Šta je novo?

Nacionalni stadion

Podržavate li izgradnju Nacionalnog stadiona?

  • 1. Da, apsolutno!

    Glasovi: 137 20,6%
  • 2. Ne! Treba rekonstruisati stadione CZ i PFC

    Glasovi: 158 23,8%
  • 3. Ne! Ima prečih stvari od stadiona

    Glasovi: 345 52,0%
  • 4. Baš me briga! Neka ga Toletu ako ima para

    Glasovi: 24 3,6%

  • Ukupno glasača
    664
Чек, а топловод из ТЕНТ није довољан за грејање стадиона?
 
E, optimisto.....

треба бити оптимиста

isto ako i ne ljosnu

па остали баш и нису заинтересовани за Наци стадион и цео тај циркус који је тамо планиран

Ne bih ja rekao da se to stanje moze opisati pomocu reci optimista. Za takva stanja postoje strucne reci na latinskom.

просветли ме, 'леба ти. има и посебан назив за вернике у Њега и Његове бајке
 
Evo, finale LS se igra na stadionu koji izgleda kao rekonstruisana Marakana. Dakle, Rajko Mitic bi uz malo ulaganja mogao da bude domacin drugoj najvecoj utakmici u najpopularnijem sportu na svetu.
 
Sta da ne zezam, stadion u rupi isto, ovaj prvi nivo isti kao Rajko, samo sto ima jos gore jedan nivo i krov.
 
Jeste, i ima ukupno 6 ulaza za ceo zapad, i to na vrhu... Marakana je sirotinjski objekat bila i kad je sagrađena. 'Rekonstrukcija' znači rušenje svih tribina i gradnju novih... i novog krova. I svega ostalog. A to je onda isti stadion koliko i ona čuvena četka od Trigera iz Mućki.
 
@Пантограф Pa i njima je stadion u rupi i ulazi se sa vrha na ovaj prvi nivo koji je gotovo identican Marakani

KY5PVHVA7JLQ3DPJ7RFHRTEZXE.jpg


depositphotos_387824146-stock-photo-istanbul-turkey-june-2013-aerial.jpg


Ceo stadion Rajko Mitic koji je u rupi ostaje, samo se naprave ovo sve iznad zemlje, sto svakako nije isto kao pravljenje celog novog stadiona.
 
Kako, bre, vidiš da tribina ima tri nivoa, svaki ima svoje ulaze. Ja ih kod njih na tribini prebrojah - 32.

Najbolji stadion u bivšoj SFRJ, Poljud, takođe je za rušenje. Vreme gazi ljude, pa je pravda da sahranjuje i objekte.
 
Prvi nivo nema ulaze tj. ulazi se sa vrha, kao na Marakani

Istanbul_Atat%C3%BCrk_Olympic_Stadium_1.jpg


Drugi i treci nivo su stvar izbora i nisu obavezni. Moze i samo novi objekti sa ulazima i krov.
 
Ebt, mojne da si bandoglav, nego razmišljaj. Ne volim da objašnjavam u detalje očigledno, kao Cpt. Obvious, jer želim da poštujem sagovornika. Nije problem na Marakani na istoku, nego na zapadu, koji prima duplo više ljudi nego istok, a ima isto 6 ulaza. Ovde tribina koja je možda 20% veća od našeg zapada, ima 32 ulaza. To ti je osnovni kriterijum za kvalitet stadiona - za koje vreme može da se napuni i isprazni - i tu je rimski Koloseum među najboljima. Dakle, da je čitav, na njemu bi, posle 2.000 godina, moglo da se igra finale LŠ. Naravno, uz adekvatnu rekonstrukciju.

A evo koliko koštaju takve rekonstrukcije. Berlinski olimpijski stadion (nemerljivo kvalitetniji objekat od Marakane):

Izgradnja: 43 milliona rajhsmaraka (1936)
Što je €297 million (u evrima iz 2016)

Obnova (2006.): The total cost of the remodelling and amplification was €242 million

Rekonstruisati drugorazredni objekat poput Marakane po ceni gradnje novog stadiona, nema smisla. To niko ne radi.
 
Ovi fudbalofili (pa i prikrivene Ljiljane Smajlović) će možda i uspeti da odbrane i opravdaju izgradnju Nacionalnog stadiona.
Ali baš bih voleo da čujem patetičan pokušaj da se opravda bacanje 600 miliona evra za prenos fudbala.
 
Ebt, mojne da si bandoglav, nego razmišljaj. Ne volim da objašnjavam u detalje očigledno, kao Cpt. Obvious, jer želim da poštujem sagovornika. Nije problem na Marakani na istoku, nego na zapadu, koji prima duplo više ljudi nego istok, a ima isto 6 ulaza. Ovde tribina koja je možda 20% veća od našeg zapada, ima 32 ulaza. To ti je osnovni kriterijum za kvalitet stadiona - za koje vreme može da se napuni i isprazni - i tu je rimski Koloseum među najboljima. Dakle, da je čitav, na njemu bi, posle 2.000 godina, moglo da se igra finale LŠ. Naravno, uz adekvatnu rekonstrukciju.

A evo koliko koštaju takve rekonstrukcije. Berlinski olimpijski stadion (nemerljivo kvalitetniji objekat od Marakane):

Izgradnja: 43 milliona rajhsmaraka (1936)
Što je €297 million (u evrima iz 2016)

Obnova (2006.): The total cost of the remodelling and amplification was €242 million

Rekonstruisati drugorazredni objekat poput Marakane po ceni gradnje novog stadiona, nema smisla. To niko ne radi.
Sto bandoglav kada je ovo

marakana-rajko-mitic-stadioni-beograd-vozdovac.png


Plus ovo

S4-780x460.jpeg


Jednako ovo

1-1.jpg





Ako ovo

S4-780x460.jpeg


nije nekoliko puta jeftinije nego novi stadion, onda ok, ja gresim. A nama taj deo ni ne mora da bude toliki.

Za mene je to racionalno resenje kada se uzme ekonomska situacija u zemlji i popularnost fudbala odnosno broj gledaoca.
 
Ono, vidi i slep da nije isto...

I ne, niko ne šminka mrtvace za ogromne pare, tu nema nikakve računice.
 
Vrh