Šta je novo?

Muuusic

Ja se nisam previše udubljivao do finala. Nisam ni znao ko je Teya Dora... Al noćas sam je pustio jedno 5 puta na ponovo... i to je to 👍 najbolja je pobedila, na ESC predviđam ulazak u finale i neko mesto oko 10tog...

Zavisi sad, nisam slušao ostale...

Nego, dopada mi se i kako izgleda... Zrači nekom prirodnom lepotom koja nije neko projektovano savršenstvo, ali je onako prirodno i nenametljivo lepo... Ne onako fejk da te oduva, kao Uraganke sa onim kosama što lete na sve strane... I ne samo kosama 🙂 Meni se baš dopada što je ovde Teodorina kosa baš takva kakva jeste i sto je njen izgled sveden za ovu numeru. Ne umem to bolje da opišem 😁

Dopada mi se i repetitivna gradacija koja je bolja od konstrantkine repetitivne monotonije. 🙂 (ovo sam isto sam doživeo, nisam prauzeo iz nečijeg "reaction-a" 😛)

Vokalno mi je bolja Zorja sa Džejms Bondovskom pesmom al kod Teye mi se čini da ima više originalnosti i karaktera. 🙂

Inače i za Uraganke mislim da su napravile dobar posao. Plasirale su se u finale... što je dovoljan uspeh kad se sve sabere i podvuče crta.
 
Ja se nisam previše udubljivao do finala. Nisam ni znao ko je Teya Dora... Al noćas sam je pustio jedno 5 puta na ponovo... i to je to 👍 najbolja je pobedila, na ESC predviđam ulazak u finale i neko mesto oko 10tog...
Neće ući ni u dvaes..
 
Реално неће, али не би ни Бресквица. Док би Филари био у првих 8.
 
Po kojem principu bi Filarri bio u prvih 8? Zbog toga što je nosio haljinu i što je imao takvu tematiku pesme (i onda nastupa)? Ne prolazi baš sve u tom stilu na Evroviziji. To kao da nam je ostalo od pobede Končite, kao da se to traži na evrovizijskoj sceni i da će to sigurno dobro proći. A realno nije uvek tako. Okej, dobiće takav nastup najverovatnije jake ovacije od publike uživo, ali ne znači da će pobediti ili biti u nekom visokom rangu, pa ni da će proći u finale. Malo je čudan taj automatizam, jednom pobedio neko nekog ne-strejt seksualnog opredeljenja (u realnosti je od 2000. samo dvoje njih javno gej ili slično; od Marije valjda još nemamo neku zvaničnu potvrdu?) i onda to znači da za pobedu moraš biti gej ili žena sa bradom ili šta god.

A što se tiče plasmana naše Teodore, sve zavisi od prolaska u finale. Ove godine praktično nema balada, mi smo tek druga balada posle Francuske (bar mi se tako čini), a mi nastupamo u prvom polufinalu sa Hrvatskom i Slovenijom, i to još u prvoj polovini gde trenutno fali još Portugal da odabere pesmu - sve ostale pesme su brze i energične. I to nama ide u prilog, jer gledajući reakcije na Jutjubu, svi su oduševljeni i jako srećni da ima konačno prava balada (u odnosu na prethodne godine kada su ti jutjuberi kukali na balade). Tako da imamo dobre šanse za prolaz, jedina mana je što nema glasanja žirija u polufinalu, nego samo publika - ali tu nam mogu pomoći Hrvatska i Slovenija. A za eventualnu poziciju u finalu, tu očekujem top 5 od žirija, a publika je nepredvidljiva. Mislim da u moru energičnih pesama, naša pesma se jaaaako izdvaja, posebno zbog same scene kao što je na PZE.
 
Све ок, осим чињенице да од 2007. имамо бар 6 лгбт победника: Марија, Кончита, Лорен (2 победе), Данкан Лоренс, и Манескин (неки чланови су геј).
 
Ti se bas razumes za nekoga ko je rekao da ne voli lake note 90ih, ili kako si vec to formulisao :ROFLMAO:
 
Силом прилика сам прилично добар познавалац ЕСЦ-а. Обзиром на количину труда, ресурса и емоција, као и величину тржишта, исплива повремено и квалитетан извођач или нумера.
 
Све ок, осим чињенице да од 2007. имамо бар 6 лгбт победника: Марија, Кончита, Лорен (2 победе), Данкан Лоренс, и Манескин (неки чланови су геј).
Hvala na ispravci, za Loreen nisam bio svestan da je bi. Ali oni, osim Končite, nisu pobedili jer su gej ili nešto u tom spektru, nego zbog svojih pesama. Pa i za Končitu se možemo složiti da je pesma grandiozna i da je dobro izvela, iako je pojava sigurno pomogla u glasanju. I na kraju, pesme koje pobede su u većini slučajeva odlične pesme, uz par izuzetaka (tipa Azerbejdžan 2011., kao neki glitch u matriksu).
Hoću reći da ljudi previše misle da seksualno opredeljenje utiče na to ko je pobednik i šta dobro prolazi. Koliko god ljudi smatrali da je takmičenje površno, pobednici su u najvećem broju slučajeva zaista kvalitetne pesme ili hitovi, ali i u tih 35+ pesama uvek svake godine bude i par hitova i izuzetno kvalitetnih pesama - bez obzira na poreklo, naciju, seksualnost, izgled, godine (osim ono za Ukrajinu, što je baš, bar meni, bilo pogubno za takmičenje). Sve je to zabava, šou i tako treba da se posmatra. A ne iz ugla da uvek mora ozbiljan kvalitet, da se tu kmeči zbog nekakve nepravde jer ovo ili ono. Meni je Evrovizija bukvalno jedan od vrhunaca godine, ta nedelja mi je kao da je vanredni događaj - i sve to zbog Marije. Čak i ona kad je pobedila, pa i kada je naredne godine bilo takmičenje u Beogradu, ja nisam shvatao veličinu tog događaja (jer sam bio relativno mlad). Ali me je onda fasciniralo i bio sam uvučen. Kada prođe evrovizijska nedelja, osećaj je kao kada se čovek sa odmora vrati na posao.
Ali onda ima nekih balvana koji to sve previše ozbiljno shvataju. A trenutno su mi najsmešniji ovi naši koji svake godine i za Beoviziju/PZE/Evroviziju viču da je to "satanistički, pederski" i slično, a eto ove godine toliko žustro žele da ide "njihova" pesma. Likovi kojih je sramota da priznaju da gledaju Evroviziju.

Uh odo ja sa pisanjem u skroz drugi kraj 😆
 
@marrecar
Baš sam hteo da spomenem Ukrajinu ali si je ipak spomenuo :) Što reče Bender, Ja bih dodao da ne pobedjuju samo dobre pesme. Sećam se ne znam koje beše godine, gledao sam EV na nekom engleskom kanalu jer kod nas nije bio prenos, englezi imali baš dobru pesmu i voditelj kaže "nažalost više se glasa politički nego da li je dobra pesma". Oni su bili medju poslednjim mestima i sećam se voditelj kada je onaj španac sa pesmom rakata ili tako nešto bio medju prvima počeo da se smeje i rekao da nema smisla da učestvuju dobre pesme kada uglavnom komšijske zemlje glasaju jedni za druge. Ajd da vidimo kako će proći Srpska dosadnjikava Lorde :) I da, LGBT ima veliku prednost na evroviziji, malo ih Ukrajina poremetila ali videćemo ove godine.
 
Sad sam pogledao do pola nastup Baby Lasagna, nisam mogao do kraja kolko je njesra. On je favorit za pobedu?!?! Sta se i ja bezveze cudim kad pogledam listu ranijih pobednika
 
Od kako nastupamo samostalno pod imenom Srbija, imali smo 15 nastupa na esc i samo tri puta nismo ušli u finale. Sva tri puta bili smo prvi ispod crte. Računajući na tu statistiku, Ramonda bi trebalo da uđe u finale.
Što se tiče uticaja lgbt organizacije na esc... pa samo slep ne vidi taj uticaj. Čak je moje mišljenje da je direktno uticala na izbor našeg predstavnika.
 
Силом прилика сам прилично добар познавалац ЕСЦ-а. Обзиром на количину труда, ресурса и емоција, као и величину тржишта, исплива повремено и квалитетан извођач или нумера.

 
Sad sam pogledao do pola nastup Baby Lasagna, nisam mogao do kraja kolko je njesra. On je favorit za pobedu?!?! Sta se i ja bezveze cudim kad pogledam listu ranijih pobednika
I ja danas pogledao, objektivno je lose, imali su oni neki Estonija, Letonija... pesme na slican fazon, samo bolje.

Ono je objektivno losa pesma u okviru tog fazona. Bezveze potpuno.

Ali to za favorita, mislim da je prerano, daleko je Evrosong i menjace se to.
 
jedan on najomiljenih bendova. njihovu plocu cuvam ko oko u glavi, mozda su mi samo secanja od trule koalicije drazi album
 
Vrh