Šta je novo?

Muzeji grada Beograda

Град Београд се наводи као оснивач на сајту града. Требала је држава да помогне музеју конкретно а не да га завлачи најавама о пресељеу, па одустајањем, па лажима да је решено да остану у Мајке Јевросиме.
 
Muzej je osnovao Grad Beograd zajedno sa bivšim ministrom i kolekcionarom. Može država/grad da ih otkupi, može da se nađe drugo rešenje za prostor. Svašta može ako se želi. Ali kako naći novi prostor za muzej kada tu recimo može da bude super novogradnja.
 
Лепа вест у најави

Музеј аутомобила можда остане на старој адреси
О томе преговарају град и наследници старих власника којима је Модерна гаража у Улици мајке Јевросиме 30 припала

https://www.politika.rs/scc/clanak/507036/Muzej-automobila-mozda-ostane-na-staroj-adresi
Сетимо се ове медијске манипулације.
 
Град Београд се наводи као оснивач на сајту града. Требала је држава да помогне музеју конкретно а не да га завлачи најавама о пресељеу, па одустајањем, па лажима да је решено да остану у Мајке Јевросиме.
 
Сетимо се ове лажи. Град воде апсолутни неспособњаковићи и безрепа ст***.
 
Зар је битно? Град Београд је оснивач музеја, и по ко зна који пут се показао као маћеха према култури града, државе и народа. Велика срамота за Београд. Немам никаква позитивна очекивања од доктора Шапића и његовог тима, покварили би и чекић.
 
Зар је битно? Град Београд је оснивач музеја, и по ко зна који пут се показао као маћеха према култури града, државе и народа. Велика срамота за Београд. Немам никаква позитивна очекивања од доктора Шапића и његовог тима, покварили би и чекић.
To je najbitnije. Ko je vlasnik imovine?
 
Само не знам шта ће власници, којима је гаража враћена денационализацијом, са објектом који је под заштитом колико знам и који је наменски прављен да буде гаража пре сто година..
 
Mogu da objekat prodaju za dobre pare nekome ko je blizak vlastima, nekome ko može da ga sruši bez posledica... "ups.... bager otišao u pogrešnu stranu".
Mogu i da ga zapale, mogu i da ga ostave da trune par godina (probuše krov, otvore prozore) dok se ne sruši sam, ili dok nikome ne bude smetalo da se sravni ruglo u koje će da se pretvori.


Da je moje, ja bih samo izdavao parking mesta bumbarima, za masne pare.
 
Па да. Могу у гаражи да отворе - гаражу. Ја бих то урадио.
 
Ми овде говоримо о музеју као институцију коју су заједно основали Град Београд и колекција аутомобила Братислава Петковића.
 
Pokrivena garaža u srcu centra grada, ne traži ni 0 din ulaganja, mogu da stave cenu za parking mesto kako im se hoće i sve će odmah biti razgrabljeno.

Ostaje samo gorak utisak - zbog toga je zatvoren jedan muzej.
 
Овде је сва кривица на граду и држави. Имали су времена да среде гаражу испод Бранковог моста. Могли су чак и гаражу СИВа да искористе привремено за смештај експоната музеја, или било коју другу гаражу у државном власништву. Могао је и Паркинг сервис да се отвори за простор у некој гаражи не би им пала круна са главе за годину дана нпр.
 
Došli smo do toga da se ovde za ar zemljišta gubi glava, a ko pomisli da gradi nešto za kulturu ili u javnom interesu, smatraju ga za budalu.
 
Najpre će biti da će ugurati na trotar beogradskih ulica.
 
Vrh