Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Meni normalno radi i plaćanje karte. Naravno izmenio sam malo sliku :)

IMG_2950.jpeg
 
Ne mogu da shvatim ljude koji daju prednost novoj aplikaciji naspram prethodne Busplusove (ograđujem se na iOS uređaje). Tema je nepresušna i ne bih voleo da otvaram novu diskusiju, ali je stara aplikacija bila sve samo ne bagovita, response time je bio iste milisekunde, odmah nakon pokretanja mi locira lokaciju i ono što je najvažnije - odmah mi prikazuje gde je koji autobus na obližnjim stanicama i to je ono što mi treba u ovom sistemu ''savršenog'' prevoza, da znam preko koje livade da pretrčavam na Novom Beogradu ako imam 3 stanice u blizini, jer ću u suprotnom sledeći čekati pola sata. Dešavalo se da ne prikazuje nijednu stanicu, ali to mogu da nabrojim na prste jedne ruke u toku jedne godine. Dizajn jednostavan, taman režim automatski usklađen sa podešavanjima sistema, ništa načičkano. Sa druge strane, nova aplikacija je tek izašla, ali počnimo od toga da čim je otvorim (a odobrio sam preciznu lokaciju tokom korišćenja), prvo joj treba 4-5 sekundi da izađe iz zimskog sna i prebaci me iz 27. marta na pravu lokaciju na Novom Beogradu. Kada ručno gledam najbliže pinovane stanice (kliknem na njih), prvo se ništa ne dešava i tek iz petog puta i besomučnog izlaženja i vraćanja mogu da vidim gde je najbliži autobus. Kada odabereš jednu stanicu, ništa drugo ne možeš da vidiš na mapi jer si slučajno pogrešio, sve druge stanicu budu otpinovane i onda opet moraš da se vraćaš i opet biraš stanicu..
 
Da odgovorim sebi zašto pritiskam 100 puta pinovanu stanicu i ništa se ne dešava - zato što je popup sa spiskom dolazaka sakriven duboko ispod donjeg menija za plaćanje, pa morate ručno da skrolujete da biste videli. Eto još jednog dodatnog koraka:censored:
IMG_5986.jpg
 
Ne mogu da shvatim ljude koji daju prednost novoj aplikaciji naspram prethodne Busplusove (ograđujem se na iOS uređaje). Tema je nepresušna i ne bih voleo da otvaram novu diskusiju, ali je stara aplikacija bila sve samo ne bagovita, response time je bio iste milisekunde, odmah nakon pokretanja mi locira lokaciju i ono što je najvažnije - odmah mi prikazuje gde je koji autobus na obližnjim stanicama i to je ono što mi treba u ovom sistemu ''savršenog'' prevoza, da znam preko koje livade da pretrčavam na Novom Beogradu ako imam 3 stanice u blizini, jer ću u suprotnom sledeći čekati pola sata. Dešavalo se da ne prikazuje nijednu stanicu, ali to mogu da nabrojim na prste jedne ruke u toku jedne godine. Dizajn jednostavan, taman režim automatski usklađen sa podešavanjima sistema, ništa načičkano. Sa druge strane, nova aplikacija je tek izašla, ali počnimo od toga da čim je otvorim (a odobrio sam preciznu lokaciju tokom korišćenja), prvo joj treba 4-5 sekundi da izađe iz zimskog sna i prebaci me iz 27. marta na pravu lokaciju na Novom Beogradu. Kada ručno gledam najbliže pinovane stanice (kliknem na njih), prvo se ništa ne dešava i tek iz petog puta i besomučnog izlaženja i vraćanja mogu da vidim gde je najbliži autobus. Kada odabereš jednu stanicu, ništa drugo ne možeš da vidiš na mapi jer si slučajno pogrešio, sve druge stanicu budu otpinovane i onda opet moraš da se vraćaš i opet biraš stanicu..
Slažem se i ja da 90% vremena nisam imao problema sa BeoGradski prevoz aplikacijom i sve je radilo savršeno (iOS), ali ovih 10% nije funkcionisala uopšte (stanice nestanu, kada klikneš na stanicu beskonačno učitavanje...) Što se tiče nove iOS Beograd Plus aplikacije za sada što sam primetio, nema ručnog ažuriranja baze stanica, ne može da se vidi razdaljina autobusa u stajalištima i ne može da se odabere više linija od jednom.
 
Aplikacija je užas i očigledno je zbrzana. Ali ok valjda i nismo za bolje
 
Evo prve razlike koji primetim na ios aplikaciji, a to je da ne mogu da selektujem više vozila u isto vreme koja će se pojaviti na mapi, nego kada selektujes drugo vozilo, ono prvo nestane sa mape, dok na android aplikaciji možeš da selektujes i 10 vozila u isto vreme
 
Meni na iosu nema aplikacije. Jel ima veze sa regionom, pojma nemam koji mi je podešen?
 
Evo prve razlike koji primetim na ios aplikaciji, a to je da ne mogu da selektujem više vozila u isto vreme koja će se pojaviti na mapi, nego kada selektujes drugo vozilo, ono prvo nestane sa mape, dok na android aplikaciji možeš da selektujes i 10 vozila u isto vreme
Pa verovatno će i za IOS biti koji update kao i masa što je bila za android.
Čekaj dok se "zaukće" 🤣
 
Interesantno da je aplikacija za iOS kompatibilna samo sa iOS 13+ koji je izašao pre nešto više od 3 godine, što se možda neće dopasti nekim korisnicima budući da su se neki žalili da im ni za Android gde je kompatibilnost od verzije 7.1+, što je oko 7 godina unazad, nedovoljno.

Poređenja radi, stara "BeoGRADSKI prevoz" aplikacija zahtevala je Android 4.4+ ili iOS 11+.
 
Pa ispada da aplikacija ne može da se koristi samo na 5s i starijim modelima, a na svim ostalim može. Mislim da ima mnogo više korisnika Androida 5.0 ili 6.0 nego iosa 12, pa da je aplikacija zato kompatibilna sa više android verzija. Drug je do skoro imao 5s, teško da sa ovako zahtevnim aplikacijama danas može da se koristi za bilo šta više od poziva i poruka.
 
Se 2016 koji izgleda kao 5s ios 15.7 zadnja sasvim je upotrebljiv.Imam jedan kao sekundarni uredjaj.Dobio nov u garanciji.A posto cuvam telefone ovaj je posle 4 godine u mint stanju jel sam ga uzeo 2018 a 2019 dobio novi u garanciji.84% health.
Pozdrav
 
SE je potpuno druga priča, i ja ga imam. :)
 
Sto se tice nove aplikacije, kao prva stvar, evo otkad je krenula, veliki broj polaza za aplikaciju ne postoji, nema nekih linija duz cele trase, nepostoje za aplikaciju, mislim da je to osnovna stvar. Pouzdanost nikakva. U nekom trenutku, pokazuju dolaske za suprotan pravac, stanice se uvecavaju...
Npr. 860 ima bezbroj linija, aplikacija oznacava sve kao 860 i 860e, te morati gledati u produzetku sta pise, jer moze da se desi da je 860d npr.
Ocigledno je jedna sklepotina u pitanju.
Od koga je, drugo se i nije moglo ocekivati.
Sad ce polako da se pojacava represija, reci ce "evo vam ova aplikacija, jeftina karta, sta hocete..."
Sve u svemu, nece doci ni do kakvog poboljsanja, niti nekakvog organizacionog napretka, jer nije im to u cilju.
Svaki dan gledamo na sta nam lici prevoz.
Ovde je samo po sredi, da se kroz represiju, pojaca naplata, ali nikako za "dobrobit gradjana..." i JGP.
 
Sto se tice nove aplikacije, kao prva stvar, evo otkad je krenula, veliki broj polaza za aplikaciju ne postoji, nema nekih linija duz cele trase, nepostoje za aplikaciju, mislim da je to osnovna stvar. Pouzdanost nikakva. U nekom trenutku, pokazuju dolaske za suprotan pravac, stanice se uvecavaju...
Npr. 860 ima bezbroj linija, aplikacija oznacava sve kao 860 i 860e, te morati gledati u produzetku sta pise, jer moze da se desi da je 860d npr.
Ocigledno je jedna sklepotina u pitanju.
Od koga je, drugo se i nije moglo ocekivati.
Sad ce polako da se pojacava represija, reci ce "evo vam ova aplikacija, jeftina karta, sta hocete..."
Sve u svemu, nece doci ni do kakvog poboljsanja, niti nekakvog organizacionog napretka, jer nije im to u cilju.
Svaki dan gledamo na sta nam lici prevoz.
Ovde je samo po sredi, da se kroz represiju, pojaca naplata, ali nikako za "dobrobit gradjana..." i JGP.
Ja ćesto koristim 860i, do aerodroma, odlična linija ali je nema na novoj aplikaciji, uopšte, a i same stanice na aerdoromu i ka aerodromu, uglavnom auto-put, jedva vidi, često baguju, neke linije prolaze a aplikacija pokazuje da nema buseva za tu i tu stanicu. Možda proradi sve, uskoro, dok je malo "našteluju".
 
Na IOS-u se na mapi vidi sličica autobusa umesto broja linije kao na androidu.
 
1689710764634.jpeg


I kao šlag na tortu - prva stvar koja se pojavila je bio 25 (s pogrešnim smerom na displeju, naravno, umeće u vidi pritiskanja dugmeta na okretnici ne ulazi u opis posla)
1689710852833.jpeg
 
Vrh