Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Par postova gore ćeš naći odgovor kompanije Allyes doo koja je vlasnik plaforme ENPay.

Ukratko popusta nema,ono što vidiš na displeju će biti skinuto sa kartice.
Hvala za info ali bezobrazluk onda od Allyes firme. Jer kad mi je stigao davnih dana tag,bio je upakovan i obelezen uredno od JP Putevi Srbije...kakve veze ima da li je pripaid ili postpaid,tag je tag koliko ja razumem tehnologiju...vrlo je moguce naknadno obracunati popust...treba se obratiti JP Putevi Srbije i traziti njihovo objasnjenje.
 
Enpay tj. Allyes je polako završio sa tim biznisom. Trajaće po inerciji još neko vreme, ali to je to. Makaze u kojima su radili, imajući taj vrlo nestabilan biznis model koji se bazirao na količinskom popustu i inerciji JP, su se zatvorile. Mislim i da su oni ok sa tim, ceo biznis su tretirali kao privremen i vidljivo nisu mnogo ulagali u npr ljude i prostor.

Ipak, nemamo zašto da budemo nezadovoljni, budući da su par godina omogucavali post paid opciju, dok inertno JP nije radilo ništa na tome. Sada je neko odlučio da je Allyes postao prevelik (ili ovi nisu dali kome treba šta treba) i praktično su ovim popustom, direktno krajnjim korisnicima, izbačeni iz priče.
 
Imam TAG koji sam povezao u Allyes ENPay. Pošto mi je preveliko cimanje da nosim tag prvo u Allyes pa onda još i u Ustaničku, a nisam ni iz Beograda, da li mogu postojeći tag jednostavno da “zaboravim” i kupim novi u Pošti i povežem ga u Open Balkan? Ne znam da li je bitna registracija vozila ili već nešto…


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Imam TAG koji sam povezao u Allyes ENPay. Pošto mi je preveliko cimanje da nosim tag prvo u Allyes pa onda još i u Ustaničku, a nisam ni iz Beograda, da li mogu postojeći tag jednostavno da “zaboravim” i kupim novi u Pošti i povežem ga u Open Balkan? Ne znam da li je bitna registracija vozila ili već nešto…


Sent from my iPad using Tapatalk
Možeš. Uzeo sam drugi tag, vezao ga za iste tablice.
Ovaj drugi planiram da povežem na Open balkan kad potrošim kredit.
 
Mislim da možeš jer ne vode tu vrstu evidencije ali zbog sebe i platne kartice vidi da regulišeš taj svoj nalog.

Mnogi Enpay korisnici će sada napraviti isti potez i pojaviće se gomila tagova koji su ustvari živi i mogu remetiti rad sistema.

Tu bi sada Enppay trebao te tagove da opozove funkcionalno iz prometa i da se stave na blok listu.Naravno oni su vlasništvo lica ali bi morali biti vraćeni na fabrička podešavanja.

Inace veliki broj korisnika ima po dva taga ,ima i onih kojima su upali iza table pa svaki put zbune sistem kada prolaze rampe a nisu ih prijavili kao izgubljine itd itd.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima i još jedno pitanje da li neko zna da li može postom možda da se pošalje i u Ustaničku na prekonfiguraciju i da li sve ovo može neko drugi da odradi za mene?
 
Hvala svima na odgovorima i još jedno pitanje da li neko zna da li može postom možda da se pošalje i u Ustaničku na prekonfiguraciju i da li sve ovo može neko drugi da odradi za mene?
Kada sam ga prebacivao sa pripejda na postpejd, to mi je drugar uradio(nisam isao lično). Poslao sam po njemu tag i moju karticu.
Verujem da moze isto i u suprotnom smeru.

Edit: Nosio je on svoj, pa poneo i moj tag.
 
Hocete mi reci da ce tagovi uzeti preko postpaid u Allyes u nekom trenutku biti neupotrebljivi ili ce automatski JP Putevi Srbije preuzeti jer iskreno meni samo znaci postpaid opcija,prepaid me nezanima jer ne zalim da uplacujem pare unapred. Ova opcija mi je kulturnija i efikasnija ali i brza i nema gubljenja sa svracanjem i uplacivanjem i vodjenjem racuna o stanu kredita.
 
To verujem da trenutno, niko pouzdano, ne zna.

Open Balkan ima popust od 6%. Allyes ga nema.
Ako korisnici budu masovno prelazili na Open Balkan, verovatno u jednom trenutku i to sto ste napisali bude opcija.
U svakom slučaju i Open Balkan ima opciju postpejda.
 
To verujem da trenutno, niko pouzdano, ne zna.

Open Balkan ima popust od 6%. Allyes ga nema.
Ako korisnici budu masovno prelazili na Open Balkan, verovatno u jednom trenutku i to sto ste napisali bude opcija.
U svakom slučaju i Open Balkan ima opciju postpejda.
Kad se vrši skidanje para s računa kod opcije postpejda u OB. Koliko dana prođe od prolaska do skidanja ili se to radi momentalno?
 
Hvala na info @dumax. Znaci proces prelaska je prvo u Allyes pa onda JP Open Balkan?
Objašnjeno je na prethodnim stranama, ali ponoviću.
Ako ste trenutno na postpaidu kod Allyesа, a želite da pređete u Open Balkan, prvo mora da se tag vrati na pripejd. Neko je napisao da može i putem mejla da se zatraži rekonfiguracija taga. A potom se tag nosi u Open Balkan da se prebaci u postpejd režim.
 
Kad se vrši skidanje para s računa kod opcije postpejda u OB. Koliko dana prođe od prolaska do skidanja ili se to radi momentalno?
Edit: ne pročitah najbolje pa dadoh pogresan odg. Evo ispravke.
Ne znam za OB, tag mi je jos uvek pripejd.
 
Poslednja izmena:
Danas sam prekonfigurisao TAG sa Enpay na pepaid. Procedura traje 3 minuta, treba vam tag i lična karta. Dobijete rekonfigurisan tag na vaše lično ime i priznanicu da je radnja izvršena. Išao sam direktno u sedište u Milutina Milankovića. A kad se nakanim ću da odem u Puteve za OB.

Bilo bi dobro kad bi prepaid tag mogao onlajn da se prebaci u open balkan :)
 
da li se svi tagovi koji su izdati mesec dana automatski u OB re\imu ili se moraju konfigurisati posebno
 
Nije mi jasno čemu služi portal za onlajn registraciju TAGa na OB??? Da li je ovo ikad proradilo?


1681895783957.png
 
Hajde da mi neko pomogne sa rezimiram:
Izlazim iz Enpay i prelazim u OB.
Šta i gde prvo radim da bih regonfigurisao tag na prepaid?
Zatim se prijavljujem na OB. Kako i gde?
Mogu li to sve da završim u jednom danu kad dođem u Bg? Da li su potrebni kakvi papiri od taga (moj je od starta postpaid)?
Adrese me zanimaju
 
Hajde da mi neko pomogne sa rezimiram:
Izlazim iz Enpay i prelazim u OB.
Šta i gde prvo radim da bih regonfigurisao tag na prepaid?
Zatim se prijavljujem na OB. Kako i gde?
Mogu li to sve da završim u jednom danu kad dođem u Bg? Da li su potrebni kakvi papiri od taga (moj je od starta postpaid)?
Adrese me zanimaju
1 korak.
Screenshot_2023-04-19-11-42-59-290_com.android.chrome-edit.jpg



2 korak

Screenshot_2023-04-19-11-43-24-111_com.android.chrome-edit.jpg


Poneses tag sa sobom ,saobracajnu,licnu kartu i platnu karticu.Pazi na radno vreme.
 
Moze li samo neko jos jednom da potvrdi da li u putevima tag OB ili koji vec tag moze da bude postpaid jer prethodnik je pomenuo platnu karticu,kontam to je postpaid opcija. Hvala jos jednom svima na informacijama.
 
Moze li samo neko jos jednom da potvrdi da li u putevima tag OB ili koji vec tag moze da bude postpaid jer prethodnik je pomenuo platnu karticu,kontam to je postpaid opcija. Hvala jos jednom svima na informacijama.
Postpejd ali sa sistemom obezbeđenja preko platne kartice.

Fizička lica nemaju kao pravna opciju da plate račun na kraju meseca kao što to imaš u MTS,Telenoru itd.

Znači pravna lica daju bankarsku garanciju i zato dobiju postpejd status.

A fizička lica daju svoju platnu karticu i skida im se u roku od 24h da bi se javno preduzeće obezbedilo od prekomernog zaduženja korisnika.

Znači ako nemaš para na kartici ,zvaće te telefonom, ako i dalje nemaš staviće te na blok listu i verovatno pokrenuti tužbu,naravno ako si se vozio i koristio autoput.

Ako tag miruje nemaš nikakvih obaveza.
 
2000 rsd nije vredno ovog cimanja koje su smislili... I ne žive svi koji koriste TAG u Beogradu.
 
Postpejd ali sa sistemom obezbeđenja preko platne kartice.

Fizička lica nemaju kao pravna opciju da plate račun na kraju meseca kao što to imaš u MTS,Telenoru itd.

Znači pravna lica daju bankarsku garanciju i zato dobiju postpejd status.

A fizička lica daju svoju platnu karticu i skida im se u roku od 24h da bi se javno preduzeće obezbedilo od prekomernog zaduženja korisnika.

Znači ako nemaš para na kartici ,zvaće te telefonom, ako i dalje nemaš staviće te na blok listu i verovatno pokrenuti tužbu,naravno ako si se vozio i koristio autoput.

Ako tag miruje nemaš nikakvih obaveza.
A Enpay je pravno lice na koje se vodio tag i zbog toga je moglo da se naplaćuje odloženo u njihpvom sistemu. Enpay garantuje za naplatu.
 
Vrh