Šta je novo?

Naplata putarine: vinjete, naplatne rampe, TAG uređaji

Ja sam jednom "malo brze", hteo da prodjem, isao sam ne vise od 55-60 sigurno... nije ocitao iz nekog razloga... morao sam da kocim... za dlaku da probijem rampu...a kako sam stao tag je rekao biip i rampa se podigla... Vrlo traumaticno iskustvo...

Da, moze da se prodje na 60... Ali sta ako nesto zakaze.
Nema zezanja ljudi! Stvarno nije bitno da li ides 60 ili 40, bitno je da prodjes ;)
 
Slažem se sa vama, ja ubacim u treću i pustim gas i idem oko 50 pre zone učitavanja, pa sporije u zoni, dok ne čujem tag. Obično učita na samom startu, brzina bude 45-50. Nakon što čujem, krećem da dodajem gas. To kad nema nikog ispred naravno. Ako ima, pustim ga da malo odmakne, pa za njim polako.
 
Uz malu napomenu da nikad ne treba ići za nekim ako je neki drugi prolaz slobodan... x puta će se desiti da taj ispred mora da stane jer je: promašio kanal, ne radi mu tag, nije uplatio kredit itd....

Ako već nema izbora i moraš da ideš za nekim - tek tad oprez oprez oprez!
 
Da li neko ima informaciju da li će sadašnji TAG uređaji moži da se koriste za Albaniju i Makedoniju ili će morati neki novi da se uzimaju?
 
Ja sam jutros komotno ukocio pri prolasku od nekih 55kmh.
Naravno uzeo sam novi tag vezan na karticu i javio je da nemam dovoljno kredita :D Srbijoooooo, najlepsa bajko...
 
Da li neko ima informaciju da li će sadašnji TAG uređaji moži da se koriste za Albaniju i Makedoniju ili će morati neki novi da se uzimaju?
Moći će uz prekonfiguraciju na prodajnom mestu i registraciju kartice platne ali kao što rekoh čeka se stav druge dve države o pojedinostima...Makedoncima sistem održavaju Turci i svakako imaju ugovore po kojima rade a ovakve promene su tektonske pa je pitanje kako će i koliko sve koštati njihovo preduzeće.Još zanimljiviji su Albanci kojima sistem rade Italijani i sigurno im nije prvi prioritet Open Balkan....Zanimljivo je da Albanci imaju ukupno samo 2 trake za elektronsku naplatu putarine,otprilike onoliko koliko trenutno ima rampa Ražanj.
 
Jedno, mozda glupo pitanje, da li kada udjem u Makedoniju da sklanjam tag koji mi je zalepljen na sofersajbni?
 
@StaraMo jedno pitanje, oprosti ako je vec bilo, kad krene ovaj Balkan Open ili kako ga vec zovu, preko sajta puteva srbije imacemo registraciju gde cemo spojiti tag sa platnom karticom i naplata bi isla preko platne kartice, da li ce tako biti ili nesto drugacije? Ja sam ukapirao da ce tako biti. Prepostavljam da ce naplata ici preko kartice nebitno kojim autoputem se vozio (u okvriu Balakn Opena naravno).
 
Makedonci su smešni, hoće kao da izbace tačkastu naplatu a novi autoput Skoplje-Štip-Strumica isto ima tačkastu naplatu, čak na petljama nisu napravljena proširenja za ako nekad budu uvodili zatvoren sistem....možda i oni planiraju vinjete nekada.
 
Već mi se nekoliko puta desilo na Pakovraću na ulazu da čekam nekoliko vozila na enp. Samo je jedan kanal za ulaz i jutros sam imao tri auta i kamion ispred sebe. Ostali, za karticu- prazni. Ne znam da li se i na ostalim kanalima može ući sa tagom. Neko je to napisao pre neki dan da je moguće, ali nisam imao hrabrosti da isprobavam.
A uparivanje makedonske naplate sa našim tagom bilo bi vrlo lepo. Ne samo što nema zaustavljanja, već i zbog plaćanja - ne razmišljam o sitnom novcu ili dopuni njihove kartice, a račun dođe kasnije, kao i kod naše putarine
 
Na Pakovracu su pretpostavljam problem ljudi koji ne razumeju da je to traka za ENP pa moraju u rikverc da bi dosli na traku gde se uzima ulaznica. u Vrčinu je to najredovnija pojava, pretpostavljam da je i na ostalim čeonim rampama isto.
 
Već mi se nekoliko puta desilo na Pakovraću na ulazu da čekam nekoliko vozila na enp. Samo je jedan kanal za ulaz i jutros sam imao tri auta i kamion ispred sebe. Ostali, za karticu- prazni. Ne znam da li se i na ostalim kanalima može ući sa tagom. Neko je to napisao pre neki dan da je moguće, ali nisam imao hrabrosti da isprobavam.
A uparivanje makedonske naplate sa našim tagom bilo bi vrlo lepo. Ne samo što nema zaustavljanja, već i zbog plaćanja - ne razmišljam o sitnom novcu ili dopuni njihove kartice, a račun dođe kasnije, kao i kod naše putarine
Od otvaranja Pakovraca nisam uspeo da prodjem na ENP a da ne propustim nekog ko je pogresio i vraca se u rikverc :D Ali bukvalno ni jednom. Mislice ljudi da preterujem ali bas se potrefilo
 
@StaraMo jedno pitanje, oprosti ako je vec bilo, kad krene ovaj Balkan Open ili kako ga vec zovu, preko sajta puteva srbije imacemo registraciju gde cemo spojiti tag sa platnom karticom i naplata bi isla preko platne kartice, da li ce tako biti ili nesto drugacije? Ja sam ukapirao da ce tako biti. Prepostavljam da ce naplata ici preko kartice nebitno kojim autoputem se vozio (u okvriu Balakn Opena naravno).
Putevi Srbije imaju mnogo projekata koji su planirani a medju njima je i aplikacija za mobilne telefone koja bi imala poseban stvarno funkcionalan deo vezan za elelektronsku naplatu.Open Balkan je sada dosao kao "Hitnost" i dogadaji prestizu jedni druge...Sta god da ti u ovoj fazi odgovorim slagao bih te tako da moramo sacekati.Svakako pokusacu medju prvima da dam tacne informacije klada ih budem stvarno imao.
 
Pisah neki dan o gužvi na enp na Pakovraću. Evo slike od malopre iz Preljine sa istim problemom.
Nisam doživljavap da neko pogreši, već ima više vozila koja bi u istom trenutku da uđu u 1 kanal. Potrebno je više enp ulaza u Preljini i Pakovraću.
Slika je sa jedne lokalne saobraćajne grupe.
IMG-8ae8e952b0d57157094f3cad2a9240d5-V.jpg
 
A sad dobih drugu poruku od enp da nisu uspeli da naplate 0,00 dinara sa mog računa za dva prolaska Preljina - Pakovraće od pre 2 nedelje. Poslao sam im mejl za razjašnjenje. U međuvremenu sam prošle nedelje koristio ap i pod naplatom i sad čekam da i za to stigne račun. Već sam imao ranije prolaske i nikad nije bilo problema i kad je 0,00 i kad je veći iznos
 
Imao sam istu situaciju, odgovorili su mi da ne može automatski da se blokira tag i da ne brinem za to, svakako je 0 dinara cena i na 4 dana će stizati ti mejlovi da je neuspešno pokušana naplata (verovatno će stizati do prve naplate), a da će problem rešiti tako što će preći na drugog operatera za naplatu, i da je to u toku. Manje više je to to, sem dosadnih mejlova, ne bi trebalo da ti blokiraju tag jer 2-3 puta nije naplaćen račun. Ne znam zašto to nisu rešili da ako je 0, ne pokušava naplatu, ili da zaduži 1 dinar, i vrati ti ga odmah. Ali pretpostavljam da će uskoro to rešiti.
 
Preljina - Pakovraće, imam enp, pa piše u sekund. Čini mi se da je 11-12km, laganom vožnjom baš (oko 100km/h), ja prošao za 8 minuta i 16 sekundi. Ovo je od rampe do rampe. Može minut brže sigurno. Ali se zaobiđe Čačak i svi semafori, mnogo dobra opcija kad ideš iz našeg pravca (PP, PB) za Kragujevac, Kraljevo ili slično.
 
Vrh