Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Koja crna obezbeđena mesta za sedenje ?
Pa kondukteri su pakovali ljude kao da igraju tetris.
Drugo vozilo nije kretalo dok se osoblje ne uveri da će na prvim stanicama da budu popunjena sedišta. Često su intervali bili duži a putovanja trajala beskonačno.
Klima ? To tada skoro da nije ni postojalo u Beogradu znam za dva ili tri autobusa koja su klimu u početku i uključivala.
Red vožnje je teško ostvariva zamisao u drumskom saobraćaju. Čak i u vazdušnom.
To može železnica pod uslovom da nema ukrštanja sa ostalim vidovima saobraćaja.
 
Sad si me podsetio koliko sam se samo nervirao na brzinu voznje, ja sam to nazivao turistickim obilaskom grada.
 
nisam znao da su roditeji sa decom do 7 godina oslobodjeni placanja prevoza.
 
Нису ослобођени родитељи већ само деца до 7 година старости.
 
jesu i roditelji (to jest jedan roditelj). Vise puta pitao sam kontrolore. Mozda je neko nepisano pravilo
 
Nenapisano , imaš gore ko su sve povlaščene kategorije.
 
Наравно да нису ослобођени родитељи. Али, како познајем људе који су се крајем деведесетих, када су уведени и приватни превозници, и кондуктери, сити бесплатно навозали на прес-картицу, онда ми је јасно како и "Ја сам родитељ" пролази код данашње контроле.
 
A nepisano im je pravilo i da ne cimaju gance sa decom. Kad god im ne trazi kartu i prodjem pored ja necu da im dam svoju na kontrolu. Pa se posle pravdaju ali znas moramo tako, bla bla...
 
ako prevoz nastavi da bude ovako pouzdan, redovan i klimatizovan njime će se voziti još samo romi i ridže.

Bus Pljus je bacanje para. Štedite za električni bajs.
 
ново на возилима јавног превоза (стоји на вратима). колико им је требало? годину дана?
f225e1bda5e01119636dc7830b77c738.jpg


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Moze to i drugacije da se gleda.

Koliko ljudi realno placa prevoz isti bi trebao da se ukine pa da pesacite.
 
U kom smislu kažeš to "pa da pešačite"? Ti plaćaš pa to govoriš za one koji ne plaćaju, ili ne koristiš uopšte prevoz?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559457#p559457:veipmnmg je napisao(la):
glasumasi » Sre Avg 15, 2018 11:54 am[/url]":veipmnmg]Moze to i drugacije da se gleda.

Koliko ljudi realno placa prevoz isti bi trebao da se ukine pa da pesacite.

Ili, na primer, koliko se realno dobije za to sto se plati isti bi trebao da se ne placa za istu uslugu.
Ili, koliko vec godina-decenija ne funkcionise nista pa ni naplata, isti bi trebao da promeni metodologiju rada.
Ili....

Sramota za izjavu o pesacenju.
 
Uzročno posledična veza.
Prvo je krenulo ne plaćanje i tolerisanje istog, posle ide raspad.
Pešačenje je zdravo i korisno. Često pešačim samo da se ne bi provodio vreme sa ljudima koji smrde ko pokisli vučjaci.
 
Usmrde se ljudi, pogotovo ako je ukljuceno grejanje u sred leta.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Bax, nije baš tako. Još se na stanici osećaju. :bash: :grand:
Dobro to mu dođe kao deo folklora.
 
Žika":261uou3j je napisao(la):
Bax, nije baš tako. Još se na stanici osećaju. :bash: :grand:
Dobro to mu dođe kao deo folklora.
Slazem se svakako, moj komentar je vise bio usmeren na kvalitet usluge koji trenutno pominjemo.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=559508#p559508:14vvvh0i je napisao(la):
Žika » Sre Avg 15, 2018 3:42 pm[/url]":14vvvh0i]Prvo je krenulo ne plaćanje i tolerisanje istog, posle ide raspad.
Ipak je prvo krenula korupcija i drzavni reket po standardu gradjana (koji jos uvek traje), pa onda posledicno sve drugo. :wink:
 
Ne znam da li je iko pokušao ovo plaćanje karticom, mogu reći da nije radilo ove nedelje.
 
Ја нисам користио јер ни немам Мастер бесконтактну картицу али је преда мном у трамвају једна девојка успешно употребила сад у суботу.
 
Da li je plaćanje Mastercard-om moguće samo sredom i subotom ilin svaki dan? Danas u trolu ulazi jedan par i sa dve različite kartice pokušavaju da plate i to neuspešno , čak na dva različita aparata. Nešto kasnije ulazi čovek koji isto pokušava da plati sa karticom , ali bezuspešno. Aparat je u oba slučaja davao audio - vizuelno obaveštenje da je neuspelo plaćanje.
-------------------------------------------------------
Da li vam se desilo da naiđete na kiost u kome radnik ne zna dfa otkuca dopunu za bus plus? Pre neki dan odem do kioska da platim mesečnu , i na moje zaprepašćenje me radnica pita koliko bi to moglo da košta. Odgovorim kolika je cena za ono što tražim , na šta me ona pita da li uplaćujem za zaposlene ili nezaposlene? Odgovorim , na šta mi se ona izvinjava i moli me da sačekam da pozove nekoga pošto nikada pre nije to radila. Čekam ja , a ništa se ne dešava. Niko se ne javlja na broj koji je okrenula. Spušta mobilni i ponovo me pita da li uplaćujem za zaposlene ili nezaposlene , te joj još jednom objašnjavam šta želim , do najsitnijih detalja. Na to me ona pita da li uplaćujem mesečnu ili polumesečnu. Ja opet ponovim šta hoću , na šta mi ona odgovara da sačekam da proba da ponovo pozove broj od malopre , da ne pogreši. Opet neuspelo pozivanje. Nakon toga sam predložio da mi vrati BUS PLUS kako ne bih morao da čekam , na šta se složila uz komentar da je tako bolje nego da gubim vreme čekajući da dobije vezu.
 
Vrh