Šta je novo?

Muuusic

Da li postoji ijedan pevač sa Eurosonga u poslednjih 30 ili 40 godina koji vam se svideo toliko da ste poželeli da kupite njegovu ploču ili cd ili da ste poželeli da odete na njegov koncert?
Ne znam na šta tačno aludiraš sa ovim pitanjem? Maneskin je postao svetska senzacija, nastupaju svuda, na svim velikim festivalima. Luke Black od prošle godine ima rasprodatu (mini) turneju po Evropi. Marco Mengoni - preslušao sam celu njegovu diskografiju i stalno se vraćam njegovim pesmama - a voleo bih otići na njegov koncert. Go_A su takođe doživeli ogromnu popularnost nakon Evrovizije.
Ploče se, uzgred, danas više prodaju od CD-ova, a glavni izvor muzike je striming, tako da malo ko će ti reći da je kupio nečiji cd. A i generalno se manje kupuju fizički mediji, osim zaljubljenika muzike generalno ili određenih umetnika.
 
Da li postoji ijedan pevač sa Eurosonga u poslednjih 30 ili 40 godina koji vam se svideo toliko da ste poželeli da kupite njegovu ploču ili cd ili da ste poželeli da odete na njegov koncert?
Лорен, Манескин, Манга, Гјон, Махмуд... су, по мом мишљењу, у својим жанровима, апсолутни врх. У питању су и врхунски композитори, аранжмани, продукција, извођење и све што иде уз један такав фестивал. Обзиром да у породици имам велике ЕСЦ фанове, силом прилика сам се баш наслушао тог материјала (од 1956. до данас), и прилично ценим ове које сам поменуо.

И да директно одговорим на питање: Еуросонг је фестивал популарне музике, а ја посећујем скоро искључиво концерте модерније џез музике, а албуме већ дуже време скоро нико ни не купује,
 
Jao, Goje, koji si fenser..

A ovaj Oliver valjda ne misli da sam stvarno zvao popa... ono, koje detaljno udubljivanje i razvijanje teorija o ESC-u.. :ROFLMAO:
 
Aludiram na to da je ta manifestacija jako tanka u muzickom smislu. Od Abbe pa do danas ispilivalo je mozda 10 ak imena od 1000+ ucesnika. Ja to i ne gledam, nisam relevantan, ali vec 20 godina slusam istu pricu oko toga, u sta se ovo pretvorilo, nekad bilo bolje, nikad vise necu gledati i slicno.

Ukratko, precenjen vasar.

PS

Nisam pitao da li ste danas pozelili da kupite neciji CD vec u poslednjih 40 godina.
 
Ali koliko se svi ovde peru kako to ne gledaju i uopšte ih ne zanima, a ovde se raspisali na sto strana.. :ROFLMAO: Brate, priznajte da gledate, neće vam pasti kruna s glave..
 
Aludiram na to da je ta manifestacija jako tanka u muzickom smislu. Od Abbe pa do danas ispilivalo je mozda 10 ak imena od 1000+ ucesnika. Ja to i ne gledam, nisam relevantan, ali vec 20 godina slusam istu pricu oko toga, u sta se ovo pretvorilo, nekad bilo bolje, nikad vise necu gledati i slicno.

Ukratko, precenjen vasar.

PS

Nisam pitao da li ste danas pozelili da kupite neciji CD vec u poslednjih 40 godina.
Pa to je Evrovizija i uvek je bilo tako. Jbg, nekad je generalno pop muzika bila bolja, ali Evrovizija je uvek zaostajala. Koliko danasnji izvodjaci na Evroviziji zaostaju za najboljim pop izvodjacima van Evrovizije, toliko su i pre 40, 50 godina.

Mozda nama danas neki nasi izvodjaci na Evrosongu iz 70ih na primer izgledaju bolje nego ovi danas, ali uporedi njih sa pop i rok bendovima tog doba.

Iz danasnje perspektive je Cola legenda i Gori vatra super pesma u odnosu na Lilu Sramondu, ali mom caletu i njegovim ortacima je Cola bio predmet sprdnje sa svojim pesmama, oblacenjem, Lokicama...

Te 1973. godine je izasao The Dark Side of the Moon, bas bi pored toga slusao Gori vatra 🤣

Jel bi kupio 1973. godine Colinu plocu pored svih albuma koji su izasli te godine? Ili pobednicku pesmu sa Evrovizije? Jedino ako bi bas imao visak para.
 
Pa to je Evrovizija i uvek je bilo tako. Jbg, nekad je generalno pop muzika bila bolja, ali Evrovizija je uvek zaostajala. Koliko danasnji izvodjaci na Evroviziji zaostaju za najboljim pop izvodjacima van Evrovizije, toliko su i pre 40, 50 godina.

Mozda nama danas neki nasi izvodjaci na Evrosongu iz 70ih na primer izgledaju bolje nego ovi danas, ali uporedi njih sa pop i rok bendovima tog doba.

Iz danasnje perspektive je Cola legenda i Gori vatra super pesma u odnosu na Lilu Sramondu, ali mom caletu i njegovim ortacima je Cola bio predmet sprdnje sa svojim pesmama, oblacenjem, Lokicama...

Te 1973. godine je izasao The Dark Side of the Moon, bas bi pored toga slusao Gori vatra 🤣

Jel bi kupio 1973. godine Colinu plocu pored svih albuma koji su izasli te godine? Ili pobednicku pesmu sa Evrovizije? Jedino ako bi bas imao visak para.
Neces verovati Beki, ali potpuno se slazem.
 
Meni bila dobra Luksemburžanka ove god..
Ne pratim, ali sam video nesto na kratko, jeste dobra, po meni najbolja luksemburska pesma na Evroviziji posle one iz 1973, 1986 i 2005. godine, iako je i ona iz 1995. godine bila vrh, ali je onaj politicki tekst bas usrao celu pesmu. Slucajno sam prolazio dok je bio ukljucen tv, macka mi stala na daljinski i ukljucila i definitivno je zasluzila vise od 13. mesta ove godine, svakako je bolja od Italije, Svedske i Nemacke, a verovatno i od Izraela i Jermenije, ali ne pratim.
 
Moja odbojnost prema tom natecanju je pocela jos 1983. Prva kaseta u zivotu koju sam trazio od roditelja da mi kupe je Danijel i pesma Dzuli. Najbolja pesma ikad. Duboko razocaran sto nije pobedila i dan danas bojkotujem ESC. Ne umem da podnesem poraz. jbga
 
Moja prva kaseta je ,,Dražen Zečić & Anđela Kolar - Ima li nade za nas" i i dalje stojim iza toga da je to vrh pesma.
 
Oduvek je bio festival gde se može pojaviti bilo ko. Nije to novina.
Jeste ali sad je to postalo baš ciljano za odredjenu populaciju.

Inače gledao sam ranije, najviše zbog nas, ali od one bradate "žene" koja je pobedio/la kako već nisam gledao već samo pogledam rezultate glasanja na kraju da vidim gde smo mi. Nisam homofob ali mi smeta guranje i nabijanje na nos nečega što nema veze sa muzikom. I filmove sam počeo da izbegavam čim vidim da se to forsira kao neka normalna pojava.
 
Uspeo sam da je pronađem, ali nemam gde da je pustim.
IMG_20240513_164802.jpg
IMG_20240513_164716.jpg
 
Brt ona nasa Serifoviceva pobedila jer je gej pre 20 godina fazon, a pitaj Boga koliko pre je to sve pocelo. Sta ste sad nasli da otkrivate toplu vodu 🤣

Tamo gej lobi vlada, verovatno ce neki gej pobediti, politika ce takodje umesati prste... sve se zna vec decenijama. Takvo je takmicenje, kome ne smeta ili voli, taj gleda, kome smeta, ima daljinski.
 
Slažem se ali pogledaj EV kada je Marija pobedila, a pogledaj sada. "U Marijino vreme" nije se toliko forsiralo i nastupi i program su bili normalni. Ovo sad je "ako nije uvrnuto nije za EV". Mada moram da priznam nisam gledao par EV ali čitam komentare, izmedju ostalog i Vaše pa predpostavljam :) Jeste bio uvek skup čudaka ali se moglo gledati. I ranije si imao filmove samo sada filmove bez woke propagande teško.
 
Pa i Duška komentariše Evroviziju već 20 godina. Kome je ok, nek gleda. Kome nije ok, ima daljinski pa neka promeni kanal. Zar ne...
 
Vrh