Šta je novo?

Naplata karata i kontrola - [ Beograd Plus,... ]

Pa eto, imaju sansu da dodju kof nas pa da vide vec uhodan sistem :-D. ;-)

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Хаха, мисли да би имали шта научити. Тамо су потрошили огромне паре, а ено и сад једва функционише.
 
Danas sam usao na stanicu pre pijace na Banovom Brdu, a za mnom i neka devojka. Dok je sela i pocela da trazi kartu u torbi da otkuca, stigli smo do stanice na pijaci gde ulazi kontrolor, proverava moju karticu a onda stavlja ruku na automat da ne moze da otkuca ova devojka kartu, uzima je iz ruke karticu i krece da se izdrkava na nju zasto nije ponistila. Kao sve se vidi na kamerama autobusa (Solaris) i trazi da izadje sa njim na sledecu stanicu. Tu sam se umesao i krenuo da se rasprsvljam sa njim gde me seljacina namerno provocira i govori kako mu ja pretim na sav glas, da bi promenio plocu i poceo otvoreno da mi preti i provocira da ce aparat da da koleginici a ja da izadjem sa njim na stanicu da se raspravimo i krece da mi se unosi u facu. Iskulirao sam, ali je malo falilo da ga zakucam u glavu, a onda bi me provlacili po svim novinama. Uopste mi nije zao kad procitam da su ih prebili... Ne zna se da l su gore one brkate nedoje********** kontrolorke ili umisljeni kontrolori...
 
Ma ajde :-D
Jadna devojka, mozes misliti, teleportovali je u bus pa se nasla u cudu i pocela da trazi kartu ;-)
Da, da ima takvih slucajeva *-D

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
Da l znas da citas? Usla je na istu stanicu gde i ja, nije se "teleportovala"

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
И да се телепортовала, контролор не треба да прети, започиње свађу и обрачунава се са путницима на следећој станици.
 
loyola":zgj1hvyc je napisao(la):
Da l znas da citas? Usla je na istu stanicu gde i ja, nije se "teleportovala"

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока

A kontrola je usla na sledecoj.
Devojka umesto da je odmah po ulasku u vozilo 'cekirala' svoji lartu, odlazi do sedista, seda i trazi svoju BusPlus karticu...
Pa kako moja komsinica u 8. mesecu trudnoce moze da nadje i otkuca kartu, odmah po ulasku u autobus, a ta devojka niije mogla?
Inace lepo sto si je zastitio od maltretiranja, jer kao sto Somi 303 rece to sto nema urednu kartu za voznju, svakako nije opravdanje
za lose ponasanje kontrolora.

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
5 bambija za komsinicu... Da imam na dopunu karticu boleo bi me urac da surfujem u busu dok trazim karticu.

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
laki72":2zggggek je napisao(la):
Ma ajde :-D
Jadna devojka, mozes misliti, teleportovali je u bus pa se nasla u cudu i pocela da trazi kartu ;-)
Da, da ima takvih slucajeva *-D

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
Te dve stanice su vrlo blizu. Mozda stvarno nije imala vremena d anadje kartu
 
laki72":wzay303z je napisao(la):
Pa kako moja komsinica u 8. mesecu trudnoce moze da nadje i otkuca kartu, odmah po ulasku u autobus, a ta devojka niije mogla?
A, izvini, zbog čega tvoja komšinica kuca kartu, kada je za trudnice prevoz besplatan?
 
Somi303":fzammyir je napisao(la):
И да се телепортовала, контролор не треба да прети, започиње свађу и обрачунава се са путницима на следећој станици.
Kontrolor je dužan da otkuca kartu ukoliko to putnik nije učinio, jer to mu je posao. A kamoli da preti ili bilo šta...

Najjača mi je pretnja 'oćeš da ti pišem odmah kaznu ili da posle platiš? Pa se našao jedan čikica i odgovori kontrolorki "dajte mi jednu za poneti" :lol: ... Ne znam ko ih je ovlastio da oni na licu mesta uzimaju 1500 dinara, kao što sam čuo da traže pojedinim putnicima, a neretko sam se i sam mešao u raspravu i obavestio ljude da nisu u obavezi da im plaćaju bilo šta, niti da im daju lična dokumenta. Što se tiče kontrolora, nemaš šta da se raspravljaš, tražiš mu legitimaciju i službeni broj, pre nego što ti uzme kartu, kontrolor je dužan da ti se legitimiše, i njegovu legitimaciju možeš da tražiš bilo kada. Posle toga lepo pošalješ prijavu za nedolično ponašanje, a ako baš insistira onda izađeš na sledećoj pa mu objasniš kako se kuca....
Karta...

A da, opet su se osilili pa su počeli da zaustavljaju vozila, u petak devojka pretrčava ulicu kod Žel.St. staje na četvrta vrata autobusa i ne dozvoljava autobusu da krene dok njene kolege nisu pretrčale ulicu i ušle u autobus, napominjem svo četvoro su pretrčali na crveno i autobus je stajao samo zbog njihovog ličnog hira, mogla bi malo policija da popuni budžet pisanjem prijava ovakvima, tu ima dosta posla...
 
Becks slažem se sa svim što si naveo, ali iizvni moram da ti prokomentarišem izjavu
"Kontrolor je dužan da otkuca kartu ukoliko to putnik nije učinio, jer to mu je posao. A kamoli da preti ili bilo šta..."

Pošto znam da vozače braniš, ali mi ovo isto kažemo za vozače. Vozač je dužan da vozi autobus bez pričanja na telefon čitanja novina i sl, jer to mu je posao. :)
 
Nema potrebe da se izvinjavaš, sve je ok :) Imao bih nešto da kažem, ali to bi otišlo u pogrešnom smeru, tako da ću ovaj put zadržati svoje mišljenje za sebe :)
Pozdrav!
 
Svako treba da radi ono što mu je posao. Vozač da vozi autobus na način da prija putnicima, kontrolor da pregleda karte bez suprostavljanja putnicima. Naravno uvek ima ispada gde nažalost stradaju vozači i kontrolori. Ali na svakom poslu to može da se desi.
 
Tu su najvise krivi putnici. Vozac ako lose vozi, telefon u ruke pa prijava, cigareta isto, telefon takodje...isto vazi i za kontrolu. I da vidis kako sve moze da se sredi. Nego, sve je to isto, svi smo mi jedan narod, nema tu ko je vise kriv, svi smo podjednako krivi.
 
@man
Nisi mogao reci vecu istinu!
Svaka cast ! :)

Sent from my LG-E510 using Tapatalk 2
 
becks89":1r17d9zi je napisao(la):
Somi303":1r17d9zi je napisao(la):
И да се телепортовала, контролор не треба да прети, започиње свађу и обрачунава се са путницима на следећој станици.
Kontrolor je dužan da otkuca kartu ukoliko to putnik nije učinio, jer to mu je posao. A kamoli da preti ili bilo šta...
Na osnovu čega tvrdiš da je kontrolor dužan da otkucava kartu to jest da legitimaciju čini ispravnom?

Druzih se sa kontrolom u Bulevaru koja je nasilna zadnjih dana. Zalila se baka kako 3 puta ulazi kontrola od ustanicke do Cvetka.

Elem rece mi kontrolor da mu najvise prave problem pravnici i ekonomisti jer najvise pametuju. Imao sam kartu ali sam ga testirao kako ce se ponasati, nije bio vulgaran ali nije bio ni prijatan.
 
Na osnovu toga što mi je dobra drugarica bila u kontroli, pa znam od nje.
Ovo je čisto iživljavanje, da je uzeo i otkucao kartu, ŠTO MU JE OBAVEZA, nebi bilo problema.
 
Kako može da mu bude to obaveza majke ti ???
Putnik je dužan da ima kartu u rukama spremnu pri ulasku u autobus i odma da je otkuca...
 
vucko":3se1yegg je napisao(la):
becks89":3se1yegg je napisao(la):
Somi303":3se1yegg je napisao(la):
И да се телепортовала, контролор не треба да прети, започиње свађу и обрачунава се са путницима на следећој станици.
Kontrolor je dužan da otkuca kartu ukoliko to putnik nije učinio, jer to mu je posao. A kamoli da preti ili bilo šta...
Na osnovu čega tvrdiš da je kontrolor dužan da otkucava kartu to jest da legitimaciju čini ispravnom?

Druzih se sa kontrolom u Bulevaru koja je nasilna zadnjih dana. Zalila se baka kako 3 puta ulazi kontrola od ustanicke do Cvetka.

Elem rece mi kontrolor da mu najvise prave problem pravnici i ekonomisti jer najvise pametuju. Imao sam kartu ali sam ga testirao kako ce se ponasati, nije bio vulgaran ali nije bio ni prijatan.

Па, за шта је онда дужан? И ако није дужан, може ли се некоме изаћи у сусрет? Шта ако се ради о слепој особи којој је потребна помоћ? Дотични није ту на својој дедовини да говори о томе ко 'њему' прави проблеме и ко паметује. И то само је довољан доказ безобразности и безобзирности.

Сви су криви, јер је добар део возача, кондуктера и путника, заиста безобразан и себичан. Возачи који се понашају мимо прописа, ускраћијући путницима право на безбедност, бахати кондуктери и путници који су безобразни и према возачу/ко дуктеру, и према осталим путницима. Да дам само један пример: Уђе баба у аутобус, са кесама у рукама. Није у стању ни да се прихвати за нешто, а мајмун од возача већ опали по гасу. Није имао времена да чека, можда бисте рекли? А имао је времена на претходној станици да сачека дом пошаље поруку са мобилног телефона.
 
kopmania":17ug4yne je napisao(la):
Kako može da mu bude to obaveza majke ti ???
Putnik je dužan da ima kartu u rukama spremnu pri ulasku u autobus i odma da je otkuca...
Obaveza kontrolora je da poništi kartu, ukoliko putnik nije u mogućnosti ;) A on nije nadležan da određuje ko je u mogućnosti, a ko nije, dakle svodimo situaciju da je dužan da otkuca kartu ukoliko to putnik nije učinio. E sad, ako devojka za 7 meseci rada nije naučila svoj posao, onda i ja vas lažem, ali pre će biti da opet nagađate ;) :)
Elem, cilj kontrole je da poveća broj kucanja i poveća količinu novca koji se sliva u budžet grada od karata, tako da je i njima isplativije da kucaju karte putnicima, nego da prave ovakve gluposti zbog kojih mogu ostati bez posla.
 
Ne, obaveza kontrole je da putniku bez karte napise doplatnu kartu, kaznu. Sve ostalo je rekla kazala. To sto je njima usmeno receno je jedno, u ugovoru pise drugacije. Ostavljena je mogucnost kontroloru, da s'obzirom na situaciju zamoli putnika da kupi kartu, ili napusti vozilo, ali to kao zadnja opcija. Na prvom mestu je doplatna karta.
Inace, te babe sa kesama, ja prvi krecem kad one udju, mozda si se bas vozio samnom, zato sto sam sam imao prilike da dozivim da cekam, a ona nece da sedne, nego stoji, jer stojim i ja, i tako u nedogled, onda kad krenem, kad me zbog par takvih baba obidje ovaj sto ide iza mene, tad babe pocinju da zvocaju, kako vozim, obidje nas drugi autobus, cak neretko cujem i komentar namerno to rade, i treba da ih tuku.
Od tada, ko je usao usao je, ja krecem, ne gas na patos, ali normalno, osim u slucaju osoba sa invaliditetom i ostalih kojima stvarno zdravstveno stanje ne dozvoljava da se krecu dok vozilo krece. Naravno, tu su i deca.
 
Zašto da piše doplatnu kartu, ukoliko putnik ima kartu koja nije validirana? Možda stvarno nije bio u mogućnosti da je overi?
 
Vrh