Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 346 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    665
Навијачи, где сте? А где је железница? Ето одговора.
 
Ne sme se ziveti u iluziji i kukati na publiku nego gledati kako da publiku navuces na stadion, samim tim i da ostvarujes profit.

Kod nas Delije mogu sutra da dovuku 10k ljudi na fudbal, Grobari na basket i SNS sendvicima na miting. Pricam o tome da nije bitno protiv koga se igra tj.kolika je vaznost skupa.

Za sva ostala desavanja organizator mora da se angazuje da privuce publiku jer nece doci sama od sebe.

Lokacija, pristup, prevoz, parking, lak ulaz i izlaz, udobnost i komfor u samom objektu... Bez toga nista.

Kako izgleda stolica na kojoj sam sedeo, o tome nisam ni pricao. A na zapadu sam bio. Semafor koji kada istekne 45.minut ne pokazuje koliko ima do kraja nadoknade...atletska staza i teren na sto metara od terena...

Da, razmazen sam. Ne daje mi se hiljadu i nesto dinara na kartu da gledam kako Srbija gubi od Norveske, usmrdim se i izgubim zivce pri dolasku i odlasku, cepam pantalone na puknutu stolicu, prljam patike na mokracu na podu wc-a...
 
Neko je vec predložio Adu Huju, što bi bila idealna lokacija ako se sprovedu planovi za metro i SMT.
Mada opet mislim da je to bespotrebno bacanje novca, jer bi se na njemu igralo desetak utakmica godišnje od čega max jedna ili dve dovoljno atraktivne da stvarno napune stadion. Pogotovo liga nacija koja nema neki takmičarski značaj i stadioni su prazni u gotovo svim državama, a ne samo Srbiji. Situacija je jedino malo bolja u grupi A gde su protivnici mnogo atraktrivniji.
 
Може и лука Београд када буде реурбанизована, монументалан стадион на обали Дунава би лепо изгледао. Свакако мегаломански спортски стадион треба да буде на крају листе приоритета у оваквој ситуацији када грцамо нпр. са бројем возних средстава на железници.
 
To tamo iza Pančevca, istočno od mosta. Ali samo pošto se izgradi novi most preko Dunava a ovaj rekonstruiše. Inače će gužve da nam budu najmanji problem što se Pančevca tiče.
 
Може и западно од моста, поред луке, где су сад оне грађевинске базе и сл. крш. До стадиона да води Дунавски булевар са трамвајем, а поред тога близу станица БГ воза. И рашчистимо крш, и уредимо обалу Дунава у том делу, и сместимо стадион негде где је смишљено, и направимо неки монументални објекат у том запуштеном делу Београда.
 
Eo, mogu ovde da ga posade:
Pancevac Ada Huja.jpg

Taman je prekoputa Bela kuća, a i 29. novembra je jako blizu. Okolne ulice široke i prostrane, biće u blizini dva mosta, i taman da se rasčisti taj divlji zapad tamo iza mosta. Uz reku dovršiti kej između Avala Ade i Luke Beograd i napraviti pešačku i biciklističku stazu.

Naravno, ovo sve pod uslovom da neće da ga ture u Surčin. Mislim, meni svejedno, ja ga ne bih ni pravio. Ali znam da bi se u tom slučaju pola Srbije koja se loži na fudbal samozapalilo od razočarenja tako evo neka im ga ovde.
 
Може и западно од моста, поред луке, где су сад оне грађевинске базе и сл. крш. До стадиона да води Дунавски булевар са трамвајем, а поред тога близу станица БГ воза. И рашчистимо крш, и уредимо обалу Дунава у том делу, и сместимо стадион негде где је смишљено, и направимо неки монументални објекат у том запуштеном делу Београда.
Ulice su pretesne zapadno od mosta. Dok Višnjički bulevar ima potencijal da bude čak i 4+4 (to jest 3+3 + tramvajske baštice), Despota Stefana postaje tesna već od Pamučnog kombinata. A i ostale ulice u tom delu grada su još uvek haotične i tesne. Plus, u tom delu grada već ima dosta stambenih objekata, naspram ovog mesta istočno, gde bi mogao da postoji i određeni pojas, razdaljina, do prvih stanova. I na sve to, siguran sam da se planira i merka izgradnja stanova na prostoru Luke.

Lično mislim da treba da im se da ova zemlja istočno od Pančevca. Pa neka ulože malo gospoda, mislim cela ta fudbal-ekipa, ne samo reprezentacija, jer sve je to ioanko ista ekipa, ista publika, isti sponzori, iste glave. Neka ulože i neka rasčiste taj brlog tako ako već žele svoj treći po redu stadion...
 
У плану је да се Дунавска прошири. Ове уличице су свакако незначајне и ту би се радила потпуно нова улична мрежа. Са друге стране Вишњичка је веома оптерећена што Карабурмом, што Миријевом, што Вишњичком бањом и биће још више због новоградње у тим насељима а нема алтернативни правац. Прилаз стадиону не би био из Деспота Стефана већ Дунавском којом би могао и трамвај да се провуче.
Ето алтернативно, као неки компромис, може стадион источно од моста, али да буде на обали, да до њега води Дунавска која би прошла испод Панчевца, и да постоји адекватна веза са стајалиштем БГ воза. У теорији, лакше ће почистити шљункару Београд пута источно него индустријицу и стоваришта ближе луци, у пракси биће теже да се рашчисти ромска фавела.
 
Нова економија: Министарство грађевинарства расписало тендер од 900 милиона динара за "управљање пројектом" и "стручни надзор" на изградњи Националног стадиона у Сурчину

Sjajno, Imace narod gde da pokaze koliko voli Vodju!
 
Нова економија: Министарство грађевинарства расписало тендер од 900 милиона динара за "управљање пројектом" и "стручни надзор" на изградњи Националног стадиона у Сурчину

Sjajno, Imace narod gde da pokaze koliko voli Vodju!
Ni Choson minchu chui inmin konghwa-guk nam nije ravan. 🤮
 
Umesto dosadašnjeg Surčina, sada se pominje Novi Beograd, a izgradnja bi trebalo da košta oko 257 miliona evra.
Na novom nacionalnom stadionu će fudbal moći da gleda 52.000 ljudi.

Gde postoji toliko slobodan prostor na Novom Beogradu?

 
Novi Beograd se ne spominje nigde osim u špekulaciji ovog članka.

Iako sam skeptičan prema promeni lokacije, ona je moguća, jer nedavno usvojeni Plan detaljne regulacije područja između privredne zone „Auto-put” i aerodroma „Nikola Tesla” predviđa preko 53 hektara za sportske objekte i komplekse, i to za treninge i takmičenja sportista na nacionalnom i međunarodnom nivou. Tako doslovce stoji u tekstu plana.

Radi se o potezu Ševinog Polja, južno od auto-puta, između aerodroma i budućeg proširenja novobežanijskog groblja.
 
Umesto dosadašnjeg Surčina, sada se pominje Novi Beograd, a izgradnja bi trebalo da košta oko 257 miliona evra.
Na novom nacionalnom stadionu će fudbal moći da gleda 52.000 ljudi.

Gde postoji toliko slobodan prostor na Novom Beogradu?

Колико сам га разумео ништа се не мења, локација је иста, само боље звучи када каже између Новог Београда и Сурчина, него између Новог Београда и ничега.
 
Sta mislite o peticiji (ima samo medijski znacaj) protiv izgradnje Nacionalnog stadiona?
I umesto toga reći sto je čovek i rekao na početku, JNA ili Marakanu da sruše ili dorade?
 
Sta mislite o peticiji (ima samo medijski znacaj) protiv izgradnje Nacionalnog stadiona?
I umesto toga reći sto je čovek i rekao na početku, JNA ili Marakanu da sruše ili dorade?
Narod zeli taj stadion. Ludacki, strasno. Vec deset godina mastaju o danu kada ce slusati govore svog ludog Vodje na tom stadionu.
A i dobri ljudi koji su kupili zemljiste na kome ce biti Stadion.
Imaju i oni svoje snove....
 
Vrh