Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Meni ne radi više, restartovao sam aplikaciju na Android 11 i to je to, iskače isto obaveštenje.
 
Meni je radila do pre 5 minuta, sad više ne. Ne radi mi ni USSD servis, a radio je jutros.


IMG_2008.png
 
Скинуо сам старију верзију апликације, али не приказује ниједно возило када отворим станицу.
 
nekada je putem slanja SMS-a bilo moguce na stanici saznati za koliko vremena dolazi autobus.
Sada to izgleda ne radi?
 
Ne radi ni to. I to ie bio deo busplus sistema i gps praćenja. Moramo da čekamo novo rešenje.
 
Zanemarite aplikacija opet proradila.
Edit u 13:21 svi natpisi linija su preimenovani u Servis nedostupan zbog raskida ugovora:

IMG_2018.jpeg
 

Prilozi

  • IMG_2015.png
    IMG_2015.png
    273,4 KB · Pregleda: 140
Poslednja izmena:
S tim što sad kada se klikne na autobus, pored broja linije piše da je servis nedostupan zbog raskida ugovora :)
 
Невероватно да су ус**ли најбољу ствар везану за гсп а да нису нашли замену за то.
А ако сам добро испратио, нису ни причали о замени.

п.с. Шта је са оним дисплејима на већим станицама, да ли и то иде у заборав?

Мада шта и ја очекујем од неког ко каже да није луд да стави ранац на леђа и уђе у гсп са осталим малограђанством.
 
Malo sam provrteo stare vesti i nisam nigde našao da se jasno kaže će uvid u praćenje vozila imati i putnici, buduća aplikacija se se spominje samo kao način plaćanja karata.
 
Na ios-u još uvek radi
Ja nemam ios. Koristim Samsung Galaxy A53 5G.

Trenutno stanje izgleda ovako:


Tamo gde treba da piše relacija linije, sada piše da servis nije dostupan zbog raskida ugovora. Ali, ipak se bez problema prati vozilo i ima podataka dal je prilagođeno invalidima ili ne.
 
Sve lokacije su zastarjele. Približno od 12:20 API vraća iste koordinate za svako vozilo, tako da ne vidim razloga da pokušam uspostaviti javnu instancu BusPlus-a. Ukoliko neko drugi želi - neka potraži na GitHubu.
 
Aplikacija sad prikazuje nasumične lokacije autobusa, tamo gde im nije trasa ni mesto. Npr 88 u sred belvila. Aplikacija je zvanično mrtva, a ussd ne radi od 12:35 tako da je to vreme kada su sve pogasili.

IMG_2024.jpeg
 
U busu 68 smo se se svi složili da ne plaćamo karte (spontano započeo razgovor povodom gašenja praćenja).
Inače u ovom busu su bili validatori, što znači da ih Kentkart još nije skinuo. Zbog uspomena i dugog sećanja, prislonila sam validnu mesečnu kartu i pojavila se crvena boja sa obaveštenjem na turskom jeziku.

Mnogo mi je žao što više nema praćenja. Nadam se da Šapić broji dane do skidanja sa mesta gradonačelnika i da će radni vek do penzije provesti na skretnici vozova u nekoj teškoj zabiti sa šupom kao jedinom zaštitom od kiše i snega, ali bez mogućnosti da se zagreje u toku zime. Podrazumeva se da zabit neće imati interneta. A hranu će dobijati 1x mesečno.
 
Poslednja izmena:
Mnogo mi je žao što više nema praćenja. Nadam se da Šapić broji dane do skidanja sa mesta gradonačelnika i da će radni vek do penzije provesti na skretnici vozova u nekoj teškoj zabiti sa šupom kao jedinom zaštitom od kiše i snega, ali bez mogućnosti da se zagreje u toku zime. Podrazumeva se da zabit neće imati interneta. A hranu će dobijati 1x mesečno.
Ма јок, желим му само свакодневну вожњу 29ком у шпицу. Али да улази на Славији у једном, и код Беа у другом смеру. Са ранцем. И зимском јакном, али да стоји тамо на средини где избија мордор из оног грејања. Па ти отвориш прозор, а глава ти пуна снега и кише, а на патикама лепак губи својство од топлоте.
 
Ja im prevoz neću plaćati, sve dok se neudostoje da vrate uslugu na nivo dostojan XXI veka.

Da je sreće pa da svi stupe u bojkot, sve dok se ne sredi sistem plaćanja i praćenja vozila.

Bude li onog standardnog saginjanja glave: ćuti, dobro je i ovako, karta je samo 50 dinara - praćenje vozila ćemo dobiti odmah nakon što krene metro.
 
Треба и додати то да су на стајалиштима и даље досадашње инфо табле. Шта ће бити са њима ако више не можемо да куцамо код?
 
Tu će se verovatno neko ugraditi da se zamene info table bar za zone (umesto 1, 2, 3, 4 da bude A i B) a možda ove kodove neće sklanjati nego će iste da koriste za taj novi sistem praćenja, ko zna.
 
Vidim da još radi na nekim Solarisima najava stajališta i automatsko ispisivanje destinacije na spoljnim displejima.

Očigledno da GPS servis za interne potrebe i dalje radi regularno.
 
Vrh