

Znaci zaključak za vozila iste kategorije radi bez problema iako su tablice različite.
 
1688634969236.png


Enpay se aktivno reklamira, bez naznaka da će biti u OB iako ih ljudi u komentarimato pitaju.
 
Pa ne idu valjda svi kolima u Grčku na more i to preko Makedonije ? OB trenutno ne znači mnogo za veliku većinu vozača. Ako se proširi i na ostale okolne zmlje tek tada se može računati kao bitan faktor.
 
Poslednja izmena:
Nedovoljno se objašnjava i narod je zbunjen.

Ključna reč je Postpejd a OB je upravo to.

Recimo Enpay je u slučaju prelaska sa pripejda jod njih na postpejd zamrzavao preostali novac na tagu.

Open Balkan nudi povraćaj na žiro račun.

O prednostima sa dopunama da ne govorim.

Manje potrebe za mestima za dopunu znači manji broj ljudi i opterećenja budžeta.

Itd itd,takvi tagovi će raditi u Celoj Srbiji a svaka nova zemlja je samo benefit
 
Ne postoji bolja stvar od taga ko makar jednom vozi autoputem. Prošle godine sam čekao tačno 35min na prvoj grčkoj naplatnoj rampi. Da sam imao tag ne bi čekao. Nisam tada ni znao da stranci mogu imati tag.
Zašto bi uopšte razmišljao da li će biti gužve ikada više, zbog 2000din za nas tag ili za potrošenih 15min i 0din za grčki tag.
Još uvek nisam svoj prepaid tag prebacio na OB, radno vreme mi nikako nije odgovaralo(do 16h) ali sad vidim da su uključili i AMSS koji rade do 22h pa ću verovatno posle povratka sa mora prebaciti. Za ovaj odlazak sam sve pripremio, dopunio naš tag, online uplatio na makedonsku karticu i grčki tag.
 
Evo polako stižu aktuelne informacije o Grčkom tagu,slika pozajmljena sa domaćeg foruma govori da tag radi i kada ga date prijateljima.

Relacija Evzoni-Paralija čak je na dve stanice dobio popust.

Screenshot_2023-07-06-23-57-49-716_com.android.chrome-edit.jpg
Screenshot_2023-07-06-23-58-14-324_com.android.chrome-edit.jpg
 
Poslednja izmena:
Prošle godine slična situacija na putu ka Jonskoj obali, na par naplatnih rampi....Sećam se da sam pomislio da su Grci kao i mi...:)

To me i navelo da uzmem tag u povratku.
 
Narod se na tehničke novotarije teško navikava ,eto primera i Grčke u kojoj ga daju besplatno a kad se navikne posle 20 godina tehnologija se potpuno promeni tako da opet bude frustriran i kaže sam sebi ,eto bio sam u pravu što to nisam kupio.

Tag imam od 2008 godine i mislim da je odlična stvar naravno.
 
Razmisljam da predjem sa svog prepaid tag-a kojeg imam jako dugo, sigurno 6-7 godina na postpaid. Ono sto me zanima je uticaj bas te okolnosti starosti tag-a na isplativost prekonfiguracije starog tag-a. Ako se dobro sjecam, ako baterija 'crkne', ja moram da kupim novi tag? Ako je to tacno, mogu doci u situaciju da prekonigurisem stari tag, i nakon nekog kratkog vremena moram da kupim i konfigurisem novi tag ako mi stari otkaze?
 
Razmisljam da predjem sa svog prepaid tag-a kojeg imam jako dugo, sigurno 6-7 godina na postpaid. Ono sto me zanima je uticaj bas te okolnosti starosti tag-a na isplativost prekonfiguracije starog tag-a. Ako se dobro sjecam, ako baterija 'crkne', ja moram da kupim novi tag? Ako je to tacno, mogu doci u situaciju da prekonigurisem stari tag, i nakon nekog kratkog vremena moram da kupim i konfigurisem novi tag ako mi stari otkaze?
Od 5 pa do čak 9 godina može trajati.
Prekonfigurišete ga svakako,novac sa taga Putevi u nekom periodu vraćaju a posče toga novi možete kupiti u bilo kojoj Pošti i konfigurisati iz fotelje bez potrebe da idete u Puteve.
 
Od ljudi koji putuju ka Ohridu sam čuo da OB ne radi na tom autoputu, već samo ka Grčkoj.
 
Hrvatska krajem sledeće godine uvodi novi sistem naplate putarine, tako da… https://n1info.rs/magazin/auto/hrvatska-uvodi-novi-sistem-naplate-putarine/
 
Vrh